Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Demontaż progów zewnętrznych

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2013
    Auto
    Alfa Spider 3.0 V6 12v
    Postów
    286

    Domyślnie Demontaż progów zewnętrznych

    Czesc
    Czy macie jakis patent na sprawny demontaz progow zewnętrznych - chodzi mi o plastikowe nakładki progowe?
    Wiem ze trzeba od gory i od dołu odkrecic, ale później nie pozostaje chyba nic innego jak mocne pociagniecie aby wyciagnac spinki boczne z karoserii. Przynajmniej tak do tej pory je zdejmowałem w razie potrzeby

    Niestety powoduje to ze zaczepy od wewnatrz progow urywaja sie. Jak temu zaradzić?

  2. #2
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Rybnik
    Auto
    Alfa 166 2.5V6 była; Alfa Gtv 2.0 TS 2001
    Postów
    1,035

    Domyślnie

    Cytat Napisał piorek Zobacz post
    Czesc
    Czy macie jakis patent na sprawny demontaz progow zewnętrznych - chodzi mi o plastikowe nakładki progowe?
    Wiem ze trzeba od gory i od dołu odkrecic, ale później nie pozostaje chyba nic innego jak mocne pociagniecie aby wyciagnac spinki boczne z karoserii. Przynajmniej tak do tej pory je zdejmowałem w razie potrzeby

    Niestety powoduje to ze zaczepy od wewnatrz progow urywaja sie. Jak temu zaradzić?
    Nie ma dobrej metody - demontować w bardzo ciepłym pomieszczeniu (gdy zimno to plastiki pękają), kupić na zapas nowe spinki OE 82432125, jest ich po 5 na stronę.
    Podczas montażu dać na spinki smar, będzie łatwiej je potem zdemontować.

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar kudlaty_bytom
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Alfa Romeo Gtv 2.0 TS
    Postów
    1,607

    Domyślnie

    Najlepiej zrobić to przyrządem do wyciągania kołków. Jeśli takie nie możesz zdobyć, weź stary widelec i wytnij mu dwa wewnętrzne zęby, a potem podważaj nim same spinki, nie nakładkę progu, by nie naciągnąć uchwytów. Mnie przy demontażu nic się nie połamało. Używałem przyrządu, który mamy na serwisie.

    verdebiancorosso

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2013
    Auto
    Alfa Spider 3.0 V6 12v
    Postów
    286

    Domyślnie

    Cytat Napisał kudlaty_bytom Zobacz post
    Najlepiej zrobić to przyrządem do wyciągania kołków. Jeśli takie nie możesz zdobyć, weź stary widelec i wytnij mu dwa wewnętrzne zęby, a potem podważaj nim same spinki, nie nakładkę progu, by nie naciągnąć uchwytów. Mnie przy demontażu nic się nie połamało. Używałem przyrządu, który mamy na serwisie.
    Bardzo ciekawa i wazna informacja Mam przyrzad do wyciagania kołków ale bardzo ciezko go pod prog podlozyc...
    Powinien miec jakis specjalny kształt czy takiej standardowej łapki? Wkładaleś go od góry progu?

  5. #5
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar pablo83_05
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    WROCŁAW I OKOLICE
    Auto
    ALFA ROMEO 159 1.9 150KM 2008, AR GTV 2.0 TS SPORTIVA
    Postów
    145

    Domyślnie

    Także zdejmowałem jak było ciepło, latem. Poszło bez większego problemu przy użyciu długiego i cienkiego śrubokręta do podważania. Polecam każdemu zajrzeć pod te progi , bardzo dużo piachu itp.

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar kudlaty_bytom
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Alfa Romeo Gtv 2.0 TS
    Postów
    1,607

    Domyślnie

    Przyrząd do kołków był płaskownikiem, lekko zagiętym w pewnej odległości i na końcu miał wycięcie i dwa płaskie pazury ostro zakończone. Ciężko go było włożyć, ale jak się jeden odpiął, to już lepiej szło.
    Nie pamiętam dokładnie, ale chyba jak odpiąłem ten ostatni, najbardziej z tyłu, to nakładka się przesunęła w przód i wyszła z kołków i wtedy łatwo było je wyjąć z progów, a potem włożyć w nakładkę.

    verdebiancorosso

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2013
    Auto
    Alfa Spider 3.0 V6 12v
    Postów
    286

    Domyślnie

    Dzieki Panowie - bardzo mi sie to przyda na przyszlosc.
    Przy okazji, zamowilem juz kiedys spinki i bylo ok. Zamowilem teraz kolejna partie i przyszly zle wykonane na wtryskarce - lamelki sa zlane, nie poprzecinane...po prostu mistrzostwo swiata w ASO

Podobne wątki

  1. Lampki w lusterkach zewnętrznych
    Utworzone przez Masa625 w dziale 166
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 21-04-2015, 22:07
  2. Osłony przegubów zewnętrznych
    Utworzone przez kiler_911 w dziale 147
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 31-08-2011, 20:17
  3. Demontaż progów i słupków wewnętrznych?
    Utworzone przez Rolin w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10-01-2011, 19:50
  4. Pytanie o demontaż progów ?
    Utworzone przez yogi77 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-12-2008, 17:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory