Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 79

Temat: Bialy dym z rury znikajacy olej

  1. #11
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    dąbrowa górnicza
    Auto
    alfa romeo GT 1.9 jtd (2004)
    Postów
    166

    Domyślnie

    Cytat Napisał p_r_z_e_m_k_o Zobacz post
    No widzę że faktycznie epidemia. Czyżby to wskazywało na jakieś niedopatrzenie włoskich inżynierów? Może Damian ma racje? Któż to wie...
    george11 u mnie olej ma normalną barwę jak to przepracowany olej czyli nie bursztynowy a raczej ciemny. A o czym to może świadczyć?

    Omen a dlaczego schłodzenie turbiny (rozumiem że po przyjeździe dnia poprzedniego) miało mieć wpływ na turbo dnia następnego?
    u mnie rok temu w podobne mrozy wessało z 2 litry,aż auta stanęły by pomóc gasić,naszczęście zdusiłem na biegu,obyło się bez większych kosztów-odmę przemyłem i odpowietrznik(zaje...a była),turbinka ok jak się okazało(do dziś ani kropli oleju silnik nie bieże) ,tylko zanim ruszę siedzę w środku z 10 min jak jest jak dziś zimno aż się ciut nagrzeje silnik i olej,po zimce znów odmę przeczyszczę zwłaszcza że do roboty mam blisko-3 km a to podobno zasyfia odmę.

  2. #12
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Mielec, Poland
    Auto
    Alfa Romeo GT 1.9JTD
    Postów
    46

    Domyślnie

    No ja jutro odstawiam auto do mechanika, od razu mi powiedzial zeby auta nawet nie probowac odpalac, wiec niestety na lince. I w piatek bede wiedzial co to sie stalo. Rafaddd chcialbym zeby bylo tak jak u Ciebie ale przez telefon tez jak mu powiedziel objawy pierwsze co to stwierdził turbina.

  3. #13
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    dąbrowa górnicza
    Auto
    alfa romeo GT 1.9 jtd (2004)
    Postów
    166

    Domyślnie

    Cytat Napisał Smolus Zobacz post
    No ja jutro odstawiam auto do mechanika, od razu mi powiedzial zeby auta nawet nie probowac odpalac, wiec niestety na lince. I w piatek bede wiedzial co to sie stalo. Rafaddd chcialbym zeby bylo tak jak u Ciebie ale przez telefon tez jak mu powiedziel objawy pierwsze co to stwierdził turbina.
    ja zaryzykowałem-dolałem oliwy i odpaliłem(najpierw ze 3 fajki);wszystko było po staremu-ok, więc pojechałem do mechanika,który z góry stwierdził że turbo,pojechałem jeszcze do innego dla spokojności-podpioł kompa i podniósł "lalke" na podnośniku,pobadał i stwierdził,że turbo powinno być ok.reszta to już sugestie dobrych ludzi z forum i tak doszło do odmy.piszę o tym aby szukać i likwidowć przyczyny a nie skutki-u mnie był to syf w odmie ,który zamarzł w odpowieczniku stąd podciśnienie i olej wciągło.byle do wiosny....życze powodzenia i informuj o ruchach,widzę ,że ostatnio to popularny problem więc z pewnością komuś się przyda.pozdrawiam.

  4. #14
    kkradio
    Gość

    Domyślnie

    Witam wszystkich na forum


    W zeszłym roku miałem podobną przygodę, po mroźnej (-33 st.C.) nocy w Zakopanem Alfa zapaliła, ale po rozgrzaniu silnika przez rurę wydechową zaczęły wydobywać się kłęby dymu, i charakterystyczny zapach palonego oleju, Alfa trafiło do pobliskiego warsztatu, dymienie ustało zanim do niego dojechałem, lecz auto zostało w warsztacie, aby panowie mechanicy zebrali olej i wyczyścili odmę.

    Goście z warsztatu zadzwonili do mnie następnego dnia, że wyczyścili wszytko, a auto znowu dymi i że to wina turbiny, nie chciało mi się w to wierzyć (auto nigdy wcześniej nawet grama oleju nie brało),no ale turbina trafiła do regeneracji, człowiek który się tym zajmował, zapytał mnie po rozebraniu turbiny, po co chcę ją regenerować, bo jest jak nowa...



    Po powrocie do Warszawy oddałem auto do mojego mechanika który stwierdził, że odma jest prawie całkowicie zatkana i nikt do niej nawet nie zajrzał!A właśnie to było przyczyną usterki – zatkana zamarznięta odma. W takim przypadku ciśnienie oleju wywaliło go przez uszczelniacz turbiny..., a regeneracja turbosprężarki to był absurd...


    Przyczyną przytykania się odmy jest eksploatacja auta na krótkich odcinkach.

    Przestrzegam przed mechanikami – szarlatanami!Nie daj się naciągnąć...

    Pozdrawiam!

  5. #15
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,596

    Domyślnie

    Duże mrozy => w JTD zamarzają odmy (szczególnie jeśli ktoś preferuje oszczędny tryb jazy i nadużywa ogrzewania) => turbina wciąga olej albo silnik wyrzuca olej bagnetem. Sam miałem nieprzyjemność zamarznięcia odmy w trasie tuż po kupnie auta - nówka sztuka więc nie ma mowy o jeździe na krótkich odcinkach - po prostu trzeba utrzymywać obroty silnika powyżej 2000obr/min i rozsądnie używać ogrzewania
    Ostatnio edytowane przez Maciek-156 ; 02-02-2012 o 14:30
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  6. #16
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Mielec, Poland
    Auto
    Alfa Romeo GT 1.9JTD
    Postów
    46

    Domyślnie

    Wiec wlasnie wracam od mechanika, troche mnie pocieszyl napewno byla zapchana odma. Twierdzi ze turbina raczej cala ale dzis ja wezmie jeszcze do sprawdzenia. Takze troszke moze koszta naprawy beda mniejsze

  7. #17
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar 100P
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Kujawsko Pomorskie
    Auto
    AR GT 1.9 JTD DISTINCTIVE
    Postów
    489

    Domyślnie

    Cytat Napisał Smolus Zobacz post
    Wiec wlasnie wracam od mechanika, troche mnie pocieszyl napewno byla zapchana odma.
    co prawda problemów z autem nie mam ale o jaką odmę chodzi? ten wężyk co idzie z turbiny do gruszki?
    BEZ SERCA, BYLI BYŚMY JEDYNIE MASZYNAMI..................

  8. #18
    DZG
    Gość

    Domyślnie

    Odma to ten waż za silnikiem z takim zbiornikiem plastikowym koło filtra paliwa

  9. #19
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar 100P
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Kujawsko Pomorskie
    Auto
    AR GT 1.9 JTD DISTINCTIVE
    Postów
    489

    Domyślnie

    Cytat Napisał DZG Zobacz post
    Odma to ten waż za silnikiem z takim zbiornikiem plastikowym koło filtra paliwa
    ok dzieki za odp. swego czasu w Volkswagenie Vento mialem problem z wyciekami oleju przez pokrywe zaworów czego przyczyną była właśnie zapchana odma. silnik po prostu nie oddychał a ciśnienie robiło swoje
    BEZ SERCA, BYLI BYŚMY JEDYNIE MASZYNAMI..................

  10. #20
    Użytkownik Romeo Avatar Krajcok
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Oberschlesien
    Postów
    785

    Domyślnie

    Wyglada, ze to wada JTD. Myslicie, ze zaizolowanie przewodow odmy cos da? Odme mozna tez usunac, ale moze smierdziec oparami oleju w kabinie...
    Krajcok
    GT JTD Q2 Rosso Scuderia 205 PS (historia)
    XKR 4.0 V8 kompressor

Podobne wątki

  1. [159] Znikajacy problem z zasilaniem.
    Utworzone przez porterneon w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 25-10-2015, 20:05
  2. Znikajacy płyn chłodzący
    Utworzone przez odison w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 25-09-2012, 10:58
  3. Znikajacy płyn chłodzący
    Utworzone przez odison w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-09-2012, 20:15
  4. [145] znikajacy plyn hamulcowy???
    Utworzone przez wesolylukasz69 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 08-09-2010, 21:11
  5. Znikajacy prad z pompy paliwa.
    Utworzone przez Lukasz A. w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 01-04-2007, 20:38

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory