Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Wskaźnik paliwa

  1. #1
    dybek79
    Gość

    Domyślnie Wskaźnik paliwa

    Witam. Od momentu przeczyszczenia zbiornika paliwa w 2,4 JTD wskaźnik paliwa zaczoł szaleć. TZn jak przyśpieszam to idzie do góry a jak hamuje to opada. Nie są to jakieś duże wahania ale zaczyna mnie to denerwować. Co może być przyczyna i jak to zrobić ?? Dziekuje z góry za pomoc.

  2. #2
    Filipa
    Gość

    Domyślnie

    mam ten sam problem w Alfie Romeo 156 2.0 TS . . . raz prawie leżała... a jak go troszkę przycisnąłem (5 tys. obr.) to nagle się 1/4 zrobiła ^^ ciekawe to...

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    AR 166 2,4 JTD
    Postów
    175

    Domyślnie wskaznik poziomu paliwa

    Witam prawdopodobnie zle osadziłes całą kompletną pompę paliwa po wyjęciu to znaczy nie ustawiłes jej tak jak była ustawiona fabrycznie odkręc tą duzą ramkę która ją mocuje do zbiornika paliwa i przesuń ja w lewo lub w prawo powinno pomóc następnie dokręc tą duzą ramkę.

  4. #4
    Vasyl
    Gość

    Angry

    u mnie w V6 tez wskaźnik nie jest całkiem dokładny. Miałem kiedyś taki dziwny przypadek, jadąc autostradą bardzo szybko wskazówka spadała i uwierzyłem w to co pokazuje, nie zdążyła się zapalić rezerwa a auto przestało chodzić. Spodziewałem się najgorszego ale jak dzwoniłem po ADAC to kazałem zapobiegawczo wziąć benzynę... okazało się, że wyczułem. 5 litów kosztowało mnie 160 Euro, 10 za paliwo a reszta to koszt dowózki więc nie dopuszczam już nigdy do mniej niż 1/4 baku. Prawdopodobnie jest tak jak mówi kolega jasiu166 bo też wymieniałem pompę w zbiorniku.

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar RobertWroc
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.2JTS
    Postów
    354

    Domyślnie

    Wskaźniki paliwa z definicji nie są zbyt doładne. Chociaż raz jeden zdarzyło mi się trafić w lancii Delcie. Wskazywał z dokładnością niemal 0,5l.
    Ale w kilku przypadkach wytłumaczenie może być niezwykle prozaiczne. Jak w przypadku kol Fillipa . Dając gaz pompa zassała dużą dawkę paliwa, po odpuszczeniu część jego wróciła do zbiornika. To plus efekt przyspieszenia spowodowało zakołysanie się paliwa w prawie pustym zbiorniku i podbicie pływaka. Ale to tylko moja spekulacja , a nie rozwiązanie problemu.
    Z własnych doświadczeń wiem że dobrze jest rozebrać, szczególnie w starych pompach, pływak i go przeczyścić.
    Popawiają się wyraźnie wskazania.I unikamy sytuacji zawieszenia się gdzie opada powoli by na koniec zrobić nam niespodziankę i momenalnie spaść na zero.

  6. #6
    KozioŁ
    Gość

    Domyślnie

    panowie odświeżę temat
    Od jakiegoś czasu mam problem ze wskaźnikiem w swojej 166. Na początku jazdy wskaźnik pokazuje dobry poziom, ale im dłużej jadę opada coraz niżej aż do zapalenia rezerwy. Potem po paru czasem parunastu km znowu pokazuje prawidłową ilość paliwa. I tak w kółko. Nie robiłem nic przy pompie ani przy zbiorniku, poprost pojawiło się i tyle. Co może być przyczyną?

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar yoozef
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Warszawa / Płock
    Auto
    była: Alfa Romeo 166 v6 3.0 Super '98
    Postów
    1,098

    Domyślnie

    Hehe, u mnie jest to samo, jak jadę to wskaźnik opada, później tankuję i się podnosi, i tak w kółko . Sory wiem że głupi żart, ale nie mogłem się powstrzymać .
    A tak poważnie to może pływak świruje, trzeba by zerknąć na pompę. Tutaj był podobny problem:
    http://www.forum.alfaholicy.org/166/...aliwa_jtd.html

  8. #8
    KozioŁ
    Gość

    Domyślnie

    Tylko że wskazówka opada po przejechaniu już paru km

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 12-11-2013, 21:32
  2. Wskaźnik paliwa 156 1.8 TS
    Utworzone przez netoperek2 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 10-11-2013, 19:41
  3. [159] Wskaźnik paliwa
    Utworzone przez tureq w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 13-09-2013, 17:19
  4. [33] Wskaźnik Paliwa
    Utworzone przez Bronx18 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 07-05-2009, 22:53
  5. Wskaźnik paliwa
    Utworzone przez Daras28 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 25-12-2008, 15:33

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory