Temat: Zakup Alfa Romeo GTV

  1. #1401
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2013
    Auto
    Alfa Spider 3.0 V6 12v
    Postów
    286

    Domyślnie

    Cytat Napisał jersey Zobacz post
    Co do kultury posiadania grand tourismo to nie ma kultury rozumienia czym jest grand tourer. To nie jest coupe z GT w nazwie, tylko luksusowy samochód o wysokich osiągach. Taki w którym możesz szybko i w luksusie przejechać bez problemów np z Francji do Włoch na urlop. Grand tourer to może być Bentley Continental GT, Maserati GT, Ferrari GTC czy Aston Martin DB7. A nie [notranslate]Alfa[/notranslate] Gtv czy GT. To zwykłe, relatywnie tanie i tak sobie wykonane coupe.
    Uwierz mi (lub nie) że [notranslate]Alfa[/notranslate] Gtv własnie takim autem w okresie produkcji była i kosztowała 2x tyle co Mazda MX-5.
    To że jej cena teraz (nie wszystkich egzemplarzy oczywiscie) to 5% wartości, to juz inna sprawa - tego typu auta traca relatywnie dużo, Bentley'a GT 10'letniego mozna kupić za 10% wartości nowego - inna sprawa to koszt utrzymania i na ile tak tani egzemplarz nadaje sie do czegokolwiek...

  2. #1402
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar za2wadzki
    Dołączył
    06 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo GTV ph2 2.0 TS
    Postów
    43

    Domyślnie

    https://upload.wikimedia.org/wikiped...8Hudson%29.JPG

    Nie wiem. Jak dla mnie to jest przeogromne paskudztwo, za którym nigdy bym się nie obejrzał. Linie GTV są zdecydowanie ciekawsze.
    Co do ... szybsze i polatasz bokiem. To mnie nigdy nie jarało, nawet w gimnazjum.

  3. #1403
    Użytkownik Rowerzysta Avatar toddlockwood
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Gtv 2.0 V6 Tb
    Postów
    395

    Domyślnie

    To tak jak z 166 czy Lancia Kappą. Prestiżowa limuzyna którą jeździł prezes... A teraz za 2k kupisz.

  4. #1404
    Użytkownik Romeo Avatar Tytus9
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Gtv
    Postów
    701

    Domyślnie

    Cytat Napisał draak Zobacz post
    nie oceniaj proszę mojej znajomości rynku nietypowych i niszowych samochodów, bo od 20 lat w ogromnej większości posiadałem w zasadzie wyłącznie takie. wiesz ile sprzedaje się dobry, stary land rover ze środowiska wystawiony w za 60-70% wartości rynkowej? czasem nawet kilka godzin.

    moja gtv wisiała łącznie półtora miesiąca w ogłoszeniach. dwa telefony i to od ludzi nie będących alfisti, to jednak trochę słabo, nieprawdaż?
    dodam jeszcze że informacja o sprzedaży szła na forach i grupach fb alfistów - ani jedna zainteresowana osoba

    taki rynek na 2.0 TS i nie ma co się czarować
    Land Rover to jednak zupełnie inne auto niż Gtv. Tutaj mamy do czynienia z terenowym autem, bardzo modnym ostatnio- każdy chce mieć wielki bagażnik, siedzieć najwyżej na drodze i nie wiem co jeszcze, w przypadku Alfy mówimy o coupe. Coupe stało się niemodne dla tego, że jest niepraktyczne. Mało kogo stać na dwa auta, więc jak ma rodzinę i dzieci, to Alfy nie kupi, z LR takiego problemu nie ma- jedno auto do zabaw i wożenia dzieci do szkoły. Nie zmienia to faktu, że rynek na Gtv jest dużo słabszy niż na LR.

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Gtv nie gnije ??? podłgoi i progi nie ? no to plus na pewno.
    Pod tym kątem faktycznie Gtv naprawdę świetnie daje radę. Rdza praktycznie nie występuje, chyba że bita i źle naprawiona.

    Moim zdaniem można Alfę dobrze sprzedać, zwłaszcza tak interesującą jak Gtv, jednak na pewno trzeba liczyć się z bardzo długim czasem oczekiwania na kupującego. Z drugiej strony przykład Tomiego pokazuje, że można zadbaną Gtv sprzedać i to raczej szybko. W tym przypadku jednak obowiązują takie same zasady jak na całym rynku motoryzacyjnym- wartość mają limitowane i optymalne wersje pojazdu, czytaj 3.2/3.0/2.0t w tej właśnie kolejności. Uniwersalnym czynnikiem wpływającym na cenę auta jest liczba wyprodukowanych egzemplarzy, a 2.0TS jest po prostu od groma. Ceny 3.2, 3.0 a nawet turbo stopniowo, bardzo powolutku rosną, lub przynajmniej są stałe, właściciele TS też podnoszą cenę swoich egzemplarzy, ale przykro mi, 150KM nie robi już na nikim wrażenia. W dzisiejszych czasach to i 220, czy 240 koni staje się mocno pospolite. Mniejsza zawodność silników Busso niż TS, a do tego nieporównane wrażenia akustyczne też wpływają na to, że nie można podciągać do jednego mianownika sprzedaży TS i V6 tylko dla tego, że jedno i drugie to Gtv.

  5. #1405
    Użytkownik Świeżak Avatar rogo
    Dołączył
    08 2016
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa Romeo GTV 2.0TS
    Postów
    214

    Domyślnie

    może komuś po drodze żeby zobaczyć czy to auto warte odratowania?

    https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-r...olx#xtor=SEC-8

  6. #1406
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2017
    Auto
    alfa Gtv, dwa land rovery i vw
    Postów
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tytus9 Zobacz post
    Land Rover to jednak zupełnie inne auto niż Gtv. Tutaj mamy do czynienia z terenowym autem, bardzo modnym ostatnio- każdy chce mieć wielki bagażnik, siedzieć najwyżej na drodze i nie wiem co jeszcze, w przypadku Alfy mówimy o coupe. Coupe stało się niemodne dla tego, że jest niepraktyczne. Mało kogo stać na dwa auta, więc jak ma rodzinę i dzieci, to Alfy nie kupi, z LR takiego problemu nie ma- jedno auto do zabaw i wożenia dzieci do szkoły. Nie zmienia to faktu, że rynek na Gtv jest dużo słabszy niż na LR.

    pisałem o starym land roverze, klasycznym. nie o suvach do wożenia dzieciaków do szkoły.
    range rover classic czy defender to auta niszowe bardzo, wymagające i bezsensowne bardziej niż Gtv.



    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał rogo Zobacz post
    może komuś po drodze żeby zobaczyć czy to auto warte odratowania?

    https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-r...olx#xtor=SEC-8
    ale po co? samochód który długo stał i jest niejezdny to zagadka, mnóstwo rzeczy zwykle wychodzi po drodze. zaufaj mi, w przypadku tanich aut to nie ma sensu.

    a za 15 koła można mieć to: https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-r...-ID6z4bHe.html

  7. #1407
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar ostr
    Dołączył
    02 2017
    Auto
    '97 GTV 3.0 V6 24V, '72 125p, '03 Vespa PX125
    Postów
    122

    Domyślnie

    Cytat Napisał draak Zobacz post
    ale po co? samochód który długo stał i jest niejezdny to zagadka, mnóstwo rzeczy zwykle wychodzi po drodze. zaufaj mi, w przypadku tanich aut to nie ma sensu.

    a za 15 koła można mieć to: https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-r...-ID6z4bHe.html
    Niech mnie kule biją. Naprawdę fajna cena jeśli auto jest zgodne z opisem

  8. #1408
    Użytkownik Romeo Avatar Tytus9
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Gtv
    Postów
    701

    Domyślnie

    Cytat Napisał draak Zobacz post
    pisałem o starym land roverze, klasycznym. nie o suvach do wożenia dzieciaków do szkoły.
    range rover classic czy defender to auta niszowe bardzo, wymagające i bezsensowne bardziej niż Gtv.

    :)
    No i wszystko się zgadza. Różnice wciąż jednak są- klasyczny defender już teraz ma wysoką wartość i pewne jest, że jeszcze będzie zyskiwał. No i wciąż można nim pojechać na zakupy, czy z dziećmi do Afryki. Gtv nawet jak stanie się droższe to niewiele i za wiele lat, a funkcję spełnia jedynie lansu. Podtrzymuję moje zdanie, że to inny rynek ;)

    Cytat Napisał rogo Zobacz post
    może komuś po drodze żeby zobaczyć czy to auto warte odratowania?

    https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-r...olx#xtor=SEC-8
    Bardzo fajny spider. Ja bym go wziął za 2500 i zrobił sobie pięknie, gdybym tylko miał wolne wieczory... Kibicuję odrestaurowaniu go ;) Jestem kultystą sloganu "built not bought" ;P a kolory naprawdę zajebiste. Białą skórę do środka i masz zajebistą alfę! Dobrze, że moja Ewa nie widziała tego ogłoszenia bo już wiem na co by poszła moja wypłata ;P
    Ostatnio edytowane przez Tytus9 ; 21-10-2017 o 23:32

  9. #1409
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2017
    Auto
    alfa Gtv, dwa land rovery i vw
    Postów
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tytus9 Zobacz post
    No i wszystko się zgadza. Różnice wciąż jednak są- klasyczny defender już teraz ma wysoką wartość i pewne jest, że jeszcze będzie zyskiwał. No i wciąż można nim pojechać na zakupy, czy z dziećmi do Afryki. Gtv nawet jak stanie się droższe to niewiele i za wiele lat, a funkcję spełnia jedynie lansu. Podtrzymuję moje zdanie, że to inny rynek
    ani def dobry na zakupy, ani do afryki. w zasadzie w obu przypadkach to kiepski wybór

    dochodzimy do sedna. to inny rynek. oba samochody są nietypowe, a rynek różni się tym że na defa jest, na gtv po prostu nie ma

    ale życzę powodzenia tym, którzy mają cierpliwość by gtv w ts sprzedawać rok, by uzyskać kwotę pięciocyfrową
    niektórym szkoda życia

    tymczasem u mnie mega promocja do 2 listopada.
    potem idzie na zimę do garażu.

    https://www.olx.pl/oferta/alfa-romeo...5-IDnTJL6.html

  10. #1410
    Użytkownik Romeo Avatar Tytus9
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Gtv
    Postów
    701

    Domyślnie

    No ładną masz tą wozidupkę, ale ja (niestety/stety -niepotrzebne skreślić) mam już jedną...

Podobne wątki

  1. Zakup Alfa Romeo GT
    Utworzone przez shiftyy w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 17-02-2014, 23:32
  2. Zakup Alfa Romeo 156 1.9 JTD
    Utworzone przez hatak w dziale 156
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 21-06-2013, 10:50
  3. Alfa Romeo 147 . Zakup
    Utworzone przez xxmacq93xx w dziale 147
    Odpowiedzi: 49
    Ostatni post / autor: 04-10-2011, 09:21
  4. Alfa Romeo 156 - zakup
    Utworzone przez Mamed w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-03-2011, 22:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory