Strona 65 z 243 PierwszyPierwszy ... 15555657585960616263646566676869707172737475115165 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 641 do 650 z 2426

Temat: Zakup Alfa Romeo GTV

  1. #641
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 2.0V6 TB
    Postów
    79

    Domyślnie

    Tak, czytałem już wcześniej chyba wszystkie tematy o 2.0v6 i mogących zaistnieć problemach z silnikiem. Zakładając, że silnik równo pracuje, spaliny V6 "pachną" jak V6, a nie kosiarka spalinowa, środek wygląda porządnie i bez większych zonków, pod maską jest ład i porządek, naprawy wykonywane m.in. na Arkuszowej (np. ja bym tam nie pojechał) to robi się dość spory dylemat. Zastanawiam się nad kilkoma scenariuszami, które mogą zaistnieć, a konkretnie pociągnąć następujące naprawy, a tym samym drenaż kasy:
    1. Wymiana wysprzęglika > wymiana oleju na Valvoline 10w60 lub Motul 15w50 i jest względna cisza z zaworów.
    2. Wymiana wysprzęglika > wymiana oleju na Valvoline 10w60 i nie ma względnej ciszy zaworów tj. klepią jak klepały, czyli robimy operację regulacji luzów zaworowych (nowe uszczelki: pokrywy zaworów, kolektora ssącego). Na 100% okaże się, że muszę kupić kilka płytek regulacyjnych lub/i kilka szklanek.
    3. Scenariusz nr 2 + chyba najczarniejszy z scenariuszy tj. wymiana wałków, bo są starte.
    Gdybym czegoś zapomniał, nie miał pojęcia, że może wystąpić w w/w scenariuszach, dajcie info co to jest i do którego scenariusza. Przyda się również może komuś innemu. Macie może info, gdzie można dostać szklanki, uszczelki do 2.0v6?

  2. #642
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    gtv 2.0tb
    Postów
    8

    Domyślnie

    Tak sobie czytam ten wątek i czytam i powoli dochodzę do wniosku że o tych 2.0tb to piszą tylko ci którzy nie mieli i nie widzieli. Wszyscy piszą tylko o problemach jakie mogą być i kosztach. Takie mam pytanie: kto robił taki remont? Czy wszyscy tylko słyszeli. Trochę się dziwię, bo sam mam alfę z takim silnikiem i akurat silnik to ostatnia część jakiej się obawiam w moim samochodzie. Nie wiem ilu na forum ma ten silnik i ile procent robiło w nim remont, a ilu robiło remont w ts?
    Fakt, że ja swoją chcę sprzedać, ale kurde, akurat nie ze względu na silnik. Jeżeli miałbym kupić jeszcze raz to nie brałbym innego pod uwagę. No może jeszcze 3.0 ale to trafić w dobrym stanie to chyba niewykonalne. A jednak dźwięk turbo, jak dla mnie, nie do zastąpienia.
    Ja bym się nie bał jakbym miał kupować jeszcze raz.

  3. #643
    Administrator ds. zlotów Romeo Avatar LIGAR
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    było sobie 156 SW 2.4 JTD 2001 rok 180 ps...
    Postów
    809

    Domyślnie

    [MENTION=66621]Pablogal[/MENTION] tak sobie czytam twój post i dochodzę do wniosku, że skoro tak piszesz to chyba mało widziałeś i słyszałeś o fuckupach tego silnika i ogólnie o remontach busso. Oczywiście jeśli auto jest w 100% sprawne to problemu nie ma jak zresztą w każdym innym samochodzie. Problem pojawia się w momencie kiedy coś się w TB posypie. I tu jest zasadnicza różnica między TB a 24-ro zaworówką. Do TB, tak jak już pisali, nie wszystko dostaniesz, a z 3-ma litrami tego problemu nie powinno być. Skutek tego taki, że remonty mogą trwać miesiącami i na pewno kosztują dużo więcej niż nawet 3 litry - jak już znajdziesz oczywiście mechanika, który tego silnika się podejmie i coś niecoś będzie ogarniać.

    Sam mam TBka od kilku lat i wydałem na niego kupe siana aby doprowadzić do stanu jeżdżenia, zwiedziłem kilka warsztatów (niektóre nawet ponad 100 km od miejsca zamieszkania) i nie życzę nikomu tej drogi, którą ja przebyłem...
    Na rynku mało jest tych silników w dobrym stanie (dlaczego nie będę pisał, bo nie chce mi się powtarzać) i nie ma co oczekiwać od samochodu za 3 tyś, że właściciel o niego dbał i że jest tylko pierdoła do zrobienia. Ogólnie silnik jak silnik, najtrudniejsze są diagnozy i często poprzez brak możliwości jej postawienia właściciel poddaje się po kilku próbach i zainwestowaniu w remont kilku $$.

    BTW. jak masz TB-ka w dobrym stanie, który trzyma serię i nic nie jest przy nim do zrobienia pod względem mechanicznym to za takie auto powinieneś spokojnie "wołać" więcej niż za złomowego paścia z allegro od mirosława co uległ magicznym literkom V6 TB. W końcu to nietuzinkowe Gran Turismo z v6 pod maską legitymujące się 200 koniami ))))
    Przygody z naprawą "sprawnego" 2.0 TB V6 - http://www.forum.alfaholicy.org/gtv_...e_2_0_tb.html?

    Gtv 2.0 V6 TB '99 + bonusy -> http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ioholikow.html

  4. #644
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 2.0V6 TB
    Postów
    79

    Domyślnie

    LIGAR, czytałem Twoją historię walki z przywracaniem 2.0v6 do życia i pełen szacun za czas, nerwy i $, jakie poświęciłeś GTV. Powiedz, czy ten film to jest po tym jak już zrobiłeś silnik?:
    https://youtu.be/l3aVsXy7lKs

  5. #645
    Administrator ds. zlotów Romeo Avatar LIGAR
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    było sobie 156 SW 2.4 JTD 2001 rok 180 ps...
    Postów
    809

    Domyślnie

    [MENTION=29481]James166[/MENTION] wydaje mi sie ze tak ale pewnosci nie mam - troche czasu minęło. Jesli brales linka z mojego tematu to chyba wrzucałem juz po mechanice silnika i postawieniu nowej elektryki (widze na filmie nowe kable które wpadly jako jedne z ostatnich).
    BTW generalnie ten silnik tak pracuje jak na filmie z ustawionymi zaworami u specjalistow z cz-wy wiec mozesz to brac jako punkt odniesienia
    Jest duza roznica w kulturze pracy miedzy 24-ro a 12-sto zaworowka.
    Przygody z naprawą "sprawnego" 2.0 TB V6 - http://www.forum.alfaholicy.org/gtv_...e_2_0_tb.html?

    Gtv 2.0 V6 TB '99 + bonusy -> http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ioholikow.html

  6. #646
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 2.0V6 TB
    Postów
    79

    Domyślnie

    LIGAR, ja miałem 24 zawory w swoich dwóch 166, a 12 zaworów bardzo dawno temu w 75 2.5v6 i już nie pamiętam, jak tamten brzmiał. Porównując te 2 silniki to 12-ki są zdecydowanie głośniejsze w swojej pracy niż 24 i tu rodzi się mi pewna teoria "klekoczących zaworów" w w/w gtv.

  7. #647
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    159SW 08' JTD 150KM Nero Carbonio, GTV 96' 2.0V6 Rosso Proteo Met.
    Postów
    90

    Domyślnie

    No cóż, zostanę pewnie zlinczowany, ale że jestem z LBL i miałem przyjemność obcować z kilkoma Alfami (i mam dalej) to musiałem się wybrać zobaczyć tą https://www.olx.pl/oferta/alfa-romeo...tml#286f925320. Prześledziłem wątek i wiem już jak wielką miną może być 2.0 v6, jak ciężko jest z częściami, że ciasno pod maską i na domiar złego to alfa. Wizualne aspekty totalnie mnie nie interesują, bo i tak bym ją reanimował sam na tym polu. Słuchałem silnika, byłem wożony, jednak to pierwsze busso z jakim mam do czynienia - do tej pory głównie JTD i 1.6 ts. Jutro idę ją na kanale oglądać, póki co: silnik pracuje równo i miło dla ucha na zimno i na ciepło, nie słychać "zaworów", zbierała się sympatycznie, ale intercooler zalepiony 5cm oleju z błotem, czyli dziura. Zawias wydaje się cichy. Z góry nie widać wycieków, jest tam mało czysto, przez korek widać stary olej - wiem, tragedia. Z bagnetu nie widać żadnych przedmuchów, płyn chłodniczy czysty.
    Na co muszę zwrócić uwagę na dole poza rudą? Niestety złapałem już wirusa i pewnie coś starguję i ją wezmę. Nie chcę z niej robić "klasyka", ale na sympatyczne weekendowe autko wydaje się jak najbardziej ok. Może jakiś głos rozsądku sprowadzi mnie na ziemię? O busso wiem tyle co z forum, za to przy wszystkim z JTD i na płycie 156 dłubałem dużo.

  8. #648
    Użytkownik Znawca Avatar supa_adam
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Gtv Sport Limited Edition 2002, 156 SW 2.4 JTDm, GT 3.2
    Postów
    1,419

    Domyślnie

    Błoto? Może ktoś "moto doktora" dolał, żeby wyciszyć silnik?

  9. #649
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    159SW 08' JTD 150KM Nero Carbonio, GTV 96' 2.0V6 Rosso Proteo Met.
    Postów
    90

    Domyślnie

    Cytat Napisał supabache Zobacz post
    Błoto? Może ktoś "moto doktora" dolał, żeby wyciszyć silnik?
    Nie, typowy stary olej, po małych przebiegać.
    Były:
    156 SW 01' 1.9 JTD 115 cosmo blu, 156 SW 02' 1.9 JTD 140 nero metallico
    147 5D 03' 1.9 JTD 140 nero fuoco, 156 SW fl 03' 2.4 JTD 175 nero
    BMW e39 Touring 01' 2.2 170 titansilber metalic, Mazda MX-5 98' 1.8 140 18K
    147 3D fl 05' 1.9 JTD 115 nero metallico
    Jest:
    159 SW fl 08' JTD 150 nero carbonio
    147 3D 03' 1.6 T.S. 120 verde acero
    GTV 96' 2.0 v6 TB 202 rosso proteo met.

  10. #650
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2016
    Mieszka w
    Pomorskie
    Auto
    Giulietta Quadrifoglio Verde
    Postów
    97

    Domyślnie

    mam pytanie, bo wczoraj weszła nowa GTV Busso na allegrotomoto.pl/oferta/alfa-romeo-gtv-3-0-v6-24v-zabdany-i-doinwestowany-ID6yErcz.html
    Czy jest to może ktoś z forum ? Znacie może tę sztukę ? Pytam ponieważ wygląda na zadbaną.

Podobne wątki

  1. Zakup Alfa Romeo GT
    Utworzone przez shiftyy w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 17-02-2014, 23:32
  2. Zakup Alfa Romeo 156 1.9 JTD
    Utworzone przez hatak w dziale 156
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 21-06-2013, 10:50
  3. Alfa Romeo 147 . Zakup
    Utworzone przez xxmacq93xx w dziale 147
    Odpowiedzi: 49
    Ostatni post / autor: 04-10-2011, 09:21
  4. Alfa Romeo 156 - zakup
    Utworzone przez Mamed w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-03-2011, 22:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory