Temat: Zakup Alfa Romeo GTV

  1. #1371
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar ostr
    Dołączył
    02 2017
    Auto
    '97 GTV 3.0 V6 24V, '72 125p, '03 Vespa PX125
    Postów
    122

    Domyślnie

    Kto co lubi, ja swojej nie szukałem długo, bo kupiłem pierwszą obejrzaną. Po pół roku grzebania wyprowadziłem bellę na prostą i teraz cieszę się autem

  2. #1372

  3. #1373
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2010
    Auto
    146 1.4TS, GTV 2.0TS, Giulia. Była: 159 2.0JTDm
    Postów
    682

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kevio Zobacz post
    HEY DRAAK SŁYSZAŁEŚ? Za tanio wystawiłeś, jakbyś dał 18~19k to byś miał zatrzęsienie alfaholików pod drzwiami chętnych na inwestycję życia... LOL co za brednie. Niektórzy tutaj żyją wyobrażeniami albo w równoległym świecie.
    Czy ja napisałem, ze za tą cenę sprzedaję? Nie. Napisałem, że mało który właściciel z forum sprzedałby swoją GTV za 5-8 tys. (nie biorąc pod uwagę szczególnych sytuacji). Że za tyle są wystawiane to inna sprawa. Dla porównania popatrz na mobile.de. i odrzuć skrajne ceny. Co pozostaje za TS-a. Około 12-15tys (bez kosztów sprowadzenia, rejestracji itp..). To, że rynek samochodów jest zepsuty to inna sprawa. Dobre auta nie sprzedają się w cenie w jakiej są warte tylko w cenie trupów, bo właśnie takie byle jakie trupy zaniżają ceny.

  4. #1374
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2017
    Auto
    alfa Gtv, dwa land rovery i vw
    Postów
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacool.n Zobacz post
    Czy ja napisałem, ze za tą cenę sprzedaję? Nie. Napisałem, że mało który właściciel z forum sprzedałby swoją GTV za 5-8 tys. (nie biorąc pod uwagę szczególnych sytuacji). Że za tyle są wystawiane to inna sprawa. Dla porównania popatrz na mobile.de. i odrzuć skrajne ceny. Co pozostaje za TS-a. Około 12-15tys (bez kosztów sprowadzenia, rejestracji itp..). To, że rynek samochodów jest zepsuty to inna sprawa. Dobre auta nie sprzedają się w cenie w jakiej są warte tylko w cenie trupów, bo właśnie takie byle jakie trupy zaniżają ceny.
    Ale jakie to ma znaczenie? Powiedz mi gdzie są ci kupujący Gtv i ceniący te samochody? Ile ja się naczytałem na forum że za dobrą to trzeba dać pięciocyfrową kwotę? Tak, ja też uważam że moja jest warta ponad 10 koła, bo kupiłem 6 lat temu za 9 bezwypadka z oryginalnym przebiegiem, nie jeździłem nigdy zimą, garażowałem, przez te lata wpakowałem pewnie ponad dychę, mimo przejechania jakiś 30 tys. km.

    I nie trafia do mnie argumentacja "nie sprzedałby". Sprzedam w końcu za tyle ile da rynek, bo mi się znudziła, bo mam cztery samochody (w tym trzy tzw. "ciekawe"), bo nie ma kto nią jeździć, bo zajmuje miejsce w garażu. A rynek nie chce dać ośmiu ani jednego telefonu od tzw. alfisti czy świadomego kupującego nie miałem. zero, nul

  5. #1375
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar maras37
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    Poznan
    Auto
    AR GTV 3.0 V6 24V
    Postów
    725

    Domyślnie

    Będę się powtarzał ,ale trudno ..ciekawych Alf się nie sprzedaje bo się nie opłaca..

  6. #1376
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2017
    Auto
    alfa Gtv, dwa land rovery i vw
    Postów
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał maras37 Zobacz post
    Będę się powtarzał ,ale trudno ..ciekawych Alf się nie sprzedaje bo się nie opłaca..

    w życiu mało co się opłaca, zwłaszcza pasje

    a życie jest za krótkie by się wiązać z jednym, albo nawet z kilkoma wozami na zawsze

    jak mi się coś nudzi albo jest mi niepotrzebne - sprzedaję.

  7. #1377
    Użytkownik Znawca Avatar duke75
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Kłaj/Kraków
    Auto
    AR Giulia Super; AR Tonale PHEV; Spider 916 3.0 V6, GTV 3.2 V6 "La Regina"
    Postów
    1,403

    Domyślnie

    A ja odwrotnie, mam taką pier.... przypadłość ze się wiąże z autami i motorami a potem mi ciężko sprzedać chyba ze to nie jest [notranslate]Alfa[/notranslate] albo Ducati

  8. #1378
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2017
    Auto
    alfa Gtv, dwa land rovery i vw
    Postów
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał duke75 Zobacz post
    A ja odwrotnie, mam taką pier.... przypadłość ze się wiąże z autami i motorami a potem mi ciężko sprzedać chyba ze to nie jest [notranslate]Alfa[/notranslate] albo Ducati

    to się nazywa kompulsywne zbieractwo

  9. #1379
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,296

    Domyślnie

    Cytat Napisał draak Zobacz post
    to się nazywa kompulsywne zbieractwo
    Albo właściwy wybór (FUKURO : Szczęśliwa droga zaczyna się od mądrego wyboru ) i / lub konsekwencja

    Co do cen i wspomnianego ile auto jest warte - ktoś napisał, że tyle ile kupujący za nie gotów zapłacić. Tu bym dyskutował, bo sprzedający wcale a wcale nie zawsze ma przymus sprzedaży. No jak ma, to sory, choć można było przewidzieć to wcześniej - to [notranslate]Alfa[/notranslate] Romeo. Słynna z tego , że jest tania w zakupie (więc i sprzedaży) . Ale musu sprzedaży nie ma - zawsze może wytłuc do cna jako wóz po bułki czy oddać jakiemuś młodemu w rodzinie do rozbijania się zaraz po zdaniu na prawko, po czym zezłomowac. Więc tak hej do przodu z tzw "rynkiem kupujących" to bym nie był.

  10. #1380
    Użytkownik Znawca Avatar supa_adam
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Gtv Sport Limited Edition 2002, 156 SW 2.4 JTDm, GT 3.2
    Postów
    1,419

    Domyślnie

    Irytują mnie wypowiedzi osób, które nie rozumieją rynku takich samochodów. To nie jest auto użytkowe i parę tygodni sprzedaży nie jest miarodajnym okresem do weryfikacji ceny. Tutaj nie liczy się na przypadkowych kupujących, tutaj trzeba poczekać na człowieka, który wie czego chce i szuka tego konkretnego modelu. Dopiero taki człowiek jest w stanie zweryfikować cenę lub/i docenić stan samochodu.

Podobne wątki

  1. Zakup Alfa Romeo GT
    Utworzone przez shiftyy w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 17-02-2014, 23:32
  2. Zakup Alfa Romeo 156 1.9 JTD
    Utworzone przez hatak w dziale 156
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 21-06-2013, 10:50
  3. Alfa Romeo 147 . Zakup
    Utworzone przez xxmacq93xx w dziale 147
    Odpowiedzi: 49
    Ostatni post / autor: 04-10-2011, 09:21
  4. Alfa Romeo 156 - zakup
    Utworzone przez Mamed w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-03-2011, 22:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory