Temat: Zakup Alfa Romeo GTV

  1. #1201
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał draak Zobacz post
    ...
    auto do pracy ma być proste do bólu. nowe hiluksy proste niestety nie są.
    No właśnie, coraz częściej mi po głowie chodzi Duster - do ciągniecia lawety z Alfą i do obijania się po mieście, rozwożenia dzieci, wożenia kół, sprzętu wodnego itd. Tyle że też marnie w rankingach awaryjności stoi niestety, może kiedyś posprawdzam czy to poważne sprawy czy kwestie typu - odpadł tu i tam plastik. Dziś się co chwilę na jakieś natykałem (jakiś znak ? ) , a jednocześnie stwierdziłem zadrapanie zderzaka i wgniecenie drzwi w Vce, no kur... A takiego dustera można trzasnąć, skrobnąć, zapsikac jakimś hameritem i mieć w d lakierki, polerki, woski i inne pierdoły. Alfie nie bardzo wypada tak być traktowaną, bo jedyne co dobrze robi - to wygląda Ale taki Duster ? - DMC przyczepy 1500. Jedynie automatu nie ma, ale ponoć w Rosji jest wersja z automatem, wiec może. A i w sumie bardzo zgrabnie wygląda i sympatyczny jest w swej prostocie.

    A co do tych hilux'ów się kłocił nie będę , ale gość ma zaliczone sporo naprawdę wysokich "górek" , dojazdy od cywilizacji do miejsc wyjść jednak wymagają bezawaryjności, odpowiada za grupkę ludzi i szuka zawsze Hiluxa. Jeszcze żyje

    - - - Updated - - -

    Gtvką torowo jeździł Tommi troszkę. Jednak to za ciężkie auto do tego, choć porobione po świecie śmigają , w W Brytanii mają cały cykl wyścigów (wyścigów! nie jakichś czasówek) z klasą TS tylko, w tym TS kompletnie niemodyfikowane. I jeżdżą, w tym Gtv ki, w swym gronie , zawieszeniowo i wagowo porobione itd. i też zabawa jest.
    No ale jak szkoda lakieru, obcierek (w najlepszym razie) itd. to nie ma co się pchać . Spacerowo w piękne okoloiczności natury podziwianej z asfaltu dróg je zabierać i tyle. Tylko wsk ciśnienie oleju założyć i można się cieszyć, zawsze te niskie ceny to też sporo zaleta.
    Ostatnio edytowane przez Andrzejsr ; 17-08-2017 o 15:43

  2. #1202
    Użytkownik Znawca Avatar supa_adam
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Gtv Sport Limited Edition 2002, 156 SW 2.4 JTDm, GT 3.2
    Postów
    1,419

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Gtvką torowo jeździł Tommi troszkę. Jednak to za ciężkie auto do tego, choć porobione po świecie śmigają , w W Brytanii mają cały cykl wyścigów (wyścigów! nie jakichś czasówek) z klasą TS tylko, w tym TS kompletnie niemodyfikowane. I jeżdżą, w tym Gtv ki, w swym gronie , zawieszeniowo i wagowo porobione itd. i też zabawa jest.
    Tak właściwie zanim Tomi wyruszył swoją 3.2 na tor, był jeszcze Łukasz B. z odip Tarnowa, który dosyć bezkompromisowo przerobił swojego TS-a i startował nim również po luźniejszej nawierzchni. Chyba miał tam nawet ostre wałki i inne bajery. Część osób z dłuższym stażem na pewno pamięta srebrną Gtv z włoską flagą na dachu.

    Gtv ma genialne tylne zawieszenie które cudownie zapina zakręty, jest również bardzo sztywna. Jednak masa i duża - zwłaszcza w wersji V6 - podsterowność, sprawiają że po jakimś czasie ludzie robiący czasówki szukają czegoś innego. Rozłożenie masy jest tragiczne - spróbujcie sobie kiedyś podlewarować Gtv z pustym do połowy bakiem w punkcie na progu tuż za przednim kolem, z lewej i prawej jednocześnie. Jeśli myślicie, że w górę pójdzie tylko przód to się zdziwicie...
    Również ciężko jest gdzieś tę masę zbić, jest to nieopłacalne.

    Na pocieszenie pozostają takie projekty jak 155 z kompletnym tylnym zawieszeniem z Gtv i inne takie


    Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

  3. #1203

  4. #1204
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar krzyzie
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Wągrowiec/Rabowice
    Auto
    Alfa Giulia 2,0 280KM MY21
    Postów
    613

    Domyślnie

    No tak czytam i tak jak chciałem kupić GTV to chyba jednak kupię golfa z 95r.

    krzyzie
    Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Zastrzega się prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny
    Alfa Giulia Veloce - 2,0 280KM

  5. #1205
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2017
    Auto
    alfa Gtv, dwa land rovery i vw
    Postów
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żywiec Zobacz post
    Co do toyoty na fb była relacja z dalekiego wyjazdu land cruiserem 100. Gdzieś w okolicach Kirgistanu usterka elektrycznego sterownia pompą w 4.2TD więc tez już tak idealnie nie jest :/
    zapewne wyjazd michała, mojego znajomego.

    100 to wersja na europejski rynek, jest tam silnik 1HD-T, czyli 4,2 ale z głowicą 24-zaworową, elektroniką na pompie i turbiną

    ja piszę o rodzinie 1HZ, czyli wolnossących 4,2 na mechanicznej pompie
    są jeszcze wariacje 1HZ-T czyli z turbo

    100 w wersji "wół roboczy" to 105, właśnie z silnikiem 1HZ, bez turbo. do tego sztywny most z przodu zamiast niezależnego zawiasu i proste wyposażenie
    nie oferowany na europę, choć sporo egzemplarzy trafiło po siłach UN w bośni czy po szwajcarskiej armii
    Ostatnio edytowane przez draak ; 17-08-2017 o 21:49

  6. #1206
    kazikx
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał toddlockwood Zobacz post
    Ale sie offtop zrobił
    Ale bardzo przyjemnie się czyta; i można się dowiedzieć co nieco.

    Dla mnie Gtv jest hipsterskim autem.
    Oryginalny, mocno kontrowersyjny dizajn.

    GT wzbudza niemal zawsze pozytywne reakcje (jeśli ładne, zadbane), bo ma klasyczną linię.
    Gtv jest projektem odważnym, ryzykownym.

    Mi nie przekszadzają wady Gtv, bo nawet bym ich nie zauważył w swej jeździe raczej rekreacyjnej, a rzadko drapieżnej.
    Natomiast zalety uwodzą mnie całkowicie.

  7. #1207
    Użytkownik Rowerzysta Avatar toddlockwood
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Gtv 2.0 V6 Tb
    Postów
    395

    Domyślnie

    Cytat Napisał kazikx Zobacz post

    Dla mnie Gtv jest hipsterskim autem.
    .
    ojj stary poleciałeś

    Hipsterskie to jest np Mini.

  8. #1208
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    08 2016
    Auto
    szukam coupe
    Postów
    34

    Domyślnie

    Ja nie wiem czemu wogóle zwracam uwagę na GTV mając 190cm wzrostu
    A jednak ciągle dalej tu zaglądam

  9. #1209
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar za2wadzki
    Dołączył
    06 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo GTV ph2 2.0 TS
    Postów
    43

    Domyślnie

    Cytat Napisał kazikx Zobacz post
    Ale bardzo przyjemnie się czyta; i można się dowiedzieć co nieco.

    Dla mnie Gtv jest hipsterskim autem.
    Oryginalny, mocno kontrowersyjny dizajn.

    GT wzbudza niemal zawsze pozytywne reakcje (jeśli ładne, zadbane), bo ma klasyczną linię.
    Gtv jest projektem odważnym, ryzykownym.

    Mi nie przekszadzają wady Gtv, bo nawet bym ich nie zauważył w swej jeździe raczej rekreacyjnej, a rzadko drapieżnej.
    Natomiast zalety uwodzą mnie całkowicie.
    A ja np szukałem GT i w momencie gdy porownalem sobie GT z GTV dostrzegłem jak bezjajecznym i mdlym coupe jest GT. Przestało mi się momentalnie podobać i zacząłem na GT psioczyc.

    Wysłane z mojego PLUS przy użyciu Tapatalka

  10. #1210
    Użytkownik Rowerzysta Avatar toddlockwood
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Gtv 2.0 V6 Tb
    Postów
    395

    Domyślnie

    problem z Gtv jest taki że zdjęcia w magiczny sposób nie oddają tego jak wygląda w rzeczywistości.

Podobne wątki

  1. Zakup Alfa Romeo GT
    Utworzone przez shiftyy w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 17-02-2014, 23:32
  2. Zakup Alfa Romeo 156 1.9 JTD
    Utworzone przez hatak w dziale 156
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 21-06-2013, 10:50
  3. Alfa Romeo 147 . Zakup
    Utworzone przez xxmacq93xx w dziale 147
    Odpowiedzi: 49
    Ostatni post / autor: 04-10-2011, 09:21
  4. Alfa Romeo 156 - zakup
    Utworzone przez Mamed w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-03-2011, 22:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory