Strona 196 z 243 PierwszyPierwszy ... 96146186187188189190191192193194195196197198199200201202203204205206 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,951 do 1,960 z 2426

Temat: Zakup Alfa Romeo GTV

  1. #1951
    Użytkownik Świeżak Avatar Kevio
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Skoda Fabia II
    Postów
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał piorek Zobacz post
    Przykład - ja jednego metalowego uchwytu do przewodów paliwowych który był stosowany tylko przez kilka miesięcy szukałem 6 lat...
    Pamiętaj proszę iz ja piszę to patrząc ze swojej strony, mi zależy na egzemplarz bardzo mało używanych, kompletnych, które doprowadzam do stanu fabrycznego.
    To widać mamy zupełnie inne spojrzenie. Mi by się zwyczajnie nie chciało takimi bzdetami przejmować, ewentualnie szukałbym ale gdyby ktoś mi za taki uchwyt powiedział więcej jak 50zł to wolałbym to przeznaczyć na jakiś kosmetyk do auta.
    Ja mam bardziej pragmatyczne podejście do aut.

    A okazję są, tylko z reguły znikają zanim człowiek zdąży za telefon chwycić. Inna sprawa, że okazję trzeba też umieć samemu stworzyć.

    btw. a dlaczego tamto auto nie mogło być klasykiem? Bo zostało splugawione przez gołodupca? Bo to TB? Bo ktoś na umowie napisał 3k? Ok wiem o co chodzi, droczę się, ale klasyków utrzymanych w stanie jak z fabryki to naprawdę jest mało. Większość jest doprowadzona do stanu takiego na jaki pozwala rynek i zdroworozsądkowe podejście. Ma to odbicie w cenie, owszem, ale z tego co wiem to nie trzeba mieć 101% oryginału aby dostać żółte blachy.

  2. #1952
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2013
    Auto
    Alfa Spider 3.0 V6 12v
    Postów
    286

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kevio Zobacz post
    To widać mamy zupełnie inne spojrzenie. Mi by się zwyczajnie nie chciało takimi bzdetami przejmować, ewentualnie szukałbym ale gdyby ktoś mi za taki uchwyt powiedział więcej jak 50zł to wolałbym to przeznaczyć na jakiś kosmetyk do auta.
    Tylko dla mnie to bez znaczenia ile ten uchwyt kosztuje, ważne że powinien być, był montowany tylko w określonej serii przez kilka miesięcy i jest ciężki (niemożliwy) do zdobycia.
    A poza tym to cała zabawa na tym polega, że uzupełniam auto o elementy które są praktycznie nie do dostania.

    Cytat Napisał Kevio Zobacz post
    Większość jest doprowadzona do stanu takiego na jaki pozwala rynek i zdroworozsądkowe podejście. Ma to odbicie w cenie, owszem, ale z tego co wiem to nie trzeba mieć 101% oryginału aby dostać żółte blachy.
    Zgadza się, ja nigdy nie twierdziłem, że działam zdroworozsądkowo. Zresztą przy klasykach, ciężko mówić o zdrowym rozsądku i myślę iż kilku kolegów na forum podziela moje zdanie
    Nie zależy mi na żółtych tablicach, zależy mi aby wszystko było dokładnie tak jak w fabryce, każda najdrobniejsza część, wszystko niezużyte, oryginalne i w pełni sprawne.
    Dlatego dużo elementów naprawiam/przywracam do prawidłowego stan samodzielnie.


    Cytat Napisał mattman Zobacz post
    Piotrek, będziesz 09.06 na spotkaniu Gtv/Spider Team ?
    Niestety nie, przykro mi ale chroniczny brak wolnego czasu mi na to nie pozwala
    Ostatnio edytowane przez piorek ; 30-05-2018 o 20:51

  3. #1953

  4. #1954
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar mattman
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    E0 ROSSO
    Postów
    557

    Domyślnie

    Pyk i jest. Kevio nic straconego :-)

  5. #1955
    Użytkownik Znawca Avatar supa_adam
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Gtv Sport Limited Edition 2002, 156 SW 2.4 JTDm, GT 3.2
    Postów
    1,419

    Domyślnie

    Ciekawostka:

    Ile kosztuje mały detaling Alfy Spider plus koszt paliwa ze Śląska do Kielc?
    Otóż pewien byznesmen z Kielc, wycenił to na ponad 5160 zł

    Było 4800 zł
    https://www.olx.pl/oferta/alfa-romeo...5-IDtZo1P.html

    Jest 9960 zł
    https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-r...-ID6Al0h2.html

    Dodatkowo zataił zgrzytający 3 bieg oraz brak poduszki pasażera. Auto przez ostatnie lata przechodzi bardzo szybko z rąk do rąk, lepiej unikać...

  6. #1956
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar mattman
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    E0 ROSSO
    Postów
    557

    Domyślnie

    Może skrzynię wymienili...

  7. #1957
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał mattman Zobacz post
    Może skrzynię wymienili...

    Albo zalali czymś co ją "naprawiło"... tudzież zasypali trocinami

    To oczywiście żart, kto wie, może faktycznie naprawili? Tylko, że wtedy raczej napisaliby "skrzynia po remoncie", albo "świeżo wymieniona", coby kupujący docenił wkład.
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  8. #1958
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2013
    Auto
    Alfa Spider 3.0 V6 12v
    Postów
    286

    Domyślnie

    Cytat Napisał supa_adam Zobacz post
    brak poduszki pasażera.
    Poduszki mogło w tej wersji nie być - wychodziły wersji bez poduszki. Po zdjęciu ciężko mi ocenić na 100% ale zaślepka wygląda na oryginalną - zarówno jeśli chodzi o fakturę jak i przeszycia.

  9. #1959
    Użytkownik Znawca Avatar supa_adam
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Gtv Sport Limited Edition 2002, 156 SW 2.4 JTDm, GT 3.2
    Postów
    1,419

    Domyślnie

    Cytat Napisał piorek Zobacz post
    Poduszki mogło w tej wersji nie być - wychodziły wersji bez poduszki. Po zdjęciu ciężko mi ocenić na 100% ale zaślepka wygląda na oryginalną - zarówno jeśli chodzi o fakturę jak i przeszycia.
    Oczywiście fabrycznie nie ma poduszki i właśnie po zdjęciu można stwierdzić jej brak - wersje bez miały zaślepkę w pseudo-skórze (te przeszycia)

    - - - Updated - - -

    Dodam, że na grupie fejsbukowej jeden z użytkowników bardzo negatywnie odniósł się do przeszłości tego samochodu. Ponoć miał "strzał" w tył i jest to zrobione bardzo słabo.

  10. #1960
    Użytkownik Świeżak Avatar GrzeSiekS
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    okolice Wrocławia
    Auto
    Jest m.in. Brera 2.2 JTS, były 166 2.5 V6, FC 20VT LE, GT 2.0 JTS
    Postów
    59

    Domyślnie

    Cytat Napisał kazikx Zobacz post
    65 tys.
    A mam pytanie, czy ktoś z forumowiczów miał okazję /przyjemność obejrzeć ten egzemplarz? Rzeczywiście jest w tak doskonałym stanie?

    Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. Zakup Alfa Romeo GT
    Utworzone przez shiftyy w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 17-02-2014, 23:32
  2. Zakup Alfa Romeo 156 1.9 JTD
    Utworzone przez hatak w dziale 156
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 21-06-2013, 10:50
  3. Alfa Romeo 147 . Zakup
    Utworzone przez xxmacq93xx w dziale 147
    Odpowiedzi: 49
    Ostatni post / autor: 04-10-2011, 09:21
  4. Alfa Romeo 156 - zakup
    Utworzone przez Mamed w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-03-2011, 22:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory