Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Temat: Pirelli P Zero Nero GT XL

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Quarter
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Gtv 3.0 V6 24V '97, Audi TT 1.8TQ 225 '99, Subaru Outback SBD 2.0 '14
    Postów
    66

    Domyślnie Pirelli P Zero Nero GT XL

    Napaliłem się nieco na te opony - trochę z sentymentu do marki, trochę dlatego, że na włoskim samochodzie chciałbym mieć coś, co choćby brzmi z "włoska" (nawet nie wiem, kto jest teraz właścicielem marki Pirelli). Nie interesuje mnie spalanie, hałas i szybkość zużywania się bieznika, a jedynie przyczepność sucho/mokro i wytrzymałość na dziury.

    Mam tylko obawę/pytanie: przymierzam się do założenie w obu Gtv-kach poliuretanu na tył. Czy w połączeniu z tą konkretną oponą nie wypadną mi wszystkie plomby?

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar supa_adam
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Gtv Sport Limited Edition 2002, 156 SW 2.4 JTDm, GT 3.2
    Postów
    1,419

    Domyślnie

    Plomby i tak Ci wypadną w Gtv, nawet na oponach z traktora R17 225/45 jest optymalne. Do tego konkretnego modelu opony niestety nijak potrafię się odnieść, ale sama marka Pirelli IMO jest poza podium marek "premium". Numerem jeden jest w mojej hierarchii Conti i zawsze staram się wybierać opony tej marki - zazwyczaj kupuję używki w bdb stanie. Jeśli nowe, to skusiłbym się na jakiś polecany model Uniroyala

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar kobielczak
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Zabrze
    Auto
    GT 2.0 JTS
    Postów
    785

    Domyślnie

    Ja miałem w GTV'ce Pzero Nero i myślę, że to były jedne z lepszych opon jakie miałem.
    Miałem je na 16".

    Aktualnie w 166 mam Conti Sportcontact i... wedlug mojej opinii lepiej trzymały Pirelli w GTV no ale.. 166, to trochę wieksze auto i moze dlatego moje odczucia sa malo miarodajne

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar ArturK
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Jelenia Gora
    Auto
    [156 2,4 JTD SW 2005]
    Postów
    295

    Domyślnie

    Conti sport contact? Mam bo były na aucie, ale Michelin niestety dużo lepiej trzyma na suchym. Do tego po dniu w Poznaniu na torze, francuskie nie bardzo odniosły obrażenia. Pirelli to z tego co Borowczyk wspominał rosyjska marka, patrząc na udziałowców ;D

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Quarter
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Gtv 3.0 V6 24V '97, Audi TT 1.8TQ 225 '99, Subaru Outback SBD 2.0 '14
    Postów
    66

    Domyślnie

    Czyli ile osób, tyle opinii Za wszystkie dziękuję. Zamówiłem P Zero Nero GT, zobaczymy. Na co dzień nie szaleję aż tak, aby z łatwością ocenić gdzie kończy się przyczepność opony 1, a gdzie opony 2 i jak duża dzieli je różnica. Zresztą do takich porównań to naprawdę trzeba mieć tor, dwa komplety i ten sam samochód. Zakładam, że te Pirelki są przyzwoitej, choć może nie najwyższej klasy. Za opony za 360 zł/sztuka nie oczekuję też jakiś totalnych wodotrysków. W najgorszym razie posłużą jako treningowe - chciałbym się trochę pouczyć szybszej jazdy i generalnie poznać możliwości tych aut. A to zazwyczaj owocuje częstymi zmianami opon

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar karlos1973
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo GT 1,9JTD 180KM 2006r.
    Postów
    42

    Domyślnie

    Jeżdżę na oponach Pirelli P Zero 225/40/18 drugi sezon. Mam same pozytywne odczucia, jeśli chodzi prowadzenie auta zarówno na szybko pokonywanych łukach jak również na mokrym asfalcie. Wcześniej jeździłem na Bridgestonach Potenzach i moim zdanie P Zero dają pewniejsze prowadzenie! Będziesz zadowolony z wyboru!

  7. #7
    Użytkownik Fachowiec Avatar KaaC
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Gostyń/Leszno/Rawicz
    Auto
    AR 166 2.4M-Jet 06r
    Postów
    2,435

    Domyślnie

    Ja powiem tak, miałem Pirelli P Zero Rosso 225/45/17 ...
    Stary innych opon nie chce. W zakręcie gdzie uwierz mi inni wylatywali przy 40/50km/h ja odważnie wchodziłem przy 80 i przód nie leciał..
    Na prawdę zajebi... oponki i w tym roku kupię identyczne. Jeśli chodzi o te P Zero Rosso to miałem je z jednolitym bieżnikiem bo są dwa rodzaje.

    A taka ciekawostka.. Zakładając na zimę Dunlopy WinterSporty 225/45/17, na tymn samym zakręcie zapomniałem się i poleciałem już przy 50...

    Na prawdę polecam te laczki,


    Za największego wroga ludzie mają tego, kto mówi im prawdę // Platon.

    Była Marea 2.4TD HLX 125KM '98r
    Była Marea 2.4JTD ELX 131KM '99r
    Była 166 2.4JTD 10v 150KM '03r
    Była 166 2.4JTDm 20v 175KM @ 238KM 504Nm by @sdero '04r
    Jest 166 2.4M-jet 20v 2006r @ ?

    Masz problem z autem ? Chcesz usunąć klapy wirowe, DPF bądź EGR ?
    Zrobić kompleksową diagnostykę ?
    Wymiany rozrządów/eksploatacja i remonty silników ?
    Załatwimy nawet programowo !

    Zapraszam na nasz warsztat.

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Quarter
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Gtv 3.0 V6 24V '97, Audi TT 1.8TQ 225 '99, Subaru Outback SBD 2.0 '14
    Postów
    66

    Domyślnie

    Dzięki za wsparcie Prawda jest taka, że .....wszystko będzie lepsze od tego co mam - na Nero jest zjechana zimówka, a na Grigio zjechana letnia . Wracałem Nero od Pabla i taki zadowolony wparowałem w zjazd z Siekierek (taki dosyć zdradliwy łuk przy zjeździe do Wilanowa) mając jakieś 110-120 na liczniku, zamiast normalnych 60-80km. Oczywiście było mokro, a ja oczywiście jestem kompletnym idiotą. Nagle czuję w łuku jak tył grzecznie ustawia się pod kątem 45 stopni. Szybka wizja najbliższych 365 cichych dni, które zafunduje mi Najdroższa jak rozwalę jej wymarzoną Bellę zmroziła mi duszę. I - tu zaskoczenie na mega plus - lekka kontra bez zmiany gazu i tył jak karny rekrut z Legii Cudzoziemskiej bez mrugnięcia okiem powrócił na swoje miejsce. Co za auto!!! Moje umiejętności sportowego prowadzenia auta są na poziomie przedszkola, opony tragiczne, a i tak Bella w swojej łaskawości pozwoliła mi bezpiecznie wrócić do domu. Oczywiście po powrocie i zmianie podkoszulki na suchą, natychmiast zacząłem grzebać na stronach z oponami

    Jak już przyjadą, założę Poliuretan, ustawię zbieżność i troszkę dotrę oponki to zdam relację jak się sprawują. Dzięki za pomoc!

  9. #9
    Użytkownik Znawca Avatar supa_adam
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Gtv Sport Limited Edition 2002, 156 SW 2.4 JTDm, GT 3.2
    Postów
    1,419

    Domyślnie

    Estakada na Wilanów, o której wspominasz, ma baaaaardzo zdradliwą geometrię... Wypadki w tym miejscu są tak często, że zwalniam tam do 50-tki, żeby nie wjechać jakiemuś świeżemu rozbitkowi w tyłek (miałem już taką sytuację)

    Co do kontry - no coż, chyba będziesz tutaj jedyną osobą nienarzekającą na brak RWD w Alfie

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Quarter
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Gtv 3.0 V6 24V '97, Audi TT 1.8TQ 225 '99, Subaru Outback SBD 2.0 '14
    Postów
    66

    Domyślnie

    Cytat Napisał supabache Zobacz post
    Estakada na Wilanów, o której wspominasz, ma baaaaardzo zdradliwą geometrię... Wypadki w tym miejscu są tak często, że zwalniam tam do 50-tki, żeby nie wjechać jakiemuś świeżemu rozbitkowi w tyłek (miałem już taką sytuację)
    To prawda - moim zdaniem projektowało ją Stowarzyszenie Warszawskich Blacharzy

    Co do kontry - no coż, chyba będziesz tutaj jedyną osobą nienarzekającą na brak RWD w Alfie
    W moim "garażu przyszłości" jest jeszcze miejsce na Mustanga lub Challengera i Subaru Imprezę lub Celicę GT4 więc wszystkie opcje zostaną odhaczone

Podobne wątki

  1. [Sprzedam] Opona pirelli p zero nero 235 40 19 nowa
    Utworzone przez misiu7911 w dziale Pozostałe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27-03-2015, 22:47
  2. Opona Pirelli P Zero Nero 235/40/19 96Y 7mm
    Utworzone przez szewi w dziale Pozostałe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15-01-2015, 17:30
  3. Opona Pirelli P Zero Nero 235 40 19 96Y bieznik 7mm (z zapasu)
    Utworzone przez szewi w dziale Pozostałe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27-10-2014, 15:31
  4. Pirelli PZero Nero 215/45/17 Jak Nowe
    Utworzone przez tomas1907 w dziale Pozostałe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 09-03-2014, 16:30
  5. Pirelli Pzero Nero GT 225/45 R17 rocznik 2013
    Utworzone przez tomi w dziale Pozostałe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-11-2013, 14:10

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory