Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: PU ze strongflex

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2009
    Auto
    Alfa gtv v6 TB
    Postów
    97

    Domyślnie PU ze strongflex

    Jakie PU ze strongflexa brać? Sportowe czyli te twarde żółte czy "normalne" - w tym przypadku jest trochę żółtych a na dolny wahacz są czerwone..
    Cena w porównaniu do powerflexa zachęcająca w szczególności, że u mnie 2 tuleje z powerflexa już skończyły żywot na tym dolnym wahaczu..

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar DominikWrc
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    na razie Abarth
    Postów
    79

    Domyślnie

    Ja mam na innym aucie i żółte i czerwone - zużycie takie samo - tzn w zasadzie brak zużycia, ale to dlatego że mało jeżdżę. Tuleje wahaczy miałem żółte - było za twardo, zmieniłem na czerwone jest ok.
    Żółte to są twarde jak plastik, praktycznie zero amortyzacji, więc przemyśl czy chcesz mieć takie twarde zawieszenie. Twarde nie tylko w sensie zestrojenia tylko pracy - mam na myśli tutaj to że praktycznie każdą nierówność będziesz czuł i słyszał, bo całość głośno pracuje. To nie jest walenie jakby były luzy ale dużo więcej się przenosi na karoserię.
    Zatem jeśli autem jeździsz normalnie po drogach to żółte raczej odradzam, jeśli bardziej tor, równe (ala niemieckie) drogi to możesz - zaryzykować.

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar maras37
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    Poznan
    Auto
    AR GTV 3.0 V6 24V
    Postów
    725

    Domyślnie

    mogę potwierdzić ,czerwone miałem kiedyś w innym aucie na przednich wahaczach ,w zupełności wystarczają auto stało się bardziej sztywne w zakrętach ,ale zaczęło przenosić trochę więcej drgań na karoserie....poza tym przy zmianie pojedynczych tulei mankamentem może okazać się szybsze zużywanie się innych tulei i elementów zawieszenia które pozostaną fabryczne.

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar Greciu
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Jarocin
    Auto
    Maserati Quattroporte
    Postów
    659

    Domyślnie

    Potwierdzam, że żółte PU są mega twarde bo założyłem teraz do GTA mi to odpowiada ale faktycznie jest twardo.
    Jest:
    Maserati Quattroporte V

    Były:
    AR Spider 916 / Maserati Quattroporte V / Maserati 3200 GTA / AR 159 SW JTDm / AR 156 GTA / AR 159 SW 1,9 JTDm / AR GTV 3,0 V6 24V / AR 147 1,6 TS / AR 166 2,4 JTD / AR 156 SW 1,9 JTD / Lancia Lybra SW 1,9 JTD

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar mattman
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    E0 ROSSO
    Postów
    557

    Domyślnie

    Gtv jest sztywna z zasady. Ja mam kpl. zoltych, ale w zestawieniu z koni sport i eibach-ami, ladnie sie to zgrywa w calosc.

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2009
    Auto
    Alfa gtv v6 TB
    Postów
    97

    Domyślnie

    ja mam jedynie sprężyny -30 eibacha... a jak ma się twardość tych czerwonych / żółtych PU do tych fioletowych z powerflexa?

    zestaw zwykły od nich ma i tak sporo tych żółtych:
    http://www.strongflex.eu/pl/gtv-spid...a-tylnego.html

    zestaw sport:
    http://www.strongflex.eu/pl/gtv-spid...ego-sport.html

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar mattman
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    E0 ROSSO
    Postów
    557

    Domyślnie

    Mysle, ze te roznice nie sa za bardzo wyczowalne, ale nie mam pewnosci, bo i porownania nie mam.

  8. #8
    Użytkownik Świeżak Avatar rogo
    Dołączył
    08 2016
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa Romeo GTV 2.0TS
    Postów
    214

    Domyślnie

    kupował ktoś ostatnio? Zestaw na tył podchodzi P&P czy trzeba coś kombinować? Na stronie Strongflex jest teraz dodatkowy rabat na ten zestaw.

    tak przy okazji - mam do rozbiórki tylną belkę - jak zdjąć te "szklanki" pod sprężynami?
    Ostatnio edytowane przez rogo ; 03-05-2017 o 09:55

  9. #9
    Użytkownik Znawca Avatar Mongoose
    Dołączył
    04 2013
    Auto
    156 Sportwagon 2.0 JTS
    Postów
    1,326

    Domyślnie

    Myślałem nad tym kiedyś, ale dobitnie odradził mi to znajomy, który sobie to zapakował na cały samochód. Praca na minus, głośne i na koniec zrobiły się luzy, gdzie "dożywotnia gwarancja" nie miała zastosowania... Bo całość jest luźno spasowana, piasek czy jakiś brud wytarł tuleje, zrobiły się luzy i uznali, że to uszkodzenie mechaniczne z jego winy... Myślę, że to rozwiązanie dobre tylko na tory, lub jeżeli nie wiem... Na każdą tuleje dasz opaskę ochronną z neoprenu jak na damper w rowerze, czy motocyklu...

Podobne wątki

  1. Tuleje wachacza górnego Strongflex
    Utworzone przez sebawroc w dziale 147
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 01-06-2015, 19:53
  2. Poliuretan - StrongFlex
    Utworzone przez -BamBosZek- w dziale Hamulce i zawieszenie
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 27-01-2012, 09:55
  3. Strongflex czy polibusze
    Utworzone przez Mata w dziale 166
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 10-06-2011, 20:03

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory