Temat: Zakup Alfa Romeo GTV

  1. #1381
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2013
    Auto
    Alfa Spider 3.0 V6 12v
    Postów
    286

    Domyślnie

    Cytat Napisał supa_adam Zobacz post
    Irytują mnie wypowiedzi osób, które nie rozumieją rynku takich samochodów. To nie jest auto użytkowe i parę tygodni sprzedaży nie jest miarodajnym okresem do weryfikacji ceny. Tutaj nie liczy się na przypadkowych kupujących, tutaj trzeba poczekać na człowieka, który wie czego chce i szuka tego konkretnego modelu. Dopiero taki człowiek jest w stanie zweryfikować cenę lub/i docenić stan samochodu.
    Bardzo trafne - podpisuje sie pod tym w 100%

  2. #1382
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2017
    Auto
    alfa Gtv, dwa land rovery i vw
    Postów
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał supa_adam Zobacz post
    Irytują mnie wypowiedzi osób, które nie rozumieją rynku takich samochodów. To nie jest auto użytkowe i parę tygodni sprzedaży nie jest miarodajnym okresem do weryfikacji ceny. Tutaj nie liczy się na przypadkowych kupujących, tutaj trzeba poczekać na człowieka, który wie czego chce i szuka tego konkretnego modelu. Dopiero taki człowiek jest w stanie zweryfikować cenę lub/i docenić stan samochodu.
    nie oceniaj proszę mojej znajomości rynku nietypowych i niszowych samochodów, bo od 20 lat w ogromnej większości posiadałem w zasadzie wyłącznie takie. wiesz ile sprzedaje się dobry, stary land rover ze środowiska wystawiony w za 60-70% wartości rynkowej? czasem nawet kilka godzin.

    moja gtv wisiała łącznie półtora miesiąca w ogłoszeniach. dwa telefony i to od ludzi nie będących alfisti, to jednak trochę słabo, nieprawdaż?
    dodam jeszcze że informacja o sprzedaży szła na forach i grupach fb alfistów - ani jedna zainteresowana osoba

    taki rynek na 2.0 TS i nie ma co się czarować

  3. #1383
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał draak Zobacz post
    ..w zasadzie wyłącznie takie. wiesz ile sprzedaje się dobry, stary land rover ze środowiska wystawiony w za 60-70% wartości rynkowej? czasem nawet kilka godzin.

    moja gtv wisiała łącznie półtora miesiąca w ogłoszeniach. dwa telefony i to od ludzi nie będących alfisti, to jednak trochę słabo, nieprawdaż?
    dodam jeszcze że informacja o sprzedaży szła na forach i grupach fb alfistów - ani jedna zainteresowana osoba

    taki rynek na 2.0 TS i nie ma co się czarować
    Cóż , gdyby była tylnonapędowa, lżejsza.. nie wspominając o zawodności , tej stereotypowej oraz tej prawdziwej... to co innego.
    A tak to jak ktoś, kto nie jest skrzywiony Alfistycznie ma uzasadnić sobie wybór Gtv zamiast powiedzmy Mazdy MX5 , Toyoty MR2 czy w wyższych cenach Hondy S2000 ? którymi może się faktycznie pobawić, a nie tylko na nie patrzeć ? - nijak .

    Przy czym te półtora miesiąca to pikuś przecież. 156tkę zwykłą popularną jak sprzedawałem to dobrze ponad półroku (a może i rok? już nie pamiętam) minąl do pierwszego pytającego (kupił) .

  4. #1384
    Użytkownik Rowerzysta Avatar toddlockwood
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Gtv 2.0 V6 Tb
    Postów
    395

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    zamiast powiedzmy Mazdy MX5 , Toyoty MR2 czy w wyższych cenach Hondy S2000 ? którymi może się faktycznie pobawić, a nie tylko na nie patrzeć ? - nijak .
    MR2 to w polsce rzadkość (chodzi o tą ciut starszą a nie tą babską) no i gniją, MX-5 gniją na potęgę (sam miałem kupować zamiast Gtv) a S2000 to ceny od ....55k więc z czym do ludzi.

    Jeśli chodzi o Coupe do ok 20k z lat 90/2000 to i tak nie ma w czym wybierać. Śmiem nawet powiedzieć że na torze GTV była by dużo szybsza niż takie auta z takich roczników w podobnym przedziale cenowym.
    Chyba że ktoś mieszka w jakimś kraju gdzie ucisk podatkowy i gnębienie obywatela jest mniejsze to wtedy wpisuje sobie w google "cheap sports car" i rozgląda sie za 911, Wyżej wymienianą S2000 czy Corvettą.
    Ostatnio edytowane przez toddlockwood ; 20-10-2017 o 10:53

  5. #1385
    Użytkownik Świeżak Avatar Slepecci
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Polanica-Zdrój
    Auto
    GTv 2.0 TS
    Postów
    193

    Domyślnie

    "taki rynek na 2.0 TS i nie ma co się czarować" i dlatego moja mała bella zostaje w domu i czeka na kompresor to tego znienawidzonego silnika

  6. #1386
    Użytkownik Rowerzysta Avatar toddlockwood
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Gtv 2.0 V6 Tb
    Postów
    395

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slepecci Zobacz post
    "taki rynek na 2.0 TS i nie ma co się czarować" i dlatego moja mała bella zostaje w domu i czeka na kompresor to tego znienawidzonego silnika
    Jaka cena takiej operacji i jaki oczekujesz wzrost mocy?

  7. #1387
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał toddlockwood Zobacz post
    MR2 to w polsce rzadkość (chodzi o tą ciut starszą a nie tą babską) no i gniją, MX-5 gniją na potęgę (sam miałem kupować zamiast Gtv) a S2000 to ceny od ....55k więc z czym do ludzi.

    Jeśli chodzi o Coupe do ok 20k z lat 90/2000 to i tak nie ma w czym wybierać. Śmiem nawet powiedzieć że na torze GTV była by dużo szybsza niż takie auta z takich roczników w podobnym przedziale cenowym.
    Chyba że ktoś mieszka w jakimś kraju gdzie ucisk podatkowy i gnębienie obywatela jest mniejsze to wtedy wpisuje sobie w google "cheap sports car" i rozgląda sie za 911, Wyżej wymienianą S2000 czy Corvettą.
    Nie mam zamiaru się przekomarzać co lepsze tylko podaję powody, które mogą tłumaczyć to, że Gtv nie schodzą na pniu po prostu.

    aaa, trochę się poprzekomarzam jednak ;-) :
    - MR2 widziałem na torach sporo, Gtv ANI JEDNEJ przez te 2-3 lata co jeżdżę. Ta tzw "babska" jak mówisz (chyba o tej ) zawstydziłaby każdą jedną Alfę z tego forum tym jak jeździć potrafi, nie wspominając o tym jakie emocje daje , no tylko to trzeba kierowcy do niej, a nie detailera . Ja miałem okazję kawałek ją poprowadzić i .. za stary jestem na to Muszę woleć spokój FWD
    Swoją drogą ciekawa historia - japońce skopiowali pomysł Fiata X1/9, tylko w odróżnieniu od włochów potrafili zbudować to auto a do tego jego kontynuację...
    Gtv od żadnej z w/w szybsza nie będzie, bo jest cięższa, a to jest podstawa szybkości.
    Gniją - sprawa egzemplarza, tak jakby Alfy nie gniły
    Cena S2000 - tak, wiem że kilkukrotność ceny Gtv (choć przyzwoitej z V6t to nie tak duża krotność chyba) - z tym do ludzi, że nie straci na wartości, a kupiec sam będzie się prosił o sprzedaż, w odróżnieniu od Gtv.

  8. #1388
    Użytkownik Rowerzysta Avatar toddlockwood
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Gtv 2.0 V6 Tb
    Postów
    395

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Nie mam zamiaru się przekomarzać co lepsze tylko podaję powody, które mogą tłumaczyć to, że Gtv nie schodzą na pniu po prostu.

    aaa, trochę się poprzekomarzam jednak ;-) :
    - MR2 widziałem na torach sporo, Gtv ANI JEDNEJ przez te 2-3 lata co jeżdżę. Ta tzw "babska" jak mówisz (chyba o tej ) zawstydziłaby każdą jedną Alfę z tego forum tym jak jeździć potrafi, nie wspominając o tym jakie emocje daje , no tylko to trzeba kierowcy do niej, a nie detailera . Ja miałem okazję kawałek ją poprowadzić i .. za stary jestem na to Muszę woleć spokój FWD
    Swoją drogą ciekawa historia - japońce skopiowali pomysł Fiata X1/9, tylko w odróżnieniu od włochów potrafili zbudować to auto a do tego jego kontynuację...
    Gtv od żadnej z w/w szybsza nie będzie, bo jest cięższa, a to jest podstawa szybkości.
    Gniją - sprawa egzemplarza, tak jakby Alfy nie gniły
    Cena S2000 - tak, wiem że kilkukrotność ceny Gtv (choć przyzwoitej z V6t to nie tak duża krotność chyba) - z tym do ludzi, że nie straci na wartości, a kupiec sam będzie się prosił o sprzedaż, w odróżnieniu od Gtv.
    Emocjii Mr2 da wiecej to pewne Ona też wymaga bycia troszkę lepszym kierowcą.
    Ale tak jak mowiłem egzemplarze które są wystawione mają 150KM i nie ma szans by objechały nawet dużo cięższą Gtv która moim zdaniem nie została stworzona by śmigać po torach.
    Gtv nie gnije.
    Mr2 to też roczniki ok 1990-92 to też na minus
    Sam myślałem i o kupieniu Mr2 i Mx5.
    Zresztą to takie przekomarzanie się jako sztuka dla sztuki.
    Moim zdaniem Gtv nie schodzi bo [notranslate]Alfa[/notranslate] ma opinię jaką ma u nas w Polsce i ludziom sie nie podoba... przykro mi 99% którym pokazałem obrazek co chce kupic mówi (Boże jakie to brzydkie kup se e46 <3 albo jakom Honde, albo Golfa w Dieslu bo jest bardzo sportowym samochodem a jak Coupe to koniecznie Audi 80 które ma tyle polotu i finezji co wóz z węglem)
    Więc kupujący musi na 100% wiedzieć co chce kupić. A u nas takich jak na lekarstwo.
    Ostatnio edytowane przez toddlockwood ; 20-10-2017 o 12:17

  9. #1389
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Krzemol
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Ruda Śląska
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta Quadrifoglio Verde 1.75 TBi 235KM '11r
    Postów
    451

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Cóż , gdyby była tylnonapędowa, lżejsza..
    Mówisz tak, jakby GTV było wyjątkiem ze swoim FWD. A obok jest jeszcze Celica, Prelude, Eclipse, CRX, MX-3, MX-6, Fiat Coupe i pewnie można jeszcze wymieniać - sporo tego z "niewłaściwym napędem" i GTV wcale nie jest tutaj wyjątkiem.
    Ostatnio edytowane przez Krzemol ; 20-10-2017 o 12:19

  10. #1390
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    A założyłbym się, ze MR2 150konna ze znającym ją kierowcą objedzie 150 konną Gtv z palcem w nosie (coś 200 czy 300 czy więcej kilo mniej ) i nie zdziwiłbym się jakby to samo zrobiłą z Busso nieporadnie skręcającym w ciasnych zakrętach przez swe dodatkowe 100kg wiszące przed przednią osią, a i na hamowaniu tracąca przez takie wyważenie.
    Co oczywiście w użytku GranTurismowym nie przeszkadza, ale jak zeszło na szybką jazdę...

    Gtv nie gnije ??? podłgoi i progi nie ? no to plus na pewno.

    A co do opinii , to nie tylko w Polsce [notranslate]Alfa[/notranslate] ma opinię zawodnej, tylko wszędzie, bo po prostu takie one są, choć Giulietta jakiś kroczek na przód wykonała w tej materii, to teraz Giulia wraca do korzeni z przytupem psując się na testach dziennikarzy itd

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Krzemol Zobacz post
    Mówisz tak, jakby GTV było wyjątkiem ze swoim FWD. A obok jest jeszcze Celica, Prelude, Eclipse, CRX, MX-3, MX-6, Fiat Coupe i pewnie można jeszcze wymieniać - sporo tego z "niewłaściwym napędem" i GTV wcale nie jest tutaj wyjątkiem.
    Nie jest wyjątkiem, lecz nie ma alternatyw tylnonapędowych. Mazda, Toyota, Honda - ma. Stąd dochodzi cała grupa chętnych do zakupu czegoś czym się pobawią lepiej, która to grupa na Gtv nie spojży poważnie.

Podobne wątki

  1. Zakup Alfa Romeo GT
    Utworzone przez shiftyy w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 17-02-2014, 23:32
  2. Zakup Alfa Romeo 156 1.9 JTD
    Utworzone przez hatak w dziale 156
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 21-06-2013, 10:50
  3. Alfa Romeo 147 . Zakup
    Utworzone przez xxmacq93xx w dziale 147
    Odpowiedzi: 49
    Ostatni post / autor: 04-10-2011, 09:21
  4. Alfa Romeo 156 - zakup
    Utworzone przez Mamed w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-03-2011, 22:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory