Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Temat: Silnik krokowy 2,0TS

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR GTV 2,0TS, AR GTV Spider 2,0TS
    Postów
    128

    Domyślnie Silnik krokowy 2,0TS

    panowie,
    czy to ustrojstwo na zdjęciu, zlokalizowane przy przepustnicy, tuż przy grodzi oddzielającej komorę silnika od kabiny to silnik krokowy?
    zamierzam go trochę reanimować (przeczyścić), i dobrze byłoby wiedzieć, że zabieram się za właściwą część
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	skrok.jpg
Wyświetleń:	243
Rozmiar:	207.0 KB
ID:	180100  

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2010
    Auto
    146 1.4TS, GTV 2.0TS, Giulia. Była: 159 2.0JTDm
    Postów
    682

    Domyślnie

    tak to jest to (mocowany na 3 śruby)

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR GTV 2,0TS, AR GTV Spider 2,0TS
    Postów
    128

    Domyślnie

    dzięki za info. w weekend będzie mój...

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2013
    Auto
    Alfa 159 1.9 jtdm 16V-150KM
    Postów
    140

    Domyślnie

    Uważaj przy rozbieraniu silniczka kolego, zatrzaski mogą bardzo łatwo popękać i jest problem....

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR GTV 2,0TS, AR GTV Spider 2,0TS
    Postów
    128

    Domyślnie

    cenna uwaga. nie zamierzam w nim za bardzo grzebać. ot-za poradą innych chcę tylko przemyć elementy mechaniczne, które mogą się "wieszać", przesmarować wszystko smarem i liczyć, że poprawi to jego pracę. a jak nie, to za 6 stówek kupic nowy Boscha, czego jednak chciałbym uniknąć.

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR GTV 2,0TS, AR GTV Spider 2,0TS
    Postów
    128

    Domyślnie

    wracam do tematu - na reanimację nie było czasu i zemściło się: po uruchomieniu silnika nie trzyma obrotów i gaśnie. przytrzymanie pedału gazu i przegazówki przy zmianie biegów pozwalają na normalną jazdę. przed wystąpieniem awarii silnik pracował normalnie, czyli jak na TS z lekkim falowaniem obrotów, a po przejechaniu kilkunastu kilometrów objaw ustąpił. jako że sytuacja wystąpiła już któryś raz z rzędu, pora pewnie na wymianę. ale jak pisałem wcześniej-do dostania jest Bosch za 6 stówek. 2 wyszukiwarki z których korzystałem pozwalają na znalezienie części wyłącznie po nr VIN, a nie po modelu/roczniku, ale zakładam, że silnik krokowy w 2-litrowym TS-ie był taki sam, niezależnie od tego, do jakiego modelu Alfy silnik ten był montowany. Idę dobrym tropem, czy jednak mogą byc jakieś różnice konstrukcyjne?

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar kudlaty_bytom
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Alfa Romeo Gtv 2.0 TS
    Postów
    1,607

    Domyślnie

    Masz linkę, czy elektryczną przepustnicę?
    W mojej Gtv z linką, silnik krokowy jest w formie zaworu na kanale omijającym przepustnicę, a od ściany grodziowej jest czujnik położenia przepustnicy.

    Wysłane z Pentagram Monster za pomocą Tapatalk 4.9.5

    verdebiancorosso

  8. #8
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Rybnik
    Auto
    Alfa 166 2.5V6 była; Alfa Gtv 2.0 TS 2001
    Postów
    1,035

    Domyślnie

    Cytat Napisał MG-Fan Zobacz post
    wracam do tematu - na reanimację nie było czasu i zemściło się: po uruchomieniu silnika nie trzyma obrotów i gaśnie. przytrzymanie pedału gazu i przegazówki przy zmianie biegów pozwalają na normalną jazdę. przed wystąpieniem awarii silnik pracował normalnie, czyli jak na TS z lekkim falowaniem obrotów, a po przejechaniu kilkunastu kilometrów objaw ustąpił. jako że sytuacja wystąpiła już któryś raz z rzędu, pora pewnie na wymianę. ale jak pisałem wcześniej-do dostania jest Bosch za 6 stówek. 2 wyszukiwarki z których korzystałem pozwalają na znalezienie części wyłącznie po nr VIN, a nie po modelu/roczniku, ale zakładam, że silnik krokowy w 2-litrowym TS-ie był taki sam, niezależnie od tego, do jakiego modelu Alfy silnik ten był montowany. Idę dobrym tropem, czy jednak mogą byc jakieś różnice konstrukcyjne?
    Kolega kudlaty_bytom dobrze mówi - ze zdjęcia wynika, że masz sterowanie przepustnicą za pomocą linki gazu.
    To na zdjęciu to jest potencjometr położenia przepustnicy a silnik krokowy biegu jałowego jest wyżej nad przepustnicą i wygląda tak: http://allegro.pl/alfa-romeo-gtv-spider-2-0-16v-silnik-krokowy-wrc-i5075469829.html


  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2010
    Auto
    146 1.4TS, GTV 2.0TS, Giulia. Była: 159 2.0JTDm
    Postów
    682

    Domyślnie

    Cytat Napisał stanlizak Zobacz post
    Kolega kudlaty_bytom dobrze mówi - ze zdjęcia wynika, że masz sterowanie przepustnicą za pomocą linki gazu.
    To na zdjęciu to jest potencjometr położenia przepustnicy a silnik krokowy biegu jałowego jest wyżej nad przepustnicą i wygląda tak: http://allegro.pl/alfa-romeo-gtv-spider-2-0-16v-silnik-krokowy-wrc-i5075469829.html

    Też mam sterowanie linką i na przepustnicy mam to co widać na zdjęciu w poście #1 - do dzisiaj byłem święcie przekonany, ze jest to silnik krokowy. Nawet kiedy kupowałem inny to zawsze nazywało się toto albo silnik krokowy lub nastawnik biegu jałowego. Nie zauważyłem niczego innego w okolicy przepustnicy. Poza tym, tak się zastanawiam, jeżeli jest sterowanie linka to po jakiego grzyba jeszcze potencjometr położenia przepustnicy?

  10. #10
    Użytkownik Znawca Avatar supa_adam
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Gtv Sport Limited Edition 2002, 156 SW 2.4 JTDm, GT 3.2
    Postów
    1,419

    Domyślnie

    Choćby po to, żeby komputer wiedział, kiedy uruchomić krokowca.

Podobne wątki

  1. 156 silnik krokowy
    Utworzone przez xxx258 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 28-02-2013, 22:09
  2. [GTV] silnik krokowy
    Utworzone przez brzoza13 w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 29-11-2012, 14:56
  3. silnik krokowy
    Utworzone przez grzesiu1302 w dziale 166
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 26-02-2011, 22:00
  4. [145] silnik krokowy
    Utworzone przez alfa145kubarado w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 09-10-2010, 12:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory