Strona 159 z 243 PierwszyPierwszy ... 59109149150151152153154155156157158159160161162163164165166167168169209 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,581 do 1,590 z 2426

Temat: Zakup Alfa Romeo GTV

  1. #1581
    Użytkownik Znawca Avatar duke75
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Kłaj/Kraków
    Auto
    AR Giulia Super; AR Tonale PHEV; Spider 916 3.0 V6, GTV 3.2 V6 "La Regina"
    Postów
    1,403

    Domyślnie

    Z drugiej strony chciałbym mieć restrykcje na wydechu i trzymać fabryczną moc

  2. #1582
    Użytkownik Znawca Avatar SCHNNAZZI
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Biłgoraj
    Auto
    Fiat Tipo 2020 bianca
    Postów
    1,720

    Domyślnie

    Cytat Napisał mattman Zobacz post
    SCHNNAZZI, Teoretycznie bardzo (wyliczenia pojemności itd.), w praktyce niespecjalnie... wzór w postaci oryginału masz, tłumiki nierdzewne pod wymiar kupujesz uniwersalne (tak by się zmieściły w miejscu oryginalnych), są tak naprawę dwa, bo w każdym dedykowanym przedostatni jest usuwany, do tego końcówkę ozdobną i...łączysz w całość rurami przy użyciu wspomnianego TIGa.

    Oczywiście zakładam, że umiesz spawać.
    Tak spawac umiem. Ale materiał nie jest tani. Może kiedyś taki zrobię.
    Fiat Tipo 2020 - Alfa Romeo 916 Spider 1996 - Ducati Multistrada 1100 2007
    Mam chorobę zwaną ITALIA

  3. #1583
    Użytkownik Romeo Avatar Tytus9
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Gtv
    Postów
    701

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomi Zobacz post
    [MENTION=33188]Tytus9[/MENTION] z ciekawości znalazłem wykres, jest na 27 stronie Twojego wątku. Wytłumacz mi jak to się stało, że podniosła Ci się odcinka o prawie 400 obr/min po zrobieniu wydechu?
    Teorię mam taką, albo miałeś tak dużą restrykcję w którymś miejscu na starym wydechu (pamiętam, że miałeś mocno kombinowany wydech przez poprzedniego właściciela), że silnik nie był w stanie wejść w obroty maksymalne albo ktoś kto siedział za fajerą podczas hamowania nie dociągnął go do maksymalnych obrotów i stąd zaniżona moc silnika przy pierwszym pomiarze (moc=prędkość obr. x moment obr.)
    Wymiana wydechu u Ciebie była konieczna i zrobiła robotę, ale co do wzrostu mocy, nie byłbym taki pewien czy jest to zasługa Inochi, czy poprostu problemów, które miałeś z wydechem wcześniej.
    Każdy miał jakiś wydech wcześniej i z jakiegoś powodu go wymieniał. Mój stary wydech trzymał moc fabryczną, nowy ją podniósł. Każdy może wnioskować na tej podstawie co tylko zechce. Co do zmiany obrotów przy których występuje odcinka wytłumaczenie jest bardzo proste- w miejscu, w którym hamuję (Kreator Mocy w Warszawie) za każdym razem przed pomiarami technik kalibruje hamownię do obrotów silnika, a następnie komputer wylicza różnicę obrotów. Obroty nie są ściągane z OBD, a więc tak naprawdę to nie są fizyczne obr/min silnika, tylko wyliczenie (zwróć uwagę jak wysoko mam tą odcinkę- żadne seryjne Busso nie kręci się tak wysoko, a ja nie ruszałem silnika). Za każdym razem gdy otrzymuję od nich wykres, odcinka jest w innym miejscu bo wystarczy, że w trakcie kalibracji mamy odchylenie sto, sto kilkadziesiąt obrotów/min i już się dalej wszystko rozjeżdża.

  4. #1584
    Użytkownik Znawca Avatar duke75
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Kłaj/Kraków
    Auto
    AR Giulia Super; AR Tonale PHEV; Spider 916 3.0 V6, GTV 3.2 V6 "La Regina"
    Postów
    1,403

    Domyślnie

    Ile kosztował Cię pomiar?

  5. #1585
    Użytkownik Romeo Avatar Tytus9
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Gtv
    Postów
    701

    Domyślnie

    Oni mają zniżkę dla Alfaholików. Każdy pomiar 50zł.

  6. #1586
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar tomi
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    159 1.9 Ti , 147 Racer, Spider 916 TS
    Postów
    505

    Domyślnie

    Ja też hamowałem w Kreatorze Mocy, na starej hamowni po lewej stronie 3 krotnie Alfę, obroty maksymalne pomiędzy pomiarami się nie różniły, dlatego na to zwróciłem uwagę. Przypuszczam, że Ty hamowałeś na tej po prawej - nowej.
    Tytus, nie pomyśl, że cokolwiek chce udowodnić, ale jak widzisz pomimo tego że robiłeś pomiar w tym samym miejscu, to wystarczyło, że technik źle skalibrował obroty i już wykres może być inny. Pomimo, że sam jeżdżę na hamownie z różnymi samochodami, to jak dla mnie bardziej miarodajnym sprawdzeniem niż wykresy jest droga i np pomiar czasu przyspieszenia 100-200, jesteś w stanie taki pomiar zrobić bez zmiany biegu (na 4).

  7. #1587
    Użytkownik Romeo Avatar Tytus9
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Gtv
    Postów
    701

    Domyślnie

    Hah... Tak ja robiłem na prawej. Obroty to jedyna wartość wprowadzana przez technika, reszta jest mierzona przez hamownię i oprócz tego, że obroty na wykresie można wywalić do kosza wszystkie inne parametry są właściwe. Wiem, że hamownie mogą różnić się między sobą wskazaniami, dla tego cały czas jeżdżę na tę samą.
    Może kiedyś zrobię pomiar o jakim mówisz, tyle, że to dopiero jest niemiarodajne- każdy prędkościomierz jest inaczej skalowany, u mnie może być rzeczywiste 195 a u Ciebie 210km/h i jak to porównasz? Stoper, na oko, różne nawierzchnie, opony, skala... Tomi...

  8. #1588
    Użytkownik Rowerzysta Avatar toddlockwood
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Gtv 2.0 V6 Tb
    Postów
    395

    Domyślnie

    Panowie. Straszny offtop sie zrobił.

    Pytanie:
    Czy ona nie była wystawiona już rok temu?
    https://www.olx.pl/oferta/alfa-romeo...tml#5dfa98fff1

    PS. Zapraszam na Hyde Park do tematu Assetto Corsa!
    Ostatnio edytowane przez toddlockwood ; 22-01-2018 o 22:27

  9. #1589
    Użytkownik Romeo Avatar Tytus9
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Gtv
    Postów
    701

    Domyślnie

    Cytat Napisał toddlockwood Zobacz post
    Panowie. Straszny offtop sie zrobił.

    Pytanie:
    Czy ona nie była wystawiona już rok temu?
    https://www.olx.pl/oferta/alfa-romeo...tml#5dfa98fff1

    PS. Zapraszam na Hyde Park do tematu Assetto Corsa!
    Racja. Ja też całkowicie nie rozumiem skąd w ogóle ta dyskusja. Kolega zapytał czy polecamy jakąś firmę, która robi wydechy, poleciłem, napisałem dla czego polecam- koniec pieśni. Przecież nikt mnie nie musi słuchać, uznawać moich powodów! Ktoś ma inną firmę, niech ją poleci koledze, a nie starałem się pomóc a tu teraz rozwody czy mi przybyło mocy, czy nie. Co komu do tego? Mój wydech, moje wykresy, chcecie wierzyć wierzcie, nie chcecie, nie wierzcie, po co to pianę bić... Przecież każdy ma własny rozum, sam se zdecyduje czy chce zrobić w polecanej firmie przeze mnie, czy nie.

    Przepraszam za offtop. Jak ktoś chce pogadać o moim wydechu zapraszam do mojego wątku.

    A do hydeparku Assetto Corsa na pewno zajrzę ;)

  10. #1590
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar tomi
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    159 1.9 Ti , 147 Racer, Spider 916 TS
    Postów
    505

    Domyślnie

    Tytus ja pisałem o porównywaniu swojego samochodu przed i po modach, a nie porównywaniu swojego do innych na drodze.
    Hamownia mierzy moment na kołach, a nie moc. Ta druga jest wyliczana na bazie momentu i obrotów minus opory toczenia.
    Może i offtop, ale nawiązałem do tematu zadanego pytania o wydech. Tytus polecił Inochi, a ja chciałem polecić El-tec, ale się wstrzymałem.

Podobne wątki

  1. Zakup Alfa Romeo GT
    Utworzone przez shiftyy w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 17-02-2014, 23:32
  2. Zakup Alfa Romeo 156 1.9 JTD
    Utworzone przez hatak w dziale 156
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 21-06-2013, 10:50
  3. Alfa Romeo 147 . Zakup
    Utworzone przez xxmacq93xx w dziale 147
    Odpowiedzi: 49
    Ostatni post / autor: 04-10-2011, 09:21
  4. Alfa Romeo 156 - zakup
    Utworzone przez Mamed w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-03-2011, 22:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory