Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Temat: Czy ten tłumik będzie pasował do mojej Alfy?

  1. #1
    Furax
    Gość

    Domyślnie Czy ten tłumik będzie pasował do mojej Alfy?

    http://moto.allegro.pl/tlumik-apexi-...887027542.html

    Próbowałem poszukać wymiarów tłumików dedykowanych do AR, ale nikt na allegro nie podał wymiarów.

    Jeśli już będzie pasować, to jak go zamontować?

    Dzięki za odpowiedzi.

  2. #2
    Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford
    Postów
    2,191

    Domyślnie

    Równie dobrze możesz wywalić tłumik końcowy, efekt będzie ten sam. Nic co nie jest dedykowane do danego auta nie będzie pasować i wymaga przeróbek (brak wieszaków, inne średnice rur i ich wzajemne położenie) Fizycznie na pewno się zmieści.
    Hondziarze lubują się w tych rynnach, ale bez silencera jeździć się nie da a z nim bez sensu ten tłumik.

    P.S. Szczerze....... wieś tańczy..... i śpiewa.
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar adam.st
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków, Poland, Poland
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm
    Postów
    428

    Domyślnie

    No dobrze mówi - szukaj dedykowanych. Kup tłumik proexa - cena 270 zł jest bardzo dobra w porównaniu z innymi dedykowanymi w cenie powyżej 500 zł.
    http://allegro.pl/tlumik-proex-alfa-romeo-156-na-zamowienie-i1903667128.html

    i
    jak to brzmi:
    http://youtu.be/f55iO5_PpYQ 3.5 V6
    http://youtu.be/D7wH_yqZD1Y 2.0 TS

    oczywiście koleś robi zgodnie z preferencjami akustycznymi. Dlatego jadę do niego za miesiąc dwa, na wymianę śr+końcowego. I Tobie polecam również, a z tymi przelotówkami nie ma co. One do Alf nie są Tylko do hond i BMW e30.

  4. #4
    Furax
    Gość

    Domyślnie

    Sugerowałem się dźwiękiem na filmiku, nawet mi się podobał. Oczywiście nie chcę takiego tłumika jak chłopaki z cinquecento Myślałem, że będzie po prostu miał cichutki pomruk taki fajny. Ale skoro mówicie, że obciach, to wierzę Wam na słowo. Ale dźwięk zależy też od silnika. Te filmiki, które dałeś... Sam widzisz 3.5 - piękny dźwięk ;]

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar adam.st
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków, Poland, Poland
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm
    Postów
    428

    Domyślnie

    No dokładnie 3.5 brzmi jak jakiś amerykaniec ;D 2.0... no jak 2.0 ale jest to tylko wymieniona końcówka, a ja myślę o wymianie razem z środkowym - myślę, że to już da jakiś efekt. Po wymianie umieszczę także filmik
    Z takim uniwersalnym to brzmiałoby jak Calibra, a wyglądało jak rynna najlepsze według mnie to płaskie, dedykowane końcówki typu:
    http://img13.allegroimg.pl/photos/or.../05/1853940558

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar -BamBosZek-
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    156 3.0 24v
    Postów
    2,281

    Domyślnie

    Jakie 3.5...
    Genetics makes the champions, want to compare?!

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    xxx
    Postów
    94

    Domyślnie

    hehe guzik prawda panowie. tlumik bedzie pasowal bez problemu, tylko trzeba go umiec zamontowac. jezeli nie bedzie zgadzala sie srednica na wlocie - to wrzucamy przejscie i jest spoko. do kazdego takiego tlumika mamy opaske lub jakis zaczep wiec mozna go zamocowc. odnosnie jazdy ze silencerem - po samym zamontowaniu takiego tlumika ze zatyczka zaraz slychac roznice w pracy silnika (z tylu samochodu), no chyba ze ktos jest gluchy jak pien. po wyciagnieciu silencera da sie jezdzic, bzdura ze glowa peka, robi sie troche bardziej "rasowo". odnosnie koloru sameto glumika - civikowcy maja wyglancowane koncowki jak kozlowe jajca, po co to ma sie rzucac w oczy. lepsza czarna + zamontowanie rowno ze zderzakiem. jak bedzie mi sie chcialo - zrobie filmik i wrzuce do pokazania jak chodzi u mnie. jezdze bez silencera, bo wygluszki dla lasek sa dobre, poza tym nie mam kata, zostawilem tlumik srodkowy.

    PS jak ktos chce sobie sluchac tlumikow z youtube - polecam zalozyc sluchawki na uszy dla lepszego elektu. sluchanie z laptopa jest G* warte.
    Ostatnio edytowane przez maras145 ; 01-11-2011 o 14:36

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar adam.st
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków, Poland, Poland
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm
    Postów
    428

    Domyślnie

    Cytat Napisał -BamBosZek- Zobacz post
    Jakie 3.5...
    Ekhm, jasne, że 3.0 się mylnęło z 2.5 V6

    Cytat Napisał maras145 Zobacz post
    hehe guzik prawda panowie. tlumik bedzie pasowal bez problemu, tylko trzeba go umiec zamontowac. jezeli nie bedzie zgadzala sie srednica na wlocie - to wrzucamy przejscie i jest spoko. do kazdego takiego tlumika mamy opaske lub jakis zaczep wiec mozna go zamocowc. odnosnie jazdy ze silencerem - po samym zamontowaniu takiego tlumika ze zatyczka zaraz slychac roznice w pracy silnika (z tylu samochodu), no chyba ze ktos jest gluchy jak pien. po wyciagnieciu silencera da sie jezdzic, bzdura ze glowa peka, robi sie troche bardziej "rasowo". odnosnie koloru sameto glumika - civikowcy maja wyglancowane koncowki jak kozlowe jajca, po co to ma sie rzucac w oczy. lepsza czarna + zamontowanie rowno ze zderzakiem. jak bedzie mi sie chcialo - zrobie filmik i wrzuce do pokazania jak chodzi u mnie. jezdze bez silencera, bo wygluszki dla lasek sa dobre, poza tym nie mam kata, zostawilem tlumik srodkowy.

    PS jak ktos chce sobie sluchac tlumikow z youtube - polecam zalozyc sluchawki na uszy dla lepszego elektu. sluchanie z laptopa jest G* warte.
    No i wracamy do punktu wyjścia - oczywiście, że wszystko podejdzie, nawet zderzak od golfa do Alfy po odpowiedniej obróbce, rzeźbieniu i tonie szpachli z włóknem. Nie zaprzeczam tego. Ale, co już gdzieś zasłyszałem i tu przytoczę - jak coś jest do wszystkiego, (uniwersalne) to jest do niczego. Jasne, że da się zamontować bo nikt nie mówi, że nie, ale trzeba rzeźbić i dodatkowo nie masz zawieszki na gumę, a dedykowany od razu ma wymiary i miejsce na gumę. Zawsze jak słyszałem te tłumiki to dźwięk który z nich się wydobywał wydawał mi się kosiarkowaty. No ale, wrzuć filmik, zobaczymy jak brzmi to na Alfie Ja i tak takiego nie kupię, bo nawet, jeśli dźwięk byłby w miarę ok, to nie podoba mi się wygląd wielkiej rynny Ale to już są gusta.

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    xxx
    Postów
    94

    Domyślnie

    Poswiecilem 5 minut i nagralem material pogladowy:
    http://www.youtube.com/watch?v=UlpKn4zcw2I

    Alfa odpalona pierwszy raz po 24h stania

    Wielkiej rynny nie ma, na filmie tego nie widac, ale pasuje prawie ze idealnie.
    Widze ze Ty (adam.st) z poznania, zgadajmy sie kiedys, przejedziesz sie i sam zobaczysz jak to chodzi w realu
    Ostatnio edytowane przez maras145 ; 01-11-2011 o 18:24

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta Avatar adam.st
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków, Poland, Poland
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm
    Postów
    428

    Domyślnie

    Też poznań? To czemu nie

Podobne wątki

  1. Czy do GT będzie pasował ogranicznik drzwi z Alfy 147?
    Utworzone przez magicmaciej w dziale GT
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 17-11-2018, 17:59
  2. ICS od innej Alfy. Czy będzie pasował?
    Utworzone przez ciemna_strefa w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 02-05-2012, 17:51
  3. Czy ten tłumik będzie pasować do mojej belli?
    Utworzone przez michal1mma w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 17-08-2011, 08:55
  4. Czy silnik 2.5 V6 z Alfy 156 będzie pasował do 166
    Utworzone przez jumperfm w dziale 166
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 12-07-2011, 20:35
  5. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 07-04-2011, 17:58

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory