Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 24 z 24

Temat: Gtv i tuning w Squadra Holandia

  1. #21
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Witas
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Trojmiasto
    Auto
    Gtv 3.0 2001r
    Postów
    113

    Domyślnie

    Hihi no to pojechalem , jest bezcenna :p

    Cytat Napisał bera5 Zobacz post
    No 5000 tyś to niezła sumka (jakieś 5 000 000 zł)
    - - - Updated - - -

    A to wszystko prawda, ze jezdzimy momentem dlatego wole auta wolnossace o duzej pojemnosci i plaskim przebiegu momentu bez dalszej dewagacji do czego sa potrzebne konie :p

    Cytat Napisał supabache Zobacz post
    Należy pamiętać, że koń mechaniczny to wartość mocno umowna. Na hamowni mierzy się fizycznie tak naprawdę przebieg momentu obrotowego, a moc silnika jest obliczana na podstawie momentu i obrotów silnika. Jeździ się momentem, interesuje mnie przy jakich obrotach silnik ma największy moment, żeby wiedzieć czy w razie potrzeby mam redukować bieg, czy nie. Mocą jako taką w ogóle nie zawracałbym sobie głowy - bardziej to służy do zobrazowania potencjału silnika, porównania z innymi

    - - - Updated - - -

    Sorry, jeśli zaspamowałem

  2. #22
    Użytkownik Romeo Avatar Tytus9
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Gtv
    Postów
    701

    Domyślnie

    Piszę z telefonu,więc oszczędzę sobie cytowania. Wierzę, że i tak się połapiecie do czego nawiązuję ;)

    Z wielką chęcią zadzwonię Witas ;) umówmy się w niedzielę wieczorem jeśli Ci pasuje. Zaraz zaczynam zjazd na uczelni i w sumie wyjdę stamtąd dopiero w niedzielę...

    Można teraz rozpocząć epicką dyskusję na temat porównania koni z niutonami i wyższości jednych nad drugimi,która by nie miała końca. Ja mam inne zdanie niż Wy, Panowie. Zgadzam się, że konie to jednostka umowna, ale jest to faktyczna miara mocy silnika. Wiąże się bezpośrednio z prędkością maksymalna pojazdu i pośrednio z przyspieszeniem. Niutony to siła momentu obrotowego silnika, czyli dostęp do mocy. Można by to określić plastycznością, czy potencjałem. Dla tego silniki diesla, choć posiadają kosmiczny moment nie mają szans w rywalizacji z wolnossącymi pod kątem osiągów. Nadają się za to dużo bardziej do pracy, gdy ich niższa moc jest potrzebna od samego początku,od najniższych obrotów. Oczywiście to tylko moje filozoficzne stwierdzenie. Z przyjemnością wysłucham zdania popartego dowodami naukowymi ;)

  3. #23
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Witas
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Trojmiasto
    Auto
    Gtv 3.0 2001r
    Postów
    113

    Domyślnie

    [
    no mi sie juz nie chcialo pisac o tych koniach wiec zrobiles to za mnie tak to wlasnie w duzej mierze jest jak piszesz i chyba nikt tego nie bedzie obalal bo i po co
    QUOTE=Tytus9;1886789]Piszę z telefonu,więc oszczędzę sobie cytowania. Wierzę, że i tak się połapiecie do czego nawiązuję

    Z wielką chęcią zadzwonię Witas umówmy się w niedzielę wieczorem jeśli Ci pasuje. Zaraz zaczynam zjazd na uczelni i w sumie wyjdę stamtąd dopiero w niedzielę...

    Można teraz rozpocząć epicką dyskusję na temat porównania koni z niutonami i wyższości jednych nad drugimi,która by nie miała końca. Ja mam inne zdanie niż Wy, Panowie. Zgadzam się, że konie to jednostka umowna, ale jest to faktyczna miara mocy silnika. Wiąże się bezpośrednio z prędkością maksymalna pojazdu i pośrednio z przyspieszeniem. Niutony to siła momentu obrotowego silnika, czyli dostęp do mocy. Można by to określić plastycznością, czy potencjałem. Dla tego silniki diesla, choć posiadają kosmiczny moment nie mają szans w rywalizacji z wolnossącymi pod kątem osiągów. Nadają się za to dużo bardziej do pracy, gdy ich niższa moc jest potrzebna od samego początku,od najniższych obrotów. Oczywiście to tylko moje filozoficzne stwierdzenie. Z przyjemnością wysłucham zdania popartego dowodami naukowymi [/QUOTE]

  4. #24
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Jaworze
    Auto
    AR: 75 Busso/159 1,9Jtdm/ Fiat Coupe 2,0
    Postów
    734

    Domyślnie

    W codziennym użytkowaniu liczy się moment obrotowy. Osiągi jak pisze kolega tytus liczą się - w sporcie. Tam silniki kręcą się w okolicach mocy maksymalnej. I tak jadąc w codziennym ruchu drogowym dieslem czy benzyną poruszamy sie w okolicach ~2000 obr. W dieslu to okolice max momentu obrotowego w benzynie to rejon 60-70 % momentu maksymalnego (max moment we współczesnych 16 zaworowych silnikach benzynowych to okolice 4000-4500 obr) oczywiście zdecydowanie niższego (porównując diesel turbo 2,0 jakieś 320Nm benzyna wolnossąca około 180 Nm). Chcemy np wyprzedzić, w dieslu naciskamy gaz i po wyprzedzaniu w benzynie potrzebujemy redukcji i podkręcenia silnika w okolice mocy maksymalnej. Jazda na co dzień benzyną w okolicach mocy maksymalnej to zabójstwo w sensie wielkości zużycia paliwa.
    Pozdrawiam forumowiczów

Podobne wątki

  1. Holandia
    Utworzone przez borsuk2306 w dziale Emigranci
    Odpowiedzi: 117
    Ostatni post / autor: 05-05-2019, 18:23
  2. [159] Naklejka "Squadra tuning" na silniku
    Utworzone przez Agatek w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 26-10-2015, 16:57
  3. Alfa GTV- Bi Motore od Squadra Tuning
    Utworzone przez saroo w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 15-10-2012, 11:55
  4. Holandia
    Utworzone przez alfadrian w dziale Emigranci
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 17-10-2011, 20:47
  5. squadra chip tuning Alfa Romeo
    Utworzone przez Dyny164 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 12-09-2011, 22:08

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory