Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Progi do GTV / Spider różnice przed i po lifcie

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Alfa Romeo Spider
    Postów
    12

    Domyślnie Progi do GTV / Spider różnice przed i po lifcie

    Witam,

    Moje progi w Spiderze ktoś całe polakierował i oczywiście narożniki całe popękały wygląda to strasznie dlatego chciałbym kupić inne.
    mam na oku czarne z oryginalnym lakierem ale są po lifcie ... i tu pytanie jaka jest różnica między progami przed i po lifcie?
    Wydaje mi się że tylko wizualny ale szczerze to się nie znam

    Proszę o pomoc...

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2013
    Auto
    Alfa Spider 3.0 V6 12v
    Postów
    286

    Domyślnie

    Rozumiesz ze pytasz o progi zewnetrzne i wersje przed lakierowaniem, wiec przed liftem faktura plastiku była rowna, płaska , natomiast po zmianie wprowadzono fakture chropowata a kolor delikatniej matowy.
    Z kolei wraz z liftem wprowadzono napis Alfa Romeo w kolorze białym.
    Poza tym nie ma innych różnic

    Jakby co mam nowy, czarny oryginał, nielakierowany, nigdy nie montowany,ale niestety tylko na prawą stronę.

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Alfa Romeo Spider
    Postów
    12

    Domyślnie

    tak pytałem o zewnętrzne plastikowe progi... jeden z poprzednich właścicieli pomalował progi i oba zderzaki całe na czarno lakierem z połyskiem.
    Oczywiście nakładki progów te z napisem mają pęknięcia w narożnikach i większość lakieru po prostu odpadła...
    te nakładki przed liftem chyba były zawsze czarne bez względu na kolor auta, tak jak dolna część obu zderzaków, po lifcie zawsze były w kolorze nadwozia.

    dziękuję za propozycje ale potrzebuje oba i to najlepiej po lifcie, dla białego napisu i polakierowanego spodu.
    dzięki za odpowiedz.

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2013
    Auto
    Alfa Spider 3.0 V6 12v
    Postów
    286

    Domyślnie

    Po lifcie byly dostepne w wersji czarnej oraz przygotowanej do lakierowania.

    Pekniecia lakieru wynikaja zazwyczaj z dwoch spraw - po pierwsze kiepsko wykonany lakier (niewlasciwy podklad itd) lub nie uzycie fabrycznych i wszystkich mocowań. Progi powinny byc zamocowane dosc luzno aby nie wystepowały naprężenia.

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Alfa Romeo Spider
    Postów
    12

    Domyślnie

    masz w 100 procentach rację z lakierem a jeśli chodzi o mocowanie to okaże się jak zdemontuję stare

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Spider 916, Brera 939, Peugeot 508
    Postów
    46

    Domyślnie

    Cytat Napisał piorek Zobacz post
    Rozumiesz ze pytasz o progi zewnetrzne i wersje przed lakierowaniem, wiec przed liftem faktura plastiku była rowna, płaska , natomiast po zmianie wprowadzono fakture chropowata a kolor delikatniej matowy.
    Z kolei wraz z liftem wprowadzono napis Alfa Romeo w kolorze białym.
    Poza tym nie ma innych różnic

    Jakby co mam nowy, czarny oryginał, nielakierowany, nigdy nie montowany,ale niestety tylko na prawą stronę.
    Przerabiałem to samo na początku roku. Mam spider z 1995r. i chcialem wcisnąć mu nakładki progowe montowane od maja 1998 r.,by atrakcyjniej wyglądał i stwierdzam, ze jedyną róznicą jest malowany na biało napis "alfa romeo". Faktura powierzchni, rozstawienie mocowań jest takie samo. Wiem to bo sam mam jedna nakładke z data produkcji 10/95 i drugą z 01/98. Kolega natomiast ma dwie nakładki w Gtv z 02/99. Każda nakładka ma te samą fakturę, rozstawienie mocowań.

    Taka sama odpowiedz udzielono mi mailowo z fiat auto poland.

    Wiec jedyne na co musisz uwazać to przy kupnie używki, bo często lakiernicy wygładzali nakładki szpachlą do plastiku "na lustro" przed lakierowaniem.

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar Slepecci
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Polanica-Zdrój
    Auto
    GTv 2.0 TS
    Postów
    193

    Domyślnie

    Panowie, podeśle ktoś zdjecie progów z polifta? Nie pamiętam gdzie było odcięcie koloru auta od czarnego, a nigdzie nie mogę znaleźć takich fotek

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar SCHNNAZZI
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Biłgoraj
    Auto
    Fiat Tipo 2020 bianca
    Postów
    1,720

    Domyślnie

    A po co robić auto nieoryginalne? GTV robi się powoli klasykiem i takie przerabianie jak dla mnie jest bez sensu. Jak chcecie ato po lifcie to sprzedajcie to co macie i kupcie po lifcie. Nie ma żadnej róznicy w ceni. No chyba że marzy wam sie Gtv po 2003r. Te są o wiele droższe.
    Fiat Tipo 2020 - Alfa Romeo 916 Spider 1996 - Ducati Multistrada 1100 2007
    Mam chorobę zwaną ITALIA

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2013
    Auto
    Alfa Spider 3.0 V6 12v
    Postów
    286

    Domyślnie

    Cytat Napisał SCHNNAZZI Zobacz post
    A po co robić auto nieoryginalne? GTV robi się powoli klasykiem i takie przerabianie jak dla mnie jest bez sensu. Jak chcecie ato po lifcie to sprzedajcie to co macie i kupcie po lifcie. Nie ma żadnej róznicy w ceni. No chyba że marzy wam sie Gtv po 2003r. Te są o wiele droższe.
    Popieram w 100% - u mnie były progi poliftowe i szukałem ponad 4 lata nowych oryginalnych, zgodnych z rocznikiem

Podobne wątki

  1. [159] Różnice w zawieszeniu alfy 159 przed i po lifcie
    Utworzone przez PASZA w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 01-10-2015, 12:51
  2. Kierunki boczne z wersji przed i po lifcie - różnice?
    Utworzone przez velandil w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-03-2012, 22:55
  3. błotniki przód 156 przed i po lifcie - różnice
    Utworzone przez rycho181 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 21-10-2011, 11:34
  4. [147] Progi GTA-look przed i po lifcie..
    Utworzone przez Mariusz AutoDS w dziale Styling - Body Kit
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 02-11-2010, 18:35
  5. Różnice karoserii przed liftem i po lifcie.
    Utworzone przez krzakx w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 23-07-2010, 10:18

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory