Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Silnik gaśnie na biegu jałowym

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar KoRaD
    Dołączył
    09 2016
    Auto
    BYŁA: Alfa Romeo GTV 2.0 V6 TB, JEST: rower
    Postów
    21

    Domyślnie Silnik gaśnie na biegu jałowym

    Witam wszystkich.
    Tydzień temu kupiłem GTV 2.0 v6 TB. Przed zakupem auto sprawdzane było w serwisie w Bytomiu. Nie wykryto wtedy żadnych usterek.

    Po przyjechaniu do domu ok.250km niczego niepokojącego nie było widać. Następnego dnia auto zapaliło dopiero za drugim razem. Od tego czasu raz pali za pierwszym, raz nie. Nie zauważyłem różnicy w paleniu między zimnym i ciepłym silnikiem.

    Trzy dni temu auto zgasło gdy jechałem 'na luzie'. Później jeszcze kilka razy mu się to zdarzyło. Wydaje mi się, że problem się pogłębia. Gaśnie coraz częściej.

    Dodatkowo czasami samochód miewa falowanie obrotów, nazwijmy to 'w dół' zamiast mieć te standardowe 500-400 ma 400-0. Wtedy z opóźnieniem reaguje na gaz, ale pow. 2000/min jest już ok, wrzucę luz znowu falowanie i czasami gaśnie.

    Ktoś wie co może być przyczyną?

    P.S. Zauważyłem dziurę w rurze za stożkiem powietrza (jakby była nawiercana, średnica ok.4mm) - tak nie ma oryginalnego filtra.

    Pozdrawiam,
    Adrian

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar maras37
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    Poznan
    Auto
    AR GTV 3.0 V6 24V
    Postów
    725

    Domyślnie

    Znalazłeś dziurę w dolocie no to masz przyczynę falowania obrotów ,łapie lewe powietrze ,jeżeli przepływomierz od tego wariuje to w tb może gasnąć....nie znam się na tb ,ale gdzieś tu czytałem ,że np po odpięciu wtyczki przepływomierza gaśnie tak jest czuły...

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar KoRaD
    Dołączył
    09 2016
    Auto
    BYŁA: Alfa Romeo GTV 2.0 V6 TB, JEST: rower
    Postów
    21

    Domyślnie

    Tak wygląda ta dziura za filtrem

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	fl1.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	124.7 KB
ID:	209816Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	fl2.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	90.8 KB
ID:	209817



    Jak najlepiej będzie ją zaślepić? Jakąś śrubą/wkrętem?

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar maras37
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    Poznan
    Auto
    AR GTV 3.0 V6 24V
    Postów
    725

    Domyślnie

    Najlepiej powrócić do oryginalnego dolotu z tego co widzę...,ale jak już musisz druciarstwo zrobić na razie to weź wytnij gumową opaskę nałóż ją w miejscu tej dziury i zepnij opaską zaciskową...(taką skręcaną)...przynajmniej zobaczysz czy coś to dało..

    W miejscu tej dziury jakiś magik zrobił chyba mocowanie jakieś do zbiorniczka płynu chłodzącego ,żeby chłodził dolot pewnie

    Posprawdzaj szczelność na tych łączeniach tej za grubej błyszczącej rury z przepływomierzem ,bo ta niebieska ,,goma'' też wygląda podejrzanie .Wierz mi takie mody guzik dają może poza trochę lepszym dźwiękiem z pod maski.Oryginalne doloty w alfie są dosyć dobrze przemyślane.Wiadomo zawsze można coś poprawić, ale nie tak jak to jest u ciebie.
    Ostatnio edytowane przez maras37 ; 07-09-2016 o 22:36

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar KoRaD
    Dołączył
    09 2016
    Auto
    BYŁA: Alfa Romeo GTV 2.0 V6 TB, JEST: rower
    Postów
    21

    Domyślnie

    Czyli jednym słowem MASAKRA. Jak już coś robić to porządnie..

    Myślisz, że ten system co u mnie zmontowali sam w sobie sprawia problemy dlatego powinienem wrócić do oryginału. Bardzo różni się od tego co mam, poza samym stożkiem oczywiście?

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar maras37
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    Poznan
    Auto
    AR GTV 3.0 V6 24V
    Postów
    725

    Domyślnie

    Tu masz jak powinien wyglądać twój dolot powietrza..

    http://eper.fiatklubpolska.pl/navi?S...LL_LIST_PART=0


    Nie wiem czy przyczyną gaśnięcia jest ten magiczny dolot ,falować na pewno może przez łapanie lewego powietrza jak już napisałem wcześniej Tb to dosyć skomplikowane konstrukcje.Za wolne obroty na jałowym biegu odpowiada silniczek krokowy może on jest walnięty...
    Ostatnio edytowane przez maras37 ; 07-09-2016 o 23:21

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar KoRaD
    Dołączył
    09 2016
    Auto
    BYŁA: Alfa Romeo GTV 2.0 V6 TB, JEST: rower
    Postów
    21

    Domyślnie

    Dziura na razie zalatana gumowa opaska i zaciśnięta obręczami. Za jakiś czas dam znać czy coś się poprawilo.

    Byłem w serwisie alfy, żeby zdiagnozowano co się dzieje z tym paleniem i gasnieciem. Nie zrobili nic, bo powiedzieli że nie dali rady podpiąć się do komputera, nie odpowiadał. Co mogę z tym zrobić? Myślicie, że ktoś inny będzie potrafił się podpiąć?
    Jak auto było na przeglądzie tydzień temu, to nie mieli żadnych problemów. Jeżeli byli uczciwi, bo ogólnie to pan który ze mną rozmawiał sprawiał dziwne wrażenie.
    Ostatnio edytowane przez KoRaD ; 09-09-2016 o 21:36

  8. #8
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar KoRaD
    Dołączył
    09 2016
    Auto
    BYŁA: Alfa Romeo GTV 2.0 V6 TB, JEST: rower
    Postów
    21

    Domyślnie

    Po uszczelnieniu dziury w dolocie powietrza, po 4 dniach, nie zauważyłem niczego podejrzanego, jakby wszystko ustało. Czyli problem chyba rozwiązany. Nie wiedziałem, że taka mała dziura w tym miejscu może aż tak mocno wpływać na pracę silnika

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar maras37
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    Poznan
    Auto
    AR GTV 3.0 V6 24V
    Postów
    725

    Domyślnie

    No widzisz.... Nie dowiercaj tam dziur więcej w dolocie a najlepiej wróć do ori.i wszystko będzie działało

Podobne wątki

  1. stuki w silniku na biegu jałowym zimny silnik
    Utworzone przez darcio w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 07-02-2015, 15:23
  2. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 27-12-2014, 00:57
  3. Silnik szarpie na biegu jałowym 156 1.8 ts
    Utworzone przez Cater3 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 01-05-2013, 10:23
  4. silnik faluje na jałowym biegu 2,5-1.5 tys
    Utworzone przez biegacz22 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-01-2013, 16:19

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory