Temat: Zakup Alfa Romeo GTV

  1. #1221
    kazikx
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał toddlockwood Zobacz post
    Moim zdaniem w ogolnym rozrachunku GTV wyglada lepiej. GT jest piękna z przodu i z boku do połowy - niestety tył dla mnie jest okropny
    Dla mnie w GT akurat tył jest bardzo udanie zaprojektowany oraz linia boczna.
    Przód jest mało odważny, ale może być.

    Gtv jest cały dobrze zaprojektowany.

  2. #1222
    Użytkownik Świeżak Avatar rogo
    Dołączył
    08 2016
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa Romeo GTV 2.0TS
    Postów
    214

    Domyślnie

    dodam od siebie że wnętrze Gtv bardzo fajnie pachnie (przynajmniej ph1 )

  3. #1223
    Użytkownik Romeo Avatar Tytus9
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Gtv
    Postów
    701

    Domyślnie

    Przeczytałem to co napisaliście i zebrało mi się na monolog. Tak więc...

    Zacznę od tego, że nie zabrałem kompa na track-day i monolog będzie jutro ;) chciałbym jednak przestrzec Was i moderatora (przede wszystkim!) przed zbyt pochopnym nazywaniem tego off-topem. Dyskusja, która tutaj się toczy to prawdziwa perła i skarbnica mądrości dla kogoś, kto planuje zakup takiego auta. Rozmawiamy o tym czym te samochody są, a czym nie, Andrzej podpowiedział nam jak dbać o furę... To wszystko naprawdę może się przydać ;)

    Jutro będzie monolog, bo więcej z telefonu nie wydolę ;)

  4. #1224
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar mmax88
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Olkusz
    Auto
    Jaguar XF 3.0 V6
    Postów
    692

    Domyślnie

    Ja też twierdzę, że Gtv i GT to dwa zupełnie różne auta, inne przeznaczenie. Gtv to auto dużo bardziej surowe, o większym zacięciu sportowym, agresywniejszych liniach. GT jest dużo bardziej ułagodzone, bardziej cywilizowane, ale dzięki temu bardziej uniwersalne. Gtv wydaje się być bardziej bezkompromisowe.

    Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka

  5. #1225
    Użytkownik Znawca Avatar supa_adam
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Gtv Sport Limited Edition 2002, 156 SW 2.4 JTDm, GT 3.2
    Postów
    1,419

    Domyślnie

    Gtv to taczka, gokart. GT to już pełnoprawne gran turismo, w autostradowym tego słowa znaczeniu

    Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

  6. #1226
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Gokart to przede wszystkim niska masa. Faktycznie jest lżejsza od GT ? ważył ktoś - na wadze ile Gtv realnie waży ?

  7. #1227
    Użytkownik Znawca Avatar supa_adam
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Gtv Sport Limited Edition 2002, 156 SW 2.4 JTDm, GT 3.2
    Postów
    1,419

    Domyślnie

    Gokart - w sensie odczuć; twardo, nisko, ciasno, dziko.

    Katalogowo Gtv TS wazy 1370kg, V6 +50kg. Nie spodziewalbym się duzo mniej na fizycznej wadze, bo sama goła buda waży 280 kg, gdzie dla porównania dużo większa 156 waży ok.300 kg, zaś same tylne zawieszenie z alu ramą waży 200 kg.

    Co można zbić:
    - sama maska 25 kg, customowa z włókna szklanego 10,5 kg
    - kute lekkie felgi -10 kg
    - wywalenie klimy - 20kg

    Na tor:
    - zmiana szyb wszystkich oprócz czołowej na tworzywo - 25kg
    - wybebeszenie wnętrza - 60-100 kg

    Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez supa_adam ; 18-08-2017 o 23:34

  8. #1228
    Użytkownik Świeżak Avatar Kevio
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Skoda Fabia II
    Postów
    184

    Domyślnie

    Co byś nie robił z GTV to na torze i tak dostaniesz bęcki od innych teoretycznie nie sportowych aut. Fatalny rozkład i tak nie małej masy, napęd na ośkę, słabe silniki których nie da się mocniej wysilić za normalne pieniądze + do tego ich trwałość, oraz przynajmniej jak dla mnie, nie ma takiego zaplecza jak ma np. 106/Saxo. To auto jest dla ludzi którym się ono podoba i nie nie potrzebują auta praktycznego bo będzie użytkowane jako drugie czy któreś tam.

    Ja jestem pod wrażeniem, że udało się włochom tak spaść takiego malca. Normalnie nawet Opel ze swoją Inignia czy Astrą J tak nie zaszalał.

    I śmiem wątpić czy zmiana szyb da aż 25kg mniej masy. Są patenty na radzenie sobie ze zbyt dużą masą auta ale to jest masa zabawy i kombinowania.

  9. #1229
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2017
    Auto
    alfa Gtv, dwa land rovery i vw
    Postów
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał mmax88 Zobacz post
    Ja też twierdzę, że Gtv i GT to dwa zupełnie różne auta, inne przeznaczenie. Gtv to auto dużo bardziej surowe, o większym zacięciu sportowym, agresywniejszych liniach. GT jest dużo bardziej ułagodzone, bardziej cywilizowane, ale dzięki temu bardziej uniwersalne. Gtv wydaje się być bardziej bezkompromisowe.

    Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka

    Warto zauważyć że główna różnica wiąże się z tym, że GT jest na platformie alfy 156, włącznie z całym zawieszeniem. Dzięki temu GT jest wygodniejsza, praktyczniejsza, ale również ociężała w prowadzeniu i mniej zadziorna od Gtv.

    Gtv to projekt samodzielny, nawiązujący ideą do wcześniejszej Alfy Spider.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Kevio Zobacz post
    Co byś nie robił z GTV to na torze i tak dostaniesz bęcki od innych teoretycznie nie sportowych aut. Fatalny rozkład i tak nie małej masy, napęd na ośkę, słabe silniki których nie da się mocniej wysilić za normalne pieniądze + do tego ich trwałość, oraz przynajmniej jak dla mnie, nie ma takiego zaplecza jak ma np. 106/Saxo. To auto jest dla ludzi którym się ono podoba i nie nie potrzebują auta praktycznego bo będzie użytkowane jako drugie czy któreś tam.

    Ja jestem pod wrażeniem, że udało się włochom tak spaść takiego malca. Normalnie nawet Opel ze swoją Inignia czy Astrą J tak nie zaszalał.

    I śmiem wątpić czy zmiana szyb da aż 25kg mniej masy. Są patenty na radzenie sobie ze zbyt dużą masą auta ale to jest masa zabawy i kombinowania.
    jesteś pewien tego co piszesz? jeździłem Gtv kilka razy po torze, jeździłem też innymi samochodami. neutralność prowadzenia Gtv w TS daje bardzo dobre efekty w zakrętach, na wyjściu i na wejściu. dużo daje nie tylko tylny zawias, ale również sztywność całej konstrukcji.

  10. #1230
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    08 2016
    Auto
    szukam coupe
    Postów
    34

    Domyślnie

    Ogólnie trzeba sobie zadać pytanie do czego auto ma służyć...
    Weekendy - GTV
    Użytek bardziej codzienny - GT

Podobne wątki

  1. Zakup Alfa Romeo GT
    Utworzone przez shiftyy w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 17-02-2014, 23:32
  2. Zakup Alfa Romeo 156 1.9 JTD
    Utworzone przez hatak w dziale 156
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 21-06-2013, 10:50
  3. Alfa Romeo 147 . Zakup
    Utworzone przez xxmacq93xx w dziale 147
    Odpowiedzi: 49
    Ostatni post / autor: 04-10-2011, 09:21
  4. Alfa Romeo 156 - zakup
    Utworzone przez Mamed w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-03-2011, 22:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory