Strona 201 z 243 PierwszyPierwszy ... 101151191192193194195196197198199200201202203204205206207208209210211 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2,001 do 2,010 z 2426

Temat: Zakup Alfa Romeo GTV

  1. #2001
    Użytkownik Znawca Avatar duke75
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Kłaj/Kraków
    Auto
    AR Giulia Super; AR Tonale PHEV; Spider 916 3.0 V6, GTV 3.2 V6 "La Regina"
    Postów
    1,403

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kevio Zobacz post
    Alfa, czy tego się chce czy nie, jest zwykłą marką, zwłaszcza po przejęciu jej przez Fiata. Dlatego uważam, że niskie ceny GTV czy innych modeli Alf nie są takie bez powodu, a sytuacje trochę zmienia np. to forum poprzez nieświadome (albo i świadome) nakręcanie ludzi zwłaszcza na hasło BUSSO. Bo nie oszukujmy się, wiele Alf nie miało ani włoskiej finezji czy stylu, ani legendarnej wytrzymałości, czy wielu innych czynników jak np. RWD.
    Zresztą już kiedyś o tym pisałem. Oczywiście to nie jest wszystko co ma wpływ na ceny i użyłem tu wielu skrótów, które pewnie niektórzy nie do końca zrozumieją tak jak ja to widzę, trudno.
    Co to jest zwykła marka? Rozumiem, że deprecjonujesz alfę w stosunku do Audi czy BMW.
    Busso to legendarny silnik przy którym np: silnik v6 w TT to kupa z makiem.
    Ile kosztuje Audi TT z tych samych lat czy BMW Z3? Porównuj ceny w IT czy DE nie w PL!
    Ostatnio edytowane przez duke75 ; 27-06-2018 o 16:21

  2. #2002
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    ES
    Auto
    33 SW
    Postów
    1,390

    Domyślnie

    Najlepsze, że najwięcej w temacie wysokiej wartości samochodów mają do powiedzenia ich aktualni posiadacze, czyli ci, których głos najmniej się liczy. Zapytajcie najpierw kupujących ile realnie są w stanie przeznaczyć na jakie auto, bo inaczej to może być taka dyskusja o pieniądzach, których na rynku po prostu nie ma.

  3. #2003
    Użytkownik Świeżak Avatar byjajo
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Niepołomice
    Auto
    GTV V6 TB,był MiTo 1.6 JDTM,było kilkadziesiąt innych aut.
    Postów
    75

    Domyślnie

    Do Kevio. Nie ma w języku polskim słowa zgnite.Jest zgniłe.Taki drobny przytyk do Twoich bogatych wywodów.Pozdrawiam kolego.

  4. #2004
    Użytkownik Świeżak Avatar Kevio
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Skoda Fabia II
    Postów
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał JacekK Zobacz post
    Najlepsze, że najwięcej w temacie wysokiej wartości samochodów mają do powiedzenia ich aktualni posiadacze, czyli ci, których głos najmniej się liczy. Zapytajcie najpierw kupujących ile realnie są w stanie przeznaczyć na jakie auto, bo inaczej to może być taka dyskusja o pieniądzach, których na rynku po prostu nie ma.
    JacekK niepotrzebnie się odzywasz, zaraz Cię wyzwą od VAGinarzy albo innej marki niemieckiej i zrównają z błotem.

    Cytat Napisał duke75 Zobacz post
    Co to jest zwykła marka? Rozumiem, że deprecjonujesz alfę w stosunku do Audi czy BMW.
    Busso to legendarny silnik przy którym np: silnik v6 w TT to kupa z makiem.
    Ile kosztuje Audi TT z tych samych lat czy BMW Z3? Porównuj ceny w IT czy DE nie w PL!
    Obiektywnie rzecz biorąc te dwie marki są na wyższym poziomie, pokazują to choćby ich wyniki finansowe czy udział w rynku. Samo z nieba im to nie spadło.
    Subiektywnie możesz uważać, że Alfy są ładniejsze i są lepsze dla Ciebie i spoko.
    Nie rozumiem o co Ci chodzi z cenami? Co mi z porównywania cen w krajach innych niż PL? Mieszkam tutaj, zarabiam tutaj i płace tutaj.

    btw. nie jestem miłośnikiem Audi czy BMW tylko Mercedesa, jednak jak ktoś mi mówi, że okular jest warty max 3k to nie mam piany na ustach tylko mu przytakuję bo taka jest obiektywna prawda. Dla alfaholika Alfa nie ma wad, same zalety, a kto twierdzi inaczej tego na pal.

    Cytat Napisał byjajo Zobacz post
    Do Kevio. Nie ma w języku polskim słowa zgnite.Jest zgniłe.Taki drobny przytyk do Twoich bogatych wywodów.Pozdrawiam kolego.
    Racja, nie ma.

  5. #2005
    Użytkownik Znawca Avatar supa_adam
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Gtv Sport Limited Edition 2002, 156 SW 2.4 JTDm, GT 3.2
    Postów
    1,419

    Domyślnie

    Cytat Napisał JacekK Zobacz post
    Najlepsze, że najwięcej w temacie wysokiej wartości samochodów mają do powiedzenia ich aktualni posiadacze, czyli ci, których głos najmniej się liczy. Zapytajcie najpierw kupujących ile realnie są w stanie przeznaczyć na jakie auto, bo inaczej to może być taka dyskusja o pieniądzach, których na rynku po prostu nie ma.
    Zdziwiłbyś się, ale miłośnicy tego modelu to naprawdę wąska grupa i wiele zadbanych aut przechodzi z rąk do rąk. Bez wystawiania ogłoszenia. Na przykład moją Ph2 16V w ten sposób sprzedałem od ręki za kwotę na myśl której taki Kevio dostałby białej gorączki. Zrobiłem to tylko dlatego, że na parkingu stała już druga Gtv (i jeszcze 155, ale to już inna historia...). Teraz, jako niedawny sprzedający mogę Ci zagwarantować, że nie wyobrażam sobie oddania jej za mniej. Jako niedawny kupujący kolejną Gtv odpowiadam Ci - mechanicy drożeją w oszałamiającym tempie i kupno Gtv z dolnej granicy się zwyczajnie nie opłaca.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Kevio Zobacz post
    JacekK niepotrzebnie się odzywasz, zaraz Cię wyzwą od VAGinarzy albo innej marki niemieckiej i zrównają z błotem.



    Obiektywnie rzecz biorąc te dwie marki są na wyższym poziomie, pokazują to choćby ich wyniki finansowe czy udział w rynku. Samo z nieba im to nie spadło.
    Subiektywnie możesz uważać, że Alfy są ładniejsze i są lepsze dla Ciebie i spoko.
    Nie rozumiem o co Ci chodzi z cenami? Co mi z porównywania cen w krajach innych niż PL? Mieszkam tutaj, zarabiam tutaj i płace tutaj.

    btw. nie jestem miłośnikiem Audi czy BMW tylko Mercedesa, jednak jak ktoś mi mówi, że okular jest warty max 3k to nie mam piany na ustach tylko mu przytakuję bo taka jest obiektywna prawda. Dla alfaholika Alfa nie ma wad, same zalety, a kto twierdzi inaczej tego na pal.


    Racja, nie ma.
    Widzisz Kevio,
    gdybyś kiedyś wyłączył internet - w którym w każdej marce dominują fanboje - i wpadł na jakiś zlot, to przekonałbyś się, że jednak posiadacze Alfy mają dystans do swoich kilkunastoletnich wehikułów. Na spotach 155 regularnie wyzywaliśmy się od sztrucli, zaś moja obecna Gtv - nie ukrywam - wizualnie jest obecnie na etapie Gruziano Edizione

  6. #2006
    Użytkownik Świeżak Avatar Kevio
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Skoda Fabia II
    Postów
    184

    Domyślnie

    No to panowie róbcie biznes na nich. Widać jest warto i aż dziwne, że nikt tego nie wyczuł jak to ma miejsce chociażby z MX-5 gdzie są handlarze specjalizujący się w nich.

    Cytat Napisał supa_adam Zobacz post
    gdybyś kiedyś wyłączył internet - w którym w każdej marce dominują fanboje - i wpadł na jakiś zlot, to przekonałbyś się, że jednak posiadacze Alfy mają dystans do swoich kilkunastoletnich wehikułów. Na spotach 155 regularnie wyzywaliśmy się od sztrucli, zaś moja obecna Gtv - nie ukrywam - wizualnie jest obecnie na etapie Gruziano Edizione
    Jeśli znajdę czas. Chętnie zobaczyłbym te zadbane sztuki chodzące z ręki do ręki. Łatwiej byłoby potem się odnieść do tych co są po kilka k na rynku.
    Ostatnio edytowane przez Kevio ; 27-06-2018 o 19:00

  7. #2007
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar mattman
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    E0 ROSSO
    Postów
    557

    Domyślnie

    Jedna poprawka...nikt z nas nie kupił 916 do celów zarobkowych i "robienia biznesu".

  8. #2008
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2010
    Auto
    146 1.4TS, GTV 2.0TS, Giulia. Była: 159 2.0JTDm
    Postów
    682

    Domyślnie

    Czytam i czytam i dochodzę do wniosku, że niektórzy pomylili fora, a przynajmniej wątki (m. in. Kevio).
    Krytykujesz tych, co mają własne zdanie, własne pomysły i swoją forsę. Piszesz:

    "... wolę kupić auto taniej np. za 5k i zrobić co trzeba za 15k. Nie widzę w tym problemu, nie ma przecież jakiejś magicznej zasady, że jak wydasz na auto więcej niż przy kupnie to jesteś przegryw i idź się powieś. Wolę to niż wydać 20k na "pieszczoną" sztukę...".

    Skąd wiesz, że "pieszczona" sztuka jest zła? Bo Ty wydałeś 5 za auto i 20 na remont i uważasz, że tylko Twoje aut jest "wypieszczone"? Skąd wiesz jak inni o auta dbają? Jednocześnie piszesz, że auta są przewartościowane (przez sprzedających). Jeżeli nie rozumiesz o co chodzi to kupuję od Ciebie za którą kupiłeś za 5 tysi, i w którą wsadziłeś kolejne 20. Oczywiście kupuję za 5 bo "co mnie interesuje, ile i co w nią wsadziłeś". Sprzedajesz? Oczywiście będziesz się bronił, że Twoje jest jedyna i masz na wszystko papiery. To Ci mówię zgodnie z Twoją filozofią " inne tyle są warte i tyle mogę Tobie dać". Sprzedajesz? Nie wiem jaki zawód reprezentujesz ale podejrzewam, ze najgorszy sort handlarzy. Jednego takiego znam, który twierdzi, że auto rozbite jest lepsze od nowego..
    Kevio, nie wiem czy zajrzałeś na mobile. Tam ceny nawet T.S. - ów zaczynają się od 3 tysięcy E.
    Niestety przez takich handlarzy cały rynek jest zepsuty. Ściągają trupy i wmawiają, że jest OK. Żadne argumenty do takich nie docierają. Wystarczy porównać ceny na mobile.de i już wiemy co jest u nas. Niestety przy sprzedaży naprawdę dobrego auta robi się kłopot bo przychodzi taki Kevio i twierdzi, że auto jest warte tyle co na naszych portalach są warte podobne auta. Tracą na tym wszyscy oprócz nieuczciwych handlarzy. Niestety ludzie mają bardzo małe zaufanie do sprzedawców aut właśnie przez oszustów (celowo piszę handlarze i sprzedawcy - jedni i drudzy ze sobą nie mają wiele wspólnego)
    Zarzucasz, że Alfa to nie Audi, BMW, czy Mercedes i Mazda. Nie jest i długo nie będzie i to jest fakt. Ale czy jest w tym coś złego? Wszyscy muszą kochać niemiecką trójkę? Na tym forum są osoby, które mają alfy bo je chcą mieć. Każdy ma prawo wyceniać swoje auto wg swojej oceny. Te ceny jak podał supa_adam są niezłe chociaż dalekie od Twojego wyobrażenia. Dlaczego? Bo sprzedający i kupujący wiedzieli co jest na tacy. Nie na podstawie zdjęć.
    rajcuje się, że forumowiczom piana leci. Twoja sprawa. Podejrzewam, że z powodu krytykowania naszych "ukochanych" samochodów, tylko z powodu tego, że nie masz pojęcia o czym piszesz. Możesz sobie krytykować, pisać o wadach. Większość jest ich świadoma i nie robi z tego hecy.
    Pewnie na forum Harleya, Mustanga czy innego Porsche (sorry Porsche jest niemieckie - nie krytykujemy) też podobne bzdury piszesz pokazując jak niewiele wiesz.

  9. #2009
    Użytkownik Znawca Avatar duke75
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Kłaj/Kraków
    Auto
    AR Giulia Super; AR Tonale PHEV; Spider 916 3.0 V6, GTV 3.2 V6 "La Regina"
    Postów
    1,403

    Domyślnie

    Coś w ten deseń chciałem odpowiedzieć Kevio ale mnie wyręczyłeś. Fakt, polski rynek to wysypisko śmieci i tylko czasem pojawiają się fajne sztuki. Dobry przykład to ceny 159 na polskim rynku.
    Przed zakupem zawsze patrzę na portale niemieckie i włoskie a potem ew. przeglądam strony polskie.
    Ostatnio edytowane przez duke75 ; 28-06-2018 o 13:02

  10. #2010
    Użytkownik Świeżak Avatar Kevio
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Skoda Fabia II
    Postów
    184

    Domyślnie

    Jeśli włożę 20k w auto które kupiłem za 5k a na rynku chodzą po 6~9k to mogę mieć nadzieję (o ile wszystko jest ok i nie ma żadnego ale), że po jakimś czasie znajdzie się ktoś kto da kasę w przedziale 8~12k.
    To normalne, że jak się realizuje swoje widzimisie to trzeba liczyć się, że tego się nie odzyska. Tak samo jest z tuningiem, nigdy nie odzyska się kasy władowanej w tuning i czy car audio.
    Rynek dostosowuje się do możliwości ludzi, myślicie, że marzeniem każdego jest 15 letni gruz od Niemca? Kto może to bierze młodsze albo nowe auto.

    Dobra, mam dość już przepychanek i odpuszczam bo faktycznie zmieniłem wątek o zakupie GTV w offtop i sprawiłem, że polało się kupę złości. Mea culpa.

    Chce tylko wyjaśnić skąd bierze się moje podejście.
    -Handlarzem nie jestem, sprzedałem w życiu 3 auta, jedno było w stanie niespotykanym wręcz, sprzedaż szła jak po gruzie mimo ceny nie wyższej niż gorsze sztuki. Drugie auto było zadbane ale z paroma pierdołami, poszło w miarę szybko cena była średnią rynkową, trzecie było złomem, wystawione za grosze, poszło na drugi dzień. W żadnym nie ukrywałem wad, schodziłem z ceny więcej niż nie jedna osoba. Śpię spokojnie.
    -Widziałem 3 sztuki Alf (2x166 i 156) z ramkami forumowymi. Lakier błysk, felga konkret, wydechy porobione końcówki (szacun mattman za wymianę całego, ciekawe czy spełniło oczekiwania). Z ciekawości przyjrzałem się z bliska, progi leciały równo, detale świadczyły o zmęczeniu auta itd. jak na tym polega dbanie to sorry
    -Rozmowa z forumowiczem o jego GTV TB gdzie mi polecał, że wszystko jest OK i żebym brał bo on sprzedał handlarzowi bo musiał bla bla bal. Ubiegł mnie inny gościu o parę godzin. Na moje szczęście jak się okazało. Auto miało wstawioną ćwiartkę, krzywe podłużnice i znacznie więcej grubych rzeczy niż była mowa. Spoko.
    Plus jeszcze akcja z Prezesem na bank wiecie o co chodzi, nie będę nawet rozwijał.
    Nie chcę szkalować Mattman czy Duke75 bo możecie być mega uczciwi i faktycznie sprzedawać uczciwie auta warte tej kasy, ale nigdzie indziej nie spotkałem się z takimi akcjami jak tu.

    Stąd moje słowa. Jeśli chcecie możecie cisnąć mi. Ja już sobie wyrobiłem zdanie.

Podobne wątki

  1. Zakup Alfa Romeo GT
    Utworzone przez shiftyy w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 17-02-2014, 23:32
  2. Zakup Alfa Romeo 156 1.9 JTD
    Utworzone przez hatak w dziale 156
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 21-06-2013, 10:50
  3. Alfa Romeo 147 . Zakup
    Utworzone przez xxmacq93xx w dziale 147
    Odpowiedzi: 49
    Ostatni post / autor: 04-10-2011, 09:21
  4. Alfa Romeo 156 - zakup
    Utworzone przez Mamed w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-03-2011, 22:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory