Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20

Temat: Pilot do alarmu Alfa Gtv/Spider

  1. #11
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Rybnik
    Auto
    Alfa 166 2.5V6 była; Alfa Gtv 2.0 TS 2001
    Postów
    1,035

    Domyślnie

    Cytat Napisał MG-Fan Zobacz post
    wszystko wyglądało niewinnie. przeczytałem post chociaż mnie nie dotyczył, zszedłem za kilka godzin do pojazdu i już dotyczył
    jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki przestał działać pilot centralnego zamka połączony z alarmem. wymiana baterii na nowe, dla pewności sprawdzenie bezpieczników i dalej nie działa. macie jakiś pomysł?
    Pomaga niekiedy odpięcie akumulatora na 10 min.

  2. #12
    Użytkownik Rowerzysta Avatar ArturK
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Jelenia Gora
    Auto
    [156 2,4 JTD SW 2005]
    Postów
    295

    Domyślnie

    Cytat Napisał MG-Fan Zobacz post
    wszystko wyglądało niewinnie. przeczytałem post chociaż mnie nie dotyczył, zszedłem za kilka godzin do pojazdu i już dotyczył
    jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki przestał działać pilot centralnego zamka połączony z alarmem. wymiana baterii na nowe, dla pewności sprawdzenie bezpieczników i dalej nie działa. macie jakiś pomysł?

    Pomysł prosty i skuteczny na test pilota:

    Włącz aparat w smartfonie i skieruj obiektyw na diodę nadawczą pilota. Naciśnij przycisk pilota i zobacz na ekranie fona czy pulsuje dioda, nie ta którą widzisz swoim nieuzbrojonym okiem, czerwona sygnalizacyjna, tylko nadawcza emitująca podczerwień. Będziesz wiedział czy pilot emituje podczerwień. Może to tylko zimny lut.

  3. #13
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar maras37
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    Poznan
    Auto
    AR GTV 3.0 V6 24V
    Postów
    725

    Domyślnie

    W moim przypadku zaraz po kupnie alfy pilot też szwankował ,okazało się że właśnie puścił lut na diodzie wysyłającej sygnał ,przylutowałem i działa do dzisiaj...

  4. #14
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2013
    Auto
    Alfa Spider 3.0 V6 12v
    Postów
    286

    Domyślnie

    Udało mi się zdobyć dwa nowe i oryginalne piloty na podczerwień wraz z dołączonymi do nich kodami niezbędnymi do programowania

    Jednego pilot chciałbym odsprzedać więc osoby chętne zapraszam na priva

  5. #15
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR GTV 2,0TS, AR GTV Spider 2,0TS
    Postów
    128

    Domyślnie

    Cytat Napisał ArturK Zobacz post
    Pomysł prosty i skuteczny na test pilota:

    Włącz aparat w smartfonie i skieruj obiektyw na diodę nadawczą pilota. Naciśnij przycisk pilota i zobacz na ekranie fona czy pulsuje dioda, nie ta którą widzisz swoim nieuzbrojonym okiem, czerwona sygnalizacyjna, tylko nadawcza emitująca podczerwień. Będziesz wiedział czy pilot emituje podczerwień. Może to tylko zimny lut.
    brzmi jak "magic" ale warto spróbować. musi sie tylko troszkę ocieplić bo ręce grabieją...
    dzięki za podpowiedzi-będę informował na bieżąco o postępach prac

  6. #16
    Użytkownik Rowerzysta Avatar ArturK
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Jelenia Gora
    Auto
    [156 2,4 JTD SW 2005]
    Postów
    295

    Domyślnie

    MG-Fan, nie pisałem, że trzeba to robić w chłodni w domku w ciepłym pokoju też zadziała, po prostu smartfon widzi podczerwień, a ludzkie, w każdym razie moje oko, nie. Są magicy którzy widzą ultrafiolet po operacji oka, ale podczerwieni raczej nie. Dioda będzie pulsowała w obiektywie na jasno fioletowo, jak trzeba nagram filmik mojego pilota Zresztą sprawdzić tak możesz dowolny pilot podczerwieni np. od telewizora.

    Napisałem to dlatego, że bardzo prawdopodobny jest zimny lut na diodzie, nawet przy delikatnym upadku może pękać, miałem już 2x taki przypadek.

  7. #17
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR GTV 2,0TS, AR GTV Spider 2,0TS
    Postów
    128

    Domyślnie

    Cytat Napisał MG-Fan Zobacz post
    brzmi jak "magic" ale warto spróbować. musi sie tylko troszkę ocieplić bo ręce grabieją...
    dzięki za podpowiedzi-będę informował na bieżąco o postępach prac
    odłączenie napięcia i "czary" z telefonem ni pomogły bo pilot niema diody . czy podłączenie pod komputer pokaże usterkę czy dać może szansę jakiemuś magikowi o alarmów?
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	FullSizeRender.jpg
Wyświetleń:	38
Rozmiar:	34.2 KB
ID:	151997  
    Ostatnio edytowane przez MG-Fan ; 04-12-2014 o 17:55 Powód: Dodano

  8. #18
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR GTV 2,0TS, AR GTV Spider 2,0TS
    Postów
    128

    Domyślnie

    witam panów ponownie,
    pozwolę sobie wrócić do tematu: udało się reaktywować jeden pilot i działa całkiem sprawnie, drugi natomiast zaginął w przepastnym warsztacie serwisanta ( sam serwisant też-nie odbiera telefonów, kamfora). z jednym pilotem życie trudne i mało komfortowe. prześledziłem posty na temat tego ustrojstwa, ale ani czasu ani wiedzy nie staje, żeby sie przez to przekopać i jeszcze zrozumieć, dlatego też pytanie:
    1. cel do osiągnięcia: drugi sprawny pilot
    2. droga do celu: no właśnie-jakie kroki mam podjąć, co kupić, do kogo się udać, żeby dostroić "czysty" pilot do parametrów centralki w moim aucie? czy zrobi to każdy pilociarz zajmujący się montażem tych urządzeń czy ASO?

    dzięki z góry, czyli thank you from the mountains/m

  9. #19
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR GTV 2,0TS, AR GTV Spider 2,0TS
    Postów
    128

    Domyślnie

    witam noworocznie,
    i odnowię temat, bo ciągle stoję w miejscu. po wielu próbach nabycia/ dostrojenia pilota poddaję się. został mi ostatecznie jeden sprawny ale jadący ostatkiem sił, więc go nie używam, a drzwi zamykam z klucza. może zatem rozwiązaniem jest wymiana całego urządzenia sterującego dedykowanego do AR z nowymi pilotami?
    na Allegro znalazłem takie coś:
    http://allegro.pl/sterownik-zamka-al...413449701.html

    jest szansa na to, że jest to "plug-in" i zadziała?

    dzięki za podpowiedzi


    Cytat Napisał MG-Fan Zobacz post
    witam panów ponownie,
    pozwolę sobie wrócić do tematu: udało się reaktywować jeden pilot i działa całkiem sprawnie, drugi natomiast zaginął w przepastnym warsztacie serwisanta ( sam serwisant też-nie odbiera telefonów, kamfora). z jednym pilotem życie trudne i mało komfortowe. prześledziłem posty na temat tego ustrojstwa, ale ani czasu ani wiedzy nie staje, żeby sie przez to przekopać i jeszcze zrozumieć, dlatego też pytanie:
    1. cel do osiągnięcia: drugi sprawny pilot
    2. droga do celu: no właśnie-jakie kroki mam podjąć, co kupić, do kogo się udać, żeby dostroić "czysty" pilot do parametrów centralki w moim aucie? czy zrobi to każdy pilociarz zajmujący się montażem tych urządzeń czy ASO?

    dzięki z góry, czyli thank you from the mountains/m

  10. #20
    Użytkownik Fachowiec Avatar maly_777
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 156 FL SW 1.9 16V
    Postów
    2,497

    Domyślnie

    Nie rozmawialismy na temat dokodowania pilota?

    KODOWANIE KLUCZY (Giulia Stelvio 159 inne)
    Konwersje USA->EU
    UPDATE MAP DO NAJNOWSZYCH 2023 (1,2,3 generacja), również z rynków USA
    KODOWANIE (używanych) RADARÓW ACC/DASM, BLISSów, zmiana radia i aktywacja AA/CP offline

Podobne wątki

  1. Pilot kluczyka/alarmu nie działa
    Utworzone przez pkreglicki w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 05-09-2016, 19:48
  2. Pilot do alarmu
    Utworzone przez MG-Fan w dziale Mazowieckie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 27-01-2016, 17:33
  3. kluczyk do alarmu alfa 156
    Utworzone przez matuch w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 22-04-2012, 19:51
  4. [155] pilot alarmu
    Utworzone przez NERO2287 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 21-09-2010, 05:33
  5. [GTV] Czy można przeprogramować / dokupić pilot do alarmu Inter-Aldu?
    Utworzone przez vonolof w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 13-05-2009, 12:24

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory