Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Temat: spider V6 24V wydech

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar filop
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    E0 BUSSO
    Postów
    195

    Domyślnie spider V6 24V wydech

    witam,
    mam spidera 3.0 24V z wydechem novitec - fabrycznym. Ogólnie jest ok - auto pięknie wyśpiewuje arie w górnych rejestrach,
    ale... Kolega mój czasem odwiedza mnie 147 GTA... I tu już na jałowym słychać, że to jest COŚ.
    Czy ktoś kręcił gtv/spidera w tę stronę ?
    posłuchałbym, bo nie do końca jestem pewien czy ten bulgot, piękny w 147, będzie pasował do spidera, bardziej GT niż GTA
    I czy 3.2 w gtv też tak gadają jak 147 GTA ?
    E0 BUSSO

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar supa_adam
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Gtv Sport Limited Edition 2002, 156 SW 2.4 JTDm, GT 3.2
    Postów
    1,419

    Domyślnie

    Chodzi Ci o basowe brzmienie na wolnych obrotach?

  3. #3
    Administrator ds. zlotów Romeo Avatar LIGAR
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    było sobie 156 SW 2.4 JTD 2001 rok 180 ps...
    Postów
    809

    Domyślnie

    Cytując kolegę z wrocławia co ma dwa swapowane spidery (nie pamiętaam nicka) robotę tutaj robi dolot. Oczywiście wydech też ale słyszałem busso z pomodzonymi samymi wydachami i nigdy nie było efektu wow bez zmiany dolotu.

    BTW Mam tylko nadzieję, że nie zacznie się zaraz gówno burza, jak pojawią się obrońcy seryjnych dolotów i teorii spustoszenia na nieseryjnym dolocie... Tak wiec Panowie i Panie no offence
    Przygody z naprawą "sprawnego" 2.0 TB V6 - http://www.forum.alfaholicy.org/gtv_...e_2_0_tb.html?

    Gtv 2.0 V6 TB '99 + bonusy -> http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ioholikow.html

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar Tytus9
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Gtv
    Postów
    701

    Domyślnie

    Cytat Napisał LIGAR Zobacz post
    Cytując kolegę z wrocławia co ma dwa swapowane spidery (nie pamiętaam nicka) robotę tutaj robi dolot. Oczywiście wydech też ale słyszałem busso z pomodzonymi samymi wydachami i nigdy nie było efektu wow bez zmiany dolotu.

    BTW Mam tylko nadzieję, że nie zacznie się zaraz gówno burza, jak pojawią się obrońcy seryjnych dolotów i teorii spustoszenia na nieseryjnym dolocie... Tak wiec Panowie i Panie no offence ;)
    Jak możesz skłaniać kolegę do tego, żeby wymieniał dolot na nieseryjny?! Przecież to morderstwo dla silnika!!! ;P

    To był oczywiście żart, sam mam K&N ;)

    Tak poważnie, to ja akurat jestem zdania, że dolot nie dużo zmieni w tej kwestii w tym aucie. Można by mówić o wpływie dolotu na dźwięk tylko wtedy gdybyś słyszał auto przed zmodzeniem dolotu i po, chyba że właśnie o takiej sytuacji mówisz, wtedy zwracam honor. Poza tym zmiana dolotu pod względem akustycznym odbija się głównie wewnątrz auta, na zewnątrz jest bardzo słabo zauważalna. Moją teorię motywuję tym, że zmieniłem dolot i nie poczułem różnicy w "śpiewności". Może jestem na to za głuchy? Tak czy owak, to tylko moje zdanie.

    Cytat Napisał filop Zobacz post
    witam,
    mam spidera 3.0 24V z wydechem novitec - fabrycznym. Ogólnie jest ok - auto pięknie wyśpiewuje arie w górnych rejestrach,
    ale... Kolega mój czasem odwiedza mnie 147 GTA... I tu już na jałowym słychać, że to jest COŚ.
    Czy ktoś kręcił gtv/spidera w tę stronę ?
    posłuchałbym, bo nie do końca jestem pewien czy ten bulgot, piękny w 147, będzie pasował do spidera, bardziej GT niż GTA :)
    I czy 3.2 w gtv też tak gadają jak 147 GTA ?
    Tak się składa, że ja swój wydech robiłem w miejscu, gdzie składał go również u siebie kolega Zeb (147GTA). Panowie z Inochi od razu na wstępie powiedzieli mi, że mogą zrobić mi wydech tak, że będzie brzmiał jak u Zeba, zachęcali mnie, żebym posłuchał jego auta itd. Wnioskuję, że jak pojedziesz do tego samego zakładu, w którym swój wydech robił kolega od 147 i poprosisz o kopię jego wydechu, Wasze auta będą brzmiały niemal identycznie.

    Czy dźwięk będzie pasował do Gtv tak jak do 147? Na to pytanie musisz sobie odpowiedzieć sam.

  5. #5
    Administrator ds. zlotów Romeo Avatar LIGAR
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    było sobie 156 SW 2.4 JTD 2001 rok 180 ps...
    Postów
    809

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tytus9 Zobacz post
    ja akurat jestem zdania, że dolot nie dużo zmieni w tej kwestii w tym aucie. Można by mówić o wpływie dolotu na dźwięk tylko wtedy gdybyś słyszał auto przed zmodzeniem dolotu i po, chyba że właśnie o takiej sytuacji mówisz, wtedy zwracam honor.
    Mówie o sytuacji gdzie dwóch właścicieli samochodów z 3.2 pod maską mówi mi że sam wydech nie dawał tego co mają. Chodzi mi o rasowy gardłowy dźwięk (nie wiem jak to inaczej nazwac "basowy bulgot", "dźwięk z piekła rodem", "pierdy szatana"), którego nie powstydził by się nawet 6.3 AMG albo V12. Przy czym jeden z właścicieli wspomnianych wyżej samochodów wygrał konkurs na najlepiej brzmiącą alfe a w busso raczej zna każdą nakretkę. Jest więc dla mnie autorytetem i jego zdanie ma większe dla mnie znaczenie. Nie wiem co masz za dolot i jak go robiłeś, niemniej żadna alfa nie brzmiała tak jak te dwie, o których pisze wyżej.

    Cytat Napisał Tytus9 Zobacz post
    Poza tym zmiana dolotu pod względem akustycznym odbija się głównie wewnątrz auta, na zewnątrz jest bardzo słabo zauważalna.
    A tego to już w ogóle nie rozumie... Chcesz mi powiedzieć, że silnik bardziej słyszysz w aucie niż poza nim??
    Przygody z naprawą "sprawnego" 2.0 TB V6 - http://www.forum.alfaholicy.org/gtv_...e_2_0_tb.html?

    Gtv 2.0 V6 TB '99 + bonusy -> http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ioholikow.html

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar Tytus9
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Gtv
    Postów
    701

    Domyślnie

    Spoko LIGAR, mam odmienne zdanie na temat brzmienia silnika i tego co na nie wpływa, ale to chyba nic złego, że się różnimy ;)

    Cytat Napisał LIGAR Zobacz post
    A tego to już w ogóle nie rozumie... Chcesz mi powiedzieć, że silnik bardziej słyszysz w aucie niż poza nim??
    Już tłumaczę ;) W Gtv nie zauważyłem żadnej różnicy w dźwięku po zmianie dolotu, jednak Gtv to nie jest jedyny samochód w mojej historii, a w każdym modyfikowałem dolot. W tych pozostałych autach (mowa o dwóch rzędowych, 4 cylindrowych silnikach) różnica w brzmieniu była zauważalna, ale tylko wewnątrz kabiny. Gdy jechałem słyszałem (ja i moi pasażerowie), że auto brzmi inaczej niże przed modyfikacją. Gdy jednak wyszedłem z kabiny, stanąłem przy aucie nie słyszałem tej różnicy. Na zewnątrz byłem w stanie uchwycić różnicę w brzmieniu jedynie jak podniosłem maskę i słuchałem w ten sposób, stojąc blisko komory silnika.

  7. #7
    ViP Znawca Avatar Rafał
    Dołączył
    02 2006
    Mieszka w
    Kozy k/Bielsko-Biała
    Auto
    164 Q4 , Giulietta QV, 164 - 2 szt , Alfa Galaxy / BUSSO Stelvio Super 280KM/ Spider ph2
    Postów
    1,627

    Domyślnie

    Ten temat realizowałem w swojej gtv 3.0 v6 24v lusso - opis na forum; brzmiała tak; https://www.youtube.com/watch?v=Zh0vVgnwXaI ,w słuchawkach lepiej słychać.
    Dolot seryjny - wkład filtra K&N .
    Zanim bedziesz brał sie za wydech - sprawdz prędkość przelotową spalin - wykrecasz sonde wkłądach analizator i masz wynik. średnica jest ok 46-58 w v6 niema sensu większej nic nieda poza drganiami- interferencja , wzbudzenie itp.
    Po stosunku przepływu do średnicy określasz dławienie czyli tłumik -zabawa jest - ale ustawisz 2 skrajne pozycje to sam sobie ustalisz jaki dzwięka ma być na wydechu.
    Np pojedynczy wydech 164q4 ; https://www.youtube.com/watch?v=-bKUtcWsEWk
    Tu całkowicie uwolniony wydech bez kata z strumienicą i jednym tłumikiem na koncu o 4 systemowym tłumieniu , dolot też zmieniony - głowica ;polerowane kanały i dolt 10% większa przepustowość inny przepływomierz - zawór krokowy załaczny recznie normal sport i inna praca silnika na podwójnym kompie - normal 240KM - sport 280KM.

    Z v-kami to jest super zabawa ale trzeba mieć czas - powodzenia w modzeniu

  8. #8
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    wroclaw
    Auto
    166 2.4jtd spider 3,2v6
    Postów
    217

    Domyślnie

    Dzięki to chyba o moich spiderach .każda zmiana dolotu w v6 bardzo wpływa na dżwięk tego silnika , poświęciłem na to wiele godzin więc wiem co mówię .3,2 jest dużo bardziej wdzięczna w modyfikacjach ,większa pojemność ,większe krzywki na wałku ,więcej powietrza więcej gardłowego bulgotu w niskim i średnim zakresie . Obłędny ryk przy odcięciu ,zapraszam do Wrocławia na odsłuch
    pawel164

  9. #9
    Użytkownik Znawca Avatar kubicze
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Wrocław, Poland
    Auto
    AR Spider 3.0 V6 98 rok Hardtop
    Postów
    1,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawel olszewski Zobacz post
    Dzięki to chyba o moich spiderach .każda zmiana dolotu w v6 bardzo wpływa na dżwięk tego silnika , poświęciłem na to wiele godzin więc wiem co mówię .3,2 jest dużo bardziej wdzięczna w modyfikacjach ,większa pojemność ,większe krzywki na wałku ,więcej powietrza więcej gardłowego bulgotu w niskim i średnim zakresie . Obłędny ryk przy odcięciu ,zapraszam do Wrocławia na odsłuch
    Potwierdzam, Pawła Spider ma obłędny dźwięk, najpierw go słychać potem widać
    Była AR 166 3.0 V6 24V, 156 GTA, 164 3.0 V6 12V
    Jest Spider 3.0 V6


  10. #10
    Użytkownik Znawca Avatar duke75
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Kłaj/Kraków
    Auto
    AR Giulia Super; AR Tonale PHEV; Spider 916 3.0 V6, GTV 3.2 V6 "La Regina"
    Postów
    1,403

    Domyślnie

    Ostatnio zauważyłem,że mój Spider osłabł tzn. nie wkręcał się na obroty tak jak powinien i zaczęły mnie Kie w dieslu wyprzedzać Zasugerowałem mojemu mechaniorowi lewe powietrze ale szybko odkrył,ze coś blokuje wydech. Okazało się,że w srodkowym seryjnym tłumiku jedna z rurek perforowanych była tak skorodowana,że wpuściła do swojego środka watę, która niemal całkowicie zablokowała przelot spalin. Z zewnątrz wydech wygląda jak nowy ale w środku jest masakra. Ta historia, która pewnie Was wzruszyła jest tylko wstępem do stwierdzenia: Nie mam już skrupułów, wywalam oryginalny wydech o dorabiam cały w profesjonalnej firmie. Kogo polecacie? Z tego co do tej pory udało mi się dowiedzieć to dobre są MG Motorsport z Siemianowic Śl. i El-tec z Wawy. W El-tec`u robił wydech kolega Tomi i jego GTV brzmi zabójczo a czy ktoś próbował odblokować dzwiękowo Busso w MG? Koszt? Pewnie trójka pęknie... ale czego się nie robi dla Ślicznoty
    Ostatnio edytowane przez duke75 ; 14-10-2016 o 23:18

Podobne wątki

  1. Wydech 156
    Utworzone przez szulagw w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 30-10-2012, 19:36
  2. Wydech
    Utworzone przez barank w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30-06-2012, 13:03
  3. [164] Wydech Q4
    Utworzone przez s_ordak w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 16-01-2012, 20:43
  4. [164] wydech q4
    Utworzone przez s_ordak w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 22-11-2010, 10:43
  5. wydech w 166
    Utworzone przez stanlejo w dziale 166
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 19-03-2009, 12:34

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory