Strona 200 z 243 PierwszyPierwszy ... 100150190191192193194195196197198199200201202203204205206207208209210 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,991 do 2,000 z 2426

Temat: Zakup Alfa Romeo GTV

  1. #1991
    Użytkownik Rowerzysta Avatar toddlockwood
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Gtv 2.0 V6 Tb
    Postów
    395

    Domyślnie

    Cytat Napisał supa_adam Zobacz post
    Twój błąd polega na tym, że odkąd uprawiasz tutaj swój ulubiony sport - czyli komentowanie cen Gtv 916 - porównujesz jedynie treść ogłoszenia i zdjęcia. Nie masz pojęcia, czym różni się na żywo Gtv TS za 7k zł i 13k zł. Zawsze gdy nie chce się sprzedać jakiś samochód z dolnej granicy cenowej, piszesz tutaj że cała reszta egzemplarzy na rynku ma zawyżone ceny - co jest nieprawdą.

    Do Twojej wiadomości - w ostatnim czasie bardzo szybko znalazły nabywców ZADBANE:
    - Spider 24V za grubo ponad 30k zł
    - Gtv 24V za niecałe 30k zł
    - Gtv tb za 20k zł
    - Gtv tb za 19k zł
    - Gtv 2.0 TS za 13k zł

    Jak widać "rynek weryfikuje"
    Zapomniałeś o jeszcze jednej 3.0 24v za ponad 30k. Chyba rzeczywiście tamten rok był ostatnim gdzie dało sie kupić 3.0 za 10.
    To chyba wynika z tego że wszyscy właściciele Gtv są obecnie skupieni na grupie. Mega ciężko teraz trafić takiego wolnego elektrona z poza układu.
    Ostatnio edytowane przez toddlockwood ; 22-06-2018 o 13:16

  2. #1992
    Użytkownik Znawca Avatar supa_adam
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Gtv Sport Limited Edition 2002, 156 SW 2.4 JTDm, GT 3.2
    Postów
    1,419

    Domyślnie

    Cytat Napisał toddlockwood Zobacz post
    gdzie dało sie kupić 3.0 za 10.
    Która do teraz jest niesprawna...

  3. #1993
    Użytkownik Rowerzysta Avatar toddlockwood
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Gtv 2.0 V6 Tb
    Postów
    395

    Domyślnie

    Myślałem że już jeździ od 3 tygodni
    Zresztą ona była wystawiona poczatkowo za 21 ;] i teraz kup tu taką
    Ostatnio edytowane przez toddlockwood ; 22-06-2018 o 13:46

  4. #1994
    Użytkownik Świeżak Avatar Kevio
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Skoda Fabia II
    Postów
    184

    Domyślnie

    supa_adam wszystko to są V6 (poza TS'em za 13k) a nie JTS czy TS. Są tyle warte to git, ale gro TS/JTS wątpię aby było warte tego co wy chcecie. V6 są obtoczone kultem i dlatego można je za tyle opchnąć komuś.
    Poza tym jak napisał właściciel, nie miał ani jednego oglądającego mimo niskiej ceny - czyli rozumiem, że musi podać 17,5k aby ktoś się zainteresował? Ludzie...

    Fakt jest taki, że zdjęcia i opis mogą przyciągnąć albo zniechęcić człowieka bo jest to pierwszy kontakt i dopóki rafal90 tego nie ogarnie to nie wróże sprawnego sprzedania wozu.

    PS. tak, to mój sport. Lubię patrzeć jak wam piania leci jak ktoś śmie podważyć boskość GTV, zwłaszcza z Busso pod maską

  5. #1995
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar mattman
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    E0 ROSSO
    Postów
    557

    Domyślnie

    Auto za 3-4 tyś. zł: za tyle kupiłem amortyzatory do swojej...
    Auto za 7,5 tyś zł: tyle zapłaciłem za część układu wydechowego (cały kosztował więcej)

    Nie piszę tego by się chwalić, lecz po to by zobrazować czemu egzemplarze potrafią kosztować ponad 20 tyś zł i co warte są te za parę tysi w ogłoszeniach...

  6. #1996
    Użytkownik Świeżak Avatar Kevio
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Skoda Fabia II
    Postów
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał mattman Zobacz post
    Auto za 3-4 tyś. zł: za tyle kupiłem amortyzatory do swojej...
    Auto za 7,5 tyś zł: tyle zapłaciłem za część układu wydechowego (cały kosztował więcej)

    Nie piszę tego by się chwalić, lecz po to by zobrazować czemu egzemplarze potrafią kosztować ponad 20 tyś zł i co warte są te za parę tysi w ogłoszeniach...
    Niestety to tak nie działa, że jakaś część za którą ty zapłaciłeś X wyznacza wartość auta. To znaczy, że jak do mojego wozu amortyzatory chodzą po 100~150zł a wydech kompletny od kata z wieszakami 600zł to samochód jest wart 1.500zł? C'mon!

    btw. możesz powiedzieć za jaką część wydechu zapłaciłeś 7,5k? Za tyle to można cały wydech zrobić z kwasówki.

  7. #1997
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    ES
    Auto
    33 SW
    Postów
    1,390

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kevio Zobacz post
    Niestety to tak nie działa, że jakaś część za którą ty zapłaciłeś X wyznacza wartość auta. To znaczy, że jak do mojego wozu amortyzatory chodzą po 100~150zł a wydech kompletny od kata z wieszakami 600zł to samochód jest wart 1.500zł? C'mon!

    btw. możesz powiedzieć za jaką część wydechu zapłaciłeś 7,5k? Za tyle to można cały wydech zrobić z kwasówki.
    Może i coś tyle kosztowało, nie ma co podważać. Problem leży gdzieś indziej - części, tak jak i samochody, bywają mocno przewartościowane, a jeśli są do starego modelu to wiadomo, że to leżaki i każdy sprzedający ucieszy się tylko, że może się ich pozbyć ze stanu. A ponieważ większość nabywców o tym wie, to nikt też nie zapłaci więcej sprzedającemu za samochód tylko dlatego, że miał wcześniej taki kaprys drogiego zakupu.
    Choć nie ukrywam, że mój pierwszy samochód kupowałem właśnie z takim myśleniem - nowy aku, prawie nowe opony, coś tam jeszcze, to można coś tam więcej rzucić sprzedającemu(zgodnie z tym jak to sobie wyliczył), ale też byłem zdeterminowany na ten egzemplarz, bo był w stanie bdb i praktycznie to była jedyna w swoim rodzaju oferta. W skrócie warto było dorzucić parę groszy ponad normę, bo nic lepszego bym i tak nie trafił.

  8. #1998
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar mattman
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    E0 ROSSO
    Postów
    557

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kevio Zobacz post
    btw. możesz powiedzieć za jaką część wydechu zapłaciłeś 7,5k? Za tyle to można cały wydech zrobić z kwasówki.
    https://www.supersprint.com/ww-en/al...hp-03--05.aspx

    do tego sportowy katalizator, by się nie wstydzić i nie improwizować na każej stacji diagnostycznej.

    Kevio, zacznij oglądać na żywo auta, których ceny tak ochoczo komentujesz, gloryfikując te po 3-5 tyś zł. To są nic nie warte, dramatycznie pomalowane, zardzewiałe trupy. Wspomnienia po samochodzie, do których pięć pierwszych, potrzebnych części kosztuje wielokrotność kwoty z umowy kupna-sprzedaży ;-)
    Ostatnio edytowane przez mattman ; 23-06-2018 o 11:34

  9. #1999
    Użytkownik Świeżak Avatar Kevio
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Skoda Fabia II
    Postów
    184

    Domyślnie

    Mattman może ja mam niskie wymagania i potrafię na coś przymknąć oko, a może mam farta trafiać na przyzwoite sztuki w normalnych pieniądzach.
    I tak jak powiedziałem kiedyś, wolę kupić auto taniej np. za 5k i zrobić co trzeba za 15k. Nie widzę w tym problemu, nie ma przecież jakiejś magicznej zasady, że jak wydasz na auto więcej niż przy kupnie to jesteś przegryw i idź się powieś. Wolę to niż wydać 20k na "pieszczoną" sztukę. Bo z reguły dbanie u 95% ludzi to częste mycie i wymiana olejów w terminie, a jak się wgryź w ich auta to też mają swoje za uszami i to często nie mało (i nie tanio). Poza tym jest satysfakcja wyprowadzenia sztuki która mogła iść na żyletki albo na części.

    Co do wydechu to za napis Supersprint ja bym nie dał tyle $$$, wolałbym to zrobić na zamówienie w jakiejś renomowanej firmie w PL.
    btw. sportowe katy mają swoje wady, ale pewnie wiesz o tym.

    1) Niech do was wreszcie trafi, że na wartość rynkową zwykłych aut w wieku 15+, ceny części i ich dostępność mają odwrotny wpływ na cenę auta. Im ciężej coś dostać i im droższe są części zużywające się jak np. amortyzatory czy uszczelki tym auto ma opinię trudniejszego i bardziej wymagającego w utrzymaniu co się przekłada na mniejszą chęć wejście w posiadanie go i w efekcie na niskie ceny. Zasada ta nie dotyczy aut egzotycznych jak np. Porsche.
    No ale do tego was się nie przekona i będziecie dalej z uporem twierdzić, że jak chłopak nie ma nawet zainteresowania na dobrego JTS'a za 7,5k to jest wina za niskiej ceny i to ona odstrasza.

    2) To samo tyczy się kwestii aut lubiących korozję. Dla większości modeli jest to powód dla którego dany model nie będzie wiele wart i nic nie pomoże fakt, że zostanie ich mało, bo opinia będzie taka, że to nie ma sensu szukać, ratować, trzymać w garażu i ryzykować, że zaraz i tak będzie zgnite. I znów, nie tyczy się to aut niszowych jak np. Jaguar E-type którego miłość do korodowania sprawiła, że jest ich bardzo mało ale wygląd, marka i historia sprawia, że mimo to są pożądane i ten czynnik akurat podbija ceny.
    Innym przykładem może być W210, zwykłe wersje nigdy nie będą wiele warte, ale wersje AMG będą warte swoje bo były robione gdzie indziej i są już w innej lidze.

    Tutaj sugerują połączyć pkt.1 i 2 aby zrozumieć dlaczego V6 w GTV potrafią więcej kosztować względem TS/JTS. To jest częściowo odpowiednik takiego AMG dla W210, tylko w kwestii pkt. 1

    Alfa, czy tego się chce czy nie, jest zwykłą marką, zwłaszcza po przejęciu jej przez Fiata. Dlatego uważam, że niskie ceny GTV czy innych modeli Alf nie są takie bez powodu, a sytuacje trochę zmienia np. to forum poprzez nieświadome (albo i świadome) nakręcanie ludzi zwłaszcza na hasło BUSSO. Bo nie oszukujmy się, wiele Alf nie miało ani włoskiej finezji czy stylu, ani legendarnej wytrzymałości, czy wielu innych czynników jak np. RWD.
    Zresztą już kiedyś o tym pisałem. Oczywiście to nie jest wszystko co ma wpływ na ceny i użyłem tu wielu skrótów, które pewnie niektórzy nie do końca zrozumieją tak jak ja to widzę, trudno.

    Ale OK Matmann, przekonałeś mnie, zaczynam wkrótce oglądanie wszystkich wystawianych GTV'ek w mojej okolicy. Nie wykluczam nawet, że sobie z bratem na spółę nie sprawię takiej GTV'ki do porobienia.

  10. #2000
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar mattman
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    E0 ROSSO
    Postów
    557

    Domyślnie

    Bardzo się cieszę i...powodzenia w poszukiwaniach :-)

    "Renomowane" firmy w PL za kompletny wydech z kolektorem biorą niewiele mniej.
    Ostatnio edytowane przez mattman ; 23-06-2018 o 21:50

Podobne wątki

  1. Zakup Alfa Romeo GT
    Utworzone przez shiftyy w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 17-02-2014, 23:32
  2. Zakup Alfa Romeo 156 1.9 JTD
    Utworzone przez hatak w dziale 156
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 21-06-2013, 10:50
  3. Alfa Romeo 147 . Zakup
    Utworzone przez xxmacq93xx w dziale 147
    Odpowiedzi: 49
    Ostatni post / autor: 04-10-2011, 09:21
  4. Alfa Romeo 156 - zakup
    Utworzone przez Mamed w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-03-2011, 22:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory