Temat: Zakup Alfa Romeo GTV

  1. #1291
    Użytkownik Rowerzysta Avatar toddlockwood
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Gtv 2.0 V6 Tb
    Postów
    395

    Domyślnie

    to był ten sam samochód? ;oooo Felgi mega i ta dokładka też kozacka.

  2. #1292
    Użytkownik Znawca Avatar supa_adam
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Gtv Sport Limited Edition 2002, 156 SW 2.4 JTDm, GT 3.2
    Postów
    1,419

    Domyślnie

    Ten sam równe 3 lata temu. O gustach się nie dyskutuje, ale te obecne felgi są bardzo niedopasowane do sylwetki.

  3. #1293
    Użytkownik Rowerzysta Avatar toddlockwood
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Gtv 2.0 V6 Tb
    Postów
    395

    Domyślnie

    https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-r...tml#7b2d1f4308

    mrrr fajna.
    Myślicie że to 2.0 turbo jest aż tak egzotyczne, dziwne, problematyczne etc?

  4. #1294
    Użytkownik Romeo Avatar Tytus9
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Gtv
    Postów
    701

    Domyślnie

    Nie miałem takiego samochodu, więc mogę jedynie podzielić się doświadczeniami znajomych i odrobiną wiedzy ogólnej. Faktycznie jest to najrzadziej spotykana benzynowa wersja silnikowa, więc i o części będzie trudniej. W 2.5, 3.0 i 3.2 masz całkiem niezłą zamienność, tutaj musisz mieć taki sam silnik. Reszta Gtv to po prostu Gtv, więc jak to z Alfą- lekko nie ma, ale daje się radę Częstą bolączką tej wersji jest spadek mocy postępujący z wiekiem. Nie spotkałem jeszcze właściciela Gtv turbo który bez wahania, na pytanie o moc odpowiada 200. Miałem okazję jeździć takimi autami i nie zgubiłem ani jednych majtek. Dla zachowania obiektywizmu dodam, że jeździłem świeżo kupioną sztuką i jedną niezbyt zadbaną. Jest też filmik na YT jak JTS objeżdża turbo... No i kwestia turbodziury, która jest i raczej nie daje o sobie zapomnieć.

  5. #1295
    Użytkownik Rowerzysta Avatar toddlockwood
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Gtv 2.0 V6 Tb
    Postów
    395

    Domyślnie

    te v6t to jest 12v i pytanie czy tam jest elektroniczna przepustnica?

  6. #1296
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    04 2011
    Auto
    916 i 955
    Postów
    2,260

    Domyślnie

    Na lince

  7. #1297
    Administrator ds. zlotów Romeo Avatar LIGAR
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    było sobie 156 SW 2.4 JTD 2001 rok 180 ps...
    Postów
    809

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tytus9 Zobacz post
    Częstą bolączką tej wersji jest spadek mocy postępujący z wiekiem. Nie spotkałem jeszcze właściciela Gtv turbo który bez wahania, na pytanie o moc odpowiada 200. Miałem okazję jeździć takimi autami i nie zgubiłem ani jednych majtek. Dla zachowania obiektywizmu dodam, że jeździłem świeżo kupioną sztuką i jedną niezbyt zadbaną. Jest też filmik na YT jak JTS objeżdża turbo... No i kwestia turbodziury, która jest i raczej nie daje o sobie zapomnieć.
    A ja się podbudowałem w kwestii możliwości turbobusso. Na ostatnim ITD przejazd który jechałem na 100 % udało mi się wykręcić moim TB-kiem czas jak twoja i ryloona trzylitrówka. Nie wiem jak ty jeździsz ale wiem z ryloonem czasy zawsze kręciliśmy podobne (jeszcze za czasów 156 sw) w związku z tym twierdzę że zdrowe TB daje radę Oczywiście ktoś może powiedzieć tor siaki czy owaki, ale czy właśnie takie próby nie są miarodajne??
    Ostatnio edytowane przez LIGAR ; 10-09-2017 o 20:54
    Przygody z naprawą "sprawnego" 2.0 TB V6 - http://www.forum.alfaholicy.org/gtv_...e_2_0_tb.html?

    Gtv 2.0 V6 TB '99 + bonusy -> http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ioholikow.html

  8. #1298
    Użytkownik Romeo Avatar Tytus9
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Gtv
    Postów
    701

    Domyślnie

    Cytat Napisał LIGAR Zobacz post
    A ja się podbudowałem w kwestii możliwości turbobusso. Na ostatnim ITD przejazd który jechałem na 100 % udało mi się wykręcić moim TB-kiem czas jak twoja i ryloona trzylitrówka. Nie wiem jak ty jeździsz ale wiem z ryloonem czasy zawsze kręciliśmy podobne (jeszcze za czasów 156 sw) w związku z tym twierdzę że zdrowe TB daje radę :) Oczywiście ktoś może powiedzieć tor siaki czy owaki, ale czy właśnie takie próby nie są miarodajne?? :)
    Jak najbardziej Ligar. Nie jeździłem Twoją Gtv i żałuję, że nie zhamowałeś jej jeszcze ;) Wierzę jednak, że Twój egzemplarz jest lepszy od tych, z którymi miałem do czynienia- świadczy o tym choćby Twój staż z tym autem i Twoje podejście do tematu ;)

    Moje czasy były bardzo słabe ;P Różnica między mną a choćby Bimsky`m to jakiś kosmos, a on miał 2.5, choć trzeba oddać też to, że miał porządne semislicki. Z resztą nawet bez porównań, jestem świadom jak wiele błędów zrobiłem na torze, a nagrania i zdjęcia z przejazdów, które przeglądałem tylko dokładają do tego pieca ;) Po prostu jesteś lepszym kierowcą ;)

  9. #1299

  10. #1300
    Administrator ds. zlotów Romeo Avatar LIGAR
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    było sobie 156 SW 2.4 JTD 2001 rok 180 ps...
    Postów
    809

    Domyślnie

    Cytat Napisał toddlockwood Zobacz post
    Tb busso jest też lżejsze
    Z tym że niekoniecznie Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_20170911-053241.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	58.6 KB
ID:	234840
    Cytat Napisał Tytus9 Zobacz post
    Moje czasy były bardzo słabe ;P Różnica między mną a choćby Bimsky`m to jakiś kosmos, a on miał 2.5, choć trzeba oddać też to, że miał porządne semislicki. Z resztą nawet bez porównań, jestem świadom jak wiele błędów zrobiłem na torze, a nagrania i zdjęcia z przejazdów, które przeglądałem tylko dokładają do tego pieca Po prostu jesteś lepszym kierowcą
    Nie tak bardzo lepszym, to tylko 2 sekundy i to nie jest F1 żeby to było dużo
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170818_163147694~2.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	47.6 KB
ID:	234841
    Tak czy tak mój trzeci bieg/przejazd był 0,5 sek wolniejszy niż najszybszy ryloona, a to jak wspomniałem jest dla mnie już jakąś wykładnią. Jest to też ostatecznym dowodem, że z mocą w moim wozie nie jest źle, tak jak myślałem na początku i że uległem - jak pewnie większość napaleńców - magii literek V6 TB i musiałem się twardo zderzyć z rzeczywistością... Ale to już inna historia
    Konkluzja - teraz można ją sprzedać z czystym sumieniem.
    Ostatnio edytowane przez LIGAR ; 11-09-2017 o 06:01
    Przygody z naprawą "sprawnego" 2.0 TB V6 - http://www.forum.alfaholicy.org/gtv_...e_2_0_tb.html?

    Gtv 2.0 V6 TB '99 + bonusy -> http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ioholikow.html

Podobne wątki

  1. Zakup Alfa Romeo GT
    Utworzone przez shiftyy w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 17-02-2014, 23:32
  2. Zakup Alfa Romeo 156 1.9 JTD
    Utworzone przez hatak w dziale 156
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 21-06-2013, 10:50
  3. Alfa Romeo 147 . Zakup
    Utworzone przez xxmacq93xx w dziale 147
    Odpowiedzi: 49
    Ostatni post / autor: 04-10-2011, 09:21
  4. Alfa Romeo 156 - zakup
    Utworzone przez Mamed w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-03-2011, 22:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory