Strona 3 z 243 PierwszyPierwszy 1234567891011121353103 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 2426

Temat: Zakup Alfa Romeo GTV

  1. #21
    Użytkownik Świeżak Avatar kar78
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Wlkp
    Auto
    Alfa Spider 3.0 V6 Lusso,
    Postów
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał Morspl Zobacz post
    Teraz Spider 3.0 kosztuje prawie dwa razy tyle co 2.0. Wtedy też pewnie tak było. Nie mówię o padakach tylko autach zadbanych. Mi TS palił koło 11 a 3.0 pali około 15. Specjalnie nie liczę tych litrów, ale wskazówka spada wyraźnie szybciej w V6.

    Miejmy nadzieje, że w przyszlości autka zyskaja na wartości jeszcze bardziej mimo opinii jaka panuje o marce Alfa Romeo.Mój Spider ma u mnie dożywocie (jego lub moje , jest juz praktycznie w stanie idealnym, zostały tylko małe drobiazgi. Szkoda, że niektóre Gtv/Spider trafiaja w ręce przypadkowych ludzi jako tanie sportowe auto i konczą tam swój żywot totalnie zarżnięte.

  2. #22
    Użytkownik Świeżak Avatar SOPELTomcat
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Spider 2.0 TS,Allfa 159 1.9 jtdm
    Postów
    154

    Domyślnie

    kolego kar78...problem polega na tym iż auto jest nie drogie w zakupie a drogie w eksploatacji...nie których przeraża iż po kupnie auta za 4000zł trzeba w ciągu miesiąca wpakować drugie tyle,to się jezdzi tak długo aż koło nie odpadniebo przecież u nas tak jest że jak się ma 6000zł to się szuka auta za 7000
    Bella Machina..........moja miłość

  3. #23
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Morspl
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    GTV Spider 3.0 V6, Infiniti QX50, Volvo xc60
    Postów
    242

    Domyślnie

    To problem marki Alfa Romeo. Ma złą opinię bo kupują ją ludzie, których nie stać na utrzymanie. A kupują bo są tanie, a są tanie bo mają złą opinię. Koło się zamyka

  4. #24
    Użytkownik Romeo Avatar aniol_jojo
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Ruszów
    Auto
    156 SW - 2.4 JTDm 2004r
    Postów
    1,987

    Domyślnie

    Morsl - niestety masz racje a do tego jeszcze taki delikwent jak coś się zepsuje bo zajeżdża samochód mówi ze to złom który ciągle się psuje zamiast najpierw wymienić a potem cieszyć się jazdą

    Dla przykładu podam jeszcze różnicę miedzy kołami odnośnie spalania, na zimówkach R15 195/55 bierze ok 9/9.5L a na R17 215/45 wciąga już 11/11.5l wiec różnica 3l/100km odnośnie V6 zaczyna się powoli zacierać. Oczywiście wszystko zależy od stylu jazdy i warunków atmosf.
    Ostatnio edytowane przez aniol_jojo ; 12-11-2014 o 12:31
    "Alfa chociaż mała prowokuje do zgwałcenia pierwszych stu stron kodeksu drogowego."
    jest: 156 2.4 JTD 04r...
    była: Gtv 2.0 Twin Spark Verde Tropico 96r...

  5. #25
    Użytkownik Romeo Avatar Tytus9
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Gtv
    Postów
    701

    Domyślnie

    Ja niestety od takich ludzi kupiłem swoją- wycięli to i owo, sprzedali, kupili za to parę innych śmieci i hulali bo tanio się kupiło, pięknie brzmi, świetnie idzie... A jak zaczęły się kłopoty to poxipol i na sprzedaż...
    Ja swoją alfą miałem kiedyś spalanie 12l/100 ale oznaczało to jazdę do 1,7k obrotów i gaszenie silnika na światłach- nie da się tak długo wytrzymać ;)

  6. #26
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar maras37
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    Poznan
    Auto
    AR GTV 3.0 V6 24V
    Postów
    725

    Domyślnie

    Zasada jest jedna jak o auto dbasz takie auto masz.I to się tyczy każdego auta nie tylko alf ,a co to innych marek się nie naprawia?...nasze belle że tak powiem wymagają trochę więcej uwagi np. częste sprawdzanie oleju prosta czynność która może zapobiec wielu kłopotom ,wiadomo jest to banał ale sprawdzasz jesteś pewien ,sprawdzasz często zawias wymienisz elementy w miarę wcześnie ,inne nie zdążą się popsuć.Pamiętam jak w Dortmundzie w firmie której pracowałem jeździł dostawczy LT. ten stary kanciak ,jak raz nim jechałem stwierdziłem że silnik bardzo głośno chodzi ,wydech nie był dziurawy ,postanowiłem sprawdzić olej .Wyjąłem suchy bagnet ,i tak trzy razy bo nie dowierzałem ,że to może jeździć ,podobno jeździł już tak bardzo długo dzień w dzień wycieków nie miał ,bo jak mu wlałem oleju to przez trzy miesiące prawie nie ubyło a moi niemieccy koledzy nie mogli się nadziwić że teraz silnika prawie nie słychać..... ale takie rzeczy to tylko w ,,kubełwagenach '' i to są właśnie te różnice my musimy częściej zerkać tu i tam ...nie mamy tej rezerwy bo powiedzieć aaaaaa jeszcze trzy miesiące wytrzyma..... niestety nie wytrzyma.....

  7. #27
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Morspl
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    GTV Spider 3.0 V6, Infiniti QX50, Volvo xc60
    Postów
    242

    Domyślnie

    I o tym właśnie piszę. Alfa to auto specjalnej troski wymagające czujności i dyscypliny serwisowej u właściciela. Wszystko się psuje, ale margines tolerancji zaniedbań serwisowych w Alfie jest dość wąski.

  8. #28
    Użytkownik Znawca Avatar duke75
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Kłaj/Kraków
    Auto
    AR Giulia Super; AR Tonale PHEV; Spider 916 3.0 V6, GTV 3.2 V6 "La Regina"
    Postów
    1,403

    Domyślnie

    Witam!
    Jestem co prawda na etapie szukania 159 sw ale jedną z opcji jest u mnie zostawienie volvo, którego mi żal sprzedawać i kupienie GTV/spider v6 do wypadów weekendowych. Auto jest super i jak to ktoś napisał jest ostatnim V6 made in italy. A co myślicie o v6 3.2? Wiem, że są droższe ale czy oprócz mocnniejszego silnika i większego scudetto coś istotnego zmienili?

  9. #29
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar mmax88
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Olkusz
    Auto
    Jaguar XF 3.0 V6
    Postów
    692

    Domyślnie

    Ostatnim...? 156, 147 i GT też miały silnik Busso...

  10. #30
    Użytkownik Znawca Avatar duke75
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Kłaj/Kraków
    Auto
    AR Giulia Super; AR Tonale PHEV; Spider 916 3.0 V6, GTV 3.2 V6 "La Regina"
    Postów
    1,403

    Domyślnie

    Cytat Napisał mmax88 Zobacz post
    Ostatnim...? 156, 147 i GT też miały silnik Busso...
    No tak, jednym z ostatnich...

Podobne wątki

  1. Zakup Alfa Romeo GT
    Utworzone przez shiftyy w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 17-02-2014, 23:32
  2. Zakup Alfa Romeo 156 1.9 JTD
    Utworzone przez hatak w dziale 156
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 21-06-2013, 10:50
  3. Alfa Romeo 147 . Zakup
    Utworzone przez xxmacq93xx w dziale 147
    Odpowiedzi: 49
    Ostatni post / autor: 04-10-2011, 09:21
  4. Alfa Romeo 156 - zakup
    Utworzone przez Mamed w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-03-2011, 22:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory