Strona 5 z 15 PierwszyPierwszy 1234567891011121314 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 141

Temat: Łup z pod maski, pełno dymu...

  1. #41
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar kasztelan
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    stolicy
    Auto
    logiczne że alfa
    Postów
    5,319

    Domyślnie

    Odpuść jakiekolwiek testy, nie wiem jak w JTS z dostępem do świec ale pierwsze co bym zrobił to zajrzał do komór spalania, u mnie widać wszystko wystarczająco przez dziury od świec. Nie chcę Cię martwić ale objawy które opisałeś świadczą o tym że silnik nada się tylko na złom a mechanicy chcą przy tym wyciągnąć parę groszy za jakieś idiotyczne testy. Skoro nie idzie zakręcić silnikiem to coś go blokuje, skoro zniknęła woda to znaczy że gdzieś jest dziura i na koniec jak słychać było wielkie "bum" to wróży tylko jedno - rozsypał się tłok/korba i rozpieprzył pół silnika.

    Osobiście widzę dwa rozwiązania - rozsypał się rozrząd i przez to poleciała reszta lub odwrotnie, rozsypał się silnik i zerwał rozrząd po zblokowaniu.

    Oczywiście mogę się mylić.
    Ostatnio edytowane przez kasztelan ; 06-06-2016 o 08:31

  2. #42
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Trin
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    Ząbkowice Śląskie/Świdnica
    Auto
    Było Gtv 2.0 JTS, jest 406 coupe 3.0
    Postów
    414

    Domyślnie

    Zadzwoniłem do tego całego bosch car serwisu i mi powiedzieli że auto zaczną robić jak będą części, a one dotrą za tydzień hehe bez samochodu czuje się jak bez ręki albo bez nogi... Ale postanowiłem, ile by naprawa czy remont nie kosztowała to zapłacę, a po tym zabiegu autko idzie na sprzedaż. Następny właściciel powinien mieć lżej niż ja... Ciężko będzie podjąć decyzje i na bank kupiec się szybko nie znajdzie "jak to z alfą bywa" no ale nie mogę połowę zarobków pakować w auto, tym bardziej że to nie v6, czy v8... Remont coś około 3 tys, ale szczegółowo mi nie powiedzieli co będzie robione, wiem tylko że głowica, rozrząd. Pozdrawiam

  3. #43
    Administrator ds. moderatorów Quadrifoglio Verde Avatar 75andrew155
    Dołączył
    05 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    155 V6 1996 .r 155V6 1995r 3.0 12V
    Postów
    11,237

    Domyślnie

    To podjedż tam i niech ci wszystko wytłumaczy co sie stało z silnikiem.
    Ja nie wiem jak można zdać się tylko na rozmowe telefoniczną i nic specjalnego nie słysząc godzić sie na remont silnika

    Alfa Romeo 75 Turbo 1987
    alfa Romeo 75 Turbo America 1990
    Alfa Romeo Giulietta 1.6 1983
    Alfa Romeo 145 1.4 boxer 1997
    Alfa Romeo 155 V6 1996
    Alfa Romeo 155 V6 1993 3.0 12V przekładka do 1.8 8v 1995

  4. #44
    Użytkownik Znawca Avatar wiedzmaak
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Zabrze
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD M-Jet 16V------------------------ Alfa Romeo 159 2.0 JTDm 170 km
    Postów
    1,735

    Domyślnie

    Zrób jak mówi kolega wyżej. Bo niby remont będzie kosztował 3k zł ale w między czasie doszło to to i to i trza położyć na stół trochę więcej. Jest sens sprzedaży takiego aura jeżeli wszystko będzie zrobione zgodnie ze sztuką? GTV nie miałem ale wiem że nic takiej frajdy w życiu nie da... Sam chciałbym kupić coś takiego żonie (w domyśle dla siebie)

  5. #45
    Użytkownik Znawca Avatar bimsky
    Dołączył
    07 2006
    Mieszka w
    Alwernia
    Auto
    Toyota Camry + 75 3.0M
    Postów
    1,485

    Domyślnie

    Reanimacja trupa bez sensu. Jeśli zblokowało wał to i dół może być walnięty, a nawet gdzieś może się czaić dziura w bloku. Znajdź lepszy warsztat, bo takie 'bosch service' nie wróży nic dobrego ani sensownego - szczególnie jeśli tyle czasu zajmuje im precyzyjna diagnoza.
    http://www.facebook.com/75modificata/ <- opowieść o trudnej i burzliwej miłości ;-)

  6. #46
    Administrator ds. moderatorów Quadrifoglio Verde Avatar 75andrew155
    Dołączył
    05 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    155 V6 1996 .r 155V6 1995r 3.0 12V
    Postów
    11,237

    Domyślnie

    Cytat Napisał bimsky Zobacz post
    Znajdź lepszy warsztat, bo takie 'bosch service' nie wróży nic dobrego ani sensownego.
    Też mi sie kojarzy ten serwis tylko z kosztami i zero fachowości

    Alfa Romeo 75 Turbo 1987
    alfa Romeo 75 Turbo America 1990
    Alfa Romeo Giulietta 1.6 1983
    Alfa Romeo 145 1.4 boxer 1997
    Alfa Romeo 155 V6 1996
    Alfa Romeo 155 V6 1993 3.0 12V przekładka do 1.8 8v 1995

  7. #47
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Trin
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    Ząbkowice Śląskie/Świdnica
    Auto
    Było Gtv 2.0 JTS, jest 406 coupe 3.0
    Postów
    414

    Domyślnie

    W Świdnicy nie ma normalnego warsztatu który bez kręcenia nosem by się podjął czegokolwiek przy tym aucie, człowiek niby ma fajny wozik ale u mechanika czuje się jak trędowaty i te wieczne drwiny... No na litość boską, chcę dać zarobić mechaniorom a oni wszyscy w tym zasranym mieście "bo innego słowa się nie da użyć" traktują klienta jak jakiegoś patałacha co to na niczym się nie zna i można mu wmówić wszystko... Chyba tylko Wrocław pozostaje ale już mi się nie chce lawetować auta tam i z powrotem... Kpina i tyle, a z drugiej strony nie sprzedam nikomu "nie sprawnego auta ani z wadą ukrytą" bo tak się po prostu nie robi. Jutro do nich podejdę i niech mi pokażą wstępną wycenę na papierze i zapytam co dokładnie się stało. Swoją drogą taka awaria to dla nich sam zysk i to duży więc powinni potraktować to priorytetowo, tym bardziej że mają 3 stanowiska z podnośnikami i aparaturą pomiarową. Sorry za delikatny żal z mojej strony.

  8. #48
    Administrator ds. moderatorów Quadrifoglio Verde Avatar 75andrew155
    Dołączył
    05 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    155 V6 1996 .r 155V6 1995r 3.0 12V
    Postów
    11,237

    Domyślnie

    Cytat Napisał Trin Zobacz post
    Jutro do nich podejdę i niech mi pokażą wstępną wycenę na papierze i zapytam co dokładnie się stało. Swoją drogą taka awaria to dla nich sam zysk i to duży więc powinni potraktować to priorytetowo, tym bardziej że mają 3 stanowiska z podnośnikami i aparaturą pomiarową. Sorry za delikatny żal z mojej strony.
    O to chodzi żebyś pokazał że interesujesz się autem bo tak to ci wycenią naprawę w chorych pieniądzach, zobaczą że się nie interesujesz i płacisz za wszystko co oni ci napiszą.
    Cytat Napisał Trin Zobacz post
    a z drugiej strony nie sprzedam nikomu "nie sprawnego auta ani z wadą ukrytą" bo tak się po prostu nie robi.
    To dobrze o Tobie świadczy ale nie sugeruj się to co będziesz miał napisane na fakturze bo to może odbiegać o rzeczywistego stanu po awarii.

    Bierz fakturę i gwarancję na wykonaną naprawę

    Alfa Romeo 75 Turbo 1987
    alfa Romeo 75 Turbo America 1990
    Alfa Romeo Giulietta 1.6 1983
    Alfa Romeo 145 1.4 boxer 1997
    Alfa Romeo 155 V6 1996
    Alfa Romeo 155 V6 1993 3.0 12V przekładka do 1.8 8v 1995

  9. #49
    Użytkownik Romeo Avatar mattom
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    dolnoslaskie DZL-> PO
    Auto
    Fiat CROMA 1.9 150ps
    Postów
    2,727

    Domyślnie

    Cytat Napisał Trin Zobacz post
    Swoją drogą taka awaria to dla nich sam zysk i to duży więc powinni potraktować to priorytetowo, tym bardziej że mają 3 stanowiska z podnośnikami i aparaturą pomiarową
    To dla nich żaden zysk, auto przez kupe czasu zajmuje miejsce, ludzi, podnośnik, na którym w tym czasie można obrąbać naście wymian klocków, olejów, tłumików, czujników kasowania błędów. No i odpowiedzialność dużo większa niż przy prostych naprawach typu wymiana wahacza.
    Sam się zastanawiałem jak to jest - że nikt nie chce wziąć auta na drogą naprawę silnika (lub wymiane), przecież to czysty zysk, do czasu aż w 3 warsztacie nie usłyszałem takiej samej historii, że nikt nie chce tego brać, bo to tylko klocek zajmujący miejsce, w które w danym czasie podjedzie 10 innych aut na szybkie wymiany.
    Co do silników - w Jaworze masz speca, który miał robić mój silnik TS, ostatecznie jakoś warsztat, który robił mi auto się z nim nie dogadał, ale słyszałem dużo dobrego - musisz wyszukać naprawę silników w Jaworze, to coś na bank wyskoczy - myslalem ze mam numer, ale musiał się zutylizować ze starym telefonem.
    Ewentualnie [MENTION=6679]Teddy84[/MENTION] Stryj nadal warsztat prowadzi ? Do Legnicy masz też rzut beretem, a co jak co - chyba jedno z lepszych podejść do auta na linii mechanik - naprawa, jakie w naszej okolicy widziałem.
    147 powodów do zadowolenia

  10. #50
    Użytkownik Znawca Avatar wiedzmaak
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Zabrze
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD M-Jet 16V------------------------ Alfa Romeo 159 2.0 JTDm 170 km
    Postów
    1,735

    Domyślnie

    I tak z warsztatów które mają naprawiać samochody są warsztaty które wymieniaja części. Zamiast cieszyć się, że jest coś innego do zrobienia czy ambitnego...

    Sorry za ot.

Podobne wątki

  1. Kłęby dymu
    Utworzone przez termit w dziale 156
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 19-04-2015, 08:38
  2. [159] Czarna chmura dymu
    Utworzone przez konrado90 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-10-2013, 23:45
  3. [159] Chmura dymu - turbina?
    Utworzone przez Airen w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 06-02-2012, 21:37
  4. Pełno paliwa w mojej belli
    Utworzone przez Pisiordini w dziale 156
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 11-12-2011, 13:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory