Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Temat: Pierdzący subwoofer Bose

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar orzel
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Alfa Romeo 147 Cin-Jet
    Postów
    85

    Domyślnie Pierdzący subwoofer Bose

    Witam, niedawno kupiłem Belle w której "pierdzi" subwoofer, wygląda na to że membrana jest uszkodzona, może potargana może częściowo odklejona. Nie orientuje się ktoś czy można kupić sam głośnik i podmienić, ewentualnie czy pasują tam jakies inne głośniki. A może można gdzieś po rozsądnych kosztach dostać nowy subwoofer?

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar Lucas83
    Dołączył
    01 2010
    Auto
    Nissan Murano Z 51 3.5L V6
    Postów
    1,209

    Domyślnie

    Obliczasz pojemność obudowy, dla jej częstotliwości rezonansowej np programem WinISD dobierasz głośnik mocowo i problem rozwiązany
    Była AR 147 TS 1.6 105CV -2002r
    Była AR 159 SW 1.9 JTDm 150CV - 2006/7
    Jest Nissan Murano II 3.5L V6 258CV

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar śmigacz
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Łańcut
    Auto
    Alfa Romeo 147 1,6 TS 105 KM, Alfa Romeo Mito 1.4 105 KM
    Postów
    273

    Domyślnie

    Możesz próbować na allegro, ale ciężko dorwać sam subwoofer. Może podjedź do dobrego sklepu z car-hifi i niech tam spróbują dobrać głośnik o takich samych wymiarach i parametrach jakiejś dobrej firmy. Głośniki mają znormalizowane wymiary i nie powinno być problemu, ale te dobre muszą swoje kosztować. Nie radzę zakładać jakiejś chińszczyzny za 30 zeta, bo będzie pierdziało gorzej niż teraz.

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar kiler_911
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Rzeszów/Ostrowiec Św.
    Auto
    147 1.9 JTD 8V
    Postów
    668

    Domyślnie

    Taam jest bodajże głośnik dosyć nietypowy o impedancji 2 Ohm. Także zwróć też na to uwagę, że nie będzie tak łatwo przebierać w takich głośnikach - tak mi się wydaje.

  5. #5
    Łobuz
    Gość

    Domyślnie

    Jest to jakiśgłośnik dwucewkowy chyba. Tak mi sie wydaje bo dochodza do niego dwa kable. Ja mam go odłączonego u siebie bo śmiesznie buczy to maleństwo. Wrazilem peyinga 250W w kuper i słychac teraz ze jakis sub za siedzeniami lezy

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar siapek
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    W-wa Centralna
    Auto
    147 JTD 16V TI
    Postów
    745

    Domyślnie

    na allegro są goście co sprzedają ten zestaw Bose. Da się kupić sam subwoofer bo się już pytałem. Nie powinno być problemów.
    ewentualnie jak ci się chce pobawić to kup sobie samą membranę i wymień. No ale to raczej dla wprawionych

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar kiler_911
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Rzeszów/Ostrowiec Św.
    Auto
    147 1.9 JTD 8V
    Postów
    668

    Domyślnie

    Ale coś mi się wydaje, że jak ktoś nie regeneruje głośników na co dzień i właśnie nie ma wprawy to efekt po wymianie membrany albo resora będzie słaby. Gdzieś czytałem, że bardzo to ciężko zrobić dobrze. Resor górny jeszcze ch** ale membrana gorzej..trzeba dobrze cewkę wycentrować i w ogóle bardzo dokładnie to zrobić na pewno nie robota wbrew pozorom dla każdego. Musi być zrobione idealnie żeby był efekt.

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar RoBeRt 147
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Ostrów Wlkp./ Kalisz
    Auto
    ALFA 147 2002r.1.9JTD 8V 115KM 6b ;)
    Postów
    646

    Domyślnie

    2 przewody nie oznaczają 2 cewek... po prostu + i - tak jak w gniazdku... sam na allegro patrzyłem na Bose i suba samego nie widziałem jak juz to głośniki w drzwi albo całe zestawy więc proponuję sklep car-audio weź głośnik z obudową i coś Ci dobiorą na pewno, ale nie polecam nieznanych firm tylko sprawdzone np. JBL, pioneer, HERTZ lub Blaupunkt jeszcze ALPINE podróbka tej firmy to chyba alphine czy jakoś tak więc radze zwrócić na to uwagę a jak nie zależy Ci na oryginale to ja mam na sprzedaż skrzynie JBL ze wzmacniaczem i kablami na sprzedaż
    http://allegro.pl/zestaw-skrzynia-jb...836832537.html

    ---------- Post added at 19:30 ---------- Previous post was at 19:23 ----------

    a co do regeneracji głośników to najpierw trzeba policzyć czy się opłaci bo wszystko musiało by być nowe... membrana, gumowe zawieszenie , ten środek wypukły i chyba cewka + klej... a nie mówiąc robocizna... u mnie jest koleś tzn. 3 lata temu był na pewno nie wiem jak teraz co naprawia głośniki i wtedy bardziej opłacało mi się kupić nowy u niego niż dawać mu stary do naprawy bo nowy okazał się mocniejszy i lepiej grał niż wysłużony staruszek a cenowo prawie różnicy nie było...

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar milek_22
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Witkowice/ k. Oświęcim
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16v 140KM 2002r
    Postów
    286

    Domyślnie

    Kolego orzeł Skąd jesteś ? W Wadowicach jest gość który rewelacyjnie radzi sobie z regeneracją głośników. Rozklejał mi kiedyś jedwabne kopułki tweeterów morela i lutował coś tam w środku, po tej operacji grały jak dawniej, puźniej woofer dostał kopa niechcący i przestawiło się coś w środku, też naprawił tak że jest gość naprawdę dobry w tym co robi. Na PW posyłam nr tel, weź się z nim dogadaj i wyślij mu głośnik a na 100% go naprawi. Co do doboru głośnika do oryginalnej obudowy bose to może to nie być takie łatwe i w dodatku głośnik taki może nie być tez tani. Jest masa parametrów potrzebnych do obliczenia kubatury skrzyni pod głośnik.

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar siapek
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    W-wa Centralna
    Auto
    147 JTD 16V TI
    Postów
    745

    Domyślnie

    Cytat Napisał RoBeRt 147 Zobacz post
    po prostu + i - tak jak w gniazdku...
    w gniazdku jest przewód fazowy i neutralny. ew. jeszcze ochronny. to tak na marginesie.
    jak koledzy mówią, spróbuj go zregenerować.

    Cytat Napisał RoBeRt 147 Zobacz post
    proponuję sklep car-audio weź głośnik z obudową i coś Ci dobiorą na pewno
    ciężko będzie wstawić coś innego. Bo z tego co wiem, oryginalny bose'owski głośnik ma impedancję 2 Ohmów. A najczęściej spotykane głośniki to 4 Ohmy i 8 Ohmów.

Podobne wątki

  1. Subwoofer bose
    Utworzone przez wador w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 12-03-2020, 00:08
  2. [159] Subwoofer BOSE nie działa
    Utworzone przez maniakALFY w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 11-09-2013, 07:19
  3. [159] Subwoofer BOSE w 159 SW
    Utworzone przez b0b3k w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-07-2013, 20:51
  4. Subwoofer BOSE
    Utworzone przez kryzys123 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-11-2012, 19:40

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory