Temat: Zakup Alfa Romeo GTV

  1. #1191
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Ja rozumiem, że trzeba się jakoś pocieszać, ale prawda jest jednak taka, że włoskie wozy w tym Alfy bardziej od przeciętnej awaryjne, co w połączeniu z najgorszą jakością serwisów nic dobrego nie wróży. Mentalność Włocha a Japończyka w podejściu do pracy, obowiązkowość jednego i drugiego są jednak różne i to się na produkty przekłada. Niemca zresztą (niestety, bo mam awersję też) też. Więc nie ma co zamiatać pod dywan. Są piękne (Alfy) ale ponadprzeciętnie awaryjne, a serwisy otrzymują niezmiennie najgorsze oceny i tyle. W moim doświadczeniu i otoczenia się to doskonale potwierdza.
    Giulietta troszkę podniosła te notowania, ale jedna jaskółka wiosny nie czyni.

  2. #1192
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2017
    Auto
    alfa Gtv, dwa land rovery i vw
    Postów
    31

    Domyślnie

    mam golfa VI 2.0tdi, który jest traktowany w domu jako jeszcze jedno urządzenie agd, jak lodówka czy pralka (i takie same emocje mam do golfa jak do pralki).
    i szczerze mówiąc to auto jest bezawaryjne.

    nie da się tego powiedzieć o alfie, ale znowu alfa to krynica bezawaryjności przy dwóch land roverach discovery

  3. #1193
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Wozom do hobby można to i owo wybaczyć, czy też je porzucić i wsiąść w jakieś AGD niemieckie czy japońskie (tu się przychylam) . Bo jednak są zastosowania gdzie samochód musi być tym agd, i wtedy jak wygląda i ile ma duszy nikogo nie obchodzi - gdy liczy się dojechać, czy zrobić jak najlepszy czas.

  4. #1194
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar za2wadzki
    Dołączył
    06 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo GTV ph2 2.0 TS
    Postów
    43

    Domyślnie

    I mówicie że nowe VAGinowe silniki są godne zaufania w długiej trasie? 3x pewniej czułbym się w Giuliettcie niz w czymś z 2.0 TDI czy innym TSI

    Wysłane z mojego PLUS przy użyciu Tapatalka

  5. #1195
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2017
    Auto
    alfa Gtv, dwa land rovery i vw
    Postów
    31

    Domyślnie

    TSI to hawno.
    nowsze 2.0TDI to bardzo dobre silniki
    mój ma 170 kucy i nawet jakoś się zbiera, paląc przy tym 6 litrów

    ale nie rozmawiajmy o wulcwagenach, miejmy elementarną godność.

  6. #1196
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Nie wiem kto "mówicie" ? ja słowa o VW nie wypowiedziałem, ani się ich nie tykam, choć jak mówię obserwuję jakimi wołami roboczymi są i żadnej spec troski nie potrzebują. Ja akurat jestem pod wrażeniem skuteczności japońskich produktów. drakk pewnie coś tam wie - czy faktycznie w zastosowaniach terenowych czy generalnie ciężkiej pracy są jak głosi opinia (nie wiem - o Hilux'ie na przykład? ) Kumpel po krajach tzw dzikich podróżuje i mówi jedno zawsze - jak chce się przeżyć, to tylko Hilux.

    Natomiast żeby tak do wątku choć trochę nawiązać - to Gtv jakkolwiek to ciekawe, fajnie wyglądające wozy, ale cierpią na jedną wadę , znów włoskie podejście - mamy silniki, zróbmy jakieś coupe/ spidera ale... z napędem na przód bo akurat taką mamy platformę łał. I jeszcze do tego mocno przyciękiego , dowalmy blachy żeby sztywny był. No po prostu cały Giuseppe czy inny Antonio. Czyli "jakośtam to będzie".
    I później tracą na wartości jak lawina. A popatrzcie co się dzieje z cenami np. Hondy S2000 ? czy ile frajdy może dać MX5 czy RX8. I jeździć łomotane na amatorskich torach, łatwo naprawialne itd. Teraz fiata 124 zrobili... - dzięki Maździe, a i tak zepsuli turbiną, ech.

  7. #1197
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2017
    Auto
    alfa Gtv, dwa land rovery i vw
    Postów
    31

    Domyślnie

    Z tym hiluksem to urban legend. Dobry był, ale kilkanaście lat temu. Teraz to już era silników d4d, elektroniki, niezależnego przedniego zawiasu, słabych przegubów.
    Prawdziwym wołem roboczym od Toyoty używanym w "dzikich krajach" nie jest żaden hiluks, tylko toyota serii J7, w przeróżnych konfiguracjach, od bushtaxi po pickupa.

    Miałem taką tujotę, ale przesiadłem się na land rovera discovery, bo zapragnąłem trochę komfortu. Zrobiłem nim ponad 100 tys. km na zagranicznych wojażach w zadupia, bezawaryjnie. Oczywiście okupione to jest poważnymi wydatkami na serwis. Przy toyocie robiłem dużo mniej.

  8. #1198
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Może i kilkunastoletnie (?) bo to gdzieś w ostępach biednej Ameryki Południowej i górskie tereny, prowadzi różne "ekspsedycje" nie o niebotycznych budżetach, i wiem że w tej branży tylko Hilux'ów szukają jak mają wynająć coś pewnego.

  9. #1199
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2017
    Auto
    alfa Gtv, dwa land rovery i vw
    Postów
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Może i kilkunastoletnie (?) bo to gdzieś w ostępach biednej Ameryki Południowej i górskie tereny, prowadzi różne "ekspsedycje" nie o niebotycznych budżetach, i wiem że w tej branży tylko Hilux'ów szukają jak mają wynająć coś pewnego.

    w wypożyczalniach są samochody nowe, góra 5-letnie. leasing.

    taka przypowieść. w 2009 roku toyota do produkowanej w niezmienionym kształcie od 1984 roku serii J7 wprowadziła nowy silnik 4,5 diesel na common railu, obok tradycyjnego wolnossaka 4,2 bez elektroniki. na rynku australijskim, na którym J7 jest najpopularniejszym autem w interiorze, zastąpiono common railem klasycznego dizla. no fajnie, 200 kucy mocy, mniejsze spalanie, kultura pracy wszyscy szczęśliwi. krótko po jakimś czasie serwisy zaczęły się zapełniać zwrotami z zatkanymi układami paliwowymi i common railami.

    dlaczego? bo na zadupiach jakość samego paliwa jest bdb, ale problemem jest jak jest transportowane albo przechowywane. w beczkach, kanistrach, czym popadnie. a na dnie osady. i o ile stary klasyczny dizel wszystko przepali i pojedzie nawet na oleju po frytkach, to nowoczesne układy paliwowe są bardzo czułe na jakikolwiek syf.

    rynek dla tujoty jest tak poważny, że wysłano z japonii komisję. komisja podumała i...zarekomendowała powrót na rynek australijski do silnika 4,2 ;D anulowano też globalnie zapowiedzi o zakończeniu jego produkcji.

    auto do pracy ma być proste do bólu. nowe hiluksy proste niestety nie są.

  10. #1200
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    08 2016
    Auto
    szukam coupe
    Postów
    34

    Domyślnie

    Heh czasami boje się tu wchodzić bo czytam o awariach... U mnie w hondzie od roku jedynie to co sam motałem, awarii nie było żadnej, bo i co ma sie zepsuć w wolnossącej benzynie?

    Ale jak ktoś pisze że GTV na tor... szkoda by mi było tak samo jak mojej prelude. W Łodzi wyjechałem na 3 okrążenia i starczy. Do katowania po torach są CRX, Civic i Clio sport.
    Klasyczne coupe zostawmy sobie na ulice do cieszenia oka i czerpania przyjemności z jazdy

    W cenie zadbanej GTV ostatnio można kupić CL C215 albo CLK w209... i tam też awarie elektroniki, awarie układu hydraulicznego zawieszenia (1 amortyzator ponad tysiaka, zawór na przednią oś 1200 regeneracja)

    Co do toyoty na fb była relacja z dalekiego wyjazdu land cruiserem 100. Gdzieś w okolicach Kirgistanu usterka elektrycznego sterownia pompą w 4.2TD więc tez już tak idealnie nie jest :/

Podobne wątki

  1. Zakup Alfa Romeo GT
    Utworzone przez shiftyy w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 17-02-2014, 23:32
  2. Zakup Alfa Romeo 156 1.9 JTD
    Utworzone przez hatak w dziale 156
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 21-06-2013, 10:50
  3. Alfa Romeo 147 . Zakup
    Utworzone przez xxmacq93xx w dziale 147
    Odpowiedzi: 49
    Ostatni post / autor: 04-10-2011, 09:21
  4. Alfa Romeo 156 - zakup
    Utworzone przez Mamed w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-03-2011, 22:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory