Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Temat: Szyba nie chce się zamknąć - mechanik naciągacz???

  1. #1
    Alfica
    Gość

    Domyślnie Szyba nie chce się zamknąć - mechanik naciągacz???

    Okno otwarte do połowy nie chciało się zamknąć, gdy nagle zaskoczylo zjechało calkowicie na dół i juz nic z tym nie dało się zrobić. Pojechałam do mojego mechanika, który ok 3h w niej dłubał po czym stwierdził, że trzeba wymienić cały zestaw podnoszenia szyby bo poszczególnych części nie kupię osobno. Wycenił to na 320zł zestaw 80zł robocizna - załamałam się. Mówił prawdę czy chciał mnie naciągnąć?? Nie można wymienić samego siłownika czy tez linki. On nawet nie powiedział co dokładnie się popsuło tylko stwierdził, że wszystko trzeba wymienić. Muszę kupowac nowy czy warto kupić używkę??

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    To Ty w ASO byłeś/aś?! Nie wiem co tam padło dokładnie ale nawet jeśli trzeba by wymienić cały mechanizm to koszt używanego jest w granicach 80-150 zł a wymiana zajmuje około 20-30 minut jeśli ma się już zdjętą tapicerkę. Nie wiem skąd ten człowiek taką cenę za to wszystko wziął...

  3. #3
    Użytkownik Fachowiec Avatar QBA
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    ALFA 166 SWAP 3.0+Q2 / ALFA 166 2.4 20v FL 180 HP/Jumper 2.8 JTD /Fiat Regata/Alfa 147 JTD 8v
    Postów
    2,633

    Domyślnie

    cenę pewnie powiedział nowego mechanizmu, a taka jest bardzo prawdopodobna.
    Robocizne każdy ceni jak chcę, ale moim zdaniem z demontazem i montażem powinna oscylowac w granicach 50 zł.

    - - - Updated - - -

    cenę pewnie powiedział nowego mechanizmu, a taka jest bardzo prawdopodobna.
    Robocizne każdy ceni jak chcę, ale moim zdaniem z demontazem i montażem powinna oscylowac w granicach 50 zł.
    http://www.flar-ital.pl/ - CZĘŚCI ZAMIENNE- SERWIS: Lancia, Fiat, Alfa Romeo
    USŁUGI AUTOLAWETĄ- POMOC DROGOWA

  4. #4
    chudybiker
    Gość

    Domyślnie

    Tak, tak ja tez mysle, ze 80 zl to duzo. Za darmo powinien Ci zrobic z wdziecznosci, ze do niego przyjechales. Ty czlowieku pracujesz za darmo? Noz mi sie w kieszeni otwiera jak czytam takie wpisy. Trzeba zdjac tapicerke tak by nic nie polamac, odkrecic lub roznitowac to i owo (nie wiem jak jest w alfie), wyjac szybe. To wszystko jest czas i ryzyko, ze trzeba cos bedzie klientowi odkupic i z tego wynika cena. Srednia cena 1 rbh to 100zl czyli policzyl za okolo 40 min to uczciwa stawka. Z tych 80 zl bedzie musial oddac jakies 60zl panstwu w postaci podatkow, zusow i innych srusow, kilka zlotych za czynsz i media czyli na reke zostanie jakies 10-max 15zl za prawie godzine pracy, to duzo? telemarketer ma 10zl a za nic nie odpowiada. Jezdzisz alfa, to zobowiazuje, nie stac Cie to za....j na autobus, pozdro.

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar gruber007
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    SCI
    Auto
    147FL 1.6 Blu Montecarlo
    Postów
    234

    Domyślnie

    Cytat Napisał chudybiker Zobacz post
    Tak, tak ja tez mysle, ze 80 zl to duzo. Za darmo powinien Ci zrobic z wdziecznosci, ze do niego przyjechales. Ty czlowieku pracujesz za darmo? Noz mi sie w kieszeni otwiera jak czytam takie wpisy. Trzeba zdjac tapicerke tak by nic nie polamac, odkrecic lub roznitowac to i owo (nie wiem jak jest w alfie), wyjac szybe. To wszystko jest czas i ryzyko, ze trzeba cos bedzie klientowi odkupic i z tego wynika cena. Srednia cena 1 rbh to 100zl czyli policzyl za okolo 40 min to uczciwa stawka. Z tych 80 zl bedzie musial oddac jakies 60zl panstwu w postaci podatkow, zusow i innych srusow, kilka zlotych za czynsz i media czyli na reke zostanie jakies 10-max 15zl za prawie godzine pracy, to duzo? telemarketer ma 10zl a za nic nie odpowiada. Jezdzisz alfa, to zobowiazuje, nie stac Cie to za....j na autobus, pozdro.
    100pln za roboczo-godzine mechanika? w aso maja 60-80 to ja nie wiem u kogo Ty naprawiasz samochod

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar kiler_911
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Rzeszów/Ostrowiec Św.
    Auto
    147 1.9 JTD 8V
    Postów
    668

    Domyślnie

    w ASO Fiata w Ostrowcu jest 100 zł za 1h pracy mechanika.
    -> Jadąc Alfą, czujesz jakby Twoją duszę lizali aniołowie <-

    --- 148,7 KM @ 4200 obr/min ---
    --- 331,2 Nm @ 2165 obr/min ---

    www.cinsoft.pl

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar Avari
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Włodawa
    Auto
    AR 147 2003r 1,9JTD 115KM
    Postów
    610

    Domyślnie

    Cytat Napisał gruber007 Zobacz post
    100pln za roboczo-godzine mechanika? w aso maja 60-80 to ja nie wiem u kogo Ty naprawiasz samochod
    Ale wtedy ta roboczo godzina ma im starczyć na 2

    - - - Updated - - -

    Myślę że 80 nie jest źle jest tam jednak trochę zabawy. jak nie patrzeć kolego chudy z tymi podatkami to bym się zastanowił. Bo myślę że jak powiesz że chcesz fakturę paragon to mechanior powie Ci że do tego trzeba doliczyć 23%.
    Po drugie kolega nie pyta co go zobowiązuje posiadając alfe tylko pyta o cenę i Twoje wypowiedzi w taki sposób są niezbyt mile czytane.
    Po trzecie koleżanko alfico po to rozmawiasz z mechanikiem żeby wszystkie się dowiedzieć spytać co padło, dlaczego co trzeba kupić i tak dalej. Wiem że jesteś kobietą ale pokaż gościowi że twarda z Ciebie i się oszukać nie dasz. Zawsze poproś o tak zwany kosztorys jak gość kręci. Dowiedz się co padło i popytaj w sklepie ile taka część stoi.


  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar cuoreventi
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa 156 2.0 JTS 16v
    Postów
    4,198

    Domyślnie

    Na dwoje babka wróżyła...

    400zł za całość to moim zdaniem cena OK, bo:
    Jeśli zepsuł się podnośnik elektryczny to jego cena na alle już od 100zł, przy czym to część używana a z tym różnie bywa...
    A tak, 320zł to już wystarczający margines by kupić część która trochę posłuży.

    Jeśli chodzi o robociznę to jest śmiesznie niska.
    Nie zdajecie sobie sprawy jak trudno jest rozłączyć szybę od mechanizmu, zwłaszcza gdy szyba się nie podnosi ani opuszcza.

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar Andy1970
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Płaza/Chrzanów/Małopolska
    Auto
    164 V6
    Postów
    696

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o robociznę to jest śmiesznie niska.
    Nie zdajecie sobie sprawy jak trudno jest rozłączyć szybę od mechanizmu, zwłaszcza gdy szyba się nie podnosi ani opuszcza.[/QUOTE]

    Zgadzam się całkowicie z kolegą. Jak mamy pojęcie o robocie to robimy sami a jak nie to trzeba płacić - tak ten świat jest skonstruowany. Ludzie którzy krzyczą w różnych tego typu postach, że jakaś robota jest droga nie rozróżniają klucza oczkowego od śrubokręta i nie zdają sobie sprawy, iż wykonanie danej czynności wymaga trochę wiedzy, pracy doświadczenia itp. Mechanik też człowiek i też na kromkę chleba i kawałek kiełbasy musi zarobić. Przecież to takie oczywiste.
    AR 164 3.0 V6 Super 200 KM 1995 http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...12v_super.html - ciągle w odbudowie
    AR 156 2.5 V6 - sprzedam części
    AR 164 3.0 V6 - sprzedam części

  10. #10
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał chudybiker Zobacz post
    Tak, tak ja tez mysle, ze 80 zl to duzo. Za darmo powinien Ci zrobic z wdziecznosci, ze do niego przyjechales. Ty czlowieku pracujesz za darmo? Noz mi sie w kieszeni otwiera jak czytam takie wpisy. Trzeba zdjac tapicerke tak by nic nie polamac, odkrecic lub roznitowac to i owo (nie wiem jak jest w alfie), wyjac szybe. To wszystko jest czas i ryzyko, ze trzeba cos bedzie klientowi odkupic i z tego wynika cena. Srednia cena 1 rbh to 100zl czyli policzyl za okolo 40 min to uczciwa stawka. Z tych 80 zl bedzie musial oddac jakies 60zl panstwu w postaci podatkow, zusow i innych srusow, kilka zlotych za czynsz i media czyli na reke zostanie jakies 10-max 15zl za prawie godzine pracy, to duzo? telemarketer ma 10zl a za nic nie odpowiada. Jezdzisz alfa, to zobowiazuje, nie stac Cie to za....j na autobus, pozdro.
    Jak się chce w temacie napisać coś konkretnego to pasowało by też wiedzę mieć konkretną...
    Skoro mechanik 3 godziny dłubał przy bardzo prostym (w porównaniu np z passatem B5) mechanizmem szyb w AR 147 to znaczy, że powinien sobie odpuścić ten zawód i wziąć się za furmanki, póki jeszcze są... Demontaż tapicerki, i diagnoza uszkodzenia to kwestia maks 20 minut więc nie wiem co ten człowiek robił 3 godziny i na koniec stwierdził, że jednak nie da się naprawić bez wymiany podnośnika?! Poza tym skoro sobie za to liczy 80 zł to ile bierze np za wymianę wahacza?! Ryzyko zawodowe to on sobie obrał zakładając warsztat więc nie wiem po co ta gadka? Jak ja przyciemniam auto w którym 1 szyba boczna kosztuje 3000 zł to nie liczę za przyciemnienie więcej tylko staram się czegoś nie spaprać, bo to moja wina by była a nie właściciela Panamery. W kwestii podatków też Cię lekko poniosło.

    Poza tym podano dobry przykład roboczogodziny w ASO i tam mamy pewność, że AR się nie boją rozbierać bo pewnie takich przypadków mieli na pęczki. Suma 400 zł za naprawę takiej usterki to lekka przesada i nie wiem po co była tutaj sugestia, że kolegi nie stać na utrzymanie AR?! Ja bym osobiście nikomu nie proponował nowego zamiennika (bo oryginału za 320 zł nie dostanie) tylko sprawdzoną używkę (a takie można od kolegów z forum kupić nawet za 80zł).

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał cuoreventi Zobacz post
    Jeśli chodzi o robociznę to jest śmiesznie niska.
    Nie zdajecie sobie sprawy jak trudno jest rozłączyć szybę od mechanizmu, zwłaszcza gdy szyba się nie podnosi ani opuszcza.
    Akurat takich przypadków kilka miałem i zapewniam, że jest to jeden z prostszych sposobów rozłączenia szyby od suwaka.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Andy1970 Zobacz post
    Mechanik też człowiek i też na kromkę chleba i kawałek kiełbasy musi zarobić. Przecież to takie oczywiste.

    Ale co ma do tego fakt, że ktoś musi zapłacić 400 zł tylko dlatego, że on rzekomo musi założyć mechanizm za 320 zł?!... Gwarancja na nowy zamiennik jest tylko rok (jeśli ma się fakturę za montaż w zakładzie mechaniki pojazdowej). Sprawdzony, używany mechanizm na pewno też tyle wytrzyma a ceny na allegro zaczynają się nawet od 50 zł... A tak na dobrą sprawę to nikt z nas nie wie co tam naprawdę jest zepsute. Najczęściej pęka zawleczka trzymająca szybę w suwaku albo linkę wciąga w przekładnię ślimakową. O ile tego drugiego nie ma sensu naprawiać to np zmiana zawleczki jest banalna a można ją z większości fiatów zaadaptować.


    Inna sprawa, że koleżance nie pomożecie broniąc mechanika... Jak by mieszkała trochę bliżej niż 600 km to pewnie byśmy to wspólnymi siłami zrobili a tak to będzie musiała komuś słono zapłacić.
    Ostatnio edytowane przez Belfer ; 26-06-2012 o 14:04

Podobne wątki

  1. Szyba nie chce się zamknąć NOC
    Utworzone przez Tomunia w dziale GT
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 24-02-2016, 02:51
  2. Wskaznik poziomu paliwa pokazuje co chce i kiedy chce.
    Utworzone przez Alfi w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24-01-2014, 19:47
  3. [146] Jak zamknąć szybę
    Utworzone przez patelka3 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-07-2013, 12:56
  4. Nie mogę zamknąć samochodu ?
    Utworzone przez Bedboys w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 21-11-2007, 19:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory