Temat: Zakup Alfa Romeo GTV

  1. #1171
    Użytkownik Romeo Avatar Tytus9
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Gtv
    Postów
    701

    Domyślnie

    Jak podejrzewam Andrzej mówi tutaj o czujniku który montuje się w dystansie pod filtr oleju.

    Kontrolka fabryczna informuje nas o awarii, która już ma miejsce, dla tego poleganie na niej jest ryzykowne. Jeśli masz refleks Jedi (jak Andrzej ;) to ocalisz silnik, ale moment zawahania i nie ma co zbierać. Czujnik ze wskaźnikiem ciśnienia informuje nas cały czas o ciśnieniu oleju, przez co mamy szansę zaobserwować anomalie przed wystąpieniem kryzysu. Chyba, że coś się nagle rozleci, wtedy jest gorzej. Wciąż jednak widzimy szybko spadające ciśnienie, a nie diodę, gdy już go nie ma.

    Cytat Napisał krzyzie Zobacz post
    Masz może typ wskaźnika ciśnienia i miejsce zamontowania, zarówno czujnika w silniku jak i wskaźnika żeby nie rzucało się w oczy.
    Może ktoś zamontował zamiast np. zegarka w konsoli środkowej - zdjęcia mile widziane.

    krzyzie
    Spokojnie dasz radę zamiast zegarka go włożyć. Są fajne liczniki VDO, mają podobny design do tych alfowskich, podświetlanie zarówno zielone jak i czerwone. Wpisz sobie na allegro (nie wiem czy znajdziesz), albo na ebay (tam na pewno).

    EDIT:

    http://www.ebay.pl/itm/VDO-Vision-Oi...cAAOSwD0lUfQ5c

    Nie wiem tylko czy średnica się zgadza, trzeba by porównać z zegarkiem
    Ostatnio edytowane przez Tytus9 ; 15-08-2017 o 22:53

  2. #1172
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Zgadza sie - czujnik wkręcany jest w podstawkę filtra oleju, czasem trzeba przejściówkę gwintu tylko. Wskaźnik -nie znam deski gtv wiec nie powiem, ja mam w 156 niedyskretnie na desce. Firma - vdo będzie pewniakiem byle to byl VDO oryg a nie vdo-look. Sklepy z częściami do motosportu badziewia nie sprzedadzą i dobrze doradzają np rallyshop.pl czy inter-rally.
    Mialem 2 sztuki STRI z intercarsu oba szwankowały, jeden przyjęli reklamację, drugi odrzucili 2razy, a wariuje. VDO teraz - ok .
    Dużo osób montuje auto gauge ale różne sa opinie i wydaje mi się ze to to samo co stri.
    Ponoć tez b dobre sa STACK.
    Zakres do 5 bar wystarczy, bo niewiele wyżej puszcza i tak zawór upustowy pompy, ale 7 jak na cala tarcze rozciągnięte to bardziej czytelne.

    - - - Updated - - -

    A co do kontrolki fabrycznej i nie ufając refleksowi można takie cos zastosować
    https://m.youtube.com/watch?v=Qrj0mk9XFGs

    Ale to już extrema

  3. #1173
    Użytkownik Romeo Avatar Tytus9
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Gtv
    Postów
    701

    Domyślnie

    To Twoja fura? ;)

    Drugi taki ustawiasz sobie w domu jako budzik i nigdy nie zaśpisz do pracy ;P

  4. #1174
    Użytkownik Znawca Avatar supa_adam
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Gtv Sport Limited Edition 2002, 156 SW 2.4 JTDm, GT 3.2
    Postów
    1,419

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzyzie Zobacz post
    Masz może typ wskaźnika ciśnienia i miejsce zamontowania, zarówno czujnika w silniku jak i wskaźnika żeby nie rzucało się w oczy.
    Może ktoś zamontował zamiast np. zegarka w konsoli środkowej - zdjęcia mile widziane.

    krzyzie
    Konkretne miejsce w silniku - dołączam się do pytania.
    Miejsce montażu wskaźnika - wiele osób montuje okrągły wskaźnik w miejsce któregoś z okrągłych nawiewów.

  5. #1175
    Użytkownik Rowerzysta Avatar toddlockwood
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Gtv 2.0 V6 Tb
    Postów
    395

    Domyślnie

    Rozumiem że problem z tą pompą to tylko TS i v6 to nie dotyczy?

  6. #1176
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    W podstawce filtra oleju są takie 2 zaślepki, czujnik w miejsce jednej z nich. Mówię i pokazuję na przykładzie mojej 156 pucharówki , ale TS to TS i w Gtv pewnie taka sama jest ta podstawka. Zrobię wieczorem zdj. Ponoć w miejsce oryginalnego czujnika też można montować.

    A co serwisowania do V6 Busso to dobrą lekturą są wypo0wiedzi kolegi bussoholik . Pompa jest inna, ale akurat ostatnio o niej też pisał conieco, m. in. o kruszejących z wiekiem oringach przez co może brakować ciśnienia zwłaszcza na górze silnika.
    Ostatnio edytowane przez Andrzejsr ; 16-08-2017 o 11:06

  7. #1177
    Użytkownik Świeżak Avatar .Michał.
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    Alfa Romeo Gtv '02r. 2.0 TS
    Postów
    102

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Ponoć w miejsce oryginalnego czujnika też można montować.
    Tracimy wtedy kontrolkę na desce czy można z tego czujnika wyprowadzić wyjście i na manometr i na kontrolkę?

  8. #1178
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Ja nie mam w miejsce oryginalnego, ale te dodatkowe mają swoje ostrzeżenie przy przekroczeniu jakiejś wartości - np. 0,5 bara , a jakieś bardziej wypasione - można ustawiać swoją wartość przy jakiej ma ostrzegać - czyli albo zaświeca swoją kontrolkę na swojej tarczy albo miga cała tarcza jak jest podświetlana.

  9. #1179
    Użytkownik Rowerzysta Avatar toddlockwood
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Gtv 2.0 V6 Tb
    Postów
    395

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Testuje TSa na torowy tylko użytek i odpukać po porządnym poskladaniu chodzi super.
    Co robisz z TS'em na torowy użytek? Widziałem kiedyś 147 jakoś zmodowaną że cisła jak szalona i miała TS'a.
    Zwiększasz moc? Masz jakiś temat? Co tam modzisz ogólnie? Jak wygląda to cenowo?

  10. #1180
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2017
    Auto
    alfa Gtv, dwa land rovery i vw
    Postów
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Testuje TSa na torowy tylko użytek i odpukać po porządnym poskladaniu chodzi super.

    potwierdzam.
    nie wiem za bardzo o co chodzi, ale u mnie po poskładaniu dźwięk silnika stał się bardziej rasowy i moc jest oddawana bardziej liniowo
    ale wymieniłem też przy okazji wariator, kable, świece - pewnie to ich zasługa

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał toddlockwood Zobacz post
    Co robisz z TS'em na torowy użytek? Widziałem kiedyś 147 jakoś zmodowaną że cisła jak szalona i miała TS'a.
    Zwiększasz moc? Masz jakiś temat? Co tam modzisz ogólnie? Jak wygląda to cenowo?
    realne zwiększenie mocy to tylko kompresor lub turbo.

    opcjonalnie wałki, ponowne liczenie dolotu i wydechu, ECU

    ale to nie są tanie rzeczy

    plus jest taki że TS jest lepiej zbalansowany od 3.0, byłem w szoku jak ten wóz jest neutralny na łukach

Podobne wątki

  1. Zakup Alfa Romeo GT
    Utworzone przez shiftyy w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 17-02-2014, 23:32
  2. Zakup Alfa Romeo 156 1.9 JTD
    Utworzone przez hatak w dziale 156
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 21-06-2013, 10:50
  3. Alfa Romeo 147 . Zakup
    Utworzone przez xxmacq93xx w dziale 147
    Odpowiedzi: 49
    Ostatni post / autor: 04-10-2011, 09:21
  4. Alfa Romeo 156 - zakup
    Utworzone przez Mamed w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-03-2011, 22:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory