Temat: Zakup Alfa Romeo GTV

  1. #1141
    Użytkownik Rowerzysta Avatar toddlockwood
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Gtv 2.0 V6 Tb
    Postów
    395

    Domyślnie

    Cytat Napisał mattman Zobacz post
    Już to gdzieś pisałem, ale patrząc na skomplikowaną budowę obecnych silników benzynowych Twin Spark, to obecnie idealny silnik do eksploatowania i do naprawy dla mechanika. Nawet jego bolączki, tak mocno przez lata piętnowane, obecnie są niczym w porównaniu z awariami obecnych silników i kosztem ich napraw.
    Jeśli chodzi o TS to w zasadzie średnio mnie obchodzi skomplikowana budowa czy inne tego typu rzeczy - najbardziej to ja sie bym obawiał panewek - i to jest główny problem. Cała reszta jest mało istotna. Chyba że są jekieś sposoby by te panewki sie nie obracały.
    Ostatnio edytowane przez toddlockwood ; 14-08-2017 o 17:32

  2. #1142
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Jaworze
    Auto
    AR: 75 Busso/159 1,9Jtdm/ Fiat Coupe 2,0
    Postów
    734

    Domyślnie

    Wystarczy wymieniać olej co 10 tyś km (kupiłem AR156 1,8 i zrobiłem 90 tyś km i sprzedałem przy przebiegu 195 tyś km)

  3. #1143
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2017
    Auto
    alfa Gtv, dwa land rovery i vw
    Postów
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał toddlockwood Zobacz post
    Gadałem z właścicielem - jest tam do zrobienia((łożysko przód, wyciek pod deklem silnika, tuleja tył, korektor hamowania - no chyba że już są zrobione) ale nie licz że ktoś ją oglądał. Z tegop co pamietam przez cały miesiac dzwoniła do niego aż 1 osoba, a sam właściciel stwierdza że Gtv jest samochodem "niesprzedawalnym". Moim zdaniem jak ktoś szuka gtv ph1 to jest to obecnie najlepsza okazja na rynku. Najlepiej samemu pojechać zobaczyć, sprawdzić i kupić
    cześć

    witam na forum, które czytam od dawna, ale nigdy się nie udzielałem.

    to moja Gtv, dziękuję za miłe słowo.

    wymienione usterki są nadal do zrobienia, mam obecnie na tapecie przygotowanie jednego z moich dwóch land roverów na wyprawę na jesieni na Saharę i to pochłania moją energię przeznaczaną na samochody. Gtv jest do sprzedania, te pierdoły zostawiam nowemu użytkownikowi. W zasadzie to mógłbym nawet o tych rzeczach nie wspominać, bo wóz przeszedł badanie techniczne 2 tyg. temu bez problemów najmniejszych. widać (słychać) wyłącznie tą tulejkę na jednym z tylnych wahaczy.
    gwarantuję bezwypadkowość, brak rdzy, znaną historię (alfa nigdy nie widziała zimy) i to że nigdy nie było na niej oszczędzane.

    przepraszam że tak wchodzę z butami na forum i reklamuję swój wóz, ale coraz bardziej zależy mi na sprzedaży, zwłaszcza po tym jak kupiłem kolejnego land rovera (de facto to mój konik, alfa była dodatkiem, fajnym, ale tylko dodatkiem do garażu).

    z chęcią odpowiem na wszystkie pytania.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał bera5 Zobacz post
    Wystarczy wymieniać olej co 10 tyś km (kupiłem AR156 1,8 i zrobiłem 90 tyś km i sprzedałem przy przebiegu 195 tyś km)
    nie wystarczy. ja olej wymieniałem co 5000km i to dobry - valvoline vr1.
    problemem u mnie okazała się pompa oleju, która doprowadziła do obrócenia się panewki.
    w efekcie silnik musiał zostać wyremontowany (bo używany to już miałem i chciałem zrobić to porządnie, choć tanio nie było).

    jak zapobiegać? wymienić pompę oleju na nową, wymienić panewki na nowe. najpóźniej po przebiegu 150 tys. km. łącznie max 1000zł, a jest spokój na kolejne lata.
    ja tego nie zrobiłem, choć tomek seliga mi to doradzał kilkukrotnie.

  4. #1144
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar krzyzie
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Wągrowiec/Rabowice
    Auto
    Alfa Giulia 2,0 280KM MY21
    Postów
    613

    Domyślnie

    Cytat Napisał draak Zobacz post
    cześć

    witam na forum, które czytam od dawna, ale nigdy się nie udzielałem.

    to moja Gtv, dziękuję za miłe słowo.

    wymienione usterki są nadal do zrobienia, mam obecnie na tapecie przygotowanie jednego z moich dwóch land roverów na wyprawę na jesieni na Saharę i to pochłania moją energię przeznaczaną na samochody. Gtv jest do sprzedania, te pierdoły zostawiam nowemu użytkownikowi. W zasadzie to mógłbym nawet o tych rzeczach nie wspominać, bo wóz przeszedł badanie techniczne 2 tyg. temu bez problemów najmniejszych. widać (słychać) wyłącznie tą tulejkę na jednym z tylnych wahaczy.
    gwarantuję bezwypadkowość, brak rdzy, znaną historię (alfa nigdy nie widziała zimy) i to że nigdy nie było na niej oszczędzane.

    przepraszam że tak wchodzę z butami na forum i reklamuję swój wóz, ale coraz bardziej zależy mi na sprzedaży, zwłaszcza po tym jak kupiłem kolejnego land rovera (de facto to mój konik, alfa była dodatkiem, fajnym, ale tylko dodatkiem do garażu).

    z chęcią odpowiem na wszystkie pytania.

    - - - Updated - - -



    nie wystarczy. ja olej wymieniałem co 5000km i to dobry - valvoline vr1.
    problemem u mnie okazała się pompa oleju, która doprowadziła do obrócenia się panewki.
    w efekcie silnik musiał zostać wyremontowany (bo używany to już miałem i chciałem zrobić to porządnie, choć tanio nie było).

    jak zapobiegać? wymienić pompę oleju na nową, wymienić panewki na nowe. najpóźniej po przebiegu 150 tys. km. łącznie max 1000zł, a jest spokój na kolejne lata.
    ja tego nie zrobiłem, choć tomek seliga mi to doradzał kilkukrotnie.
    Jest jeszcze wystawiona bo link mi nie działa?

    krzyzie
    Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Zastrzega się prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny
    Alfa Giulia Veloce - 2,0 280KM

  5. #1145
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2017
    Auto
    alfa Gtv, dwa land rovery i vw
    Postów
    31

    Domyślnie

    nie mogę zamieszczać linków bo nie mam 10 postów, więc trzeba dodać www

    olx.pl/oferta/alfa-romeo-gtv-bezwypadkowa-CID5-IDnTJL6.html

    i niechętnie potwierdzam że zainteresowanie jest zerowe

  6. #1146
    Użytkownik Rowerzysta Avatar toddlockwood
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Gtv 2.0 V6 Tb
    Postów
    395

    Domyślnie

    jak sie nikt nie zgłosi weź ją wystaw na autoscout24 za 2500/3000 euro i pewnie puścisz ją od razu

    Cytat Napisał draak Zobacz post
    nie wystarczy. ja olej wymieniałem co 5000km i to dobry - valvoline vr1.
    problemem u mnie okazała się pompa oleju, która doprowadziła do obrócenia się panewki.
    w efekcie silnik musiał zostać wyremontowany (bo używany to już miałem i chciałem zrobić to porządnie, choć tanio nie było).
    ja gdzieś kiedyś przeczytałem że trzeba wymienić wał korbowy chyba na jakieś tam super i problem znika. Ale ile w tym prawdy to nie wiem.
    Ktoś coś słyszał?
    Ostatnio edytowane przez toddlockwood ; 15-08-2017 o 09:51

  7. #1147
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar krzyzie
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Wągrowiec/Rabowice
    Auto
    Alfa Giulia 2,0 280KM MY21
    Postów
    613

    Domyślnie

    Cytat Napisał toddlockwood Zobacz post
    ja gdzieś kiedyś przeczytałem że trzeba wymienić wał korbowy chyba na jakieś tam super i problem znika. Ale ile w tym prawdy to nie wiem.
    Ktoś coś słyszał?
    Dla mnie to wina użytkowników. Kumpel miał 156 z początku produkcji od nowości w rodzinie, sprzedawał przy przebiegu 230tys.km i nic się z panewkami nie działo.
    Auta kupują ludzie którzy nie sprawdzają poziomu oleju pomiędzy wymianami, wymiany robią co 20tys. i stąd później problemy. Niestety kupując używane auto nie wiemy jak wcześniejszy właściciel dbał o auto.

    Cytat Napisał draak Zobacz post
    nie mogę zamieszczać linków bo nie mam 10 postów, więc trzeba dodać www
    draak
    gdyby była czarna to może byśmy podjechali. Niestety szukam auta dla młodej kobiety (czyt. córki) i ją na chwilę obecną bardziej od silnika interesuje kolor
    Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Zastrzega się prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny
    Alfa Giulia Veloce - 2,0 280KM

  8. #1148
    kazikx
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał toddlockwood Zobacz post
    jak sie nikt nie zgłosi weź ją wystaw na autoscout24 za 2500/3000 euro i pewnie puścisz ją od razu :?
    Teraz w drugą stronę: dlaczego Ty sam nie chcesz kupić Gtv "od razu" na autoscout24, gdzie masz większy wybór nież na otomoto?

  9. #1149
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar mmax88
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Olkusz
    Auto
    Jaguar XF 3.0 V6
    Postów
    692

    Domyślnie

    Hmm może dlatego, że tam ceny są raczej wyższe, dochodzi koszt rejestracji w Polsce?

    Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka

  10. #1150
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar krzyzie
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Wągrowiec/Rabowice
    Auto
    Alfa Giulia 2,0 280KM MY21
    Postów
    613

    Domyślnie

    Cytat Napisał kazikx Zobacz post
    Ty sam nie chcesz kupić Gtv "od razu" na autoscout24, gdzie masz większy wybór nież na otomoto?
    Bo ceny nie są na polską kieszeń
    Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Zastrzega się prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny
    Alfa Giulia Veloce - 2,0 280KM

Podobne wątki

  1. Zakup Alfa Romeo GT
    Utworzone przez shiftyy w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 17-02-2014, 23:32
  2. Zakup Alfa Romeo 156 1.9 JTD
    Utworzone przez hatak w dziale 156
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 21-06-2013, 10:50
  3. Alfa Romeo 147 . Zakup
    Utworzone przez xxmacq93xx w dziale 147
    Odpowiedzi: 49
    Ostatni post / autor: 04-10-2011, 09:21
  4. Alfa Romeo 156 - zakup
    Utworzone przez Mamed w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-03-2011, 22:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory