Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Temat: 2.0 16 vt pęknięty pasek rozrzadu. pytanie

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar kubus1616
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Iława
    Auto
    Gtv 16 VT
    Postów
    34

    Domyślnie 2.0 16 vt pęknięty pasek rozrzadu. pytanie

    Witam dziś w mojej alfie pęk mi pasek który przejechane. 1tyś kilometrów był zmieniamy kompletny rozrzad firmy ina. Rozrzad zmieniłem sam bo mam warsztat i swoją firmę. Pytanie brzmi czy mam jakieś prawo reklamacji tego paska i tego co zrobił z moja głowica czy to strata czasu? Na pasku widać jak już zęby się ledwo trzymaja

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar supa_adam
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Gtv Sport Limited Edition 2002, 156 SW 2.4 JTDm, GT 3.2
    Postów
    1,419

    Domyślnie

    Jeśli był prawidłowo zamontowany, jak najbardziej masz prawo reklamować. Zrób swoją dokładną dokumentację zdjęciową, wynajmij rzeczoznawcę (kilkaset zł), dołącz papiery i dołącz odpowiednie pismo. Najlepiej poprzez kancelarię lub chociaż niech będzie pieczątka jakiejś kancelarii. Tyle moich rad

    Rozumiem, że cały rozrząd był nowy - paski, napinacze, rolki, pompa wody, śruby?

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    Zamość/Warszawa
    Auto
    AF Spider 916, Thesis 2,4 JTDm
    Postów
    32

    Domyślnie

    Z tego co się orientuje podstawą reklamacji części jest faktura z warsztatu który Ci to montował, ale jak robiłeś to sam to ciężko będzie... Trudna i długa sprawa. Nie wiem warta zachodu. A paski to chyba do TS do polecane są Conti.

    PS.

    nie kupuj na przyszłość zestawów lepiej dobrać samemu odpowiednie podzespoły.

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar kubus1616
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Iława
    Auto
    Gtv 16 VT
    Postów
    34

    Domyślnie

    w alfie mam silnik z fiata coupe turbo. tam pompa wody chodzi na pasku wieloklinowym. zestaw zawieral pasek i rolke napinajaca a ze pasek chodzi to kupiłem jeszcze jeszcze 2 tez firmy ina i w tym samym czasie w tym samym sklepie. Dzis albo jutro podjade do tego sklepu i przedstawie cała sytuacje. fakture zakupu mam no a montarz robiłem sam bo mam swoj zakład tylko ze robie busy ale to chyba bez znaczenia. mam nadzieje ze nie bedzie tragedi bo głowica tez ma przejechane 1 tys km byla robiona cała wszystkie zawory nowe maly porting plus polerowanie kanalow, caly silnik mial robiony kapitalny remont 1 tys km temu dzis mialem zmieniac olej no ale nie dojechałem na zakład ;/

  5. #5
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    04 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 164 Super 3,0 V6 24v
    Postów
    416

    Domyślnie

    Jakiej firmy miałeś pasek. Czyżby Gates?

  6. #6
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar pneumat
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    Były :156 SW 1.9 JTD 16V,GTV 2.0 V6 Turbo,159 2.2 JTS. Jest 159 1.75 TBi Sport Plus
    Postów
    251

    Domyślnie

    Cytat Napisał kubus1616 Zobacz post
    Witam dziś w mojej alfie pęk mi pasek który przejechane. 1tyś kilometrów był zmieniamy kompletny rozrzad firmy ina. Rozrzad zmieniłem sam bo mam warsztat i swoją firmę. Pytanie brzmi czy mam jakieś prawo reklamacji tego paska i tego co zrobił z moja głowica czy to strata czasu? Na pasku widać jak już zęby się ledwo trzymaja
    Kolego skoro masz legalny warsztat to powinieneś być zaznajomiony z procedurą reklamacyjną w takich przypadkach. Prawo do reklamacji zawsze istnieje i może dostawca wymieni Ci pasek, ale żeby uzyskać zwrot za szkody które spowodowało urwanie paska trzeba będzie walczyć w sądzie.
    Po Twojej stronie pozostaje udowodnić wady materiałowe paska oraz montaż wykonany zgodnie z DTR producenta silnika.

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar kubus1616
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Iława
    Auto
    Gtv 16 VT
    Postów
    34

    Domyślnie

    aha czyli walka z wiatrakami. Mam legalny warsztat i robie samochody dostawcze firmie transportowej i nie mialem problemu ze nowa cześc nie wytrzymala 1 tys km. Pasek był firmy ina jak i cały rozrzad. Dzis rozebrałem pokrywe zaworow powyciagałem szklanki i nie ma na nich sladu ani nie czuc zadnego wybrzuszenia wygladają jak nowe. Zawory wciskałem chodza luzno tzn z oporem sprezyny nie zacinaja sie nigdzie. Pasek strzelil mi akurat jak zmieniałem bieg czyli obroty silnika były jalowe i potem juz nie wlozyłem biegu od razu sie zatrzymalem i 1 co to pasek patrzyłem. Mozliwe to ze zawory nie dostały ? załozyc nowy pasek i zakrecic recznie wałem czy od razu zdjac glowice bo nie ma mozliwosci ze nic sie nie stalo ?? i pytanie jakiej firmy kupic teraz ?

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar supa_adam
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Gtv Sport Limited Edition 2002, 156 SW 2.4 JTDm, GT 3.2
    Postów
    1,419

    Domyślnie

    Kubus,
    na pytanie czy ściągać głowicę, czy nie, to raczej nikt Ci wprost nie odpowie, bo to trochę takie wróżenie z fusów. Dopóki nie ściągniesz, to się nie dowiesz, jak to w środku wygląda.
    Jeśli jednak miałbym wróżyć z fusów (w sumie bardzo lubię mocną czarą herbatę liściastą), to powiedziałbym, że jeśli nie było słyszalnych metalicznych odgłosów w trakcie zerwania paska, to zniszczeń nie ma...

    Skoro to jest 16VT - może na forum Fiata Coupe zasięgnąć języka?
    Co dokładnie jest napędzane tym paskiem? (ile napinaczy, rolek, doczytałem że pompa nie?)

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar mattman
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    E0 ROSSO
    Postów
    557

    Domyślnie

    Nigdy nie słyszałem, żeby po strzale paska, w 16v fiata, nie pokrzywiły się zawory. Głowica jest do zdjęcia na 100%. Moim zdaniem, raczej popełniłeś jakiś błąd przy montażu, niż sam pasek był wadliwy... Może po tym remoncie coś zblokowało w silniku i pasek stracił zęby ?

  10. #10
    Moderator Znawca Avatar Teddy84
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Legnica
    Auto
    156 2.0 Turbo/Giulietta 1.4TCT MY'16
    Postów
    1,284

    Domyślnie

    Założyć nowy mozesz i sprobować obrócić - ale mialbys wybitnego farta jakby się okazało że nic nie pogięte . U mnie przy strzale 20 na 20 poszło

Podobne wątki

  1. Pasek rozrzadu jtd ?
    Utworzone przez odzi w dziale 156
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 11-09-2011, 22:29
  2. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 13-06-2010, 13:39
  3. [156] pasek wielorowkowy i pasek rozrzadu razem?
    Utworzone przez yarecky w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 21-12-2008, 21:47
  4. AR 156 2.5 V6 pekniety pasek rozrzadu - pytanie
    Utworzone przez Silniczek w dziale 156
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 31-10-2007, 19:04
  5. pasek rozrzadu w 155 v6
    Utworzone przez luxik10 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 25-10-2007, 17:15

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory