Strona 1 z 8 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 79

Temat: Bialy dym z rury znikajacy olej

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Mielec, Poland
    Auto
    Alfa Romeo GT 1.9JTD
    Postów
    46

    Domyślnie Bialy dym z rury znikajacy olej

    Witam. Mam duży problem ostatnio nagle zaczęło mi kopcić białym dymem z rury jak z komina (na postoju jest ok mały biały dymek) i olej zniknął w astronomicznym tempie w ciągu 15-20min. Dotoczyłem sie do pierwszego lepszego mechanika przygazowalem na posloju i zachlapalo kropelkami oleju zderzak. nawet nie zagladnal pod maske i stwierdzil ze turbina do regeneracji. Czy rzeszywiscie bo czytam na internecie rozne opinie? Czy od razu oddac turbine do regeneracji tak jak mowil?

  2. #2
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar grzegorz041983
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Grudziądz
    Auto
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD
    Postów
    241

    Domyślnie

    Słuchaj moze to byc turbina i to jest bardzo prawdopodobne ale nigdy nie ufaj nikomu bez dokladnego sprawdzenia!Niech Ci dokładnie sprawdzi i wtedy moze podac konkrety. Powodzenia

  3. #3
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar p_r_z_e_m_k_o
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    kościan WLKP
    Auto
    AR 155 2.0 8v TS / AR GT JTDm / AR 164 3.0 V6
    Postów
    455

    Domyślnie

    No to witam w klubie. U mnie to samo. Wróciłem do domu, zdjąłem osłonę od silnika i patrzę a tam cały kompresor od klimy w oleju i spod osłony kolektora wydechowego ścieka go więcej. No nic, dzisiaj zamawiam lawetę i rozbijam świnkę skarbonkę :/

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Mielec, Poland
    Auto
    Alfa Romeo GT 1.9JTD
    Postów
    46

    Domyślnie

    Ja w sumie zdjalem pokrywe od silnika patrzylem od gory i nie widac zeby gdzies wyciek byl...

  5. #5
    Hanys Romeo Avatar george11
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    slask
    Auto
    GT, Lancia Ypsilon 1,3 JTD 03'było jest BMW 225xe, Ford Custom 2.0 2018.
    Postów
    2,252

    Domyślnie

    Cytat Napisał p_r_z_e_m_k_o Zobacz post
    No to witam w klubie. U mnie to samo. Wróciłem do domu, zdjąłem osłonę od silnika i patrzę a tam cały kompresor od klimy w oleju i spod osłony kolektora wydechowego ścieka go więcej. No nic, dzisiaj zamawiam lawetę i rozbijam świnkę skarbonkę :/
    jaki kolor ma olej z wycieku??

    Cytat Napisał Smolus Zobacz post
    Ja w sumie zdjalem pokrywe od silnika patrzylem od gory i nie widac zeby gdzies wyciek byl...
    jesli nie widac to odkrec rure turbo icek, lub icek kol wyd, jesli tak bedzie duzo oleju to pod zadnym wypadkiem nie uruchamiaj auta, grozi to uszkodzeniem silnika, a nawet remontem lub wymiana.

    pzd

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar gontek
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Sosnowiec, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD 16V
    Postów
    67

    Domyślnie

    Witajcie w klubie, u mnie w piątek jak byłem w robocie postała na mrozie. Odpalam, jadę i za mną mgła. Stop, pod silnik i cieknie już z układu wydechowego czarny. Jest już u mechanika, on ma roboty, i się już w sumie nie śpieszy jak myślę o tych wydatkach. Turbina była regenerowana ponad 1,5 roku temu. Tylko czemu ja miałem jakieś przeczucie, że coś do końca nie odpala na tym mrozie tak jak powinno. George a czy jest możliwość, że to odma zamarzła i przez nią stało się co stało? Teraz pytanie, na nowa mnie nie stać, regenerować znowu czy szukać używki i liczyć na dar losu....

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar DamianS
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Lancia Thesis Centenario, Lancia Phedra Platino
    Postów
    705

    Domyślnie

    To kolejny sygnał o nagłym uszkodzeniu turbiny który do mnie dociera w ciągu ostatnich kilku dni.
    Normalnie epidemia...




    Mam pewne przemyślenia.
    Przy normalnej temperaturze otoczenia – powiedzmy 10 stopni ciśnienie oleju po uruchomieniu zimnego silnika osiąga 5-7 bar. Po rozgrzaniu oleju spada do 1,5-2,0 bar.
    Pytanie – jakie jest ciśnienie w magistrali zaraz po uruchomieniu silnika gdy temperatura oleju spada do -20 ? Co się dzieje przy zwiększeniu obrotów do 2000 (zmiana biegu)?
    W pompie olejowej jest zawór zwrotny który powinien regulować ciśnienie ale na ile jest on wydajny w ekstremalnych temperaturach?


    Ciśnienie w magistrali wszędzie jest takie samo włącznie z zasilaniem turbiny. Może jest tak, że przybardzo wysokim ciśnieniu poddaje się najsłabszy element – pierścień uszczelniający w turbinie.


    Są to rozważania teoretyczne ale chyba mają sens.
    Przy dużych mrozach po uruchomieniu dajmy silnikowi 5 min pracy na jałowych obrotach by olej miał szansę rozgrzać się choć w minimalnym stopniu.

  8. #8
    Hanys Romeo Avatar george11
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    slask
    Auto
    GT, Lancia Ypsilon 1,3 JTD 03'było jest BMW 225xe, Ford Custom 2.0 2018.
    Postów
    2,252

    Domyślnie

    Cytat Napisał gontek Zobacz post
    Witajcie w klubie, u mnie w piątek jak byłem w robocie postała na mrozie. Odpalam, jadę i za mną mgła. Stop, pod silnik i cieknie już z układu wydechowego czarny. Jest już u mechanika, on ma roboty, i się już w sumie nie śpieszy jak myślę o tych wydatkach. Turbina była regenerowana ponad 1,5 roku temu. Tylko czemu ja miałem jakieś przeczucie, że coś do końca nie odpala na tym mrozie tak jak powinno. George a czy jest możliwość, że to odma zamarzła i przez nią stało się co stało? Teraz pytanie, na nowa mnie nie stać, regenerować znowu czy szukać używki i liczyć na dar losu....


    wystarczy rozebrac dolot i sprawdzic skad ssie olej, z odmy czy pcha przez pierscienie na wirniku,


    pzd.

  9. #9
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar omen
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Piekary Śląskie
    Auto
    GT
    Postów
    5,030

    Domyślnie

    niech napiszą koledzy na jakim oleju jeździli..
    myślę, że większy wpływ na to wszystko może mieć to co stało się przed felernym zapaleniem samochodu.. czyli czy turbo było schłodzone do odp temperatury.
    Zimą, szczególnie teraz gdy w nocy jest więcej niz -10 jest to raczej bardzo istotne.

    ale mogę się mylić.

  10. #10
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar p_r_z_e_m_k_o
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    kościan WLKP
    Auto
    AR 155 2.0 8v TS / AR GT JTDm / AR 164 3.0 V6
    Postów
    455

    Domyślnie

    No widzę że faktycznie epidemia. Czyżby to wskazywało na jakieś niedopatrzenie włoskich inżynierów? Może Damian ma racje? Któż to wie...
    george11 u mnie olej ma normalną barwę jak to przepracowany olej czyli nie bursztynowy a raczej ciemny. A o czym to może świadczyć?

    Omen a dlaczego schłodzenie turbiny (rozumiem że po przyjeździe dnia poprzedniego) miało mieć wpływ na turbo dnia następnego?

Podobne wątki

  1. [159] Znikajacy problem z zasilaniem.
    Utworzone przez porterneon w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 25-10-2015, 20:05
  2. Znikajacy płyn chłodzący
    Utworzone przez odison w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 25-09-2012, 10:58
  3. Znikajacy płyn chłodzący
    Utworzone przez odison w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-09-2012, 20:15
  4. [145] znikajacy plyn hamulcowy???
    Utworzone przez wesolylukasz69 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 08-09-2010, 21:11
  5. Znikajacy prad z pompy paliwa.
    Utworzone przez Lukasz A. w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 01-04-2007, 20:38

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory