Temat: Zakup Alfa Romeo GTV

  1. #1091
    Użytkownik Znawca Avatar duke75
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Kłaj/Kraków
    Auto
    AR Giulia Super; AR Tonale PHEV; Spider 916 3.0 V6, GTV 3.2 V6 "La Regina"
    Postów
    1,403

    Domyślnie

    To nie jest odosobniony przypadek bo już takich kwot żądają co raz częściej za maluchy w super stanie a jeszcze w 2011 widziałem w archiwum Allegro Bosmala za 4 tys pln
    Przyjdzie taki czas, że GTV/Spider będzie zyskiwał na wartości. Jeśli chodzi o V6 czy wersje specjalne to już to da się zauważyć.

  2. #1092
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar mattman
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    E0 ROSSO
    Postów
    557

    Domyślnie

    Daje się zauważyć wzrost cen już teraz. Śmiejemy się z mało zadbanych egzemplarzy w cenie powyżej 10 tyś, ale tak naprawdę jest ich na rodzimych portalach co raz więcej. Myślę, że jesteśmy świadkami początku takiego wzrostu cen.

  3. #1093
    Użytkownik Świeżak Avatar Kevio
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Skoda Fabia II
    Postów
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał mattman Zobacz post
    Daje się zauważyć wzrost cen już teraz. Śmiejemy się z mało zadbanych egzemplarzy w cenie powyżej 10 tyś, ale tak naprawdę jest ich na rodzimych portalach co raz więcej. Myślę, że jesteśmy świadkami początku takiego wzrostu cen.
    Pytanie czy te auta schodzą i jak schodzą to po ile realnie a nie w ogłoszeniu. Jeśli ktoś jest w stanie dać taki hajs za to, to ja nie widzę problemu. Jedyny problem widzę w sztucznym nakręcaniu ludzi.
    Fajnie to było widać ostatnio na przykładzie czerwonej 155.

    Noi nie zapominajmy, że ceny po zaliczeniu dołka idą w górę ale potem dość długo utrzymują się na zbliżonym poziomie, chyba, że jest to auto-legenda/kultowe lub takie którego powstało kilkadziesiąt sztuk całościowo to wtedy idzie nonstop w górę.

    Sorry, ale według mnie Spider'y/GTV czy 155/164 nigdy nie sięgną takich cen jakich niektórzy tutaj by sobie życzyli. To powoli robi się śmieszne jak się non stop czyta jakie to rodzyny i klasiory się szykujo z naszych Belli...

  4. #1094
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar mattman
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    E0 ROSSO
    Postów
    557

    Domyślnie

    Poczekamy zobaczymy...

  5. #1095
    Użytkownik Świeżak Avatar Thoo24Mass
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Krk
    Auto
    Alfa Romeo 156 V6 Berlina, Toyota Celica GTi V gen
    Postów
    152

    Domyślnie

    Kevio, wystarczy na *.de zobaczyć realne ceny. Te auta będą droższe. Alfetty, Giulietty już kosztują dużo więcej od 155. Giulia GT też tania nie jest.

    Wysłane z mojego LG-H955 przy użyciu Tapatalka

  6. #1096
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar mattman
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    E0 ROSSO
    Postów
    557

    Domyślnie

    Jak kupowałem swoją pod koniec 2013 roku, na m××××e.de, można było kupić Ph3 Jts za około 2500 euro, obecnie są od 4000 do 6000. 3.2 była np za 7000, obecnie poniżej 10 tyś. euro się nie kupi. Docbodzi jeszcze fakt, że w całej Europie, na tym portalu jest 15 ogłoszeń Ph3.

  7. #1097
    Użytkownik Świeżak Avatar Kevio
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Skoda Fabia II
    Postów
    184

    Domyślnie

    Nie powiedziałby, że to są duże wartości. Poza tym to jest jeden portal na którym np. u nas mało kto sprzedaje. Jak to ma się do realiów w całej Europie?
    Na rynku nieruchomościami jak jakaś firma operuje na konkretnym mieście i okolicy chce podbić wartość mieszkań to potrafi wystawiać setki fake'owych ogłoszeń z wysokimi cenami. Sztucznie podbijają rynek, myślicie, że skąd tak wysokie ceny mieszkań do zarobków mimo iż blok na bloku powstaje? Nie zdziwiłbym się gdyby na mobile.de też tak robiono. Ktoś śledzi uważnie ten portal?

    Wracając do przyrostów cen. Wystarczy spojrzeć co się dzieje z takim Audi RS2 lub nawet S2. Co się dzieje z starszymi Mercedesami AMG czy Brabus. Tam to są przyrosty. Nawet podstawowe wersje idą w górę. Dlaczego? Bo to były i są to auta trwałe z dobrym zapleczem do części a nie, że trzeba po byle uszczelkę płacić krocie i jej wyszukiwać, albo mocowania kolumn macphersona. Ludzie nie są tak tym zainteresowani, weryfikować na ile auto jest skundlone a potem samemu się męczyć z szukaniem części. Takie rzeczy to przechodzą ale w oldtimerach którymi GTV czy 155 jeszcze długo długo się nie stanie. No chyba, że liczymy na to, że na placu boju nikt nie zostanie do tego czasu. Aby się przekonać pasowałoby śledzić np. gnijące modele jak okularnik.

    Moja opinia jest taka, że po zaniżeniu wartości, teraz idzie ona w górę ale ani szybko ani dużo nie pójdzie w porównaniu do ich odpowiedników z Niemiec. O wiele lepszą inwestycją będzie M'ka albo 1 ząbek niżej jak E36 328 w coupe, E46 330Ci czy E39 540i.

    Tak samo był parę lat temu bum na Fiata Coupe, że niby wersje 20VT idą w górę. Fajnie, ale prawda jest taka, że sprzedanie dobrej sztuki za 15k jest wyczynem. Za tyle samo stały w 2010 kiedy zrobiłem prawko. Rynek zweryfikował wartość tego "youngtimera".
    Śledziłem ogłoszenia i widziałem co się działo. Kilku wystawiło w wyższej cenie i nagle zrobił się zalew ogłoszeń, ludzie myśleli, że jak kupili za 10k to teraz sprzedadzą za 25k, potem widziałem jak się po parę razy powtarzały ogłoszeni, co pisali na forach.

    PS moja Fabia z 2003 od 5 lat ma taką samą cenę rynkową. Będzie z tego klasior? Bo na rodzyna nie liczę, w końcu bieda edyszyn.

  8. #1098
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar ArekJ
    Dołączył
    06 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    GTV 3.0 V6 - wolne miejsce w garażu (nań)
    Postów
    7

    Domyślnie

    Na wstępie wielkie Dzień Dobry!
    Od kilku tygodni czytam Wasze forum i nie ukrywam, że jestem na etapie zaalfienia :-)
    Szukam aktualnie ciekawej GTV z silnikiem 3.0. Budżet mam niestety "rozsądny", więc raczej kieruję się w kierunku tańszego zakupu a w drugiej fazie, remontu, poprawek, modyfikacji, itp.
    Zacznę więc od pytania: czy myślał ktoś z Was o tym aucie?
    Portal mobile, ogłoszenie Adenauer´s SL-Motors. Nie mogę niestety dodać linku bo świeży jestem. Zielona Lusso. Cena 2,5k EUR. Przedziwnie niska, zdjęcia nie wyglądają źle...

    Mam wrażenie, że ogłoszenie już trochę wisi...

  9. #1099
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Scenic I
    Postów
    2

    Domyślnie

    Witam wszystkich,

    Panowie mam pytanie zna ktoś, lub widział auto z tego ogłoszenia:
    otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-spider-alfa-romeo-spider-916-lusso-momo-blue-ID6yYRdl.html
    ewentualnie:
    otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-spider-kabriolet-w-bardzo-dobrym-stanie-ID6yYWmB.html

    lub ktoś z forumowiczów przymierza się do sprzedania swojej belli 2.0TS

  10. #1100
    kazikx
    Gość

    Domyślnie

    Kevio, ciekawy Twój wpis...

    Z mojej skromnej strony powiem, że osobiście mało mnie interesuje komercyjne podejście do motoryzacji.
    Tzn. kolekcjonerska jakość auta - tak, ale patrzenie na auto jako lokata kapitału, czy oczekiwanie wzrostu cen, jakby decydowały one o randze auta pośród innych - zdecydowanie nie.

    Chodzi po prostu o przedmiot pozytywnej pasji.

    Bardzo lubię moją 155, i tyle.
    Bardzo podoba mi się Gtv, i tyle.

    Ceny rynkowe interesują mnie w tym sensie, że decydują o tym, czy stać mnie na zakup auta i jego utrzymanie.
    Ostatnio edytowane przez kazikx ; 22-07-2017 o 22:56

Podobne wątki

  1. Zakup Alfa Romeo GT
    Utworzone przez shiftyy w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 17-02-2014, 23:32
  2. Zakup Alfa Romeo 156 1.9 JTD
    Utworzone przez hatak w dziale 156
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 21-06-2013, 10:50
  3. Alfa Romeo 147 . Zakup
    Utworzone przez xxmacq93xx w dziale 147
    Odpowiedzi: 49
    Ostatni post / autor: 04-10-2011, 09:21
  4. Alfa Romeo 156 - zakup
    Utworzone przez Mamed w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-03-2011, 22:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory