Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 45

Temat: Cewki zaplonowe - 3,0 V6 - jak spawdzic i wymienic?

  1. #1
    Użytkownik Romeo Avatar grzdylu
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 3,0 V6
    Postów
    1,381

    Domyślnie Cewki zaplonowe - 3,0 V6 - jak spawdzic i wymienic?

    Witam
    Problem jak w temacie, czyli jak sprawdzic poprawnosc dzialania cewek zaplonowych w V6? Jesli sa walniete i po w/w spawrdzeniu wiem juz to na pewno, to jak kupic i wymienic cewki? Z gory dziekuje za rady i sugestie


    Sent from my iPhone
    Born to be wild.

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar tomi
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    159 1.9 Ti , 147 Racer, Spider 916 TS
    Postów
    505

    Domyślnie

    Metodą "na ucho", czy nie masz wypadania zapłonów na wolnych obrotach. Jeśli jest taki efekt to trzeba zlokalizować która cewka, np podmieniając po kolei na nową i słuchając zmian.

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar grzdylu
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 3,0 V6
    Postów
    1,381

    Domyślnie Cewki zaplonowe - 3,0 V6 - jak spawdzic i wymienic?

    Tomi no wlasnie mam lekkie wahniecia silnika na jalowym. Podejrzewam, ze to cewka ktoras lub ktores. Swiece nowe. Raz juz kiedys Tomek Twardowski wymienual cewki, ale moze padly kolejne. Myslalem ze jest jeszcze jakas bardziej techniczna metoda sprawdzenia sprawnosci cewek.
    Tak dla pewnosci, cewki sa wkrecane? Czy wciskane? I sorry za pytanie laika ale cewki to to gdzie dochodza przewody ze zlaczkami?


    Sent from my iPhone
    Ostatnio edytowane przez grzdylu ; 08-06-2014 o 14:21
    Born to be wild.

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar Zonkil
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Lubaczów/Berlin
    Auto
    Gokart 2.0 TB V6
    Postów
    799

    Domyślnie

    Cewki są wkładana w głowice i przykręcane na 4 śrubach imbusowych każda, #6 lub #8, nie pamiętam już. Cewki nie mają własnych kabli, są do nich wtyczki i od tych wtyczek prowadzą kable.
    Ich wymiana jest w sumie łatwa, chociaż trochę pracochłonna jeśli chodzi o tylną głowicę, bo trzeba zdjąć kolektor dolotowy, od którego trzeba wszystko odpiąć i odkręcić jego dwie śrubki, jedna w okolicach przepustnicy, druga analogicznie z drugiej strony.
    Jeżeli nie masz właściwych obcęgów do zapinania opasek gumach barany-kolektor to możesz się jeszcze trochę dłużej męczyć.

    Dodano po 3 minutes:

    Teoretycznie możesz je sprawdzić jeszcze przez komputer, ale jak i na co zwracać uwagę nie powiem, bo nie wiem

    A co znaczy lekkie wahnięcia? Sprecyzuj to...
    Może być sytuacja, że rozrząd jest źle ustawiony i wahania są... Kto Ci ustawiał rozrząd i czy z blokadami?
    Ostatnio edytowane przez Zonkil ; 08-06-2014 o 13:53 Powód: Dodano

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar grzdylu
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 3,0 V6
    Postów
    1,381

    Domyślnie Cewki zaplonowe - 3,0 V6 - jak spawdzic i wymienic?

    Rozrzad jest dobrze ustawiony, z blokadami przez mechanika z aso. Nie sadze ze to jest przyczyna rozrzadu. Zreszta bylem u Twardowskiego i przejechal sie moim autem i stwierdzil ze jakby rozrzad byl zle ustawiony to by inaczej sie zbieral. Zreszta przed wymiana rozrzadu tez silnik aksamitnie nie pracowal.
    Wahniecia takie jakby wlasnie wypadal zaplon na jakims garze. Nie telepie go, trzyma raczej stale obroty, ale czuc i slychac ze cos ta praca za rowna nie jest. Moze przed torem zrobicie diagnostyke na ucho co?


    Sent from my iPhone

    Dodano po 7 minutes:

    Niestety nagranie filmu nie odda efektu tej nierownej pracy, bo ta nierownosc pracy jest raczej mala, zreszta nagralem film w watku z oslona rozrzadu i tam oprocz stukania paska napedu osprzetu niewiele slychac (tak to jest jak sie kupuje napinacz paska z drugiej albo nawet trzeciej reki)


    Sent from my iPhone
    Ostatnio edytowane przez grzdylu ; 08-06-2014 o 14:19 Powód: Dodano
    Born to be wild.

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar Zonkil
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Lubaczów/Berlin
    Auto
    Gokart 2.0 TB V6
    Postów
    799

    Domyślnie

    Nie wiem dokładnie jakie mogą być objawy padniętej cewki, ale jeżeli byłaby uszkodzona w 100% to na pewno byś to usłyszał i odczuł, auto wtedy wyraźnie gubi zapłon, chodzi nierówno i traci moc.
    Żeby zarżnąć świece w V6 trzeba trochę pojeździć z padniętą przepływką lub sondą lambda... miałeś takie przypadki?

    Jak nie wymyślisz nic do event'u to Ci na miejscu rozbierzemy auto na części, zobaczymy jak i co a później będziesz mógł sobie je sam poskładać

    Dodano po 3 minutes:

    Cytat Napisał grzdylu Zobacz post
    (tak to jest jak sie kupuje napinacz paska z drugiej albo nawet trzeciej reki)
    ???
    No wiesz co, do Gtv?

    A takie pytanie... Jesteś pewny, że wcześniej auto chodziło równiej? Może po prostu wcześniej tego nie zauważyłeś, bo nie zwracałeś na takie rzeczy uwagi?
    Ostatnio edytowane przez Zonkil ; 08-06-2014 o 14:32 Powód: Dodano

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar grzdylu
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 3,0 V6
    Postów
    1,381

    Domyślnie

    Stare swiece wykreconevnie byly w zlym stanie. Nie wiem ile km bylo na nich zrobione ale pewnie nie wiecej niz 20kkm. Nowe wkrecone 2kkm temu wiec sa nowe. Nie wiem czy lambda dziala poprawnie, mysle ze mieszanka jest troche za bogata, bo czuc spaliny z rury jak by nie przepalalo paliwa do konca... Specem nie jestem wiec ciezko mi stwierdzic jednoznacznie. Silnik trzyma moc w calym zakresie obrotow i zbiera sie ladnie. Co prawda nie mam porownania, ale nie czuc zeby sie meczyl. Mysle ze grupowa diagnoza na ucho i nos moze mnie nakieruje na rozwiazanie


    Sent from my iPhone

    Jak mialem w starej corolce walnieta cewke to objaw byl duzo wyrazniejszy niz teraz. Tam bylo tylko r4 wiec jak jedna cewka padla to 25%... Jak w v6 jedna padnie to moze nie byc az tak bardzo czuc, to tylko hipoteza...


    Sent from my iPhone
    Born to be wild.

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar Zonkil
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Lubaczów/Berlin
    Auto
    Gokart 2.0 TB V6
    Postów
    799

    Domyślnie

    W V6 nawet jak jedna cewka padnie czuć to i słychać.
    Najlepiej podpiąć kompa i sprawdzić sondę i przepływkę czy aby na pewno dobrze pracują...

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar grzdylu
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 3,0 V6
    Postów
    1,381

    Domyślnie

    Kompa kompa... Nawet nie wiem gdzie sa gniazda diagnostyczne


    Sent from my iPhone
    Born to be wild.

  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar Zonkil
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Lubaczów/Berlin
    Auto
    Gokart 2.0 TB V6
    Postów
    799

    Domyślnie

    Kabla pewnie też nie masz...
    W Wawie na pewno znajdzie się ktoś kto będzie chciał Ci pomóc, popytaj ludzi a jak nie to czekaj do event'u

Podobne wątki

  1. Cewki zaplonowe
    Utworzone przez MyPPx w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 15-06-2015, 18:59
  2. Swiece zaplonowe
    Utworzone przez Robson74 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 22-06-2012, 11:40
  3. Jakie cewki zaplonowe V6?
    Utworzone przez popi w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25-05-2012, 21:40
  4. swiece zaplonowe
    Utworzone przez deki81 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 22-01-2012, 21:30
  5. cewki zaplonowe
    Utworzone przez kozi_Lukasz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2007, 17:56

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory