Strona 2 z 14 PierwszyPierwszy 123456789101112 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 135

Temat: GT 1,9 JTD 150KM - Tracę moc

  1. #11
    Hanys Romeo Avatar george11
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    slask
    Auto
    GT, Lancia Ypsilon 1,3 JTD 03'było jest BMW 225xe, Ford Custom 2.0 2018.
    Postów
    2,252

    Domyślnie

    w tym silniku nie mozna zaslepic calkowicie EGR, mozna to zrobic dopiero po wycieciu z programu.

  2. #12
    Użytkownik Romeo Avatar kenobi
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    lubin
    Auto
    156 FL 2.4 20V Mjtd
    Postów
    860

    Domyślnie

    oczywiscie ze sie da, wywali CHECK z ktorym mozna jezdzic, a auto sie bedzie zbieralo normalnie, jezdzilem tak kilka miecy, potem cinek sie tym zajal i zrobil jak piszesz
    ..... powered by www.cinsoft.pl

  3. #13
    Użytkownik Embrion Avatar sydney
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo GT
    Postów
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał peenbe Zobacz post
    Mialem to samo w mojej 1.9 JTDm ,nie chciala jechac ,nie moglem ruszyc spod swiatel ,az zapalil mi sie na szafie MCSF ,bylem zmuszony po lekturze na forum przeczyscic EGR i cala reszte za EGR-em czyli klape gaszaca i kanalliki na kolektorze ssacym ,auto sie obudzilo ,jesli tego nei robiles to polecam ,zrobisz to sam lub z kolega (ja sam sie balem wiec pomagal szwagier ;]) Od tego zacznij...
    A jest gdzieś tutorial jak to zrobić??

  4. #14
    Hanys Romeo Avatar george11
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    slask
    Auto
    GT, Lancia Ypsilon 1,3 JTD 03'było jest BMW 225xe, Ford Custom 2.0 2018.
    Postów
    2,252

    Domyślnie

    w dziale zrób to sam znajdziesz takową...poszukaj

    pzd.

  5. #15
    Użytkownik Embrion Avatar sydney
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo GT
    Postów
    19

    Domyślnie

    dziękówa jestem nowy także ograniam co gdzie z czasem

  6. #16
    Użytkownik Romeo Avatar Abidibi1509
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Świecie
    Auto
    Alfa Romeo GT 1,9 JTD 150 KM, 147 FL 1.9 JTD 116 KM
    Postów
    2,376

    Domyślnie

    chyba ktoś już wcześniej podrzucał taki temat przeszukaj forum, stosunkowo niedawno ktoś o tym pisał, może znajdziesz rozwiązanie. Ja osobiście proponuję podpięcie auta pod komputer. Na pewno Ci pokaże co i jak jest nie tak

  7. #17
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD 2002r
    Postów
    184

    Domyślnie

    I co było przyczyną??

    Ja osobiście miałem coś podobnego w swojej 156 jtd , okazało się ze to przepływka, odepnij i sprawdź jak idzie bez jak byś jeszcze nie rozwiązał problemu.

  8. #18
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    GT 1.9 JTD 2004r.
    Postów
    32

    Domyślnie

    Witam, kupiłem niedawno nową Alficzkę myśląc że się wyzbędę na jakiś czas problemów, jednak niestety nie Zmiana na diesla nie okazała się mniej kłopotliwa niż poprzedni TwinSpark

    No ale wracając do tematu, mam ten sam problem, auto nie zbiera mi się od niskich obrotów, mam AlfaDiag'a i nie wykazuje żadnego błedu (wywala mi czasami błąd świecy żarowej, no ale ona nie ma wpływu na jazdę...). Przepływkę sprawdzałem, niby w Alfadiagu nie ma stałej charakterystyki i wygląda dość podobnie do zadanej. Poprzedni właściciel 2 razy wymieniał już przepływkę... Dziś ją odpiąłem, niby troszkę lepiej ale auto dalej się dość wolno zbiera, a może tak ma być? Jak by ktoś był z pobliża Gliwic to zapraszam na jakieś małe spotkanko

    Co jeszcze, nic nie dymi, EGR przeczyściłem (sam EGR nie aż taki brudny, ale kanały za przepustnicą - zgroza, 30min wyskrobywałem brud...), założyłem też zaślepkę częściową.
    Jeszcze co do przepływki to była teraz brudna, jak by z oleju, wyczyściłem, ale nie pomogło. Filtry WSZYSTKIE wymienione oprócz oleju (to na wiosnę). Stary filtr powietrza nie był nawet taki brudny, ale włożony tragicznie (cały pogięty), a auto było serwisowane do 2011 roku tragedia... połowa śrubek innych, plasticzki połamane, osłonki wtyczek odkryte... staram się powoli wszystko doprowadzać do porządku...

    Aha, auto od zakupu jeździło dobrze, później nagle coś walnęło... no i mam dziwne syczenie koło filtra paliwa, myślałem że może jakaś nieszczelność na przewodach ale nic nie widać, tym bardziej że miałem taką sytuację, że jeden z przewodów paliwowych mi się wypiął raz ( nie wiem czemu, wyleciał po prostu), myślałem że to może to było przyczyną...

    Rura łącząca IC z turbiną też jest jakaś dziwna. Macie ją wszyscy owiniętą taką jak by taśmą? No i poci mi się, ale podobno to normalne...

    Jak by ktoś chciał pomóc to 695749299, chętnie się spotkam z innymi Alfistami co mają GT
    pozdro

  9. #19
    Hanys Romeo Avatar george11
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    slask
    Auto
    GT, Lancia Ypsilon 1,3 JTD 03'było jest BMW 225xe, Ford Custom 2.0 2018.
    Postów
    2,252

    Domyślnie

    witam

    sprawdz czy sztanga gruszki turbo chodzi, tzn:
    silnik zgaszony,jedna osoba za kierownice, druga z czyms co swieci(latarka) pobserwuje sztange turbo
    po przekreceniu syacujki sztanga powinna sie poruszyc jakies 7-10mm, i podczas przegazówki pracowac w zakresie kilku mm
    jesli nie pracuje to sprawdz przewody z gruszki turbo(sterowanie geometria turbo) do zaworu overbost(zamocowany na obudowie filtra pow)
    sprawdz czy po uruchomieniu silnika powstaje podcisnienie w przewodzie do gruchy turbo


    pzd.

  10. #20
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    GT 1.9 JTD 2004r.
    Postów
    32

    Domyślnie

    poprzedni właściciel wymianiał już czujnik overboost. Jak kupowałem auto to wszystko chodziło, po 2 miesiącach coś padło...

Podobne wątki

  1. [GTV] Manszeta półosi. Tracę zmysły, przykładam spluwę do skroni.
    Utworzone przez alfaromeorosso w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 25-10-2013, 16:32
  2. [159] silnik 1.9 jtd 150KM Afa i 1.9 jtd 150KM fiat jest różnica?
    Utworzone przez fleszu2 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 30-03-2013, 11:38
  3. Normalnie tracę już powoli cierpliwość do tego auta...
    Utworzone przez QBUS w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 09-10-2007, 17:34

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory