Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 46

Temat: Górne mocowanie amortyzatora

  1. #11
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar tomi
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    159 1.9 Ti , 147 Racer, Spider 916 TS
    Postów
    505

    Domyślnie

    Proponuje zajac 3 wolne miejsca dowolnego parkingu podziemnego hipermarketu.
    Ja tak sprezyny wymienialem w gtv ;-)

  2. #12
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Oktan
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Gtv TS 2.0 r'96
    Postów
    204

    Domyślnie

    Niezły numer - ludzie się nie dziwili?

    Wysłane z HTC One

  3. #13
    Użytkownik Rowerzysta Avatar ArturK
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Jelenia Gora
    Auto
    [156 2,4 JTD SW 2005]
    Postów
    295

    Question

    Odgrzebię trochę temat. Wczoraj mechanik miał wymienić hamulce i amortyzatory z przodu w mojej GTV, niestety nie podobały mu sie poduszki mocowania amortyzatorów, nie chciał rozgrzebać i zablokować podnośnika. Amortyzatory czekają na poduszki mocowania, cała radość z wymiany tarcz i klocków uleciała.

    Co prawda nie mam żadnych negatywnych objawów, ale podobno guma się rozsypuje.

    Prawa poduszka jest dostępna nowa, lewej nie mogę znaleźć, w sklepach brak. Na forum alfaowner com twierdzą że nie ma już nowych, ale jest zamiennik za 180 GBP czyli z przesyłką koło 1kPLN za sztukę :/ http://www.totallyalfa.com/index.cfm...Product&id=203
    Biorąc pod uwagę cenę amorów 900zł, odbojów z osłonami 250zł, dokładanie kolejnego wydatku 2x180 funtów to już spore przegięcie.

    Potrzebuję używane zdatne do użytku prawą (60651125) i lewą (60629998), lub przynajmniej lewą.

    Szukając po numerze 60629998, znalazłem info, że Ruville robi łożysko mocowania amortyzatora nr 866000 do regeneracji jako pasujące do naszych GTV. Nie mam pojęcia jak to się montuje, nie mam jak przymierzyć, bo moje poduszki jeżdżą nadal. W necie jest tylko 1 zdjęcie z którego niewiele da się wywnioskować. Ktoś z Was już regenerował z użyciem tej części?

    Nie jestem jedynym posiadaczem GTV na świecie, zastanawiam się jak radzą sobie inni właściciele.

  4. #14
    Użytkownik Znawca Avatar Kali_33
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 2.0TS 1997
    Postów
    1,525

    Domyślnie

    prawdopodobnie dałoby się zaadoptować z modyfikacją górnego mocowania sprężyny na standard fiatowski jak np. w alfie 145. Jednak na pewno to nie będzie to samo.

  5. #15
    Użytkownik Świeżak Avatar Slepecci
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Polanica-Zdrój
    Auto
    GTv 2.0 TS
    Postów
    193

    Domyślnie

    Ja sie wkurwi**m i zmieniłem całe na kolumny na te z fiata bravo, lata to jak cholera, teraz poduszki kupie za 70zł i nie muszę szukać jednorożców, albo denerwować sie ze facet ma tylko prawe na allegro - chociaż i tak L=P

  6. #16
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2010
    Auto
    146 1.4TS, GTV 2.0TS, Giulia. Była: 159 2.0JTDm
    Postów
    682

    Domyślnie

    jakies foto z przerobki? opis?

  7. #17
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar mattman
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    E0 ROSSO
    Postów
    557

    Domyślnie

    Slepecci, pochwal się z czego masz przednie amortyzatory, po wymianie tych poduszek.

  8. #18
    Użytkownik Świeżak Avatar Slepecci
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Polanica-Zdrój
    Auto
    GTv 2.0 TS
    Postów
    193

    Domyślnie

    jaka przeróbka, jakie foto jakie amortyzatory Napisałem ze cała kolumna poszła z brawy, jak dobrze pamiętam to mocowanie do piasty i tyle plus trzy śrubki na górze, na trzepakach jest po 80%, nie wiem jak auto się zachowuje przy jakichś ekstremalnych zakrętach bo z racji setek widzianych wypadków jeżdżę powoli

    PS . Cała kolumna czyli poduszka, amor i sprężyna, alternatywa dla napierdalają**ej poduszki, dałem się ze koło odpadnie.

  9. #19
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    145 1.8 TS MY99
    Postów
    141

    Domyślnie

    Ta guma, którą widać bez ściągania amortyzatora to tylko podkładka pod sprężynę i o ile wiem, to nie wchodzi w skład "mocowania amortyzatora", a jeżeli już to sama guma będzie taka sama z lewej i z prawej strony. Myślę, że można tam zaadaptować cokolwiek. Jeżeli nie masz luzów na łożysku to nie ruszaj tego, to bardzo trwały element. Co do samego elementu, to lewy od prawego chociaż na pierwszy rzut oka są identyczne to mają przesuniętą oś łożyska o 10mm w osi przód tył, da się je zamienić, ale zepsują geometrię. Całe kolumny też można wsadzić od czegokolwiek, od 145, tipo, od marei czy multipli, tylko chyba nie na tym polega zabawa w stare włoskie wyścigówki.

  10. #20
    Użytkownik Rowerzysta Avatar ArturK
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Jelenia Gora
    Auto
    [156 2,4 JTD SW 2005]
    Postów
    295

    Domyślnie

    Już wydałem 900 na amory i ponad 200 na osłony i odboje, wiec chciałbym doprowadzić "renowację" do końca na częściach z gtv. Kilka lat temu dostęp jeszcze był a teraz tragedia. Zastanawiam się czy gtv 916 szczególnie 3.0/3.2 V6 jest wstydliwym modelem dla AR? Przecież chcemy za własną kasę podtrzymać historię na drogach a sam producent olewa temat. Gdyby nie zwykłość i brak emocji, duszy dziziejszych wozideł, pewnie pozbył bym się gtv na rzecz innej fury, niestety po tylu latach i pomimo wielu mankamentów to auto nadal niesamowicie mnie cieszy a używam go cały czas.
    Dobra, sorki za offtop, jeżeli ktoś chciałby pozbyć się poduszek, lub chociaż tego metalowo gumowego dystansu spod nakrętki który widać pod maską po zdjęciu gumowego kapturka, proszę o pw. Wiem od taniegofiata że to kolejny niedostępny element u producenta :/

Podobne wątki

  1. [MiTo] Górne mocowanie amortyzatora przód
    Utworzone przez marekm w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 31-03-2016, 06:18
  2. Górne mocowanie amortyzatora
    Utworzone przez kami_l w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 24-04-2014, 19:56
  3. [159] Górne mocowanie amortyzatora
    Utworzone przez wave_pl w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 23-07-2013, 19:41
  4. [145] Górne mocowanie amortyzatora przód
    Utworzone przez themim w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 27-07-2011, 18:14

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory