Strona 151 z 243 PierwszyPierwszy ... 51101141142143144145146147148149150151152153154155156157158159160161201 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,501 do 1,510 z 2426

Temat: Zakup Alfa Romeo GTV

  1. #1501
    Administrator ds. zlotów Romeo Avatar LIGAR
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    było sobie 156 SW 2.4 JTD 2001 rok 180 ps...
    Postów
    809

    Domyślnie

    Cytat Napisał jersey Zobacz post
    Jak jeździ, hamuje i generalnie nie ma się do czego przyczepić (poza kolorem zderzaków) to spoko właściciel ja za wiecej niż 10 tysi sprzeda jak już mu się znudzi
    A czy jest coś śmiesznego w tym stwierdzeniu? Jakoś nie czuję, żeby to był jakiś dowcip lub żart.

    Cytat Napisał jersey Zobacz post
    Normalnie. Jak musisz sprzedać to sprzedajesz za tyle ile kupujący chce dać. Jak nie musisz, ale może kiedyś coś jakoś byś komuś (jak to było u pewnie u Ciebie) to się możesz bujać uj wie jak długo i czekać na tego jedynego który da odpowiednio wysoką cenę.

    Przy czym "musisz sprzedać" może oznaczać różne rzeczy od kupiłem drugi i ten zajmuje mi miejsca parkingowe do potrzebuje kasy na leczenie dziecka.
    I tutaj dochodzimy do najważniejszego. Kto kupuje Gtv z myślą o dalszej odsprzedaży? Kto kupuje Gtv "rozumem"? Kto kupuje Gtv kalkulując czy mu się to opłaca? Wg mnie - chyba nikt. Takie auto kupuje się na "dożywocie".
    Z racji na znikomy popyt w PL, 916-ki nie kupuje się po to aby pojeździź sezon lub dwa i dobrze ją sprzedać. Chyba każdy jest tego świadomy?!?!?! Ludzi w Polsce na takie auta nie ma na pęczki jak np na Seaty FR, Audi S3, czy golfy GTI. Nie od dziś wiadomo, że 916 kupuje się sercem a nie na podstawie racjonalnej kalkulacji. I to jest w tym piękne, bo nie chcemy być jak cała reszta stada spod znaku VAG-a.
    Na tej podstawie argumentu o tym, że muszę Gtv sprzedać, bo sytuacja życiowa mnie zmusza, ja osobiscie nie kupuję. Wychodzę z założenia, że każdy jest świadomy co robi i albo go stać na takie auto (nie tylko w momencie zakupu) i sie z tym liczy, że mogą przyjść ciężkie dni i zostanie z metalową puszką na kołach, która go z kłopotów nie uratuje, albo jej po prostu nie kupuje. Jaki jest sens kupić auto za 15k i sprzedać je potem za 7?? Lub jak to woli kupic auto za 5k dołożyć i tak 15k i sprzedać za 8k??

    Wobec powyższych pomińmy proszę jakiekolwiek racjonalne argumenty przy włoskim samochodzie typu GT, bo to u nas w kraju nie ma najmniejszego sensu.

    Gtv-ka, tym bardziej TB czy każda inna 12v, jest samochodem dla masochisty ale ilość zadbanych egzemplarzy w rękach zapaleńców mówi o tym, że jest to ciekawsze wyzwanie dla posiadacza niż każda inna 24-ro zaworówka. Czy w przypadku youngtimerów nie o nietuzinkowość i irracjonalność czasem chodzi?
    Ostatnio edytowane przez LIGAR ; 20-12-2017 o 09:56
    Przygody z naprawą "sprawnego" 2.0 TB V6 - http://www.forum.alfaholicy.org/gtv_...e_2_0_tb.html?

    Gtv 2.0 V6 TB '99 + bonusy -> http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ioholikow.html

  2. #1502
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    ES
    Auto
    33 SW
    Postów
    1,390

    Domyślnie

    LIGAR ma 100% racji. Jaki inny egzemplarz nieco egzotycznej marki, nieco egzotycznego pochodzenia nie miałby się właśnie dobrze sprzedać jak właśnie ten najbardziej egzotyczny? Jeśli masz coś, co jest jedyne na rynku w takim stanie, a amatorów w 40-to milionowym kraju na bank kilku się znajdzie to nie mają wyjścia i muszą kupić Twój i wtedy masz szanse dyktować warunki.

  3. #1503
    Użytkownik Rowerzysta Avatar toddlockwood
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Gtv 2.0 V6 Tb
    Postów
    395

    Domyślnie

    Cytat Napisał JacekK Zobacz post
    LIGAR ma 100% racji. Jaki inny egzemplarz nieco egzotycznej marki, nieco egzotycznego pochodzenia nie miałby się właśnie dobrze sprzedać jak właśnie ten najbardziej egzotyczny? Jeśli masz coś, co jest jedyne na rynku w takim stanie, a amatorów w 40-to milionowym kraju na bank kilku się znajdzie to nie mają wyjścia i muszą kupić Twój i wtedy masz szanse dyktować warunki.
    w przypadku Gtv możesz sobie dyktować warunki jak ci nie specjalnie zalezy na sprzedaniu samochodu i sobie go możesz sprzedawać z rok. Jak chcesz sprzedać w ciągu miesiaca/ dwóch to niestety kupujący bezapelacyjnie dyktuje warunki...
    Ostatnio edytowane przez toddlockwood ; 21-12-2017 o 15:04

  4. #1504
    Użytkownik Świeżak Avatar Kevio
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Skoda Fabia II
    Postów
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał toddlockwood Zobacz post
    ...sobie go możesz sprzedawać z rok.
    Ogłoszenia kosztują. 50zł/mies. na OTOMOTO, 30zł/mies. na OLX. Chyba, że chcesz darmowo to wtedy zasięgi jak GSM 20 late temu :/

  5. #1505
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,300

    Domyślnie

    Trzeba doliczać cenę ogłoszeń do ceny samochodu - co miesiąc hop o 50 zł

  6. #1506
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    ES
    Auto
    33 SW
    Postów
    1,390

    Domyślnie

    Cytat Napisał toddlockwood Zobacz post
    w przypadku Gtv możesz sobie dyktować warunki jak ci nie specjalnie zalezy na sprzedaniu samochodu i sobie go możesz sprzedawać z rok. Jak chcesz sprzedać w ciągu miesiaca/ dwóch to niestety kupujący bezapelacyjnie dyktuje warunki...
    No właśnie zależy. Jeśli model stał się na tyle egzotyczny, że są już potencjalni nabywcy, którzy go doceniają, to ten miesiąc spokojnie powinien wystarczyć by do nich dotrzeć, o ile oczywiście wystawiasz samochód w odpowiednich miejscach. Czas ma znaczenie tylko wtedy gdy nie ogłaszasz się nigdzie i czekasz cierpliwie, by wieści o sprzedaży rozeszły się po całym kraju pocztą pantoflową.

  7. #1507
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Byłą 156 TS, GT 1.9 z wiruskiem :),jest 166 3.0 FL
    Postów
    806

    Domyślnie

    https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-r...tml#7b2d1f4308
    Czy ktoś cokolwiek wie na temat tego egzemplarza?
    Chodzi mi już od jakiegoś czasu GTV-ka, a już wogóle w Spiderku

  8. #1508
    Użytkownik Romeo Avatar Tytus9
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Gtv
    Postów
    701

    Domyślnie

    Było gdzieś wcześniej o tym aucie, przewiń sobie kawałek wątku ;) Tak czy inaczej ktoś grubo się napracował a teraz sprzedaje? Dziwna sprawa.

  9. #1509
    Użytkownik Rowerzysta Avatar toddlockwood
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Gtv 2.0 V6 Tb
    Postów
    395

    Domyślnie

    Cytat Napisał AdiCarrion Zobacz post
    https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-r...tml#7b2d1f4308
    Czy ktoś cokolwiek wie na temat tego egzemplarza?
    Chodzi mi już od jakiegoś czasu GTV-ka, a już wogóle w Spiderku
    serio bierzesz na poważnie zakup takiego egzemplarza?

  10. #1510
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Byłą 156 TS, GT 1.9 z wiruskiem :),jest 166 3.0 FL
    Postów
    806

    Domyślnie

    Cytat Napisał toddlockwood Zobacz post
    serio bierzesz na poważnie zakup takiego egzemplarza?
    Powoli się rozglądam
    Przeczytałem kilkanascie ostatnich stron i nie znalazłem wpisu o tym egzemparzu-co jest z nim nie tak?
    Bo nieoryginalny lakier i skóry w 20 letnim aucie nie sa dla mnie tragedią.

Podobne wątki

  1. Zakup Alfa Romeo GT
    Utworzone przez shiftyy w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 17-02-2014, 23:32
  2. Zakup Alfa Romeo 156 1.9 JTD
    Utworzone przez hatak w dziale 156
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 21-06-2013, 10:50
  3. Alfa Romeo 147 . Zakup
    Utworzone przez xxmacq93xx w dziale 147
    Odpowiedzi: 49
    Ostatni post / autor: 04-10-2011, 09:21
  4. Alfa Romeo 156 - zakup
    Utworzone przez Mamed w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-03-2011, 22:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory