Strona 195 z 243 PierwszyPierwszy ... 95145185186187188189190191192193194195196197198199200201202203204205 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,941 do 1,950 z 2426

Temat: Zakup Alfa Romeo GTV

  1. #1941
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar za2wadzki
    Dołączył
    06 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo GTV ph2 2.0 TS
    Postów
    43

    Domyślnie

    Cytat Napisał piorek Zobacz post
    A ja sie z takim podejsciem nie zgadzam. Nie wiem co moze byc wart auto za 3 tys ale napewno nie nadaje sie na egzemplarz kolekcjonerski, tym bardziej ze przeplywomierz do V6 12V kosztuje prawie 2 tys.
    Prawda jest tez taka ze w Polsce nie ma zadbanych egzemplarzy, a oceniać trzeba calosc - kazdy patrzy na silnik, zawieszenie, a co ze zuzyciem pozostałych elementów jak chociażby zawiasów, uszczelek, plastików, przełączników, ciegien wszelkiego rodzaju itd?

    Każdy ma prawo do swojego podejscia
    Są zadbane. Tylko nie na sprzedaż.

    Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka

  2. #1942
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2013
    Auto
    Alfa Spider 3.0 V6 12v
    Postów
    286

    Domyślnie

    Cytat Napisał za2wadzki Zobacz post
    Są zadbane. Tylko nie na sprzedaż.

    Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka
    Masz racje, to miałem na myśli - dziekuje za sprostowanie

  3. #1943
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar mattman
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    E0 ROSSO
    Postów
    557

    Domyślnie

    Zadbane stoją w garażach, wypucowane i dopieszczone...
    Te niby kolekcjonerskie w ogłoszeniach to w większości cienizna.
    Za trzy tysie, to można kupić kolektor wydechowy Supersprint, a nie auto ;-)

  4. #1944
    Użytkownik Rowerzysta Avatar toddlockwood
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Gtv 2.0 V6 Tb
    Postów
    395

    Domyślnie

    Kupując taki samochód podchodzi się tak, że patrząc na dany egzemplarz, kalkulujesz ile w niego włożysz i ile chcesz włożyć itd.
    Zasady tu nie ma. Niekiedy lepszy będzie jakiś za 3 tys bo włożysz tylko 10 i osiągniesz lepszy stan niż kupując jakiegoś niby wypucowanego za 15, a niekiedy lepiej kupić za 30/40 bo będzie utrzymany po mistrzowsku.
    Innym razem sprzedający nie wie co sprzedaje lub myśli że Alfa to kupa, niekiedy zrobi beznadziejne foty i zdegustowany że Alfa sprzedaje się miesiącami spuszcza cenę do poziomu dna.
    Nie ma co przekreślać tych za 3 tys czy tych za 5 czy 8. Ja jak szukałem to zdarzało mi się widzieć takie za 8 co były lepsze od takich za 20.
    Także panowie nie ma co się spinać, a najlepiej oglądać wszystko jak jest możliwość
    Ostatnio edytowane przez toddlockwood ; 29-05-2018 o 08:51

  5. #1945
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2013
    Auto
    Alfa Spider 3.0 V6 12v
    Postów
    286

    Domyślnie

    Cytat Napisał toddlockwood Zobacz post
    Kupując taki samochód podchodzi się tak, że patrząc na dany egzemplarz, kalkulujesz ile w niego włożysz i ile chcesz włożyć itd.
    Zasady tu nie ma. Niekiedy lepszy będzie jakiś za 3 tys bo włożysz tylko 10 i osiągniesz lepszy stan niż kupując jakiegoś niby wypucowanego za 15
    Pamiętaj tylko, że nie wszystko możesz zrobić - chociażby z braku częsci, nie każdy zużyty element da się przywrócić do pełnej funkcjonalności itd.
    Z drugiej strony ja mam chyba inne podejście, bo swoje auta doprowadzam do stanu fabrycznego, włączając w to wszystkie elementy, nawet najdrobniejsze spinki czy śrubki.

    Cytat Napisał toddlockwood Zobacz post
    Także panowie nie ma co się spinać, a najlepiej oglądać wszystko jak jest możliwość
    My się nie spinamy, my dyskutujemy

  6. #1946
    Użytkownik Znawca Avatar supa_adam
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Gtv Sport Limited Edition 2002, 156 SW 2.4 JTDm, GT 3.2
    Postów
    1,419

    Domyślnie

    Cytat Napisał piorek Zobacz post
    A ja sie z takim podejsciem nie zgadzam. Nie wiem co moze byc wart auto za 3 tys ale napewno nie nadaje sie na egzemplarz kolekcjonerski, tym bardziej ze przeplywomierz do V6 12V kosztuje prawie 2 tys.
    Prawda jest tez taka ze w Polsce nie ma zadbanych egzemplarzy na sprzedaż, a oceniać trzeba calosc - kazdy patrzy na silnik, zawieszenie, a co ze zuzyciem pozostałych elementów jak chociażby zawiasów, uszczelek, plastików, przełączników, ciegien wszelkiego rodzaju itd?

    Każdy ma prawo do swojego podejscia
    Racja. I w przypadku takiego samochodu jak Gtv, właśnie dobry stan (lub w ogóle obecność) tych wszystkich pierdółek bardzo ciężkich do upolowania, implikuje wartość samochodu. Kto chociażby raz próbował odbudować tego rodzaju samochód, ten to wie.

    Niestety, ale to nie jest niemiec, gdzie zaplecze części jest zapewniane przez producenta sto lat wstecz

  7. #1947
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar mattman
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    E0 ROSSO
    Postów
    557

    Domyślnie

    brak części wq...a najbardziej.

  8. #1948
    Użytkownik Świeżak Avatar Kevio
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Skoda Fabia II
    Postów
    184

    Domyślnie

    Akurat gościu był przytłoczony kwotą jaką mu powiedziano za OC 2,5k nie było go stać udźwignąć kosztów OC, napraw i paliwa. Dlatego chciał sprzedać zanim się skończy OC a nie spodziewał się takiego zainteresowania ze strony kupujących. Ponoć po 3h auto było sprzedane a telefony były nawet podczas oględzin.
    Więc twoja teza Piotrek ze zużyciem wszystkiego... nie popieram jej. Tam można mówić o jakimś Golfie IV ale nie o autach ultra niszowych i stosunkowo drogich w utrzymaniu.

    Ale Pany, jeszcze nikt tu nie obczaja nowego Busso w GTV'ce?

    https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-r...-ID6AhQEO.html

    Cena powinna wam się podobać, wszak nie 3k a 17k więc pewnie jest to już prawilny klasior, biały kruk...

  9. #1949
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2013
    Auto
    Alfa Spider 3.0 V6 12v
    Postów
    286

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kevio Zobacz post
    Więc twoja teza Piotrek ze zużyciem wszystkiego... nie popieram jej. Tam można mówić o jakimś Golfie IV ale nie o autach ultra niszowych i stosunkowo drogich w utrzymaniu.
    Nie obraz sie ale chyba nie masz porównania jak wyglądaja egzemplarze kolekcjonerskie, doprowadzone do stanu fabrycznego i ile wymagaja czasu i pracy (o kosztach nie wspominając).
    Przykład - ja jednego metalowego uchwytu do przewodów paliwowych który był stosowany tylko przez kilka miesięcy szukałem 6 lat...

    Cytat Napisał Kevio Zobacz post
    Cena powinna wam się podobać, wszak nie 3k a 17k więc pewnie jest to już prawilny klasior, biały kruk...
    Tu nie chodzi o to czy cena wynosci X czy Y tylko czy auto nadaje sie na klasyka.
    Natomiast nie wierze w okazje i tego nic nie zmieni


    Cytat Napisał Kevio Zobacz post
    Akurat gościu był przytłoczony kwotą jaką mu powiedziano za OC 2,5k nie było go stać udźwignąć kosztów OC
    Nawet nie wiem jak skomentować ale to niestety częsty przypadek, z każdym kolejnym właścicielem jest coraz gorzej i później mamy wysyp szrotów...

    Pamiętaj proszę iz ja piszę to patrząc ze swojej strony, mi zależy na egzemplarz bardzo mało używanych, kompletnych, które doprowadzam do stanu fabrycznego.
    Takie hobby
    Jeśli ktoś szuka auta do jeżdzenia na codzień, będzie zapewne patrzył inaczej, ale najważniejsze to mierzyć siły na zamiary żeby przy pierwszej awarii auto nie zostało zezłomowane ze względu na brak funduszy....
    Ostatnio edytowane przez piorek ; 29-05-2018 o 18:56

  10. #1950
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar mattman
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    E0 ROSSO
    Postów
    557

    Domyślnie

    Piotrek, będziesz 09.06 na spotkaniu Gtv/Spider Team ?

Podobne wątki

  1. Zakup Alfa Romeo GT
    Utworzone przez shiftyy w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 17-02-2014, 23:32
  2. Zakup Alfa Romeo 156 1.9 JTD
    Utworzone przez hatak w dziale 156
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 21-06-2013, 10:50
  3. Alfa Romeo 147 . Zakup
    Utworzone przez xxmacq93xx w dziale 147
    Odpowiedzi: 49
    Ostatni post / autor: 04-10-2011, 09:21
  4. Alfa Romeo 156 - zakup
    Utworzone przez Mamed w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-03-2011, 22:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory