Strona 227 z 243 PierwszyPierwszy ... 127177217218219220221222223224225226227228229230231232233234235236237 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2,261 do 2,270 z 2426

Temat: Zakup Alfa Romeo GTV

  1. #2261
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    145 1.7 16v '94, Gtv 3.2 V6 '03, Spider 1.6 '78
    Postów
    33

    Domyślnie

    W mojej nie ma nawet śladu, chociaż nie jeżdżona zimą. Ale w 145 (płyta właściwie ta sama), było jeszcze gorzej. To co na zdjęciach da się wyprowadzić na ludzi.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał haryz Zobacz post
    http://www.gieldaklasykow.pl/alfa-ro...00-pln-poznan/
    Master key w stacyjce? Brak innych kluczyków?

  2. #2262
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2007
    Mieszka w
    Gniezno
    Postów
    38

    Domyślnie

    Cytat Napisał tifoso Zobacz post
    W mojej nie ma nawet śladu, chociaż nie jeżdżona zimą. Ale w 145 (płyta właściwie ta sama), było jeszcze gorzej. To co na zdjęciach da się wyprowadzić na ludzi.

    - - - Updated - - -


    Master key w stacyjce? Brak innych kluczyków?

    No właśnie ta rdza też mnie martwi bo w innych egzemplarzach jakie oglądałem było zdecydowanie lepiej.

    Co do bordowej to tak, są dwa klucze: Master Key oraz zwykły czerwony (chyba powinien być jeszcze taki jak w 156, czerwony z pilotem ?). Czy da się zamówić kluczyk z pilotem ?
    Natomiast plusem jest to, że była serwisowana, ostatni przegląd z wymianą rozrządu w ASO miał miejsce w listopadzie 2018 roku.
    Z tego co wiem była też cała lakierowana w 2016 roku, również w ASO. Muszę podjechać i obejrzeć ją.

  3. #2263
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Wyglądała cudnie... aż doszedłem do fotki silnika
    Jak można tak zaniedbać motor? Po czymś takim podejrzewam że cała tak wyglądała przed przygotowaniem do sprzedaży...

    Aczkolwiek i tak bardzo fajna baza, pytanie tylko czy warta takich pieniędzy.
    Wg mnie nie. Spasowanie zderzaków też pozostawia wiele do życzenia. Może się okazać, że za dużo przy tym do roboty będzie.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  4. #2264
    Użytkownik Rowerzysta Avatar luckie
    Dołączył
    09 2018
    Auto
    916 Spider 2.0 TS
    Postów
    329

    Domyślnie

    Cytat Napisał haryz Zobacz post
    Co do bordowej to tak, są dwa klucze: Master Key oraz zwykły czerwony (chyba powinien być jeszcze taki jak w 156, czerwony z pilotem ?). Czy da się zamówić kluczyk z pilotem ?
    Natomiast plusem jest to, że była serwisowana, ostatni przegląd z wymianą rozrządu w ASO miał miejsce w listopadzie 2018 roku.
    Z tego co wiem była też cała lakierowana w 2016 roku, również w ASO. Muszę podjechać i obejrzeć ją.
    Klucze powinny byc 4. 2 "normalne", jeden "maly" czerwony i 1 master brązowy.
    Dziwne ze ktoś nie ma, zawsze mnie to zdumiewa...

    Ta z PL salonu może być fajna, sam fakt ze w PL kupiona czyni ja dość wyjątkową, wiele ich nie sprzedano - a tym kolorze, kto wie, może być nawet jedyna - pewno da się to sprawdzić w ASO.

  5. #2265
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    145 1.7 16v '94, Gtv 3.2 V6 '03, Spider 1.6 '78
    Postów
    33

    Domyślnie

    Cytat Napisał haryz Zobacz post
    Z tego co wiem była też cała lakierowana w 2016 roku, również w ASO
    A powód lakierowania całego samochodu? Aż taki purysta, że chciał odświeżyć lakier, czy po jakichś przygodach?
    W sumie patrząc na mój 130R to przydałoby się go odświeżyć, a wiek podobny...

  6. #2266
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2007
    Mieszka w
    Gniezno
    Postów
    38

    Domyślnie

    Cytat Napisał tifoso Zobacz post
    A powód lakierowania całego samochodu? Aż taki purysta, że chciał odświeżyć lakier, czy po jakichś przygodach?
    W sumie patrząc na mój 130R to przydałoby się go odświeżyć, a wiek podobny...
    Niby bez żadnych przygód. Podobno zmatowienia lakieru i odchodzący klar z maski. No nie wiem.
    Wydaje mi się, że jak na ten przebieg (ok. 134000) to kierownica też jest dość mocno wytarta
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kierownica.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	110.7 KB
ID:	255559  
    Alfa Romeo 147 1.6 TS
    Alfa Romeo 156 2.0 TS
    Alfa Romeo 166 2.5 V6

  7. #2267
    Użytkownik Świeżak Avatar sVIRUSx
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Szczecin / Koszalin
    Auto
    AR Giulia Veloce 2.0, FIAT 500X Sport 1.3
    Postów
    235

    Domyślnie

    Nie patrz na tą kierownicę. Jak Ci się podoba to jedź i zobacz na żywo. Z tego co widzę to masz ją praktycznie pod domem.
    Na miejscu podjedź na zwykłą stację diagnostyczną. Za 20-50PLN będziesz wiedział o niej więcej i zobaczysz od spodu. A jak Ci żal takiej gotówki i jazdy 60km x2 (choćby pociągiem) to odpuść. Bo dobrej GTVki albo Spidera nikt Ci nie poda na tacy. A zdjęcia mówią o niej tyle co nic. Zupełnie jak czarnego Spidera który stoi pod Szczecinem. Foty bomba, a z samochodem to już niekoniecznie. Nie pojedziesz to się nie dowiesz.

  8. #2268
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    145 1.7 16v '94, Gtv 3.2 V6 '03, Spider 1.6 '78
    Postów
    33

    Domyślnie

    Dobrze sVIRUSx prawi. Może większość przebiegu robiła po mieście, więc kierownica, gałka, pedały, fotel mogą być bardziej zużyte. A rozkminiając dalej zdjęcia: temperatura silnika jest wysoka, nie wiem czy to na uruchomionym silniku, czy usterka wskaźnika.
    Z życia wzięte: u mnie V6 chodziła jak złoto, wyjąłem ją żeby wymienić sprzęgło i uszczelki pod głowicami przy okazji. Po rozebraniu zdecydowałem się na pełny serwis (wszystkie uszczelki, uszczelniacze...), dodatkowo panewki, bo już miały ślady przetarcia pierwszej warstwy. Przykładowo: uszczelniacze wałków już były zapocone. Silnik pracował jak marzenie, żadnych niepokojących objawów, a po rozebraniu jednak już wykazywał oznaki zmęczenia.
    Dlatego tak naprawdę żadna weryfikacja przedzakupowa nie da stuprocentowej pewności co do stanu faktycznego.
    Jakbym chciał swoją sprzedawać, z czystym sumieniem był zapewniał, że silnik jest tip top, a tu po rozebraniu okazało się jednak inaczej...

  9. #2269
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2007
    Mieszka w
    Gniezno
    Postów
    38

    Domyślnie

    Cytat Napisał sVIRUSx Zobacz post
    Nie patrz na tą kierownicę. Jak Ci się podoba to jedź i zobacz na żywo. Z tego co widzę to masz ją praktycznie pod domem.
    Na miejscu podjedź na zwykłą stację diagnostyczną. Za 20-50PLN będziesz wiedział o niej więcej i zobaczysz od spodu. A jak Ci żal takiej gotówki i jazdy 60km x2 (choćby pociągiem) to odpuść. Bo dobrej GTVki albo Spidera nikt Ci nie poda na tacy. A zdjęcia mówią o niej tyle co nic. Zupełnie jak czarnego Spidera który stoi pod Szczecinem. Foty bomba, a z samochodem to już niekoniecznie. Nie pojedziesz to się nie dowiesz.
    Tu się zgodzę, że oględziny na żywo wiele wyjaśnią. Zresztą jestem wstępnie umówiony na prezentację.
    Gotówki mi nie szkoda bo chętnie na jakaś ścieżkę diagnostyczną ją zabiorę jedna czasu na bezsensowne oglądanie już tak. Dlatego przed oględzinami wolę o kilka drobiazgów wypytać, często już ze zdjęć widać, że auto nie zasługuje na uwagę.
    Jeśli chodzi o Spidera to piszesz o tym https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-r...-ID6BxR5r.html bo też przykuł moją uwagę ?

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał tifoso Zobacz post
    Dobrze sVIRUSx prawi. Może większość przebiegu robiła po mieście, więc kierownica, gałka, pedały, fotel mogą być bardziej zużyte. A rozkminiając dalej zdjęcia: temperatura silnika jest wysoka, nie wiem czy to na uruchomionym silniku, czy usterka wskaźnika.
    Z życia wzięte: u mnie V6 chodziła jak złoto, wyjąłem ją żeby wymienić sprzęgło i uszczelki pod głowicami przy okazji. Po rozebraniu zdecydowałem się na pełny serwis (wszystkie uszczelki, uszczelniacze...), dodatkowo panewki, bo już miały ślady przetarcia pierwszej warstwy. Przykładowo: uszczelniacze wałków już były zapocone. Silnik pracował jak marzenie, żadnych niepokojących objawów, a po rozebraniu jednak już wykazywał oznaki zmęczenia.
    Dlatego tak naprawdę żadna weryfikacja przedzakupowa nie da stuprocentowej pewności co do stanu faktycznego.
    Jakbym chciał swoją sprzedawać, z czystym sumieniem był zapewniał, że silnik jest tip top, a tu po rozebraniu okazało się jednak inaczej...
    Na temperaturę też zwróciłem uwagę i pierwsze co przy oględzinach będę o tym pamiętał.
    Masz rację, że zawsze mogą wyjść jakieś kwiatki i dlatego pierwsze czym się sugeruje to cena. Nie szukam w najtańszych, a raczej wśród droższych sztuk wystawionych na sprzedaż. Jednak to też nie daje gwarancji na zdobycie dobrego egzemplarza.
    Alfa Romeo 147 1.6 TS
    Alfa Romeo 156 2.0 TS
    Alfa Romeo 166 2.5 V6

  10. #2270
    Użytkownik Świeżak Avatar sVIRUSx
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Szczecin / Koszalin
    Auto
    AR Giulia Veloce 2.0, FIAT 500X Sport 1.3
    Postów
    235

    Domyślnie

    Tak to ten Spider. A jeśli chodzi o ceny to się nimi za bardzo nie sugeruj. Z tego co pamiętam to ta bordowa GTV jeszcze kilka miesięcy temu była o 10k droższa.

Podobne wątki

  1. Zakup Alfa Romeo GT
    Utworzone przez shiftyy w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 17-02-2014, 23:32
  2. Zakup Alfa Romeo 156 1.9 JTD
    Utworzone przez hatak w dziale 156
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 21-06-2013, 10:50
  3. Alfa Romeo 147 . Zakup
    Utworzone przez xxmacq93xx w dziale 147
    Odpowiedzi: 49
    Ostatni post / autor: 04-10-2011, 09:21
  4. Alfa Romeo 156 - zakup
    Utworzone przez Mamed w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-03-2011, 22:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory