Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Problem po odpięciu akumulatora, cewki zapłonowe 3.0 V6 24V

  1. #1
    Użytkownik Znawca Avatar kubicze
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Wrocław, Poland
    Auto
    AR Spider 3.0 V6 98 rok Hardtop
    Postów
    1,304

    Domyślnie Problem po odpięciu akumulatora, cewki zapłonowe 3.0 V6 24V

    Witam!!!
    Mam kilka pytań:
    1. Po odpięciu akumulatora i podłączeniu go po 10 minutach alfa odpala jednak nie chodzi równo, nie wkręca się na obroty, szarpie, z rury wydechowej wydala ciecz (chyba wodę) sytuacja ma miejsce za każdym razem gdy odepnę akumulator, po jakimś trzecim odpaleniu zaczyna pracować normalnie, w sterowniku nie zapisuje żadnych błędów, niestety wyczytałem, że sterownik ME2.1 nie wyłapuje wypadających zapłonów

    2. Jak zabrać się za sprawdzenie cewek zapłonowych, czy konieczne jest posiadanie innej na podmiankę czy da się jakoś inaczej zdiagnozować, czy któraś jest uszkodzona, mam wrażenie jakby samochód czasem nie pracował równo na wszystkich 6 cylindrach, jakby nie dopalał, świece wymieniałem w sumie nie dawno i chyba to nie jest ich wina.

    3. Czytając forum natknąłem się na tematy dotyczące czujnika położenia wału korbowego, czy jest możliwość, że nie pracuje on do końca dobrze i a komputer tego nie zapisuje??

    4. I jeszcze takie pytanie raz na jakiś czas po odpaleniu marchewa gaśnie dopiero po 2-3 sekundach, a normalnie gdy zgaśnie po teście to już się nie zapala po odpaleniu samochodu, co może być tego przyczyną??

    5. Nasunęło mi się jeszcze jedno pytanie, tzn. w 3.0 V6 jest po jednej cewce na cylinder, są one bezpośrednio na świecach, czy można tu mówić o czymś takim jak kable zapłonowe, czy ktoś wymieniał je w swojej belli?? jaki jest ewentualnie i koszt??

    Byłbym wdzięczny za podpowiedzi.

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez kubicze ; 07-05-2011 o 20:01
    Była AR 166 3.0 V6 24V, 156 GTA, 164 3.0 V6 12V
    Jest Spider 3.0 V6


  2. #2
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Rybnik
    Auto
    Alfa 166 2.5V6 była; Alfa Gtv 2.0 TS 2001
    Postów
    1,035

    Domyślnie

    Kolego Kubicze,
    poszukaj kogoś w okolicy z interfejsem i programem Alfadiag lub FiatECUscan (wystarczy wersja 2.5) i niech dokładnie sprawdzi pracę sondy lambda na biegu jałowym i i obrotach,
    parametry przepływomierza, korekty wtrysków.
    Na początek zrób reset sterownika silnika (odpiąć aku na 10 min. podłączyć, włączyć zapłon (bez uruchamiania silnika) na 60 sek. (nie dotykać pedału gazu), wyłączyć zapłon i odczekać 90 sek. - uruchomić silnik niech na biegu jałowym pracuje do osiągnięcia właściwej temperatury. Oczywiście dobrze jest przy tej operacji oglądać pracę sondy lambda i korekty wtrysków.
    Widzę z Twojego pytania, że nie znasz tego silnika (oczywiście jest 6 cewek zapłonowych).
    Pozdrawiam

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Pawcio
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Bełchatów
    Auto
    Alfa Romeo 159 1750 TBI
    Postów
    614

    Domyślnie

    Ja kompletnie nie rozumiem kwestii 5-tej? O jakich kablach mówisz,skoro piszesz też o cewkach? Bo tych pierwszych nie ma w 3.0 v6...!!?
    Wymienia się cewkę która jest uszkodzona!
    ...samochód to najbardziej zbliżona do żywej istoty rzecz, jaką potrafi stworzyć człowiek...

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar kubicze
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Wrocław, Poland
    Auto
    AR Spider 3.0 V6 98 rok Hardtop
    Postów
    1,304

    Domyślnie

    To że jest 6 cewek to jak dokładnie wiem, ale chodzi mi o przewody idące do cewek, nie można ich nazwać kablami zapłonowymi, podają tylko napięcie 12V na cewki, czy jest możliwość, że któryś z nich ma przebicie??
    Była AR 166 3.0 V6 24V, 156 GTA, 164 3.0 V6 12V
    Jest Spider 3.0 V6


  5. #5
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Rybnik
    Auto
    Alfa 166 2.5V6 była; Alfa Gtv 2.0 TS 2001
    Postów
    1,035

    Domyślnie

    W wiązce przewodów na głowicę z przodu leci zasilanie cewek zapłonowych cylindrów 4,5,6 oraz wszystkie zasilania wtryskiwaczy, na tylną głowicę (cylindry 1,2,3) leci wiązka tylko do cewek zapłonowych.
    Oczywiście uszkodzenia izolacji się zdarzają szczególnie w wiązce na tylną głowicę.
    Dobrze jest to pooglądać i uzupełnić izolację.
    By dostać się do cewek tylnej głowicy trzeba oczywiście odkręcić kolektor dolotowy.

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar kubicze
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Wrocław, Poland
    Auto
    AR Spider 3.0 V6 98 rok Hardtop
    Postów
    1,304

    Domyślnie

    Dzięki kolego za info, właśnie o taka odpowiedź mi chodziło, muszę się tym zając, następne w kolejce będą cewki tylko muszę znaleźć zakład który ma sprzęt, żeby je sprawdzić. Macie koledzy pomysły na pytania nr 1 3 i 4
    Była AR 166 3.0 V6 24V, 156 GTA, 164 3.0 V6 12V
    Jest Spider 3.0 V6


  7. #7
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Rybnik
    Auto
    Alfa 166 2.5V6 była; Alfa Gtv 2.0 TS 2001
    Postów
    1,035

    Domyślnie

    1- tak jak pisałem - sprawdzenie parametrów programem diagnostycznym, szczególnie pracy sondy lambda,
    2 - AlfaDiag jak i FiatECUscan posiadają zakładkę "aktuator" gdzie jast możliwość sprawdzenia cewek zapłonowych po kolei (oczywiście by sprawdzić cewki cylindrów 1,2,3 trzeba zdemontować kolektor ssący) - sposób kontroli, demontuje się cewki zapłonowe wkłada po kolei świecę do kontrolowanej cewki i z programu uruchamia się się test danej cewki - iskra winna być jasna i wyraźna (dobrze to robić w bez dużego światła wtedy lepiej widać iskrę na świecy.
    3 - błąd czujnika położenia wału jest zawsze zapisywany w sterowniku (bez tego sygnału silnik przestaje pracować).

  8. #8
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa 156 3.0 v6
    Postów
    133

    Domyślnie

    odgrzewamy.. kolego kubicze co tu się dalej zadziało?

Podobne wątki

  1. cewki zapłonowe
    Utworzone przez gechu w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 31-07-2014, 13:13
  2. cewki zapłonowe
    Utworzone przez lukaszciupinski w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 04-04-2013, 07:49
  3. Nie działa radio po odpięciu akumulatora
    Utworzone przez kam02 w dziale 166
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 22-07-2012, 13:07
  4. [146] pęknięte cewki zapłonowe
    Utworzone przez Binda w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-04-2012, 20:35

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory