Strona 215 z 243 PierwszyPierwszy ... 115165205206207208209210211212213214215216217218219220221222223224225 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2,141 do 2,150 z 2426

Temat: Zakup Alfa Romeo GTV

  1. #2141
    Użytkownik Rowerzysta Avatar luckie
    Dołączył
    09 2018
    Auto
    916 Spider 2.0 TS
    Postów
    328

    Domyślnie

    Potężny rozstrzał cenowy w ramach jednego modelu przy autach 20 letnich to normalne zjawisko nie zarezerwowane dla Alfy

  2. #2142
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2018
    Auto
    obyGTV
    Postów
    6

    Domyślnie

    [MENTION=80145]luckie[/MENTION]

    zgadza się, natomiast nie wiem czy trafiłem na taki okres, czy po prostu tak już z GTVkami jest, ale w ostatnich tygodniach było co najmniej kilka GTV V6 (co najmniej jedna 3.0 i dwie turbo), które wyglądały przyzwoicie, a kosztowały mniej od niektórych wystawionych TSów (poniżej 8.000 zł). Szybko się też sprzedawały, więc mniemam, że to były naprawdę okazje. Stąd wnioskuję, że potencjalnych kupujących jest sporo, ale raczej czekają na okazję, a egzemplarze droższe stoją i... tanieją.

  3. #2143
    Użytkownik Znawca Avatar supa_adam
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Gtv Sport Limited Edition 2002, 156 SW 2.4 JTDm, GT 3.2
    Postów
    1,419

    Domyślnie

    Cytat Napisał NowyGTV Zobacz post
    zgadza się, natomiast nie wiem czy trafiłem na taki okres, czy po prostu tak już z GTVkami jest, ale w ostatnich tygodniach było co najmniej kilka GTV V6 (co najmniej jedna 3.0 i dwie turbo), które wyglądały przyzwoicie, a kosztowały mniej od niektórych wystawionych TSów (poniżej 8.000 zł). Szybko się też sprzedawały, więc mniemam, że to były naprawdę okazje.
    Wiem, o których mówisz i do teraz właściciele z nimi walczą lub jest głucho o jakiejkolwiek odbudowie, więc mogły skończyć jeszcze gorzej...

  4. #2144
    Użytkownik Rowerzysta Avatar luckie
    Dołączył
    09 2018
    Auto
    916 Spider 2.0 TS
    Postów
    328

    Domyślnie

    Wszystko zależy co kto rozumie pod pojęciem przyzwoity stan i okazja, sam z biegiem lat przesuwałem te granice wielokrotnie.
    Inna sprawa ze te super okazje to szybko zamieniaja sie w skarbonki bez dna. Tez to przerrobilem na wlasnej skorze, dobra lekcja zyciowa

  5. #2145
    Użytkownik Rowerzysta Avatar toddlockwood
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Gtv 2.0 V6 Tb
    Postów
    395

    Domyślnie

    Cytat Napisał luckie Zobacz post
    Wszystko zależy co kto rozumie pod pojęciem przyzwoity stan i okazja, sam z biegiem lat przesuwałem te granice wielokrotnie.
    Inna sprawa ze te super okazje to szybko zamieniaja sie w skarbonki bez dna. Tez to przerrobilem na wlasnej skorze, dobra lekcja zyciowa
    Moim zdaniem jest tak że obecnie 90% Gtv'ek w PL jest skupione wokół grupy tutaj i na Fb. Kolejne 9% to trupy u przypadkowych ludzi. Może 1% to są ludzie którzy mają Gtv w fajnym stanie i nie są nigdzie - ani tu ani na grupie na fb.
    Jakaś szansa jest że sie trafi... jakaś. Ja szukałem prawie 1,5 roku i owszem mi się trafiło. Ale czy warto czekać 1.5 roku? Warto na pewno kupić
    Ceny to ciągle meksyk - widziałem jedną za 20 gorszą od takiej za 7... ale sytuacja sie poprawia z dnia na dzień i miesiąca na miesiąc. Tak jak wspomniałem najbardziej poprawia sytuację dla posiadaczy grupa na fb która jest fajna i nietoksyczna
    Jak ktoś chce kupić Gtv to po prostu musi jeździć i oglądać jak najwięcej - bez zwracania uwagi na silnik, wersję czy kolor. Jest coś w okolicy? Jedź i oglądaj. Im więcej sie zobaczy tym większy pogląd na to co chcemy i jak kalkulujemy. Najważniejsza jest dobra buda -> to jest priorytet.
    I nawet jak ktoś bd miał 1.8 ale w perfekcyjnym stanie za (olaboga - 12/15) to brać. W przyszłym roku już sie nie kupi moim zdaniem fajnego 2.0 poniżej 10k - ba... nawet teraz jest cięzko od kogoś z grupy. O 3.0 poniżej 15k.... poniżej 20k raczej nalezy już zapomnieć, chyba że znowu w magiczny sposób trafi sie okazja która sprzedała się w 3 minuty (ja swoją zarezerwowałem w 2 minuty po wystawieniu ogłoszenia) - ale tutaj trzeba gwałcić otomoto i olx 24h na dobę.
    A jak się czegoś nie wie o jakiejś... to pytać. Są tu tacy co monitorują wszystkie egzemplarze (nie pokaże palcem)
    I Broń boże nie kupować z komisów - zobaczcie jakie są ceny na zachodzie (5k EURO za 2.0 TS to minimum)
    Ostatnio edytowane przez toddlockwood ; 25-09-2018 o 17:57

  6. #2146
    Użytkownik Świeżak Avatar sVIRUSx
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Szczecin / Koszalin
    Auto
    AR Giulia Veloce 2.0, FIAT 500X Sport 1.3
    Postów
    235

    Domyślnie

    Cytat Napisał supa_adam Zobacz post
    Wiem, o których mówisz i do teraz właściciele z nimi walczą lub jest głucho o jakiejkolwiek odbudowie, więc mogły skończyć jeszcze gorzej...
    Cytat Napisał luckie Zobacz post
    Wszystko zależy co kto rozumie pod pojęciem przyzwoity stan i okazja, sam z biegiem lat przesuwałem te granice wielokrotnie.
    Inna sprawa ze te super okazje to szybko zamieniaja sie w skarbonki bez dna. Tez to przerrobilem na wlasnej skorze, dobra lekcja zyciowa

    Może zbroją się na sezon 2019
    Ale tak całkiem serio to tak jak mówicie trzeba poświęcić sporo czasu i oczywiście pieniędzy żeby odbudować taki "okazyjny" samochód tylko do dobrego stanu mechanicznego pod którym ja rozumiem bezawaryjne i bezproblemowe codzienne użytkowanie. A gdzie reszta? Przerabiałem kompletne wskrzeszenie swojej 146 i historii, w której trzeba ogarnąć blacharkę i mechanikę chciałbym uniknąć. Poza tym 146 ma na pewno dużo łatwiej dostępne części mechaniczne niż GTV/Spider, zwłaszcza wersje V6. Dlatego też m.in. zrezygnowałem z zakupu tego niebieskiego Spidera 3.0 V6 z bananowym wnętrzem sprowadzonego ze Szwajcarii, który jakiś czas temu pojawił się i zniknął.
    Chyba robię się za stary albo za wygodny

  7. #2147
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar mattman
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    E0 ROSSO
    Postów
    557

    Domyślnie

    Gtv/Spider to czarna dziura jeśli chodzi o części zamienne.
    Wspomniane przez Was tańsze egzemplarze, za kilka chwil będą kupowane tylko na części.

  8. #2148
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2013
    Auto
    Alfa Spider 3.0 V6 12v
    Postów
    286

    Domyślnie

    Cytat Napisał mattman Zobacz post
    Gtv/Spider to czarna dziura jeśli chodzi o części zamienne.
    Wspomniane przez Was tańsze egzemplarze, za kilka chwil będą kupowane tylko na części.
    I to jest trafne podsumowanie ! Okazji przy tego typu autach (nie tylko Gtv/Spider) nie ma, później jest tylko płacz i nerwy.
    Niestety wiekszość kupujących nadal liczy że uda się kupić za kilka tysięcy, a później jest zdziwienie gdy okazuje się że np. przepływomierz kosztuje 2 tys pln.

  9. #2149
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar mattman
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    E0 ROSSO
    Postów
    557

    Domyślnie

    To jest też powód dla którego, posiadacze innych młodszych alf z euforii po zakupie popadają w obłęd...do 156 w różnych wersjach (gt, 147) oraz do opla 159 ;-) jest wszystko, a tu...nie ma nic, a jak jest to oryginał za tysiące plnów.

    Miałem to szczęście iż odbudowywałem 916 w 2014/2015 roku, było wszystko w ASO, a i trochę zamienników np. zawieszenia z tyłu dało się kupić.

  10. #2150
    Użytkownik Rowerzysta Avatar luckie
    Dołączył
    09 2018
    Auto
    916 Spider 2.0 TS
    Postów
    328

    Domyślnie

    Tu tkwi sedno problemu, w pewnym momencie utrzymywanie takiego auta traci ekonomiczny sens i albo staje się to hobby na którego koszt trzeba być gotowym, albo kolejne egzemplarze po latach zaniedbań trafiają na szrot.
    Z moich oględzin wielu egzemplarzy 916 wynika ze zdecydowana większość jest na rożnym etapie kroczenia w stronę szrotu. Stosunkowo niska cena zakupu w porównaniu ze stosunkowo wysokimi kosztami utrzymania dolewają oliwy do ognia.
    Rynek się kurczy, wiec i części, szczególnie zamienników będzie tylko ubywać. Chyba warto będzie kupić dawce części do kompletu :O

Podobne wątki

  1. Zakup Alfa Romeo GT
    Utworzone przez shiftyy w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 17-02-2014, 23:32
  2. Zakup Alfa Romeo 156 1.9 JTD
    Utworzone przez hatak w dziale 156
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 21-06-2013, 10:50
  3. Alfa Romeo 147 . Zakup
    Utworzone przez xxmacq93xx w dziale 147
    Odpowiedzi: 49
    Ostatni post / autor: 04-10-2011, 09:21
  4. Alfa Romeo 156 - zakup
    Utworzone przez Mamed w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-03-2011, 22:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory