Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Buczenie silnika, układ dolotowy powietrza.

  1. #1
    uGn
    Gość

    Domyślnie Buczenie silnika, układ dolotowy powietrza.

    Witam,
    mam taką dziwną przypadłość ze swoja Alfą. Praktycznie od zakupu słyszalne jest charakterystyczne buczenie podczas pracy silnika. Ostatnio zrobiłem mały test i przymknąłem ręcznie przepustnicę (wiadomo tak by silnik nie zgasł). W efekcie buczenie zniknęło całkowicie. Generalnie nieszczelności w dolocie nie stwierdzam, no może poza tym, że góra obudowy filtra a dokładnie jej mocowanie zostało lekko zmodyfikowane, ale nie na tyle by była jakaś nieszczelność. Dodam, że filtr powietrza został wymieniony, ale efekt jest dalej taki jaki był. Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz. Na schematach w ePER do mojego modelu silnika zauważyłem, że zagięta rura (odwrócone U) łącząca turbinę z obudową filtra powietrza posiada charakterystyczną puszkę (o ile dobrze kojarzę rezonator), której u mnie nie ma. Podejrzewam, że została zainstalowana ta od 2,4 JTD. Czy to buczenie może być spowodowane zastosowaniem wspomnianej nieodpowiedniej rury?
    Dla ułatwienia link do aukcji ze zdjęciem wspomnianej części - http://moto.allegro.pl/alfa-romeo-15...590745217.html

    Pozdrawiam i z góry dziękuję za wszelkie informacje i sugestie.
    Ostatnio edytowane przez uGn ; 26-05-2011 o 01:03

  2. #2
    uGn
    Gość

    Domyślnie

    Czyżbym sam sobie odpowiedział na pytania? ;-)

  3. #3
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Ceasar07
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Speyer, Germany, Germany, Ząbkowice Śl
    Auto
    Alfa Romeo 156 JTD
    Postów
    226

    Domyślnie

    Pytanie jak zdefiniować twoje buczenie, zrób filmik i wrzuć na YT wtedy będzie można coś powiedzieć, bo na chwile obecna to ja bardziej się zastanawiam o jaki dźwięk Ci chodzi a nie jaka to przypadłość A jeżeli chodzi o rezonator to jest on potrzebny, wylapuje wilgoć i redukuje zawirowania powietrza, jak dolot jest długi tak jak w jtd to taka puszka jest potrzebna eliminuje pulsacje etc, skoro fabryka go tam zamontowała to powinien tam być, więc nie rozpoznając jeszcze twojego dźwięku daje 50% ze to o to chodzi

  4. #4
    uGn
    Gość

    Domyślnie

    Obawiam się, że nagranie może nie wyłapać tego tak dokładnie byście zrozumieli o co mi chodzi, ale faktycznie jak znajdę czas to postaram się coś nagrać. Kolega ma AR 156 JTD 8V CF3, w którym słychać tylko czystą pracę CR. U mnie stojąc przed maską słychać niskotonowe "buczenie". Jak ktoś nie wie jak wygląda buczenie to już tłumaczę... buczenie robi buuuuuuuu :-P
    Puki co dzięki za sugestię nawet tą 50% ;-)

Podobne wątki

  1. [GTV] Układ dolotowy do Gtv 3.0 V6
    Utworzone przez Tytus9 w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 67
    Ostatni post / autor: 02-05-2017, 14:07
  2. [GTV] Układ dolotowy 2.0 TS
    Utworzone przez Wedżi w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 09-08-2013, 20:18
  3. Układ dolotowy AR156
    Utworzone przez olcia w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 27-03-2012, 09:42
  4. [156]Układ dolotowy - modyfikacja
    Utworzone przez tomasz7730 w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 09-03-2009, 00:11

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory