Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 67

Temat: Co myślicie o tarczach hamulcowych ATM Mikoda?

  1. #21
    Użytkownik Romeo Avatar aniol_jojo
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Ruszów
    Auto
    156 SW - 2.4 JTDm 2004r
    Postów
    1,987

    Domyślnie

    jeśli ktoś byłby zainteresowany to później instrukcja wymiany klocków i tarcz

    po odkręceniu felgi i zdjęciu pierwsza czynnością którą musimy zrobić to zdjęcie sprężyny (zaznaczona na fotce)



    następnie zaglądamy do tyłu i luzujemy sobie dwie śruby na klucz 19 (1) i potem odkręcamy śruby na imbus 7 (2)




    następnie zdejmujemy zacisk (proponuje każdemu wyczyszczenie z rdzy i pomalowanie ja tego nie zrobiłem bo nie miałem farby, teraz ściągamy tarcze hamulcowa. Należny pamiętać o dokładnym wyczyszczeniu piasty z rdzy i wszystkich zabrudzę żeby potem nie było bicia po założeniu nowej tarczy!
    Wszystko później składamy w odwrotnej kolejności czyli przykręcamy najpierw - oznaczone na obrazku cyferka 1 a potem 2
    Żadna filozofia i każdy sobie z tym poradzi
    po złożeniu całość wygląda tak



    a teraz "rodzynek" w całej wymianie klocków i tarcz pomagała mi moja wspaniała kobieta!

    ale niestety byla na mnie zla wiec musialem usunac jej zdjecie ;/
    Ostatnio edytowane przez aniol_jojo ; 14-04-2009 o 12:25

  2. #22
    Rudix
    Gość

    Domyślnie

    Ostatnio zalozylem Mikody i jestem bardzo zadowolony. Cena i jakosc naprawde dobre i POLSKIE!!! Polecam

  3. #23
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,465

    Domyślnie

    Cytat Napisał aniol_jojo Zobacz post
    jeśli ktoś byłby zainteresowany to później instrukcja wymiany klocków i tarcz
    Zrób jak możesz taki opis w dziale ,,zrób to sam,,
    Co do samych tarcz używam tarcz mikoda w 156 i jak narazie sprawują sie bardzo dobrze.Na wiosnę mikody założe na tył
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  4. #24
    Użytkownik Romeo Avatar aniol_jojo
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Ruszów
    Auto
    156 SW - 2.4 JTDm 2004r
    Postów
    1,987

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotriix Zobacz post
    Zrób jak możesz taki opis w dziale ,,zrób to sam,,
    ... i tak też zrobiłem

  5. #25
    Użytkownik Romeo Avatar aniol_jojo
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Ruszów
    Auto
    156 SW - 2.4 JTDm 2004r
    Postów
    1,987

    Domyślnie

    po przejechaniu ok 300 km droga hamowanie troche sie poprawila jak i rowniez sama reakcja na pedał hamulca ale mimo to zainwestuje jeszcze w tarcze i klocki na tyle oraz przewody hamulcowe w oploce stalowym + płyn hamulcowy EBC wtedy samoch bedzie mi sie prawie w miejscu zatrzymywac w kazdym razie jesli ktos musi wymienic tarcze to polecam ja jestem zadowolony z zestawu mikoda + ferodo premier

  6. #26
    Piciu
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał aniol_jojo Zobacz post
    fakt slaba maja reklame
    Ostatnio ich reklamę zauważyłem na "TVN Turbo" Coś się ruszyło w tym temacie
    Pozdr!
    Piciu

  7. #27
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Gene
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    Gtv 2.0 TS 1999
    Postów
    54

    Domyślnie

    własnie przymierzam sie do wymiany przednich tarcz i mam pytanko, czy warto przepłacać za ebc turbogroove, czy mikody wystarcza do normalnej jazdy? i czy warto brac nacinane i nawiercane, czy to tylko kwestia wygladu?

  8. #28
    Użytkownik Świeżak Avatar Proboszcz
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    AR 156 2.0 JTS, AR GT 3.2 V6, Giulia Veloce Q4
    Postów
    74

    Domyślnie

    Po przebrnięciu przez różne fora i przeczytaniu naprawdę wieeelu opinii - należy dodać, że najczęściej natknąć się można na skrajne, które dezorientują - zdecydowałem się zamontować zestaw EBC green stuff i tarcze ATM mikoda (nacinane i nawiercane) - mowa o zestawie na przód. Zdążyłem przejechać ok 500 km i mogę je z czystym sumieniem polecić. Miałem już okazję awaryjnie hamować z prędkości ok 170 do 80 km/h i ten zestaw zdecydowanie dał sobie radę. Co najważniejsze nie zauważyłem nieprzyjemnego "bicia" odczuwalnego na pedale hamulca, charakterystycznego dla tracz nacinanych. W poprzednim samochodzie miałem tarcze brembo max i to była tragedia - strasznie "biły" a poprawy hamownia w żadnych warunkach nie zauważyłem. Nie chcę tutaj wyciągać daleko posuniętych wniosków bo średnica wspomnianych tarcz brembo (256 mm) była sporo mniejsza od obecnych ale obiecałem sobie, że więcej nacinanych tarcz nie kupie. Dlatego wahałem się długo i będąc szczerym: skusiła mnie przewaga pozytywnych opinii no i oczywiście cena Reasumując: uważam, że omawiany zestaw hamuje świetnie - w moim odczuciu lepiej niż seria. Dodatkowo potwierdza się to czym chwali się producent w przypadku klocków EBC green stuff - rzeczywiście skutecznie hamują zaraz po założeniu i nie wstępuje w ich przypadku niemiły efekt spadku skuteczności hamulców przez pierwszych kilka km - wręcz przeciwnie poprawa jest od pierwszego hamowania i jest coraz lepiej w miarę "układania" i "docierania" się zestawu. Naprawdę jestem zadowolony ze skuteczności układu hamulcowego w mojej alfie ale muszę wspomnieć, że wymieniłem komplet: przód + tył. Z tyłu pracują tarcze brembo (zwykłe bez żadnych nacięć czy otworów) i klocki ferrodo premier - i taki zestaw gorąco polecam.

  9. #29
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    BMW E61 545i żony, E61 530xD do orania pola :)
    Postów
    3,191

    Domyślnie

    Takie info ode mnie, które zresztą już kiedyś podawałem, tarcze MIKODA łączcie raczej z miękkimi klockami jak TRW, Lucas, nie za bardzo idzie im współpraca z Ferodo Premier a Ferodo DS Performance zjada je w oczach ;]
    10.2008-16.11.2012r. 156 3,0 V6 24V Q2 278KM@312Nm - pozostały piękne wspomnienia

    Porting głowic, budowa silników do motorsportu, budowa układów wydechowych, kolektorów ssących ITB, indywidualnych części do motorsportu

    Zapraszam => https://www.facebook.com/Ku%C5%9Bmie...37265/?fref=ts

  10. #30
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Będzin
    Auto
    były Alfa Romeo 156 2.5 V6, 1.6 TS
    Postów
    181

    Domyślnie

    co się zyskuję dzięki wymianie przewodów hamulcowych ze zwykłych na te w stalowym obwodzie - jest jakaą poprawa w hamowaniu, jesli tak to dlaczego czy tylko są pewniejsze, że nam nie pęknie lub nie przetrze się przewód ?

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Tarcze Mikoda czy Brembo ?
    Utworzone przez barnio w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 10-06-2015, 16:49
  2. [156] Mikoda GT + Zimmermann
    Utworzone przez -BamBosZek- w dziale Hamulce i zawieszenie
    Odpowiedzi: 175
    Ostatni post / autor: 05-08-2013, 19:47
  3. [159] Ślady na tylnych tarczach hamulcowych
    Utworzone przez wawraf w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18-03-2013, 18:10
  4. Jak zalozyc klips w tarczach przednich
    Utworzone przez rafalo w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 21-06-2011, 16:47
  5. [156] Tarcze Mikoda
    Utworzone przez Arek 146 w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 23-09-2010, 10:18

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory