Temat: Zakup Alfa Romeo GTV

  1. #1311
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2010
    Auto
    146 1.4TS, GTV 2.0TS, Giulia. Była: 159 2.0JTDm
    Postów
    682

    Domyślnie

    Przynajmniej jest to uczciwa oferta. Przeciez mógł napisać, że auto jest igła, od pierwszego właściciela, oryginalny lakier, niemiec płakał jak sprzedawał itp. Wg mnie jest to oferta dla kogoś, kto ma odwagę pobawić się nad tym autem. Usterki, które są wymienione to w większości sa drobne sprawy. Pytanie co z układem hamulcowym dlaczego nie jest odpowietrzony. Reszta? Kto nie robił zbieżności, nie wymieniał amortyzatorów lub innych elementów zawieszenia lub części. Chyba nie ma żadnego właściciela GTV, który by sporo w auto nie zainwestował. Oczywiście wszystko jest kwestią ceny...

  2. #1312
    Użytkownik Znawca Avatar supa_adam
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Gtv Sport Limited Edition 2002, 156 SW 2.4 JTDm, GT 3.2
    Postów
    1,419

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacool.n Zobacz post
    Wg mnie jest to oferta dla kogoś, kto ma odwagę pobawić się nad tym autem. Usterki, które są wymienione to w większości sa drobne sprawy.
    Chyba nie doczytałeś informacji o stukających panewkach. W 12V jest poważny problem z wałem.


    Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

  3. #1313
    Administrator ds. zlotów Romeo Avatar LIGAR
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    było sobie 156 SW 2.4 JTD 2001 rok 180 ps...
    Postów
    809

    Domyślnie

    Cytat Napisał supa_adam Zobacz post
    Chyba nie doczytałeś informacji o stukających panewkach. W 12V jest poważny problem z wałem.


    Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
    No poważny, bo go nigdzie nie ma

    Jakbyś wiedział o jakimś dostępnym to znam ludzi którzy jeśli jest dobry biorą każde ilości
    Przygody z naprawą "sprawnego" 2.0 TB V6 - http://www.forum.alfaholicy.org/gtv_...e_2_0_tb.html?

    Gtv 2.0 V6 TB '99 + bonusy -> http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ioholikow.html

  4. #1314
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2017
    Auto
    GTV
    Postów
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał LIGAR Zobacz post
    Ja naprawdę nie ogarniam jak można chcieć kupić auto nadające się do jazdy i nie wymagające dużej inwestycji za mniej jak 10 tys....
    Można, np. ja mam w komisie wystawioną swoją gtv z marżą komisu za 10990 i nikt nie dzwoni i nie pyta, a w aucie zrobiłem wszystko co można było zrobić.

  5. #1315
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    159SW 08' JTD 150KM Nero Carbonio, GTV 96' 2.0V6 Rosso Proteo Met.
    Postów
    90

    Domyślnie

    Ja swoją 2.0 v6 kupiłem za taką cenę, że nie będę się tu lepiej chwalił (podle mało), ale po ogarnięciu świec, kabli, rozdzielacza, dwukrotnemu płukaniu silnika, uszczelnieniu pokryw (przy okazji oglądałem wałki - wyglądały dobrze) auto zbiera się miodnie. A może to wrażenie? Mam do porównania 147 1.6 120KM i 159 1.9 150KM i jednak wrażenia z GTV o wiele wiele lepsze. Co nie zmienia faktu, że przy najbliższej wymianie rozrządu będę wałki wyjmował i regulował luzy bo leciutko wygrywają.
    Były:
    156 SW 01' 1.9 JTD 115 cosmo blu, 156 SW 02' 1.9 JTD 140 nero metallico
    147 5D 03' 1.9 JTD 140 nero fuoco, 156 SW fl 03' 2.4 JTD 175 nero
    BMW e39 Touring 01' 2.2 170 titansilber metalic, Mazda MX-5 98' 1.8 140 18K
    147 3D fl 05' 1.9 JTD 115 nero metallico
    Jest:
    159 SW fl 08' JTD 150 nero carbonio
    147 3D 03' 1.6 T.S. 120 verde acero
    GTV 96' 2.0 v6 TB 202 rosso proteo met.

  6. #1316
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    AR Gtv 2.0 tb
    Postów
    11

    Domyślnie

    Witam,

    Przeglądałem forum od jakiegoś czasu nie udzielając się na nim, ale teraz zauważyłem że moje ogłoszenie dotyczące Alfy Gtv (szare, czerwona skóra, otomoto) trafiło na forum, dlatego też zdecydowałem się zabrać głos w jej sprawie. Także jeżeli ktoś ma jakiekolwiek pytania, to nie ma problemu, z chęcią odpowiem, nie mam nic do ukrycia.

    Co do silnika to być może jest już śmietnik, mam świadomość że wymiana samych panewek, do tego tylko korbowodowych nie wystarczyła, dlatego też opuściłem cenę o 3000. Za tyle można już znaleźć inny silnik.
    Biorąc pod uwagę stan Alfy w jakim ją kupiłem (przyznaje, napaliłem się przy kupnie) aktualnie jest w o niebo lepszej formie. Miałem trochę czasu, dlatego przy niej siedziałem i dłubałem. Teraz wyjeżdzam do innego miasta i nie będę miał czasu żeby się nią zająć, stąd też decyzja o sprzedaży lub zamianie na coś co mógłbym traktować jako zwykłe użytkowe auto, bo Gtv nawet w idealnym stanie to bardziej samochód weekendowy niż codzienny.

    Jeśli nie znajdzie się chętny na zakup, to auto będzie na razie stało i czekało aż będę mógł dalej pociągnąć jej remont.

  7. #1317
    Użytkownik Rowerzysta Avatar toddlockwood
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Gtv 2.0 V6 Tb
    Postów
    395

    Domyślnie

    Dużo by było rzexby przy wywaleniu 2.0 tb i włożeniu 2,5l v6?

  8. #1318
    Użytkownik Znawca Avatar supa_adam
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Gtv Sport Limited Edition 2002, 156 SW 2.4 JTDm, GT 3.2
    Postów
    1,419

    Domyślnie

    Na tyle dużo, że jest to nieopłacalne.

  9. #1319
    Administrator ds. zlotów Romeo Avatar LIGAR
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    było sobie 156 SW 2.4 JTD 2001 rok 180 ps...
    Postów
    809

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafal90 Zobacz post
    Można, np. ja mam w komisie wystawioną swoją gtv z marżą komisu za 10990 i nikt nie dzwoni i nie pyta, a w aucie zrobiłem wszystko co można było zrobić.
    Nie twierdzę że z tobą tak jest , znaczy z twoim autem, ale znam cała masę tych idealnych zadbanych w których zrobiono wszystko co można. Po czym jak przychodzi co do czego to jest wielkie rozczarowanie. Aut na giełdzie cała masa jednak i jakoś nie widać nowych użytkowników chociaż co chwilę ktoś szuka zadbanego Gtv. Moja 5 lat temu była wystawiona za 15 - oczywiście nie było kupca. Tak jak większość się napaliłem i doszło do transakcji a raczej wymiany, bo to był deal 1 do 1. Poczym wpakowałem w idealne auto kupę siana - niektórzy znają historię. Naprawdę nie wyobrażam sobie kupić auta za 5 tys i nim jeździć. Przecież tam jednego sprawnego podzespołu być nie może. Samo ubezpieczenia je Gtv to dziś koło 1 tyś zł. Nie mówię już o jakichkolwiek częściach. Więc ten kto sprzedaje za 5 tys chyba nic w aucie nie robił i tylko jeździł, że mu się to kalkuluje w jakikolwiek sposób. Nikt przy zdrowym podejściu nie wymienia części i nie sprzedaje za 5 tys bo niewiele taniej to kosztuje serwis tego auta w jakimś tam odstępie czasu. Więc nie uwierzę nigdy jeżdżącą okazję poniżej 10 tyś.
    Auto stare jest drogie w utrzymaniu i trzeba o tym wiedzieć. Co chwilę pojawia się coś nowego do roboty. Jeśli chodzi o gtv to jest tym bardziej drogie, bo autp mocno nietypowe, bo zamienników jak na lekarstwo i części generalnie też już na stocku często nie leżą i to wszystko podnosi cene. Dlatego plizzzz nie rozważamy tu paści za 5 tys bo to nie ma najmniejszego sensu.

    BTW podejście Mattii5353 pełne podziwu, nie owija tylko mówi jak jest. Coraz mniej uczciwych ludzi na tym świecie dlatego brawa się mu należą a nie każdy tylko zadbane i wszystko powymieniane i cena 5 tyś
    Ostatnio edytowane przez LIGAR ; 14-09-2017 o 21:06
    Przygody z naprawą "sprawnego" 2.0 TB V6 - http://www.forum.alfaholicy.org/gtv_...e_2_0_tb.html?

    Gtv 2.0 V6 TB '99 + bonusy -> http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ioholikow.html

  10. #1320
    Użytkownik Znawca Avatar duke75
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Kłaj/Kraków
    Auto
    AR Giulia Super; AR Tonale PHEV; Spider 916 3.0 V6, GTV 3.2 V6 "La Regina"
    Postów
    1,403

    Domyślnie

    Dobrze mówi, dać mu wódki...
    U nas tak jest ze wszystkim. Ludzie rzucają się na rzeczy, na które ich nie stać. Znajoma ostatnio dzwoni, że kupiłaby 159. Ma na to 15 tys. Prosi się o problemy a potem będzie gadanie, że Alfa się zepsuła...
    Ostatnio edytowane przez duke75 ; 14-09-2017 o 21:46

Podobne wątki

  1. Zakup Alfa Romeo GT
    Utworzone przez shiftyy w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 17-02-2014, 23:32
  2. Zakup Alfa Romeo 156 1.9 JTD
    Utworzone przez hatak w dziale 156
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 21-06-2013, 10:50
  3. Alfa Romeo 147 . Zakup
    Utworzone przez xxmacq93xx w dziale 147
    Odpowiedzi: 49
    Ostatni post / autor: 04-10-2011, 09:21
  4. Alfa Romeo 156 - zakup
    Utworzone przez Mamed w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-03-2011, 22:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory