Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Przepływomierz?

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar bakerski
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Spider 2,0 TS 2001
    Postów
    23

    Domyślnie Przepływomierz?

    Mam Spidera z 2001 roku, silnik wymieniony na wyremontowany silnik 2,0TS ze Spidera z 1996 roku (data produkcji wg VIN). Wszystko jest ok, ale od razu po wymianie pojawiła się kontrolka "check engine". W sumie to nic się złego nie dzieje, ale mnie to wkurza W jednym miejscu powiedzieli mi że to lambda, ale teraz inny mechanik podłączał auto pod kompa i wyszło że to przepływomierz. Czy to możliwe że wywala błąd bo przepływomierz jest nie od tego silnika? -w tych starszych był chyba inny model przepływomierza. Co myślicie?

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar SCHNNAZZI
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Biłgoraj
    Auto
    Fiat Tipo 2020 bianca
    Postów
    1,720

    Domyślnie

    Ja mam Spidera z 96r i tak przepływomierz jest inny. Ja miałem robionego SWAPa w tamtym roku i mam wsadzony silnik z 99r CF2 2.0 155KM. I nie mam żadnego błędu prócz marchewki (ale to wina czujnika faz rozrżadu lub masy, bo Alfa normalnie jeździ i nic się nie dzieje) Ale wracając do tematu. Poprzedni oryginalny silnik z metalową pokrywą miał 150 koni i to był CF1 (padła panewka). Silnik wsadziłem 2.0 155koni z plastikową pokrywą. I wszystko pasuje. Bo sam słupek jest taki sam. Po zmianie silnika stwierdzam że poprzedni motor to był syf. Zamulony. I wolny. Poprzendni właściciele nie dbali. Nie wiem czy to wina złego oleju czy złej eksploatacji ale auto nie zbierało się jak powinno. Dopiero teraz czuje, że to auto jedzie
    Fiat Tipo 2020 - Alfa Romeo 916 Spider 1996 - Ducati Multistrada 1100 2007
    Mam chorobę zwaną ITALIA

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar bakerski
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Spider 2,0 TS 2001
    Postów
    23

    Domyślnie

    Tutaj znalazłem fajny artykuł http://arkuszowa2a.pl/ciekawostki.php?str=4&c=15. Przepływomierze rzeczywiście były inne, w starszych miał podłączenie 4-pinowe, w nowszych 5-pinowe. Przepływomierz nie ma przecież żadnego bezpośredniego kontaktu z silnikiem więc trudno żeby zobaczył różnicę między silnikami, a jeśli po prostu się uszkodził to muszę wymienić na nowy. W przyszłym tygodniu ustalę ostatecznie czy to przepływomierz czy lambda i to zrobię bo mnie wkurza ten błąd (zwłaszcza że poza tym wszystko tym w aucie działa, co mnie generalnie zadziwia

    Generalnie szukałem takiego samego silnika i z podobnego rocznika jak u mnie, ale ponieważ nie chciałem ryzykować a w Łodzi był do kupienia silnik po remoncie (z półroczną gwarancją!) to zdecydowałem się na takie rozwiązanie.
    Ostatnio edytowane przez bakerski ; 12-06-2016 o 20:47

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar bakerski
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Spider 2,0 TS 2001
    Postów
    23

    Domyślnie

    I po sprawie, przepływomierz wymieniony, błąd skasowany, silnik zaczął pięknie warczeć - dopiero mogę zacząć się nim cieszyć bo pracuje dużo żwawiej

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 22-03-2014, 21:59
  2. Przepływomierz 2.0 ts
    Utworzone przez CINEKX81 w dziale 147
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 18-08-2011, 14:18

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory