Strona 1 z 243 123456789101151101 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 2426

Temat: Zakup Alfa Romeo GTV

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    11 2014
    Auto
    VW G3 1.9 td colour concept
    Postów
    4

    Domyślnie Zakup Alfa Romeo GTV

    Witam serdecznie alfaholicy!
    Przymierzam się do zmiany samochodu z Volkswagena Golf III Colour Concept 1.9TD na nieco nowszy, mocniejszy pojazd. Szukając czegoś interesującego przypomniałem sobie o GTV'ce ! Otóż przeglądając portale na których reklamują się sprzedawcy tego modelu znalazłem kilka interesujących pojazdów!
    Przechodząc do rzeczy, interesowałaby mnie GTVka wyprodukowana w roku 2000+, prawdopodobnie z silnikiem 2.0 TS 16v ta 150 konna .
    Jak na przykład ta sztuka: http://allegro.pl/3-dni-w-kraju-alfa...747146098.html

    Czytając forum znalazłem kilka rzeczy na które szczególnie trzeba uważać podczas kupna samochodu, mianowicie kwestia przedniej szyby "tłuczącej, hałasującej", problematyczne wydaje się być nachylenie kół tylnej osi /---\ zamiast |---|, często brak oznakowania Pininfarina co może ale niekoniecznie wskazywać na bite auto, o ile każda sztuka była nim znakowana? Oprócz tego, chciałbym was zapytać, do czego przyłożyć jeszcze uwagę oraz czy wiecie już coś więcej o silnikach w tymże modelu? Oczywiście informacje ze starych postów już wyczytałem, ale fajnie gdyby ktoś na prawdę kumaty mógł to ładnie podsumować i ocenić. W moim wypadku w grę wchodzą silniki 1.8TS lub 2.0TS, z tym, że bardziej przekonany jestem do 2.0 ze względu na moc seryjne 150koni to nie mało i na chwilę obecną w zupełności wystarczy!
    @edit: ponadto chciałem zapytać jak sprawują się powyżej wymienione silniki z instalacją LPG, ktoś posiada?
    Z góry dziękuję za odpowiedzi, dajcie mi powód abym zakochał się w alfach panowie i panie!
    Ostatnio edytowane przez Rakieton ; 09-11-2014 o 22:36

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar supa_adam
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Gtv Sport Limited Edition 2002, 156 SW 2.4 JTDm, GT 3.2
    Postów
    1,419

    Domyślnie

    O silnikach 2.0 TS to poczytaj na forum ogólnym, jest tam masa informacji o nich. Główne bolączki to awaryjny wariator zmiennych faz rozrządu oraz częsta awaria panewek wału korbowego. Poza tym - bardzo sympatyczne silniki, niesamowicie brzmiące i wkręcające się na obroty zważywszy na tylko 4 cylindry

    O usterce przedniej szyby pierwsze słyszę. Już częściej mamy do czynienia z; uszczelkami i wyregulowaniem bocznych szyb i drzwi, wysprzęglikiem, podnośnikami gazowymi maski i bagażnika, elektryczną anteną bagażnika - generalnie pierdoły do zrobienia samemu

    Co do silnika, to w latach 1998-2000 miał 155KM, nie wiem skąd twój wybór na zdławiony normami Euro CF3.
    Ostatnio edytowane przez supa_adam ; 09-11-2014 o 23:01

  3. #3
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    11 2014
    Auto
    VW G3 1.9 td colour concept
    Postów
    4

    Domyślnie

    Dzięki supabache , faktycznie doczytałem więcej o silniku 2.0TS, zdania są podzielone, przeraża mnie odrobinę awaryjność panewek wału korbowego - będzie to moja pierwsza alfa i nie chcę się rozczarować i zniechęcić gdyż zawsze lubiłem tę markę! Wybór silnika o mocy 150KM to kwestia tego, że planuję kupić możliwie najnowsze auto, w grę wchodziłby 2.0 TS (2001 - 2002) lub ewentualnie 2.0 JTS (2002 - 2005) o ile jest to dobra jednostka, bo jej jeszcze nie przerobiłem + mało gtv'ek z tym silnikiem widziałem na jakichkolwiek portalach z samochodami na sprzedaż , przez to nie brałem tego motoru pod uwagę. Jeśli chodzi o resztę mniej skomplikowanych napraw mam nadzieję, że z biegiem czasu dam radę sam coś porobić bo dopiero zaczynam zabawę w "grzebanie przy swoim aucie".

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar aniol_jojo
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Ruszów
    Auto
    156 SW - 2.4 JTDm 2004r
    Postów
    1,987

    Domyślnie

    Ja mam Gtv ponad 6 lat i jakoś do tej pory silnik pracuje prawidłowo więc nie ma co się bać wielkiej awaryjności Ogólnie mechanicznie Gtv nie jest jakaś ciężka do zrobienia więc nie powinno Ci sprawiać problemu naprawianie czegoś w przydomowym garażu. Jedynie kosztowność napraw może stanowić problem bo nie należy do najtańszych. Jak już będziesz wyszukiwać swojej to zwróć uwagę na tylne koła by nie wyglądały mniej więcej tak /--\ bo poliuretan kosztuje majątek a stalowo gumowe tuleje oferowane na rynku to delikatnie mówiąc lipa

    Rocznikiem bym się za specjalnie nie sugerował, patrz głownie na stan bo większość to zajechana kupa złomu niestety
    Ostatnio edytowane przez aniol_jojo ; 10-11-2014 o 04:31
    "Alfa chociaż mała prowokuje do zgwałcenia pierwszych stu stron kodeksu drogowego."
    jest: 156 2.4 JTD 04r...
    była: Gtv 2.0 Twin Spark Verde Tropico 96r...

  5. #5
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Morspl
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    GTV Spider 3.0 V6, Infiniti QX50, Volvo xc60
    Postów
    242

    Domyślnie

    Jeśli podjąłeś już decyzję i musi to być GTV to i tak wyboru nie masz tylko zostaje TS. Do 3.0 musisz ewidentnie "dojrzeć", bo jak kupisz TS (JTS nie kupuj) to naturalną koleją rzeczy będzie to, że prędzej czy później zaczniesz nerwowo rozglądać się właśnie za 3.0 . Mam tu na myśli fakt, że mentalnie ciężko jest zaakceptować silnik o pojemności 3.0 po tym jak jeździło się 1.9 TDI. To zmyła bo TS nie jest oszczędny. Nie oszczędza paliwa, ani właściciela w kwestiach serwisowych . Za to odwdzięcza się fajną charakterystyką, lubi się kręcić i ładnie brzmi. A o to właśnie chodzi w takim aucie bo i tak nie będziesz najszybszy na drodze nawet w 3.0.

    Jeszcze jedno. Ja jak kupuję auto unikam ogłoszeń typu "auto trzy dni w kraju". Kupuje auta od właścicieli, a nie od osób które auta nie znają zwłaszcza jeśli mowa o TS. Wiem ,że to znacznie wydłuża proces zakupu bo zawęża listę ofert, ale za to podczas rozmowy ze sprzedawcą/właścicielem możesz wyczuć lub nawet dowiedzieć się co i jak działo się z autem.
    Ostatnio edytowane przez Morspl ; 10-11-2014 o 10:21

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar supa_adam
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Gtv Sport Limited Edition 2002, 156 SW 2.4 JTDm, GT 3.2
    Postów
    1,419

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rakieton Zobacz post
    Wybór silnika o mocy 150KM to kwestia tego, że planuję kupić możliwie najnowsze auto, w grę wchodziłby 2.0 TS (2001 - 2002) lub ewentualnie 2.0 JTS (2002 - 2005)
    JTS i LPG to nie jest dobre połączenie, a wspominałeś w pierwszym poście o tym rodzaju paliwa.

    Tak jak napisał Aniol, nie patrz w ogóle na rocznik.

  7. #7
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    11 2014
    Auto
    VW G3 1.9 td colour concept
    Postów
    4

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedzi!
    Cytat Napisał Morspl Zobacz post
    Jeszcze jedno. Ja jak kupuję auto unikam ogłoszeń typu "auto trzy dni w kraju". Kupuje auta od właścicieli, a nie od osób które auta nie znają zwłaszcza jeśli mowa o TS. Wiem ,że to znacznie wydłuża proces zakupu bo zawęża listę ofert, ale za to podczas rozmowy ze sprzedawcą/właścicielem możesz wyczuć lub nawet dowiedzieć się co i jak działo się z autem.
    Sam link to był tylko przykład autka jakie mnie interesuje , nie polecę po tę konkretną sztukę od handlarza. Jestem w tej dogodnej sytuacji, że dwie osoby z mojej rodziny zawodowo trudnią się ściąganiem samochodów z Dojczlandu, biorąc pod uwagę fakt, że będzie to auto dla mnie z pewnością zostanie dobrze sprawdzone pod każdym kątem i zapewne nie będzie to pierwsza lepsza sztuka jaka zostanie znaleziona , o wady chciałem zapytać aby jeszcze wyczulić sprawdzających wóz przy czym muszą się skupić.
    + czemu nie brać JTS'a?

    Cytat Napisał aniol_jojo Zobacz post
    Jak już będziesz wyszukiwać swojej to zwróć uwagę na tylne koła by nie wyglądały mniej więcej tak /--\ bo poliuretan kosztuje majątek a stalowo gumowe tuleje oferowane na rynku to delikatnie mówiąc lipa. Rocznikiem bym się za specjalnie nie sugerował, patrz głownie na stan bo większość to zajechana kupa złomu niestety
    Co do tylnych kół, niestety nie znalazłem nigdzie informacji czy gtv'ka ma regulowany kąt nachylenia kół, ale z tego co rozumiem z Twojej wypowiedzi takiej opcji niestety nie ma . A co do patrzenia na rocznik, sprawę opisałem wyżej , autko będzie na prawdę solidnie sprawdzone, dlatego też zależy mi na jak najmłodszej sztuce.

    Ponadto chciałbym jeszcze zapytać jak cenowo wygląda koszt naprawy tych droższych bolączek mechanicznych? Zapewne wiecie na ten temat coś więcej, a na forum znalazłem dane sprzed dwóch/trzech lat które zapewne troszkę się zmieniły .

    Z góry dzięki za pomoc!

  8. #8
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Morspl
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    GTV Spider 3.0 V6, Infiniti QX50, Volvo xc60
    Postów
    242

    Domyślnie

    JTS ma te same wady co TS + zbierający się nagar w przepustnicy. Zawieszenie tył jest pasywnie skrętne i regulowane. Są po trzy wahacze, które mają tuleje metalowo gumowe i to te tuleje lecą. Ja za wymianę chyba 14 szt zapłaciłem 1400 pln. Materiał z robocizną. Pewnie można zrobić to taniej. Przednie zawieszenie jest proste.

  9. #9
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Marcin1630
    Dołączył
    05 2014
    Auto
    156
    Postów
    104

    Domyślnie

    Rozumiem, że do Kutna się nie wybierasz po auto Z tego co wiem to zagłębie oszustów i mirków handlarzy.

  10. #10
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    11 2014
    Auto
    VW G3 1.9 td colour concept
    Postów
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Morspl Zobacz post
    JTS ma te same wady co TS + zbierający się nagar w przepustnicy. Zawieszenie tył jest pasywnie skrętne i regulowane. Są po trzy wahacze, które mają tuleje metalowo gumowe i to te tuleje lecą. Ja za wymianę chyba 14 szt zapłaciłem 1400 pln. Materiał z robocizną. Pewnie można zrobić to taniej. Przednie zawieszenie jest proste.
    Hmmm, więc tył zawieszenia także trzeba konkretnie sprawdzić przed zakupem, dobrze wiedzieć ! Z czego mogłaby się brać ta "wada", czy po prostu już taki urok gtvek, ze szybko zużywają tuleje?

    Cytat Napisał Marcin1630 Zobacz post
    Rozumiem, że do Kutna się nie wybierasz po auto Z tego co wiem to zagłębie oszustów i mirków handlarzy.
    Nie, nie autko będę miał sprowadzone przez 100% zaufaną osobę, także bez bubli . Link wkleiłem, bo znajduje się tam autko którego mniej więcej oczekuję .

Podobne wątki

  1. Zakup Alfa Romeo GT
    Utworzone przez shiftyy w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 17-02-2014, 23:32
  2. Zakup Alfa Romeo 156 1.9 JTD
    Utworzone przez hatak w dziale 156
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 21-06-2013, 10:50
  3. Alfa Romeo 147 . Zakup
    Utworzone przez xxmacq93xx w dziale 147
    Odpowiedzi: 49
    Ostatni post / autor: 04-10-2011, 09:21
  4. Alfa Romeo 156 - zakup
    Utworzone przez Mamed w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-03-2011, 22:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory