Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Temat: GTV a korozja

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2013
    Auto
    Alfa Romeo 166
    Postów
    55

    Domyślnie GTV a korozja

    Witajcie,

    Jak wygląda kwestia korozji w Waszych GTV?

    Ojciec miał czteroletnią 156 jak znalazł dziurę w podłodze, ja w tamtym roku sprzedałem swoją 156, gdzie też z podłogi zostały wióry. Posiadałem także 10letnią GTV, gdzie podłoga była jak dzwon- idealna, ale to było 5 lat temu i miałem egzemplarz w idealnym stanie. Aktualnie jeżdżę 159, ale to inna liga w porównaniu do poprzednich Alf.

    A GTV? Nigdy nie widziałem zardzewiałej GTV (ani na żywo, ani w ogłoszeniu), ale być może to wynika z faktu, że jeździ ich na tyle mało, że nie są to przypadkowi właściciele. Czy ktoś z Was ma jakieś naprawy blacharskie z tego powodu za sobą?

    Pzdr.,
    Damian

  2. #2
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Oktan
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Gtv TS 2.0 r'96
    Postów
    204

    Domyślnie

    Ja mmam delikatnie progi pod plastikiem zardzewiale ale to wina mechanicznego ich uszkodzenia (kiedyś była bardzo nisko). Pozatym jest jak nowa. Na pewno natomiast maska Ci nie zardzewieje

    Wysłane z HTC One

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2013
    Auto
    Alfa Spider 3.0 V6 12v
    Postów
    286

    Domyślnie

    Cytat Napisał Damian Zobacz post
    Witajcie,

    Jak wygląda kwestia korozji w Waszych GTV?

    A GTV? Nigdy nie widziałem zardzewiałej GTV (ani na żywo, ani w ogłoszeniu), ale być może to wynika z faktu, że jeździ ich na tyle mało, że nie są to przypadkowi właściciele. Czy ktoś z Was ma jakieś naprawy blacharskie z tego powodu za sobą?

    Pzdr.,
    Damian
    Gtv'ki rdzewieja po wypadkach - ale to raczej wiadomo Ogolnie powloka ocynku jest dosc dobra, sa elementy z tworzyw sztucznych i napewno slabym elementem sa fragmenty wzdluz progow (pod plastikowymi nakladkami), gdzie czesto rdza pojawia sie w srodku profili zamknietych.

    Odnosnie przypadkowych wlascicieli - to nie jest tak jak piszesz, sporo wlascicieli to wlasnie przypadkowi ludzie, ktorzy sprzedaja auto po kilku miesiacach np. przy powazniejszej awarii.

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar maras37
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    Poznan
    Auto
    AR GTV 3.0 V6 24V
    Postów
    725

    Domyślnie

    u mnie nigdzie nie gnije ,podłoga też wygląda bardzo ładnie a mam pierwsze wydanie 3,0..czasem sam się dziwię ,gdy w porównaniu z innymi nowszymi autami moje podwozie wygląda dużo lepiej.Np widziałem Awensis na podnośniku i byłem w szoku jak cała podłoga była w rudej..

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar Tytus9
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Gtv
    Postów
    701

    Domyślnie

    U mnie są pogniecione i lekko pordzewiałe sanki, natomiast podłoga minimalnie przyprószona w 2 czy 3 miejscach. W tym roku potraktuję to piaskowaniem, całość podłogi zabezpieczę i będzie z głowy za 400zł (łącznie z prostowaniem sanek) ;)

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar supa_adam
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Gtv Sport Limited Edition 2002, 156 SW 2.4 JTDm, GT 3.2
    Postów
    1,419

    Domyślnie

    Gtv trzymają się naprawdę dobrze. U mnie nadwozie bez śladu rdzy, co jest wręcz szokujące jak na samochód z 1999.

    Czego niestety nie da się powiedzieć o tłumikach

  7. #7
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Trin
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    Ząbkowice Śląskie/Świdnica
    Auto
    Było Gtv 2.0 JTS, jest 406 coupe 3.0
    Postów
    414

    Domyślnie

    mam gtv z 2004roku i tłumiki do wymiany, z jednego środkowego podajże to warstwa poszycia już sama zlazła. Korozje mam na elemencie wspierającym chłodnice wody i tylko tam, w zeszłym roku zabezpieczałem farbą antykorozyjną

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar Kali_33
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 2.0TS 1997
    Postów
    1,525

    Domyślnie

    odgrzewam bo przy okazji demontażu tapicerki do prania moim oczom ukazał się rdzawy nalot wewnątrz podłogi pomiędzy blachami, które co ciekawe nie były malowane w fabryce (jest goła blacha!) oraz wewnątrz profili zamkniętych w progach. Na zewnątrz wszystko wygląda zdrowo, zero rdzy. Chciałbym to jakoś zabezpieczyć żeby nie poszło na wylot, ale nie znam się na blacharce. Może ktoś podpowie czym i jak to zrobić?
    Ostatnio edytowane przez Kali_33 ; 25-09-2017 o 21:22

  9. #9
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    GTV
    Postów
    7

    Domyślnie

    Wyczyścić, odtłuścić i pomalować farbą antykorozyjną to co Cie niepokoi Raczej nie zaszkodzi a jedynie pomoże

  10. #10
    Użytkownik Znawca Avatar Kali_33
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 2.0TS 1997
    Postów
    1,525

    Domyślnie

    wewnątrz profili i pod podłogą nie ma dostępu, więc oczyszczenie niestety nie wchodzi w grę, chyba że są jakieś sposoby na to

Podobne wątki

  1. Korozja w 166 ?
    Utworzone przez Masa625 w dziale 166
    Odpowiedzi: 125
    Ostatni post / autor: 08-09-2019, 09:16
  2. Korozja 156 po FL
    Utworzone przez Mieszkooo w dziale 156
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 15-02-2018, 19:47
  3. Ale korozja!!!
    Utworzone przez djslavko w dziale 156
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 14-03-2015, 00:54
  4. KOrozja nadkoli
    Utworzone przez nobodyspecial w dziale 156
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 01-05-2013, 08:09
  5. Korozja
    Utworzone przez Arek 146 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 17-11-2008, 16:23

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory