Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 46

Temat: Górne mocowanie amortyzatora

  1. #31
    Użytkownik Świeżak Avatar byjajo
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Niepołomice
    Auto
    GTV V6 TB,był MiTo 1.6 JDTM,było kilkadziesiąt innych aut.
    Postów
    75

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacool.n Zobacz post
    Mocowania są różne.Nawet jeśli da się zamontować wraz z całą kolumną to inne będą kąty a przez to auto będzie się inaczej zachowywać niż powinno.To już niebezpieczne druciarstwo dla kierowcy i innych użytkowników drogi.
    Kombinowanie ma swoje granice.

  2. #32
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    145 1.7 16v '94, Gtv 3.2 V6 '03, Spider 1.6 '78
    Postów
    33

  3. #33
    Użytkownik Znawca Avatar Kali_33
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 2.0TS 1997
    Postów
    1,525

    Domyślnie

    Cytat Napisał byjajo Zobacz post
    Mocowania są różne.Nawet jeśli da się zamontować wraz z całą kolumną to inne będą kąty a przez to auto będzie się inaczej zachowywać niż powinno.To już niebezpieczne druciarstwo dla kierowcy i innych użytkowników drogi.
    Kombinowanie ma swoje granice.
    jeśli wycentrowanie mocowania amortyzatora jest w tym samym miejscu to z jakiego powodu miałyby się zmienić kąty? Ewentualnie wysokość mocowania amortyzatora i sprężyny może się nieznacznie różnić więc amortyzator będzie pracować w innym zakresie, no i oczywiście wysokość auta może się zmienić, ale nie sądzę by to były istotne różnice, większe niż wynikające z np. zmęczenia sprężyn. Nie jestem pewien, czy nie należałoby się bardziej obawiać tych przerobionych regenerowanych mocowań, które nie jeździły w żadnym aucie i których nikt nie testował...

  4. #34
    Użytkownik Świeżak Avatar byjajo
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Niepołomice
    Auto
    GTV V6 TB,był MiTo 1.6 JDTM,było kilkadziesiąt innych aut.
    Postów
    75

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kali_33 Zobacz post
    jeśli wycentrowanie mocowania amortyzatora jest w tym samym miejscu to z jakiego powodu miałyby się zmienić kąty? Ewentualnie wysokość mocowania amortyzatora i sprężyny może się nieznacznie różnić więc amortyzator będzie pracować w innym zakresie, no i oczywiście wysokość auta może się zmienić, ale nie sądzę by to były istotne różnice, większe niż wynikające z np. zmęczenia sprężyn. Nie jestem pewien, czy nie należałoby się bardziej obawiać tych przerobionych regenerowanych mocowań, które nie jeździły w żadnym aucie i których nikt nie testował...
    Ja myślę,że jeśli producent w GTV stosuje różne mocowania do lewej i prawej strony to nie robi tego dla jaj.Podejrzewam,że wytrzymałość na obciążenia jest też dostosowana do rodzaju samochodu,uzyskiwanych prędkości i zachowania w zakrętach.
    Brava ma uniwersalne mocowanie do obu stron.Poza tym konstrukcja mocowań jest różna.Widać to nawet na zdjęciach.

  5. #35
    Użytkownik Znawca Avatar Kali_33
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 2.0TS 1997
    Postów
    1,525

    Domyślnie

    akurat to że jest lewy i prawy nie oznacza zupełnie nic marea waży więcej niż gtv, więc nie sądzę by był problem z wytrzymałością. Zresztą wahacze dolne przecież są z marea i nikt się nie zastanawia czy wytrzymają...
    Nie mówię że to jest rozwiązanie idealne ale zawsze jakaś alternatywa do "rzeźbionych" mocowań z GTV.

  6. #36
    Użytkownik Świeżak Avatar byjajo
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Niepołomice
    Auto
    GTV V6 TB,był MiTo 1.6 JDTM,było kilkadziesiąt innych aut.
    Postów
    75

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kali_33 Zobacz post
    akurat to że jest lewy i prawy nie oznacza zupełnie nic marea waży więcej niż gtv, więc nie sądzę by był problem z wytrzymałością. Zresztą wahacze dolne przecież są z marea i nikt się nie zastanawia czy wytrzymają...
    Nie mówię że to jest rozwiązanie idealne ale zawsze jakaś alternatywa do "rzeźbionych" mocowań z GTV.
    Ciekawe rozumowanie.Wahacz ten sam ... .Fiat jest dziwny.Do Różnych samochodów stosuje różne łożyska zamiast wsadzać wszędzie jeden rodzaj mocowań.Podobnie jest z innymi producentami aut.
    Kolego to,że obaj mamy ten sam model butów nie znaczy,iż tak samo chodzimy i biegamy.

  7. #37
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2010
    Auto
    146 1.4TS, GTV 2.0TS, Giulia. Była: 159 2.0JTDm
    Postów
    682

    Domyślnie

    Cytat Napisał byjajo Zobacz post
    Ja myślę,że jeśli producent w GTV stosuje różne mocowania do lewej i prawej strony to nie robi tego dla jaj
    Akurat tego nie byłbym taki pewien
    Przykład VW pokazuje, ze do wielu samochodów różnych marek o różnych mocach i przeznaczeniu pasują te same części czego o fiacie powiedzieć nie można.

  8. #38
    Użytkownik Świeżak Avatar byjajo
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Niepołomice
    Auto
    GTV V6 TB,był MiTo 1.6 JDTM,było kilkadziesiąt innych aut.
    Postów
    75

    Domyślnie

    Czyli jeśli VW robi tak jak wyżej kolega opisał to znaczy,że w GTV można robić co się chce.Masakra.
    Z mojej strony causa finita.

  9. #39
    Użytkownik Pasjonat Avatar Nazar
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Była 156 SW 2,4JTD by Cinsoft ---Jest 159 1,9JTDm 150KM Q-tronic'08 + Mito 1,6Jtdm Distinctive'08
    Postów
    3,984

    Domyślnie

    Też nad rozwiązaniem z Bravy/Marei myślałem , miałem Bravo i Brave . Mocowanie amora z przesunieciem przod tył o 10mm na logike ma jakies znaczenie przy skreconych kołach gdzie sie to przełoży na pochylenie koła cos na wzór mercedesa ( koło w skrajnej pozycji leży ) tyle że te 10mm tutaj to bedzie niezauwazalna różnica. Do pewnosci przed zmianą zmierzyłbym samą długość amortyzatora i skok. Jeszcze jest opcja porównać czy do amora i sprezyny z GTV spasuje poduszka i talerzyk trzymający sprężynę z Bravo. Tyłu bałbym sie przerabiać ale przod to jest przedpotopowe proste rozwiazanie i myślę że to nie jest glupie rozwiazanie. Sprawdzic naciski na oś odpowiednich modeli bo wiadomo że mcpherson z Marei 2,4jtd bedzie miał inną charakterystykę pracy sprezyny niz z 1,6benzyny.
    Ostatnio edytowane przez Nazar ; 27-03-2019 o 21:10

  10. #40
    Użytkownik Pasjonat Avatar Nazar
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Była 156 SW 2,4JTD by Cinsoft ---Jest 159 1,9JTDm 150KM Q-tronic'08 + Mito 1,6Jtdm Distinctive'08
    Postów
    3,984

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slepecci Zobacz post
    jaka przeróbka, jakie foto jakie amortyzatory Napisałem ze cała kolumna poszła z brawy, jak dobrze pamiętam to mocowanie do piasty i tyle plus trzy śrubki na górze, na trzepakach jest po 80%, nie wiem jak auto się zachowuje przy jakichś ekstremalnych zakrętach bo z racji setek widzianych wypadków jeżdżę powoli

    PS . Cała kolumna czyli poduszka, amor i sprężyna, alternatywa dla napierdalają**ej poduszki, dałem się ze koło odpadnie.
    A sprawdzałes czy auto równo siadło? Masz jakies foto z boku auta ? Z jakiej wersji silnikowej Fiata dobrałes mcphersony? Masz 3,0 ? 2,0?

    Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. [MiTo] Górne mocowanie amortyzatora przód
    Utworzone przez marekm w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 31-03-2016, 06:18
  2. Górne mocowanie amortyzatora
    Utworzone przez kami_l w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 24-04-2014, 19:56
  3. [159] Górne mocowanie amortyzatora
    Utworzone przez wave_pl w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 23-07-2013, 19:41
  4. [145] Górne mocowanie amortyzatora przód
    Utworzone przez themim w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 27-07-2011, 18:14

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory