Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 32

Temat: Jak się dostać do przepływomierza powietrza AR GT 1910 JTD

  1. #11
    wieslaw322
    Gość

    Domyślnie

    Sprawdziłem z kanału i odczytałem ,ze wstawił mi przepływomierz Bosch 0 280 218 120 czyli taki jaki powinien być chociaż w innych katalogach piszą ze powinnienem mieć Bosch 0 281 002 792. Czy możliwe, że nowy byłby uszkodzony i dlaczego jak mi go wstawił to zaczęła się wyświetlać kontrolka MCSF a wcześniej na starym nie. Albo coś przy montażu partacz uszkodził. Powoli przymierzam się do kupna coś nowszego, a że dbam o samochody to chcę mieć wszystko OK.

  2. #12
    Użytkownik Romeo Avatar cuoreventi
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa 156 2.0 JTS 16v
    Postów
    4,198

    Domyślnie

    Przepływomierz o końcówce numeru 792 ma 4 piny i jest cyfrowy. Nie pasuje do silników sprzed 2006 roku

    Sprawdziłeś pod samochodem że numer na puszce ma końcówkę 120, no ale puszka wygląda na wymienianą niedawno czyli nową?
    Może być jeszcze tak że puszkę zamontował boscha. A do puszki wkręcił jakieś chińskie cuś.
    Wkład sprawdź a nie puszkę.

  3. #13
    wieslaw322
    Gość

    Domyślnie

    Zrobię tak jak piszesz, ale że jest trochę przy tym dłubania, a samochód jest mi potrzebny i dobrze chodzi to zabiorę się jak będę na urlopie. Już obczaiłem, ale jeszcze dokładniej sprawdzę czy taki powinien być nr wkładki F00C 2G2 063 za 180zł. Po co mi następny nowy przepływomierz wystarczy kupić samą wkładkę.

  4. #14
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    GT 1.9 JTD 2004r.
    Postów
    32

    Domyślnie

    Gdzie kupiłeś tą samą wkładkę?

  5. #15
    DZG
    Gość

    Domyślnie

    też przerabiam temat przepływki. Da sie jakoś taniej załatwić sprawę czy tylko org. BOSCH ?

  6. #16
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    GT 1.9 JTD 2004r.
    Postów
    32

    Domyślnie

    ja już kombinuje wkład sam, jak byś chciał to znajomy na giełdzie ma za 200zł oryginał nowy BOSCH, może coś wynegocjuje. W każdym razie wkłady te są w Oplach, 200zł kosztuje wkład z puszką Opla, niestety samych nie ma, ale może coś z nim pogadam, chyba że gdzie indziej znajdę.
    Tylko wiesz, że by odkręcić wkład potrzebujesz 5 ramiennego torxa z dziurką (sorry, ale nie znam dokładnej nazwy). Ja za komplecik wkładek do kluczy z taką końcówką zapłaciłem 30zł.

  7. #17
    DZG
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał _ARO__ Zobacz post
    Domyślnie

    ja już kombinuje wkład sam, jak byś chciał to znajomy na giełdzie ma za 200zł oryginał nowy BOSCH, może coś wynegocjuje. W każdym razie wkłady te są w Oplach, 200zł kosztuje wkład z puszką Opla, niestety samych nie ma, ale może coś z nim pogadam, chyba że gdzie indziej znajdę.
    Tylko wiesz, że by odkręcić wkład potrzebujesz 5 ramiennego torxa z dziurką (sorry, ale nie znam dokładnej nazwy). Ja za komplecik wkładek do kluczy z taką końcówką zapłaciłem 30zł.

    a znasz nr przepływomierza tego z opla? to moze bym kupił zawsze taniej . a trox to ts 25

  8. #18
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    GT 1.9 JTD 2004r.
    Postów
    32

    Domyślnie

    właśnie całego nie znam, jak wpiszesz numer wkładki z Alfy w google to wyskakuje silniki oplowski na innych forach. W niedzielę będę na giełdzie to kupię i zobaczę z jakiej to obudowy.

  9. #19
    Hanys Romeo Avatar george11
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    slask
    Auto
    GT, Lancia Ypsilon 1,3 JTD 03'było jest BMW 225xe, Ford Custom 2.0 2018.
    Postów
    2,252

    Domyślnie

    nie ma sie co dziwic ze wyskakuje silnik w oplach, silniki AR 1,9 jtd, jtdm byly i sa montowane w oplach
    Aro mam takie klucze trzeba bylo nie kupowac pozyczyl bym.


    pzd.

  10. #20
    Użytkownik Romeo Avatar cuoreventi
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa 156 2.0 JTS 16v
    Postów
    4,198

    Domyślnie

    Puszka to i może być od Bugatti lub Dacii, ważne żeby wkład był w niej taki sam jaki potrzebuje jtd 16v
    Wtedy przekłada się sam wkład i faktycznie można trochę przyoszczędzić.
    U siebie też wymieniłem sam wkład nawet pomimo że kupiłem puszkę dedykowaną do jtd 16v

Podobne wątki

  1. [146] Zamiennik przepływomierza powietrza?
    Utworzone przez kezsats w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 02-12-2015, 15:27
  2. [159] Temperatura powietrza z przepływomierza
    Utworzone przez markos7 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 03-10-2015, 20:33
  3. Prośba o pomoc w sprawdzeniu przepływomierza powietrza w 1.4ts
    Utworzone przez lukih w dziale Małopolskie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16-04-2012, 21:53

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory