Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 41

Temat: Późno załącza się turbo i brak mocy na niskich obrotach

  1. #31
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar SynapticXX
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    W-wa
    Auto
    Auto
    Postów
    145

    Domyślnie

    Kiedyś też miałem podobny problem i w moim przypadku okazało się, że trzeba było przeczyścić kierownice na turbinie (koszt 500zł)
    Nie mylić z regeneracja turbiną (turbo było zdrowe), tylko zmienna geometria się przywieszała przez kierownice.

    Autko przed czyszczeniem miało kopa przy 2400, teraz ma przy 1800-1900

  2. #32
    Hanys Romeo Avatar george11
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    slask
    Auto
    GT, Lancia Ypsilon 1,3 JTD 03'było jest BMW 225xe, Ford Custom 2.0 2018.
    Postów
    2,252

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ozdo Zobacz post
    wyczyściłem również przepustnice i wejście do kolektora, znacząca poprawa. Turbina zaczęła się szybciej włączać ok 2100 obrotów. W poniedziałek rozbiorę overboost, przeczyszczę i nasmaruję.
    Pozdrawiam
    tutaj napisałes ze jest duza poprawa...

    pzd.


    prace sztangi turbo sprawdzałes??

  3. #33
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar omen
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Piekary Śląskie
    Auto
    GT
    Postów
    5,030

    Domyślnie

    napewno dobrze podłączyłeś przewody pociśnieniowe?

  4. #34
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Ostrów Wielkopolski
    Auto
    Alfa Romeo GT 1.9 Jtd
    Postów
    23

    Domyślnie

    Witam.
    Dzisiaj auto zostało obejrzane przez mechaników. Prawdopodobnie rura idąca od turbosprężarki do IC jest dziurawa.Również zauważyli, że ta złączka elastyczna("siatka") od rury wydechowej jest do wymiany. Przewody podciśnieniowe też do wymiany. Praca sztangi turbo podobno w porządku. W poniedziałek oddaje auto do naprawy.
    Napisałem, że duża poprawa ,bo było przez chwilę trochę lepiej ale mulenie powróciło.
    Mam nadzieję, że to będzie to. Oczywiście napiszę czy pomogło. Dziękuje za pomoc i pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez Ozdo ; 05-01-2013 o 16:59

  5. #35
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,596

    Domyślnie

    Jak kopci to raczej dziura w dolocie, a odpinałeś przepływomierz?
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  6. #36
    Hanys Romeo Avatar george11
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    slask
    Auto
    GT, Lancia Ypsilon 1,3 JTD 03'było jest BMW 225xe, Ford Custom 2.0 2018.
    Postów
    2,252

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ozdo Zobacz post
    Witam.
    Dzisiaj auto zostało obejrzane przez mechaników. Prawdopodobnie rura idąca od turbosprężarki do IC jest dziurawa.Również zauważyli, że ta złączka elastyczna("siatka") od rury wydechowej jest do wymiany. Przewody podciśnieniowe też do wymiany. Praca sztangi turbo podobno w porządku. W poniedziałek oddaje auto do naprawy.
    Napisałem, że duża poprawa ,bo było przez chwilę trochę lepiej ale mulenie powróciło.
    Mam nadzieję, że to będzie to. Oczywiście napiszę czy pomogło. Dziękuje za pomoc i pozdrawiam.
    zamiast sprawdzic szczelnosc ukladu, opaski...podstawowe sprawy, powstają kolejne tematy dotyczace ciągle tego samego.

  7. #37
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Bartekk287
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    Libiąż
    Auto
    Alfa Romeo GT 2006 r. 1.9 JTD 150 km.
    Postów
    120

    Domyślnie

    Witam, mianowicie mój problem wygląda tak: autko spoko jeździło, kręciło się od samego dołu czyli no nie cyganiąc od jakies 1500 obr. ale błąd wyłapywał komputer, numer błędu podawał zawór EGR, nie pamiętam dokładnie treści ale na pewno to było to. Zanim kupiłem autko ktoś czyścił EGR bo właśnie było bardzo mułowate, ale stwierdizli ze ten EGR musi się wypalić po czyszczeniu, komputer błąd łapał,niby nie łapał, ale w końcu sie zaświecił i świecił cały czas, zaraz po odpaleniu auta. Ale autko ciągło od samego dołu. no i autko jeździlo dobrze się kręciło ale błąd świecił. Dziś pojechalem do mojego mechanika- fachowca. Wyczyścił EGR tak jak się należy, wręcz wyśmial tego kto go czyścił "NIBY" poprzednio,wstawił blaszkę zaślepiającą, lekko przerobioną i zmodyfikowa. Błędu nie skasowaliśmy bo brakło niestety czasu. Ale właśnie tu zaczyna się ALE. Bo po wyczyszczeniu założeniu odpalam jade kawałek i dziura.. autko nie kręci się tak jak przedtem od sameego dołu, przedtem błąd się świcił ale od niskich obrotów aż wbijało w fotel a teraz tego niestety nie ma.. jakies ponad 2 no 2.5 tyś obrotów dopiero czuć ten zryw..a tak to moge cisnąć w podłoge i cisza..

    Co na to powiedzie panowie i co poradzicie ? Prosze o porady i odpowiedzi, jestem posiadaczem AR od nie dawna i od samego początku jakieś problemy no... :|
    Ostatnio edytowane przez Bartekk287 ; 24-04-2013 o 22:07

  8. #38
    Użytkownik Rowerzysta Avatar arquadiusy
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Kęty
    Auto
    Było GT 3.2 Q2 Jest Giulietta QV i Brera 2.4
    Postów
    485

    Domyślnie

    jezeli autko nie kopci to do sprawdzenia sztanga na turbinie czy chodzi luzno , zawór VGT - overboost , posprawdzaj węzyki co idą od niego do turba i do vacum pompy , jezeli kopci to dziurawa rura turbo - intercooler . przedewszystkim zrób logi prace Vgt i cisnienie doładowanie mierzone i docelowe
    Mieszkam niedaleko , jakbyśchciał mozemy zerknąć i zaradzić

  9. #39
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar maciey
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Bielsko-Biała / Czaniec
    Auto
    BYŁA: Alfa GT Q2 1.9 JTDm 2008 177KM 372Nm, jest RCZ
    Postów
    235

    Domyślnie

    A nie jest tak, że po zaślepieniu EGR trzeba go wyłączyć w komputerze?

  10. #40
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Bartekk287
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    Libiąż
    Auto
    Alfa Romeo GT 2006 r. 1.9 JTD 150 km.
    Postów
    120

    Domyślnie

    No z tego co wiem to nie kopci autko, co do posprawdzania tego to tak szczerze nie bardzo jestem tak w temacie :| można się umówić w któryś dzień,tylko po weekendzie, do Kęt nie daleko

    Kurde ale czemu jak przedtem świeciło autko chodziło zajebiście, a po wyczyszczeniu i częściowemu zaślepieniu nagle się tak stało. Jak pisałem wyżej gość go czyścił "poprzednio" to podpinal komputer podczas jazdy i jak jechał to było ok autko szło, zaświecił się błąd zaś spadek mocy, wyłączył błąd komputerem podczas jazdy i zaś normalnie. Potem błąd się zaświecał ale utko śmigało normalnie. Przyjechaliśmy na miiejsce błąd nie świecił. trochę "wypalił" EGR bo powiedizał że podobno tak trzeba. Zajechałem do domu. Kontrolka o błędzie nie świeciła, na 2 dzienń zaświeciła się i już była cały czas. Kasowalismy na kompie chwila było spokój ale potem znów się zaświeciła i była, ALE autko śmigało i ciągło od samego dołu.

    A tu po pożądnym wyczyszczeniu znowu nie idzie tak jak powinno ehh.. ;/

    - - - Updated - - -

    Właśnie nie wiem, dziś podjde tam do tego mechanika tu mojego i ma mi podpiąć i popatrzyć pokasować.

    To właśnie mnie dziwi że autko śmigało a nagle po tej operacji przestało co powinno chyba bardizej mu pomódz niz zaszkodzić :|

Podobne wątki

  1. Brak mocy na niskich obrotach, drgania - 1.9 JTD 16V 140km
    Utworzone przez krzywda w dziale 156
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 01-02-2016, 23:06
  2. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 11-09-2015, 11:26
  3. [146] Boxer 1.6 , Brak mocy , dusi się na niskich obrotach.
    Utworzone przez roger11 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 26-04-2015, 22:18
  4. Brak mocy na niskich obrotach i szarpanie 2.0 v6 tb
    Utworzone przez tomczi85 w dziale 166
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 12-04-2015, 20:23
  5. [159] Brak mocy na niskich obrotach 1.9 120 KM
    Utworzone przez dexster w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 06-01-2015, 19:55

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory